quote:Zaak-Holloway gesloten
Van onze correspondenten FRANK HENDRICKX en TRIX VAN BENNEKOM
WASHINGTON/ARUBA - In Amerika is de kritiek op het onderzoek naar de verdwijning van Natalee Holloway op Aruba weer opgelaaid. Justitie heeft besloten niet tot vervolging over te gaan, na een nieuwe ronde van onderzoek, mede door Nederlandse experts.
De stiefvader van de Amerikaanse scholiere, Jug Twitty, haalde keihard uit naar de officier van justitie in Aruba. Die zou in november hebben gelogen over nieuw bewijs tegen de drie hoofdverdachten. ''Hij liet ons weer naar Aruba vliegen en wekte de indruk ons te helpen,'' zei Twitty tegen de nieuwszender Fox. ''Maar het zogenaamde nieuwe bewijs bleek er helemaal niet zijn. Eerst wilde hij dat niet toegegeven. Hij heeft drie, vier uur tegen Beth (de moeder van Natalee) gelogen. Ik ben zeer teleurgesteld over het nieuws van vandaag.''
Twitty meent dat de zaak is vastgelopen door fouten van de Arubaanse onderzoekers in de eerste tien dagen na de verdwijning van Holloway. Daardoor zouden de daders erin zijn geslaagd het lichaam van de Amerikaanse te laten verdwijnen. Twitty suggereerde dat de vader van Joran van der Sloot, Paul, daarbij betrokken was. ''Er wonen aardige mensen op Aruba, maar ze hebben wel een blauw oog opgelopen. Ik snap niet hoe ze een man als Paul van der Sloot kunnen tolereren. Hij is het laagste van het laagste in mijn ogen. Waarom hebben hij en Joran ons niet geholpen bij het zoeken naar Natalee?''
Moeder Beth Twitty wilde niet reageren op het nieuws dat de zaak gesloten is. ''Ik heb dit niet zien aankomen,'' was het enige wat ze kwijt wilde, aldus de zender Fox.
Het nieuws uit Aruba dat justitie de zaak-Holloway sluit, werd gisteren groot gebracht door de Amerikaanse media, die de zaak al jaren op de voet volgen. De beslissing van de Arubaanse aanklager was te verwachten na de vrijlating van Joran van der Sloot en de broers Kalpoe eerder deze maand, zo luidde de algemene opvatting. Amerikaanse experts lieten zich toen al zeer laatdunkend uit over de kwaliteit van het onderzoek op Aruba.
Joran van der Sloot en de broers Kalpoe zijn sinds 2,5 jaar hoofdverdachten in de geruchtmakende verdwijningszaak, maar ondanks alle inspanningen is het Openbaar Ministerie er niet in geslaagd voldoende bewijs in handen te krijgen om ze in staat van beschuldiging te stellen. De toen 18-jarige Natalee Holloway stapte in de nacht van 30 mei 2005 na een avondje stappen met haar vriendinnen bij de drie jongens in de auto. Sindsdien is taal noch teken van haar vernomen. Het OM blijft van mening dat Natalee is overleden, maar 'het feit dat haar lichaam nooit is gevonden, vormt een belangrijk gebrek in een mogelijke reconstructie van de feiten'.
Het Openbaar Ministerie seponeert de zaak tegen de drie verdachten met duidelijke tegenzin. Zowel justitie als het politieteam van Nederlandse en Arubaanse rechercheurs blijft ervan overtuigd dat 'is vast komen staan dat andere scenario's dan die waarin de drie verdachten naar voren komen, onwaarschijnlijk zijn dan wel zijn uitgesloten'.
Het OM hoopt dat op een dag toch een lijk wordt gevonden of dat iemand met nieuwe informatie op de proppen komt. Wanneer nieuw zwaarwegend bewijsmateriaal wordt gevonden, is alsnog strafvervolging mogelijk. Dat blijft zo totdat de strafbare feiten die volgens het OM in het geding zijn, zijn verjaard.
Voor dood door schuld bedraagt die termijn zes jaar vanaf het moment vanaf de verdwijning van Natalee Holloway, voor doodslag is dat twaalf jaar.
Privézoektocht gaat door
ORANJESTAD - Een team van experts heeft de zoektocht naar de verdwenen tiener Natalee Holloway op Aruba doorgezet ondanks het besluit van justitie om de zaak tegen de verdachten na 2,5 jaar te sluiten wegens gebrek aan bewijs.
Rond het eiland is gisteren een speciaal Amerikaans onderzoeksschip begonnen met het scannen van de zeebodem. De aankomst van de boot Persistence wordt bevestigd door Tim Miller van Texas Equuesearch (TES), een organisatie die vermiste Amerikanen opspoort als de autoriteiten dat opgeven.
Het schip werd al een maand geleden aangekondigd door Dave Holloway, de vader van Natalee, maar liep afgelopen week vertraging op door onder meer tropische storm Olga in het Caribisch gebied.
Het Openbaar Ministerie heeft zich gedistantieerd van de particuliere zoekactie. (ANP)
© Het Parool, 19-12-2007, 11:56 uur
Ben wel benieuwd naar dat forum; zou je me dat willen mailen als je het niet op het forum wilt zetten? Kan je geen privebericht sturen omdat je geen mailadres hebt ingevuld ;-) Thanks!quote:Op vrijdag 29 februari 2008 08:56 schreef Rosite het volgende:
[..]
Ja, ik ken een forum waar ze schrijft, althans, ik neem aan dat ze dat is. Gewoon een openbaar forum hoor. Maar ik zal de link hier maar niet zetten, omdat dat forum dan mogelijk verziekt wordt door bepaalde mensen, terwijl men daar vind ik oprecht op zoek is naar hoe en wat. Of Renee ook nog op niet-openbare forums schrijft weet ik uiteraard niet. Maar ze zal het druk genoeg hebben met haar gewone werk en haar speurwerk in deze zaak, dus niet continu op forums zitten.
Overigens sluit ik ook aan bij al eerder gemaakte opmerkingen dat de meeste mensen hier de waarheid willen en geen behoefte hebben aan kamp 1 en kamp 2 of zo. Ik ook niet, wat ik wel erg vind is dat dictatoriaal geschrijf en dat gewouwel over leugens als je gewoon op zoek bent naar de waarheid.
Welke zaak was dat dan? Nog mysterieuzer dan deze zaak?quote:Op vrijdag 29 februari 2008 19:08 schreef kinkajoe het volgende:
En verder heb ik in een andere zaak gezien hoe zogenaamde "waarheidsvinders" en volledig geflipte journalisten te werk gaan met "anonieme getuigen" en "anonieme verklaringen" om tegen beter weten hun gelijk te halen en al doende het leven van onschuldige mensen (in dit geval ook nog mensen die zich amper konden verdedigen) willens en wetens kapotmaken.
Volgens mij kom je met een IP uit Nederland niet eens meer door de ballotage..Ik heb me al een week of langer aangemeld, maar ze zijn me nog steeds aan het "approven". Nou ze doen maar...Ze hebben daar kennelijk een selectief groepje nodig. Maar ach, zo doen ze dat in de "heilstaat".quote:Op vrijdag 29 februari 2008 20:29 schreef mrBhimself het volgende:
[..]
Ik ben bang dat als je dat gaat doen de grote moderator Debbie je in no time zal verbannen!
Je haalt de woorden uit mijn toetsenbord bernarde. Deze hele zaak stinkt aan alle kanten. Over die horeca in Aruba wil ik nog wat zeggen. Ook hier in Nederland gebeurd het. Zo'n 8 jaar geleden heb ik zelf in de grote discotheek in Amsterdam gewerkt en dat werd eens afgehuurd voor een schoolfeest. De meeste kinderen (ik geloof dat ze rond 13 waren en ouder) dronken gewoon frisdranken want dat was gratis. Toen kwam er een jongetje aan de bar, ik schat 12 of 13 en die haalde geld uit zijn zak en zei dat hij een whisky cola wilde. Ik zei nee, dat verkoop ik je niet. Omdat er overal camera's stonden werd ik niet lang daarna op het kantoor geroepen. Mijn keuze was, of ontslag nemen, of dat jongetje serveren en geld aannnemen. Ik heb voor het eerste gekozen want ik vertikte het. Zo zie je maar weer dat alles draait om geld. En de barkeepers op Aruba zal het verder jeuken wat en wie daar rollend de deur uit gaan. Overigens heb ik begrepen dat C&C niet zo goed staat aangeschreven, juist daarom.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 15:26 schreef bernarde het volgende:
[..]
Ben altijd al een laatbloeiertje geweest.![]()
Zelf denk ik niet zo in de richting van juridisch bewijs. De sociale toestand om dit drama heen fascineert me. Hoe kunnen zoveel onsympathieke personen in hemelsnaam met elkaar in contact komen? Ik bedoel natuurlijk Joran, zijn vader (zet bij mij mijn anti-gluiperd-haren recht overeind), de Deepak-broers, maar ook de moeder van Natalee vind ik een onsympathieke, keiharde vrouw. Maar ook de begeleiders vind ik onsympathiek: als je toch ziet dat er zoveel gedronken wordt, dan grijp je toch in (ook al hoort dat dan officieel niet bij het takenpakket, wat ben je voor een beroerde leraar als je dit maar laat gebeuren) en neem die vriendinnen: als je toch ziet dat een jong, dronken meisje bij drie wildvreemde jongens in een auto stapt, dan leg je je er toch niet bij neer ...... dan waarschuw je toch de begeleiding, of de hotelreceptie, of de politie? Beide ouders van Joran vind ik opvoedkundig waardeloos: wie staat er nou toe dat een zeventienjarig schooljochie in casino's komt, in bars (met een VIP-pas, nota bene) en regelmatig (verschillende) meisjes meeneemt naar zijn slaapkamer? De barkeepers vind ik ook raar: ze bleven maar doorschenken aan kennelijk dronken jongeren (zelf heb ik diploma Sociale Hygiëne voor Horeca gehaald, omdat we op mijn werk ook wel eens cateren en drank schenken, maar daar staat toch duidelijk in, dat je in Nederland strafbaar bent als je doorschenkt als je merkt dat iemand genoeg heeft gehad, zal in Aruba ook wel zo zijn. En niet zeggen van "dan verdient de horeca niet genoeg", is flauwekul).
Blijkbaar voelt niemand zich verantwoordelijk voor een ander. Dat is geen misdaad, maar schept wel omstandigheden waarbinnen vreemde figuren vreemde dingen kunnen uithalen.
Ga nu zelf naar het privé party-hol van smoeders. Tot later.
daarom is het ook van zo groot belang dat het totaal opgelost wordt dit allemaal.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 23:08 schreef BwennieBren het volgende:
[..]
Je haalt de woorden uit mijn toetsenbord bernarde. Deze hele zaak stinkt aan alle kanten. Over die horeca in Aruba wil ik nog wat zeggen. Ook hier in Nederland gebeurd het. Zo'n 8 jaar geleden heb ik zelf in de grote discotheek in Amsterdam gewerkt en dat werd eens afgehuurd voor een schoolfeest. De meeste kinderen (ik geloof dat ze rond 13 waren en ouder) dronken gewoon frisdranken want dat was gratis. Toen kwam er een jongetje aan de bar, ik schat 12 of 13 en die haalde geld uit zijn zak en zei dat hij een whisky cola wilde. Ik zei nee, dat verkoop ik je niet. Omdat er overal camera's stonden werd ik niet lang daarna op het kantoor geroepen. Mijn keuze was, of ontslag nemen, of dat jongetje serveren en geld aannnemen. Ik heb voor het eerste gekozen want ik vertikte het. Zo zie je maar weer dat alles draait om geld. En de barkeepers op Aruba zal het verder jeuken wat en wie daar rollend de deur uit gaan. Overigens heb ik begrepen dat C&C niet zo goed staat aangeschreven, juist daarom.
Over Joran: het lijkt mij een jongen die doordat zijn ouders zelf een drukke carriere hadden maar gewoon mocht doen waar hij zin in had. Ik keur die wijze van opvoeding ook ten zeerste af maar dat ben ik. Het is zeker niet abnormaal als ik zo zie wat hoe jong het publiek is wat er momenteel rondloopt in de clubs in Nederland. Zo gaat het hier blijkbaar gewoon. Over de begeleiders van de MB students heb ik geen goed woord over, die hebben gewoon hun pet er naar gegooid tijdens die korte trip. Ik had als ik de Twitty's-Holloways was hen zeker aangeklaagd. Ik snap ook niet dat ze Natalee zomaar in een auto hebben laten stappen met 3 wildvreemden, ik had er hardhandig eruit getrokken. Maar al met al, zo is het niet gegaan. Ze is weg, waarschijnlijk vermoord en nu is het te laat. Dus het vingertje kan wel naar iedereen gewezen worden in deze zaak so to speak. Die kampen waar Rosite het over heeft daar heeft ze dan ook helemaal gelijk in. Pure onzin die uitlatingen. Wat me wel bevreemd is dat er vele meisjes verdwijnen en nog nooit eerder is er zo'n heisa van gemaakt als in deze zaak. Call me stupid maar dat maakt mij een beetje achterdochtig. Als ik dan ook nog een berichten lees dat het ALE de MB students niet mocht of kon interviewen en ze meteen naar huis zijn gevlogen ga ik daar toch wel enige vraagtekens bijzetten evenals hetfeit waarom er geen huiszoeking gedaan mocht worden in huize Van der Sloot. Deze zaak stinkt aan alle kanten, wat ik je brom!
FOK doethet weerquote:Op zaterdag 1 maart 2008 00:03 schreef Caesu het volgende:
[..]
daarom is het ook van zo groot belang dat het totaal opgelost wordt dit allemaal.
er zitten zo verschrikkelijk veel kanten aan deze zaak.
je kan een enorme waslijst maken. dus voor de toekomst kan er zoveel van geleerd worden.
van verantwoordelijkheid ouders tot media tot belangenverstrengeling tot post-koloniale aanpak vanuit nederland tot economie boven justitie stellen etc., etc.
stof voor uren discovery channel documentaires.
de ideale zaak voor (internationale) rechtenstudies en opsporingsdiensten om hier veel van te leren.
maar voorlopig lijkt het nog muurvast te zitten allemaal.
al klamp ik me vast aan de mogelijk illusie dat nu er minder gelekt wordt uit het lopende onderzoek ze misschien eindelijk een keer goed bezig zijn.
quote:Op vrijdag 29 februari 2008 23:08 schreef BwennieBren het volgende:
[..]
Je haalt de woorden uit mijn toetsenbord bernarde. Deze hele zaak stinkt aan alle kanten. Over die horeca in Aruba wil ik nog wat zeggen. Ook hier in Nederland gebeurd het. Zo'n 8 jaar geleden heb ik zelf in de grote discotheek in Amsterdam gewerkt en dat werd eens afgehuurd voor een schoolfeest. De meeste kinderen (ik geloof dat ze rond 13 waren en ouder) dronken gewoon frisdranken want dat was gratis. Toen kwam er een jongetje aan de bar, ik schat 12 of 13 en die haalde geld uit zijn zak en zei dat hij een whisky cola wilde. Ik zei nee, dat verkoop ik je niet. Omdat er overal camera's stonden werd ik niet lang daarna op het kantoor geroepen. Mijn keuze was, of ontslag nemen, of dat jongetje serveren en geld aannnemen. Ik heb voor het eerste gekozen want ik vertikte het. Zo zie je maar weer dat alles draait om geld. En de barkeepers op Aruba zal het verder jeuken wat en wie daar rollend de deur uit gaan. Overigens heb ik begrepen dat C&C niet zo goed staat aangeschreven, juist daarom.
Over Joran: het lijkt mij een jongen die doordat zijn ouders zelf een drukke carriere hadden maar gewoon mocht doen waar hij zin in had. Ik keur die wijze van opvoeding ook ten zeerste af maar dat ben ik. Het is zeker niet abnormaal als ik zo zie wat hoe jong het publiek is wat er momenteel rondloopt in de clubs in Nederland. Zo gaat het hier blijkbaar gewoon. Over de begeleiders van de MB students heb ik geen goed woord over, die hebben gewoon hun pet er naar gegooid tijdens die korte trip. Ik had als ik de Twitty's-Holloways was hen zeker aangeklaagd. Ik snap ook niet dat ze Natalee zomaar in een auto hebben laten stappen met 3 wildvreemden, ik had er hardhandig eruit getrokken. Maar al met al, zo is het niet gegaan. Ze is weg, waarschijnlijk vermoord en nu is het te laat. Dus het vingertje kan wel naar iedereen gewezen worden in deze zaak so to speak. Die kampen waar Rosite het over heeft daar heeft ze dan ook helemaal gelijk in. Pure onzin die uitlatingen. Wat me wel bevreemd is dat er vele meisjes verdwijnen en nog nooit eerder is er zo'n heisa van gemaakt als in deze zaak. Call me stupid maar dat maakt mij een beetje achterdochtig. Als ik dan ook nog een berichten lees dat het ALE de MB students niet mocht of kon interviewen en ze meteen naar huis zijn gevlogen ga ik daar toch wel enige vraagtekens bijzetten evenals hetfeit waarom er geen huiszoeking gedaan mocht worden in huize Van der Sloot. Deze zaak stinkt aan alle kanten, wat ik je brom!
Je zit me toch niet in de maling te nemen met je laatste smiley he?quote:Op zaterdag 1 maart 2008 03:15 schreef bernarde het volgende:
[..]
Wat jij als verantwoordelijke doet in Amsterdam, BrennieBren, maakt volgens mij het verschil uit: jij geeft om de mensen en jij wil een open mind in de zaak. Jij hebt je ontslag aanvaard, lieve rdan dat je meewerkte aan het schenken van alcohol aan minderjarigen. Je bent een godgegeven mens, die hart heeft voor de medemensen: Jij bent de volwassene die de jonge kimderen niet laat stikken.
Zit je op je verdedigingskruk?quote:Op zaterdag 1 maart 2008 05:16 schreef kinkajoe het volgende:
Was Nathalee minderjarig dan? Iedereen doet net of Nathalee een meisje van 13 jaar oud was.
Ze was toch 18?
Dat Joran onder de 18 in een casino zat deugt overigens van geen kanten en dan ook nog met pa erbij op de avond dat Nathalee verdween.
Mensen doen ook net ook Nathalee (een jonge vrouw van 18) begeleid had moeten worden. Kom daar maar eens mee aanzetten hier in Nederland.![]()
Die andere zaak (de DMZ) is helemaal geen mysterieuze zaak. Dat maken een paar niet al te succesvolle journalisten ervan door leugens is dubieuze blaadjes en op websites te schrijven. Hebben ze toch een verhaal en het schuift vermoedelijk ook nog.quote:Op vrijdag 29 februari 2008 21:54 schreef nickhs het volgende:
[..]
Welke zaak was dat dan? Nog mysterieuzer dan deze zaak?
Vanuit de plaats waar Nathalee woonde is het vier uur vliegen naar Aruba. Net zoiets als voor ons naar Spanje.quote:Op zaterdag 1 maart 2008 05:31 schreef BwennieBren het volgende:
Overigens ken ik nog geen een school in Nederland die maar "even" en tripje naar Aruba gaat maken, verder dan Barcelona of Milaan komen ze niet.en daar zijn ook begeleiders bij hoor!
You asked for a backup of this drinking storyquote:Op vrijdag 29 februari 2008 16:31 schreef observer777 het volgende:
[..]
