abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 25 maart 2008 @ 21:46:21 #26
19479 Mr.J
Train, eat, sleep. Repeat.
pi_57609467
Nog een leuk stukje wat ik tegenkwam.
quote:
Er zijn maar weinig beleggers die goed en wel beseffen waaraan we vorige week met zijn allen zijn ontsnapt. Sommige waarnemers noemen dit de ergste crisis sinds de depressie van de jaren '30 ... en ik ben geneigd hen gelijk te geven. Of waarom denk je dat ik goud naar voor blijf schuiven als één van mijn favoriete beleggingen?
Terug naar vorige week. Bear Stears zat in bijzonder slechte papieren en de Federal Reserve drong bij JP Morgan aan op een snelle overname. De deal werd tijdens het weekend rap-rap in mekaar gestoken en moest rond zijn vooraleer de beurzen 's maandags opnieuw openden.

Vanwaar die haast? Omdat Bear Stears op meer dan $13.000 miljard aan derivaten zat die tikten als een tijdbom. Een NUCLEAIRE TIJDBOM met het potentieel om het financiële systeem finaal onderuit te halen.

Warren Buffett omschreef derivaten in 2002 al eens als "financiële massavernietigingswapens" en hij lijkt nog maar ééns gelijk te krijgen.

Vandaar de paniekvoetbal van de Federal Reserve. Vandaar de onconventionele maatregelen van Ben Bernanke. En vandaar de drukpersen op volle capaciteit draaien.

Maar stel je voor wat er had kunnen gebeuren, indien men Bear Stears failliet had laten gaan.

Eerst en vooral zouden talrijke hedge funds die geld hadden geleend bij Bear Stearns, op droog zaad gezet worden. De uitstaande leningen zouden snel terugbetaald moeten worden... waardoor men de bestaande posities diende te liquideren. De markt zou geteisterd worden door een zelden vertoonde verkoopgolf.

Bijkomend zou de bestaande derivatenpositie van meer dan $13.000 miljard afgebouwd moeten worden. En dat is iets waar niemand ervaring mee heeft! Nooit eerder zou een dergelijk grote positie teruggedraaid moeten worden.

Om het allemaal even in perspectief te plaatsen: Bear Stears bezit evenveel derivaten dan het Bruto Nationaal Product van de VS!

Daar zijn we gelukkig aan ontsnapt!

Of toch niet?

Ik heb even de jaarverslagen van de grote spelers in de VS bekeken en kon mijn ogen niet geloven. De derivatenportefeuille van Bear Stearns komt nu namelijk in handen van JP Morgan, een bank die maar liefst $84.000 miljard aan derivaten heeft uitstaan.

Dat is $84.000.000.000.000 ... of 84 miljoen x 1 miljoen!!

Hoeveel eigen vermogen JP Morgan dan bezit om met dergelijke bedragen te mogen "spelen"? Even het jaarverslag dat op 28 februari werd gepubliceerd erbij nemen.

En het antwoord is ... $123 miljard.

$123 miljard onderpand om te speculeren met $84.000 miljard aan derivaten. Dat is amper 0,14%. Of anders gezegd, als JP Morgan een verlies van 0,14% realiseert op de derivatenportefeuille, is het "over en uit". Derivaten waarvan niemand bij benadering kan vertellen hoeveel ze nu werkelijk waard zijn.

Krankzinnig? Onverantwoord? Beangstigend? Reken maar!

En het verhaal stopt hier niet eens. Want nagenoeg ALLE financiële instellingen hebben een dergelijke portefeuille "massavernietigingswapens" in de boeken.

Kijk maar even mee:

Citigroup: $35.700 miljard aan derivaten
Lehman Brothers: $21.700 miljard
Goldman Sachs: $92.000 miljard
Morgan Stanley $77.000 miljard
Merrill Lynch: $56.000 miljard


Als ik je een goede raad mag geven: indien je vandaag nog financiële aandelen bezit, maak dan van de huidige bear market rally gebruik om alsnog te verkopen. De situatie is veel te ernstig geworden om dit giftig afval nog langer in portefeuille te houden.

Wie nog geen goud of zilver bezit, kan van de huidige terugval dan weer gebruikmaken om in te stappen.

vriendelijke groeten,

Maarten Verheyen
Bron: http://www.iex.nl/forum/topic.asp?forum=23&topic=1157467&Page=1


Toch maar die AEX Juni Put 380 aanschaffen?
Godfather Bodybuilding topic reeks
pi_57616371
Leuk wel, realistisch niet denk ik, is het meest ultieme worst case scenario, bovendien veel te populistisch geschreven.

In ieder geval zijn ze niet gek daar in amerika, ze zullen ook wel veiligheden ingebouwd hebben.
pi_57616465
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 21:45 schreef Mr.J het volgende:

[..]

Het is idd niet te geloven dat ze weer in het groen kwamen vandaag.

Ik ga vanaf vandaag ook niet meer in de AEX belggen, ik hou het bij de VS. Dat is nl. lekker simpel beleggen.

Goed nieuws: stijgen
Geen nieuws: stijgen
Slecht nieuws: stijgen
Extreem slecht nieuws: stijgen, of een hele kleine min
Ik heb hier ook nog wat devaluerende dollars... Waarin ga jij gaan ofzo?
Ik dacht er eentje van Buffet mee te pikken, alhoewel ik vrees dat 't nog te vroeg is.
  woensdag 26 maart 2008 @ 12:24:52 #29
19479 Mr.J
Train, eat, sleep. Repeat.
pi_57619766
Op een handel CXP na sta ik vandaag ana de zijlijn. Misschien als er straks duidelijk richting gekozen wordt dat ik nog een ritje op de weekopties maak. Nu heeft dat geen zin, de tijdspremie giert eruit bij dit zijwaardse gedoe.

[ Bericht 0% gewijzigd door Mr.J op 26-03-2008 13:02:40 ]
Godfather Bodybuilding topic reeks
  donderdag 27 maart 2008 @ 18:33:29 #30
19479 Mr.J
Train, eat, sleep. Repeat.
pi_57652610
Vandaag een mooi ritje gemaakt op AX4 P440. Erin op 1,6. Eruit net aan op 3,2.

Nu AX4 C442,50 in the pocket overnight. Moeten die gekke Yanks wel lekker gaan plussen echter.
Godfather Bodybuilding topic reeks
pi_57660774
quote:
Op donderdag 27 maart 2008 18:33 schreef Mr.J het volgende:
Vandaag een mooi ritje gemaakt op AX4 P440. Erin op 1,6. Eruit net aan op 3,2.

Nu AX4 C442,50 in the pocket overnight. Moeten die gekke Yanks wel lekker gaan plussen echter.
Nice, atm vreet ik niks uit, ben hard weggelopen uit een turbo waar ik een -5% procent op had, heb het eigenlijk ook gewoon te druk om er nu mee bezig te zijn. Ga zo door
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_57663493
Ik heb voor een klein bedrag ingeschreven op Intereffekt Emerging Africa. Ben wel benieuwd hoe het hele Afrikaanse gebeuren zich gaat ontwikkelen
pi_57663744
Zou de film van geert wilders nu een positief of negatief effect hebben op de AEX? Of zou het niks uit maken?
pi_57664139
quote:
Op vrijdag 28 maart 2008 00:14 schreef athlonkmf het volgende:
Zou de film van geert wilders nu een positief of negatief effect hebben op de AEX? Of zou het niks uit maken?
Ik ga ervanuit dat allochtonen niet massaal aandelen gaan dumpen . Indien wel -> kopen!
Serieus, ik denk dat de index maar een tik zou krijgen wanneer er morgen grote onrust naar Nederland toe ontstaat, aanslagen op ambassades enz. En aangezien 'm 't naar 't schijnt nog redelijk netjes gehouden heeft zal 't wel meevallen...
99,999999999% van de moslims willen ook gewoon een rustig leventje hoor
pi_57664161
quote:
Op vrijdag 28 maart 2008 00:31 schreef tony_clifton- het volgende:

[..]

Ik ga ervanuit dat allochtonen niet massaal aandelen gaan dumpen . Indien wel -> kopen!
Serieus, ik denk dat de index maar een tik zou krijgen wanneer er morgen grote onrust naar Nederland toe ontstaat, aanslagen op ambassades enz. En aangezien 'm 't naar 't schijnt nog redelijk netjes gehouden heeft zal 't wel meevallen...
99,999999999% van de moslims willen ook gewoon een rustig leventje hoor

Nee, de allochtonen niet, maar de rest van europa EN NL kan denken: oeh NL is nu toch echt THE target. Effe beleggingen veiligstellen.
  vrijdag 28 maart 2008 @ 00:48:39 #36
162670 DoimeN
Nee, het boeit me niets!
pi_57664455
Totaal Vergeten uit te oefenen Puts
--------------------------------------------------------------------------------------------
Als je gewoon je bek dicht houdt, is er niets aan de hand!
pi_57664720
Ik denk niet dat Wilders zo'n aandacht waard is eigenlijk... Geen idee... moet 'm eerst zien...
Zullen zien morgen hé .
  vrijdag 28 maart 2008 @ 09:31:16 #38
78918 SeLang
Black swans matter
pi_57667220
quote:
Op vrijdag 28 maart 2008 00:14 schreef athlonkmf het volgende:
Zou de film van geert wilders nu een positief of negatief effect hebben op de AEX? Of zou het niks uit maken?
Toen Theo van Gogh werd vermoord steeg de beurs
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_57671638
Ik wil eigenlijk wat aandelen kopen maar ik heb er echt heel weinig verstand van, wat is nou een goeie bank om aandelen te kopen op internet?
Is bijvoorbeeld Binck wat?
http://www.binck.com/nl/welkom/product/
Ik wil wel geen abonnementskosten, want ik ga nog niet echt serieus belegen, wil eerst gewoon een beetje leren.
  vrijdag 28 maart 2008 @ 13:26:58 #40
19479 Mr.J
Train, eat, sleep. Repeat.
pi_57671814
Binck is ok.

Kan je eerst een tijdje 'droog' oefenen met een schaduwporto.
Godfather Bodybuilding topic reeks
pi_57693164
Wat denken jullie eigenlijk dat de beurs komende week gaat doen? zijwaartjes omhoog of valt er nog ergens een lijk uit de kast?

Op RTLZ vond die beursverslaggever het maar frappant dat de beurzen lichtjes groen uitsloegen, dat kon alleen maar wijzen op gigantische liquiditeitsinjecties om het systeem te redden.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zaterdag 29 maart 2008 @ 13:49:13 #42
19479 Mr.J
Train, eat, sleep. Repeat.
pi_57695201
Het kan alle kanten op nu. Misschien is dit nu de bodem (440 voor de AEX) en kunnen we voorzichtig de 470/48- gaan opzoeken.

Maar voor hetzelfde geld valt er idd weer ergens een lijk uit de kast bij een grote financial (Lehman brothers?) en maken we een mooi ritje naar de 380.

Op CXP na heb ik geen positie en doe ik alleen wat ritjes met weekopties. Mocht de bodem echt duidelijk bereikt zijn dan staan bijv. een ING en Aegon op mijn boodschappenlijstje voor de MT/LT.
Godfather Bodybuilding topic reeks
pi_57697954
quote:
Op zaterdag 29 maart 2008 13:49 schreef Mr.J het volgende:
Het kan alle kanten op nu. Misschien is dit nu de bodem (440 voor de AEX) en kunnen we voorzichtig de 470/48- gaan opzoeken.

Maar voor hetzelfde geld valt er idd weer ergens een lijk uit de kast bij een grote financial (Lehman brothers?) en maken we een mooi ritje naar de 380.

Op CXP na heb ik geen positie en doe ik alleen wat ritjes met weekopties. Mocht de bodem echt duidelijk bereikt zijn dan staan bijv. een ING en Aegon op mijn boodschappenlijstje voor de MT/LT.
Een bodem duidelijk zien is voor mij pas vaak achteraf, zij het wel dat er bij mij ook aardig wat financials op het lijstje staan. Al heb ik nog steeds het gevoel dat we in een lichtopgaande motie zitten in een langere dalende trend. Maaar ja
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zondag 30 maart 2008 @ 14:39:54 #44
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_57714887
Ik denk dat je gerust kunt kopen, alles is zeer schappelijk geprijsd (mijd wel financials daar begon de shit).
Please Move The Deer Crossing Sign
  zondag 30 maart 2008 @ 15:03:14 #45
22416 elcastel
Maggot Brain
pi_57715386
Ik heb nogsteeds geen signalen gezien dat de huizenmarkt hersteld of stabiliseert in de VS. Er is wel lekker afgeschreven, maar volgens mij is het einde daarmee nog niet in het zicht. Daarbij heb je nog altijd slechte indicators voor de economie in de VS, dus ik zou niet weten waarom ik nu zou instappen.

Dit is natuurlijk niet mijn voorspelling voor volgende week, want daar doe ik niet aan. Ik ga in ieder geval nergens instappen op dit moment, leuk dat er dividenden aankomen (sigaren uit eigen doos), maar in de periode mei-augustus zit ik niet in aandelen als er nog zoveel twijfel is.
The Hick from French Lick
The camera always points both ways. In expressing the subject, you also express yourself.
  zondag 30 maart 2008 @ 20:02:26 #46
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_57721323
Als niemand meer twijfelt, de huizenmarkt tekenen van herstel laat zien etc. dan ben je al VEEL te laat.
Ik koop een paar dingen die ik zeer aantrekkelijk geprijsd vind maar ik hou nog wel wat cash over in het geval er nieuwe dips aankomen.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_57721528
quote:
Op zondag 30 maart 2008 20:02 schreef JimmyJames het volgende:
Als niemand meer twijfelt, de huizenmarkt tekenen van herstel laat zien etc. dan ben je al VEEL te laat.
Ik koop een paar dingen die ik zeer aantrekkelijk geprijsd vind maar ik hou nog wel wat cash over in het geval er nieuwe dips aankomen.
Hehe, dat is exact wat ik op dit moment ook doe, en ik moet zeggen dat ik ook nog wel dips zie, komende maand, mssn deze week al.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zondag 30 maart 2008 @ 20:18:05 #48
22416 elcastel
Maggot Brain
pi_57721661
quote:
Op zondag 30 maart 2008 20:02 schreef JimmyJames het volgende:
Als niemand meer twijfelt, de huizenmarkt tekenen van herstel laat zien etc. dan ben je al VEEL te laat.
Ik koop een paar dingen die ik zeer aantrekkelijk geprijsd vind maar ik hou nog wel wat cash over in het geval er nieuwe dips aankomen.
Als er (in de VS) nou echt gereageerd was op die indicators, dan zou ik het met je eens zijn. Maar alles klakkeloos ter kennisgeving aannemen en verder niet reageren, geeft mij niet het idee dat het maar tijd is om weer omhoog te kijken. Oftewel, ik denk dat het nog niet gedaan is en zo wel, dan is er onvoldoende gereageerd in mijn ogen.
Jij noemt de koersen redelijk geprijst, ik vind ze nog te hoog ten opzichte van de omstandigheden. Er is even wat meer aan de hand dan het koersverloop op dit moment laat zien. Mijn mening hè, laat ik dat nog even benadrukken.
The Hick from French Lick
The camera always points both ways. In expressing the subject, you also express yourself.
pi_57721782
Voorspelling Dow eind van deze week: 11164.
pi_57722984
quote:
Op zondag 30 maart 2008 20:18 schreef elcastel het volgende:

[..]

Als er (in de VS) nou echt gereageerd was op die indicators, dan zou ik het met je eens zijn. Maar alles klakkeloos ter kennisgeving aannemen en verder niet reageren, geeft mij niet het idee dat het maar tijd is om weer omhoog te kijken. Oftewel, ik denk dat het nog niet gedaan is en zo wel, dan is er onvoldoende gereageerd in mijn ogen.
Jij noemt de koersen redelijk geprijst, ik vind ze nog te hoog ten opzichte van de omstandigheden. Er is even wat meer aan de hand dan het koersverloop op dit moment laat zien. Mijn mening hè, laat ik dat nog even benadrukken.
we zullen zien , ik ben van mening dat dit ook nog wel naar beneden gaat, maar 'ook omdat ik verder niks anders te doen hebt' probeer ik gwoon het maximale uit het deze kleine stijgende momentjes te pakken.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')