In Westerse landen komt het eerder aan de oppervlakte jaquote:Op woensdag 2 april 2008 19:56 schreef Super7fighter het volgende:
http://www.nu.nl/news/150(...)_Australi%C3%AB.html
Man, daar hoeven toch geen bronnen van te zijnquote:Op woensdag 2 april 2008 20:12 schreef Scaurus het volgende:
Kan je dit aantonen met bronnen? Anders is het gepraat in de lucht.
Je drie stellingen zijn niet evident, behoeven daarom bewijs. Dat taboe op seks tot frustratie leidt is onzinnig, typisch een mening van een westerling die aanneemt dat hoe opener we over seks zijn, hoe minder frustratie er is. Natuurlijk leidt het tot verkeerde omgang in en visie op seksualiteit als het bewust onderdrukt wordt (zoals in Saudi-Arabië), maar ik zie niet in waarom een taboe op seks tot frustratie leidt. Er valt immers ook wat te zeggen voor het 'binnenshuis' houden van seksualiteit, het niet op straat gooien en tot consumptieartikel maken zoals men tegenwoordig vaak doet.quote:Op woensdag 2 april 2008 21:06 schreef Knipoogje het volgende:
Man, daar hoeven toch geen bronnen van te zijn
Gewoon beetje logisch nadenken. Mensen zijn per definitie gelijk. Mensen zijn sexuele wezens. Hoe meer taboe op sex en hoe meer gescheiden mannen en vrouwen leven, des te meer frustratie. En sexuele frustratie leidt soms tot excessen. Ergo, meer excessen in landen met meer sexuele frustratie. En als er *ergens* sexuele frustraties aanwezig zijn is het wel in een streng gelovige gemeenschap.
Dat is een uiting van culturele ziekheid.quote:Snap ook niet dat iemand daar moeilijk over zou moeten doen. Gewoon gevolg van cultuur en leefomstandigheden. Ik kan me goed voorstellen als de blanke westerse jeugd in het westen vaker een ouder persoon een grote bek geeft of in elkaar slaat dan iemand in het Midden-Oosten. Gevolg van cultuur en leefomstandigheden.
Ik zie dat wel zo in. Net zoals ik van mening ben dat een zeer vrije opvoeding relatief gezien tot minder respect naar andere mensen toe leidt. En ik ook van mening ben dat homosex in Saoudi Arabie VEEL vaker voorkomt dan in het Westen. Als je vanaf je puberteit gescheiden wordt gehouden van het andere geslacht is het niet meer dan logisch dat dit voorkomt. In gevangenissen vindt ook meer homosex plaats en in jongenskostscholen en meisjeskostscholen wordt relatief ook vaker geexperimenteerd met homosex dan op gemengde scholen. Je moet toch ergens je sexuele verlangens kwijt. En in landen waar 12 jarige meisjes uitgehuwelijkt worden aan 40 jarige kerels is het niet meer dan logisch dat er meer pedofiele relaties plaatsvinden.quote:Op woensdag 2 april 2008 22:10 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Je drie stellingen zijn niet evident, behoeven daarom bewijs. Dat taboe op seks tot frustratie leidt is onzinnig, typisch een mening van een westerling die aanneemt dat hoe opener we over seks zijn, hoe minder frustratie er is. Natuurlijk leidt het tot verkeerde omgang in en visie op seksualiteit als het bewust onderdrukt wordt (zoals in Saudi-Arabië), maar ik zie niet in waarom een taboe op seks tot frustratie leidt. Er valt immers ook wat te zeggen voor het 'binnenshuis' houden van seksualiteit, het niet op straat gooien en tot consumptieartikel maken zoals men tegenwoordig vaak doet.
Ach, gezien de problemen die er rondom seks bestaan in repressieve kringen in Nederland als streng gereformeerde dorpen heeft Russell toch aardig gelijk gekregen. Geen taboe op sex staat m.i. niet gelijk seks als consumptieartikel, maar eerder aan een goede voorlichting en dergelijke. Het voordeel van een meer open houding over seks is dat het aantal ongewenste tienerzwangerschappen en geslachtsziekten daalt.quote:Op woensdag 2 april 2008 22:10 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Je drie stellingen zijn niet evident, behoeven daarom bewijs. Dat taboe op seks tot frustratie leidt is onzinnig, typisch een mening van een westerling die aanneemt dat hoe opener we over seks zijn, hoe minder frustratie er is. Natuurlijk leidt het tot verkeerde omgang in en visie op seksualiteit als het bewust onderdrukt wordt (zoals in Saudi-Arabië), maar ik zie niet in waarom een taboe op seks tot frustratie leidt. Er valt immers ook wat te zeggen voor het 'binnenshuis' houden van seksualiteit, het niet op straat gooien en tot consumptieartikel maken zoals men tegenwoordig vaak doet.
Ja.quote:Op donderdag 3 april 2008 00:32 schreef Scaurus het volgende:
Bertrand Russell?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |