quote:De strijd om hoofddoekjes in Turkije spitst zich toe. De hoogste Turkse aanklager heeft de hoogste rechtbank van het land gevraagd de regeringspartij AKP te verbieden wegens activiteiten die de scheiding van staat en religie schenden.
Met de stap komt de toch al gespannen verhouding tussen justitie en de islamitische AKP verder onder druk te staan. De voorstanders van een seculiere staat verwijten de regeringspartij te streven naar een geleidelijke islamisering van Turkije. Op voorstel van de AKP stemde het parlement er onlangs mee in hoofddoekjes op universiteiten niet langer te verbieden.
in 1997 is er ook een coalitie kabinet die pro Islam was afgezet door het leger en officieel verboden.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 19:05 schreef ethiraseth het volgende:
Lol ,dat zou nog eens een stunt zijn.Zal er vast niet doorkomen, dan denk ik niet dat de rechter die het vonnis uitspreekt nog lang te leven heeft, maar toch.
Depends on your point of view, vele dingen wel, maar zo zijn zij weer verantwoordelijk dat meisjes met hoofddoeken weer in overheidscholen mogen en hebben ze een aantal jaar terug een wet voorgesteld dat overspel strafbaar maakt.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 19:01 schreef remlof het volgende:
De AKP is in haar daden toch behoorlijk seculier?
edit: zie Hürriyet Turkey's top prosecutor demands closure of the governing AKP
Dat laatste moet de overheid zich niet mee bemoeien, dus daar gaat de AKP mijns inziens inderdaad te ver.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 19:08 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Depends on your point of view, vele dingen wel, maar zo zijn zij weer verantwoordelijk dat meisjes met hoofddoeken weer in overheidscholen mogen en hebben ze een aantal jaar terug een wet voorgesteld dat overspel strafbaar maakt.
Valt best mee. Is al eerder gebeurd.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 19:05 schreef ethiraseth het volgende:
Lol ,dat zou nog eens een stunt zijn.Zal er vast niet doorkomen, dan denk ik niet dat de rechter die het vonnis uitspreekt nog lang te leven heeft, maar toch.
Inderdaad. Als de AKP verboden wordt komen ze met een nieuwe partij en hup op naar een absolute meerderheid. Mensen pikken dit natuurlijk nietquote:Op vrijdag 14 maart 2008 20:28 schreef TheMagnificent het volgende:
Zou heel dom zijn. Je zult zien dat ze bij mogelijke nieuwe verkiezingen dan nog sterker terug zullen komen (desnoods met een nieuwe partij). In het verleden is dat ook het geval geweest met DP (Demokrat Parti). Of wat te denken van Süleyman Demirel die ook een politiek verbod had gekregen, maar een aantal jaren later het tot presidentschap schopte.
Vooralsnog denk ik dat de (Turkse) media hier een storm in een glas water van maken, want ik denk niet dat het zo ver zal komen.
Koerdische partij noemde het een klap voor democratie, nationalistische partij zei dat we geduldig moesten afwachten en republikeinse partij dat ze simpel hun werk doen.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 20:30 schreef Dagonet het volgende:
Altijd spannend dan om te kijken wat het leger gaat doen nu.
Frankrijk valt dacht ik ook onder het westen, geen hoofdoeken daar in de openbare ruimtequote:Op vrijdag 14 maart 2008 19:23 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat laatste moet de overheid zich niet mee bemoeien, dus daar gaat de AKP mijns inziens inderdaad te ver.
Maar dat religieuze kledij verboden was op scholen, is ook belachelijk, dat is in het westen nergens het geval.
Maar een kruis om je nek mag dan weer wel, da's een beetje krom in mijn optiek.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 22:02 schreef Sora het volgende:
[..]
Frankrijk valt dacht ik ook onder het westen, geen hoofdoeken daar in de openbare ruimte
het een is een kleding stuk, de ander een sieraad. Een valt op en het ander totaal niet.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 22:23 schreef remlof het volgende:
[..]
Maar een kruis om je nek mag dan weer wel, da's een beetje krom in mijn optiek.
Ja zo ken ik er nog wel een paar.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 23:28 schreef Sora het volgende:
[..]
het een is een kleding stuk, de ander een sieraad. Een valt op en het ander totaal niet.
Volgens mij waren alle religieuze uitingen verboden op scholen enzo?quote:Op vrijdag 14 maart 2008 22:23 schreef remlof het volgende:
[..]
Maar een kruis om je nek mag dan weer wel, da's een beetje krom in mijn optiek.
Hoezo dat? Erdoğan oogt veel gematigder dan ten tijde van de Refah partij.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 12:36 schreef Erotica_ het volgende:
Het was toch wel duidelijk dat dit zou gebeuren.
Refah was een coalitiepartij met een seculier linkse partij, Erdogan is 'almachtig' in het kabinet. 47% van de stemmen, 10% steun van MHP en 2e man als president.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 12:42 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Hoezo dat? Erdoğan oogt veel gematigder dan ten tijde van de Refah partij.
Je had toch niet gedacht dat hij in een paar jaar van islamist tot een 100% seculiere verandert was?quote:Op zaterdag 15 maart 2008 12:42 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Hoezo dat? Erdoğan oogt veel gematigder dan ten tijde van de Refah partij.
Erdogan is een rasechte islamist. Speerpunten: o.a. hoofddoekjes dragen op de universiteit.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 12:45 schreef Erotica_ het volgende:
[..]
Je had toch niet gedacht dat hij in een paar jaar van islamist tot een 100% seculiere verandert was?
De Refah partij is een verboden partij.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 12:44 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Refah was een coalitiepartij met een seculier linkse partij, Erdogan is 'almachtig' in het kabinet. 47% van de stemmen, 10% steun van MHP en 2e man als president.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |