Vaak genoeg gedaanquote:Op zondag 6 april 2008 22:59 schreef sunmoonstar het volgende:
Is eigenlijk ooit ergens vastgelegd dat de officiele plek van een postzegel 'rechtsboven' is?
Want iedereen doet dat... maar misschien zijn er wel helemaal geen regels voor. Als je iets zwaars verstuurd zou het bijvoorbeeldl leuk zijn om op elke hoek van de envalop een postzegel te plakken
idd, want zodra de machine iets niet herkent word het namelijk handmatig eerst nog eens bekeken...quote:
Briefpost (uit de brievenbus, dus niet van bedrijven) wordt handmatig gesorteerd. De betreffende persoon legt een brief alleen aan de kant wanneer er helemaal geen postzegel op zit. Zit die er wel op, wordt de brief automatisch afgestempeld, tenzij dat het apparaat geen postzegel herkent. Die uitvallers worden dan handmatig afgestempeld.quote:Op dinsdag 8 april 2008 17:19 schreef VonHinten het volgende:
Worden enveloppen niet automatisch gestempeld? Oftewel: als ie links zit, dan mist de stempel de zegel. Oftewel: dan kan je een zegel meerdere keren gebruiken. Oftewel: lijkt me niet?
Heb je hem al?quote:Op maandag 7 april 2008 08:54 schreef mounirk het volgende:
Brief is onderweg!!
Met aan de binnenkant de tekst "hoi"
quote:Op maandag 7 april 2008 08:54 schreef mounirk het volgende:
Brief is onderweg!!
Met aan de binnenkant de tekst "hoi"
quote:Op dinsdag 8 april 2008 20:43 schreef Koentebaf het volgende:
Plak ze gewoon stelselmatig voor de gein op de zeikant van de enveloppe.
zijkantquote:Op dinsdag 8 april 2008 20:43 schreef Koentebaf het volgende:
Plak ze gewoon stelselmatig voor de gein op de zeikant van de enveloppe.
Oops... my badquote:Op dinsdag 8 april 2008 21:14 schreef Daywalk3r het volgende:
[..]
zijkant![]()
OT: Ik ga een enveloppe naar mezelf sturen met de postzegel in het midden en dan het adres in een boog erom heen.
Dat gebeurt bijna nooit (mits de adressering correct en leesbaar is en je het niet vlak voor de kerst verstuurt)quote:Op dinsdag 8 april 2008 21:48 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Ach wat boeit het, misschien komt het dan een week later aanDat komt ook weleens voor als je het gewoon normaal rechts plakt
Technisch Weekblad had hier pas juist een artikel over: dat laagje fosfor op de rechter-bovenhoek zorgt er voor dat de sorteermachine de richting van de envelop kan bepalen, en daarmee dus ook het adres kan lezen. Je envelop zal waarschijnlijk niet automatisch verwerkt worden, en dus handmatig gesorteerd, met enige vertraging.quote:Op zondag 6 april 2008 22:17 schreef Sinat het volgende:
Interessante vraag, er wordt namelijk naar het laagje fosfor gekeken op de postzegel, maar geen idee of ze dat over de hele envelop doen of alleen rechtsboven. Het systeem is namelijk wel instaat om te bepalen of de envelop ondersteboven in het systeem zit.
Aan welke kant zit de stempel?quote:Op vrijdag 11 april 2008 11:18 schreef mounirk het volgende:
sorry voor het te laat plaatsen van mn reactie
Brief is gearriveerd met pzegel links!!
De brief gaat door de handsortering, dus is het niet afhankelijk van de normale stempelmachine.quote:Op zondag 13 april 2008 01:17 schreef tijntjethf het volgende:
[..]
Aan welke kant zit de stempel?volgens mij gaat die normaal toch door de postzegel zodat die niet opnieuw te gebruiken is?
High stakesquote:Op woensdag 4 juni 2008 08:59 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Ik ben ook weleens benieuwd. Dus ook een Ebay-pakje met postzegels links geplakt
Gedeeltelijk waar. De enveloppe gaat met een noodvaart door een machine heen die er een scan van maakt. Als om wat voor reden dan ook het automatisch uitlezen van deze scan niet lukt (ie. slordig handschrift) dan komen beide kanten van de enveloppe op een scherm bij een medewerker, welke handmatig de boel controlleerd, adres invoert, welke op de enveloppe geprint zal worden. De enveloppe krijgt dan ook een streepjescode waarmee hij - ware het een koffer op schiphol - is terug te vindenquote:Op zondag 6 april 2008 23:15 schreef Moppie_1974 het volgende:
Het kan zijn dat ie wat langer onderweg is.
Dat komt doordat de machine geen zegel kan lezen als die aan de andere kant zit.
Dan komt de brief in een aparte bak,die later weer door mensenhanden uitgezocht wordt.
Dus door de extra handeling duurt het wat langer.
Vandaar dat het gebruikelijk is dat de postezegel altijd rechts zit.(i.v.m. de machine)
Worden de handschriften gelezen door computers? Dat is knap zeg...quote:Op donderdag 14 augustus 2008 15:08 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Gedeeltelijk waar. De enveloppe gaat met een noodvaart door een machine heen die er een scan van maakt. Als om wat voor reden dan ook het automatisch uitlezen van deze scan niet lukt (ie. slordig handschrift) dan komen beide kanten van de enveloppe op een scherm bij een medewerker, welke handmatig de boel controlleerd, adres invoert, welke op de enveloppe geprint zal worden. De enveloppe krijgt dan ook een streepjescode waarmee hij - ware het een koffer op schiphol - is terug te vinden
Heb je thuis een scanner?quote:Op donderdag 14 augustus 2008 15:11 schreef Flaccid het volgende:
[..]
Worden de handschriften gelezen door computers? Dat is knap zeg...
In principe mogen ze je brief dus weigeren of terugsturen als je niet de postzegel rechtsboven geplakt hebtquote:14.1 Algemeen
De voor de frankering te gebruiken postzegels, pakketzegels (zie art. 14.6) dan wel
frankeeraanduidingen dienen te worden aangebracht in de rechter bovenhoek van de
adreszijde van de postzending.
Pas maar op dat de postpolitie niet aan je deur staat om je te arresteren.quote:Op zondag 6 april 2008 21:47 schreef Ifyafeelme het volgende:
Beste Fokkers,
Ik heb op mijn laatste envelop per ongeluk alles iets te veel naar rechts geschreven.
Nu is mijn vraag: Is het toegestaan* om een postzegel ook links van een envelop te plakken?
*toegestaan door posterijen etc.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |