quote:Presentatoren Jeroen Kijk in de Vegte en Willem Alkema roepen amateurfilmmakers op polariserende filmpjes over minderheden te maken. Ze willen die films vertonen op het 'Geert Wilders Filmfestival' en de bijbehorende website. Dat meldden de initiatiefnemers vanochtend.
Op 28 maart worden de eerste inzendingen in Apeldoorn getoond. Het filmfestival wordt op 3 mei in Zwolle georganiseerd. ''De site en het festival zijn het afvoerputje voor polariserend Nederland'', aldus Alkema. Op verschillende websites, waaronder YouTube, verschijnen 'tegenfilms' op de aangekondigde anti-islamfilm van Wilders. ''Het wordt erger en erger met de gekte rond deze film. Het is tijd om het kaf van het koren te scheiden. Ons festival kent wat betreft de inzendingen geen grenzen.'' De ingezonden filmpjes zijn te zien op GeertWildersFilmfestival.nl.
Kijk in de Vegte en Alkema treden op 28 maart op in Apeldoorn. Daar willen ze de eerste inzendingen vertonen. Op 3 mei houden zij het Geert Wilders Filmfestival in Zwolle, waar alle films worden getoond. De maker van het meest polariserende filmpje krijgt de Gouden Geert, een kunstwerk in de vorm van een goudgele pruik.
Ik zal wel een cruciale post over het hoofd zien (sorryquote:Op dinsdag 25 maart 2008 12:16 schreef gronk het volgende:
[..]
Ho even, ik haat *al* mijn medemensen. En allemaal even erg.
Ik moest lachenquote:Op dinsdag 25 maart 2008 14:31 schreef Strolie75 het volgende:
Polariserende filmpjes over minderheden? Makkelijk. Gewoon een compilatie van Opsporing Verzocht maken en die opsturen.
Heb je een mooi aangeharkt forum, gaan de users daarin posten!quote:Op dinsdag 25 maart 2008 14:47 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik zal wel een cruciale post over het hoofd zien (sorry) maar waarom haat jij al je medemensen?
Kijk, daar heb je het dus al he.quote:Op dinsdag 25 maart 2008 14:59 schreef Greys het volgende:
* Greys harkt even een beetje Gronk z'n perkjes, voor de vorm....
quote:NetworkSolutions wilde Fitna van te voren zien
Dinsdag 25 maart 2008, 12:11
De hostingprovider van Fitnathemovie.com heeft Geert Wilders verzocht de film van te voren te laten zien. Daarop is geen reactie gekomen uit Nederland.
Dat meldt Network Solutions (NetSol) naar aanleiding van het uit de lucht halen van de website waar de Wilders' anti-Koranfilm zou moeten verschijnen.
"In reactie op klachten en de publieke uitlatingen van onze klant, heeft NetSol meerdere malen gevraagd de kwestie met onze klant te bespreken. We hebben ook verzocht om de geplande content te bekijken vóórdat het op de site zou komen, om vast te stellen of de content in strijd is met de Acceptable Use Policy (AUP). We wachten nog steeds op antwoord van onze klant. Onderwijl hebben we de site tijdelijk geschorst", aldus de provider.
'Géén censuur'
Dat dit iets van doen zou hebben met censuur, ontkent NetSol ten stelligste. "We ondernemen in het geheel géén actie om de vrijheid van meningsuiting te beperken of preventief content te censureren. Ons bedrijf controleert ook niet proactief de content op de sites van onze klanten."
Bang voor relletjes
Het lijkt erop dat Wilders en zijn medewerkers naïef zijn geweest over de voorwaarden die een hostingprovider kan en mag stellen. NetSol heeft dan ook het volste recht om dit te doen, zo bevestigt Simon Hania, technisch directeur van de Nederlandse provider XS4All, desgevraagd.
"Het is heel simpel. Je kunt internet vergelijken met een winkelcentrum. Daarin staat een boekwinkeltje dat heet NetSol, en er komt iemand te gast die wil dvd-tjes uitdelen of z'n boek signeren. Dan kan dat winkeltje zeggen: ik wil eigenlijk niet dat je komt want ik ben bang voor relletjes voor de deur. Dat kan. Op zich hebben ze het recht om dat te doen."
Hania benadrukt dat XS4All dat zelf heel anders doet. "Wij willen content nadrukkelijk niet van te voren zien. We hebben daarvoor een klachtenprocedure. Pas als het onmiskenbaar onrechtmatig blijkt, wordt iets weggehaald."
Technische moeilijkheden
Wel zou XS4All in een dergelijk geval van te voren met de klant willen overleggen over technische implicaties. "Dat heeft te maken met de operationele integriteit van de dienstverlening. Je moet geen overlast creëren voor andere klanten. Hoe lang is die film, hoeveel kijkers verwacht je, wat voor andere effecten zijn er? Er is best reden om aan te nemen dat er het een en ander gaat gebeuren waar die film staat. Daarover zou je afspraken moeten maken."
Want als Wilders zou roepen dat de film 'nu online is', dan ligt de site binnen twee minuten plat, is de inschatting van Hania. "Het is technisch en operationeel niet eenvoudig om het zó neer te zetten dat, gegeven alle belangstelling wereldwijd, zo'n site niet onderuit gaat. Dat is bijna onmogelijk. Dan heb ik het nog niet over mogelijke kwaadwillenden, maar puur en alleen door regulier verkeer."
Niet verstandig
Of het bijzonder is dat een site uit de lucht wordt gehaald om van te voren de content te controleren kan Simon Hania niet beoordelen:
"Dat weet ik niet. Dan zou ik alle gevallen moeten kennen waar dat wel of niet is gebeurd. Misschien zijn er veel gevallen waar dat gebeurt, maar dat weet ik niet. Wat ik wel weet dat de mensen achter Wilders een contract zijn aangegaan en misschien dat contract niet goed hebben gelezen. Dat is niet heel verstandig natuurlijk."
Geert Wilders of een woordvoerder van zijn partij PVV waren niet onmiddellijk bereikbaar voor commentaar.
Webwereld
Omdat de sharia belangrijker is als onze democratie en onze grondwet ?quote:Op dinsdag 25 maart 2008 11:29 schreef Meki het volgende
Stootje is het wel bij jullie, maar dit is een oorlogsverklaring richting ons:
lafaards dus zoals ik al eerder zei. En wel gewoon pure censuur, ook al zeggen ze van niet. Vantevoren de inhoud willen zien, dat vragen ze ook niet aan andere klanten.quote:
quote:Op dinsdag 25 maart 2008 16:35 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
lafaards dus zoals ik al eerder zei. En wel gewoon pure censuur, ook al zeggen ze van niet. Vantevoren de inhoud willen zien, dat vragen ze ook niet aan andere klanten.
Pure censuur, dit past wel in de straatjes van sommige mensenquote:Op dinsdag 25 maart 2008 16:35 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
lafaards dus zoals ik al eerder zei. En wel gewoon pure censuur, ook al zeggen ze van niet. Vantevoren de inhoud willen zien, dat vragen ze ook niet aan andere klanten.
't is wel een tegenwerking die nergens op slaat. Geen enkele provider vraagt klanten vantevoren om inzage in het te plaatsen materiaal.quote:
Maar het is Widers eh?quote:Op dinsdag 25 maart 2008 16:55 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
't is wel een tegenwerking die nergens op slaat. Geen enkele provider vraagt klanten vantevoren om inzage in het te plaatsen materiaal.
Andere klanten lopen er dan ook niet mee te koop van te voren.quote:Op dinsdag 25 maart 2008 16:35 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
lafaards dus zoals ik al eerder zei. En wel gewoon pure censuur, ook al zeggen ze van niet. Vantevoren de inhoud willen zien, dat vragen ze ook niet aan andere klanten.
Doet er niet toe. Dit is en blijft laffe censuur vooraf.quote:Op dinsdag 25 maart 2008 17:04 schreef Mutant01 het volgende:
Andere klanten lopen er dan ook niet mee te koop van te voren.
Nee.quote:Op dinsdag 25 maart 2008 17:05 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Doet er niet toe. Dit is en blijft laffe censuur vooraf.
Ik gok datquote:Op dinsdag 25 maart 2008 17:03 schreef Mutant01 het volgende:
Waarom Host XS4ALL hem dan niet?
quote:
Dat is minder extremistisch dan meneertje bin laden belooft.quote:Op dinsdag 25 maart 2008 17:12 schreef Mutant01 het volgende:
Dan moet ie maar dvd'tjes gaan uitdelen op de dam.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |