Hij is op... en ik leef nog

.
En raar maar waar.... hij was nog lekker ook!
We hebben redelijk het recept van de site gevolgd met de volgende specifieke ingrediėnten:
250 gram ricotta
plakken belegen kaas
honig lasagne-bladen
extra dik alu-folie (van de ah)
bertolli pasta-saus uit een zak
1 verse ui
kruiden
200 gram diepvries-spinazie
De lasagne heeft 1:45 u in de vaatwasser gezeten en toen hij eruit kwam, was het plakband nog helemaal goed. Er was wel wat water door het eerste alu-omhulsel heen gekomen, maar er zat geen vaatwasser-water in de lasagne zelf. De lasagne was prima gaar, maar was niet helemaal heet geworden. Maar ondanks alles was hij HEEL LEKKER!
Twee verbeterpuntjes:
1. Misschien hadden we de pastasaus zelf en de spinazie alvast wat moeten opwarmen. Dan was hij ws wel helemaal warm geworden.
2. De bladen helemaal bovenop (dat moest volgens het recept) waren niet volledig zacht geworden. Dit is op te lossen door er toch nog een klein laagje kaas/saus op te gooien.
Al met al was het een geslaagde onderneming
Fotos zeggen meer dan 1000 woorden....
De lasagne met 2 lagen alu-folie er omheen:
![]()
1 laag weg gepeld:
![]()
En dit is hem dan

:
![]()
Mijn huisgenoot kijkt bedenkelijk....
![]()
Bewijs dat het eetbaar was

:
![]()
Om een lang verhaal kort te maken: ik kan het iedereen aanraden! Het is echt heel leuk en lekker....
[ Bericht 1% gewijzigd door Mark_V op 09-03-2008 19:25:07 ]