Thats what I thought you have zero to back up your claims she was drunk and it is very annoying and it's not relevent. What is relevent is who killed her and who hid her body. All the evidence points to her being drugged as reported by the ALE,PV'S,Classmates, other girls and Jorans Psycologist back in 2005. Your claims of excessive drinking for 11 straight hours is absolutely not true and you know it. Her friends were with her and they said she didn't drink much at all at the bar and was fine till she drank the shot that Joran gave her. What drinking she did on May 28th and 11 hours earlier does not prove at all she was drunk at 1AM before she went missing. Besides it's irrelvent as the last three with her have lied and continue to lie what they did with her and everyone knows they still aren't telling the truth. Natalee was not the first girl they had sex with that was not conscious.
Wat is het nut dan van die begeleiders? Geef die kinderen dan een ticket en laat ze lekker alleen gaan toch?quote:Op zaterdag 1 maart 2008 06:06 schreef kinkajoe het volgende:
[..]
Vanuit de plaats waar Nathalee woonde is het vier uur vliegen naar Aruba. Net zoiets als voor ons naar Spanje.
Wat betreft die begeleiders: die paar begeleiders kunnen toch geen toezicht houden op al die jongelui. Er waren 100 schoolgangers en 7 volwassen.
Overigens las ik dat er een begeleider is achtergebleven op het eiland toen de anderen teruggingen.
Ik heb je gemaild. Groetje, Rositequote:Op vrijdag 29 februari 2008 20:42 schreef dcfv het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd naar dat forum; zou je me dat willen mailen als je het niet op het forum wilt zetten? Kan je geen privebericht sturen omdat je geen mailadres hebt ingevuld ;-) Thanks!
Zou je het mij ook willen PBjen Rosite? Ik ben ook wel nieuwsgierig naar haar bevindingen.quote:
Ik snap alleen wat het nut ervan zou zijn dan om deze foto te photoshoppen?quote:Op zaterdag 1 maart 2008 07:39 schreef Rosite het volgende:
http://www.refugeesunleashed.net/about13519-0-asc-1150.html
Inmiddels (waarheid of speculaties?) gevonden over foto's die door de familie of anderen verspreid zijn op Internet van N. Mogelijk gefotoshopped. Ongelooflijk. Je wordt mischien bedot waar je bij bent dus. Maar goed, er zullen eerst bewijzen van geleverd moeten worden door deskundigen, of de originele, echte foto moet gepubliceerd worden op internet door betrokkenen, dan weten we het zeker.
Geen idee.quote:Op zaterdag 1 maart 2008 07:26 schreef BwennieBren het volgende:
Wat is het nut dan van die begeleiders?
wantquote:Op zaterdag 1 maart 2008 07:55 schreef johan555 het volgende:
wil nothern star dit tropic sluiten dan ?
oh dat wil ik wel lezen, heb jij misschien die link voor me waar je dat gelezen hebt?quote:Op zaterdag 1 maart 2008 07:59 schreef kinkajoe het volgende:
[..]
O ja, ik las ook dat de moeder van Nathalee toen ze op Aruba aankwam via de vele, vele, voor aankomst op Aruba gevoerde telefoongesprekken met dat neefje en diverse klasgenootjes al wist dat degene waar ze voor het laatst mee was gezien Joran heette en dat Joran bij de scholieren de indruk had gewekt dat hij op vakantie was op Aruba en in het Holiday in logeerde.
Om het beeld van N. van geslaagde, keurige dochter op te zetten. Daar tegenover staat dus de mogelijkheid dat ze in de rehab heeft gezeten en dat ze weg gelopen is op Aruba.quote:Op zaterdag 1 maart 2008 07:49 schreef BwennieBren het volgende:
[..]
Ik snap alleen wat het nut ervan zou zijn dan om deze foto te photoshoppen?
Op diezelfde site kwam ik trouwens ook foto's tegen van Natalee en ook de niet geconfisceerde foto's van de MB students van hun Aruba-trip
http://www.refugeesunleashed.net/viewtopic.php?t=440
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |