quote:
Lijkt me goed:
Voor 1813 was Rolde het hoofddorp van de landschap Drenthe. De etstoel, de vergadering van etten voorgezeten door de drost kwam drie keer per jaar bijeen. Twee keer in Rolde en een keer in Anlo. Ieder van de zes dingspil vaardigde vier etten af.
Het wapen van de voormalige gemeente Rolde bestond uit vier handen die een eedgebaar maken met daartussenin een zwaard en een kruis die de hoogste rechtmacht, de drost, verbeelden.
Rolde heeft een kerktoren die van ver te zien is. Het was een baken voor reizigers tussen de stad Groningen en Coevorden. De vele middeleeuwse karrensporen op het Balloërveld wijzen allemaal naar de toren van Rolde. De oorspronkelijke rechtspraak vond plaats rondom Rolde, zoals de Balloërkuil.
Ondanks het grote belang kreeg de plaats nooit stadsrechten.
Toen in 1813 bij de inrichting van het koninkrijk de provincie Drenthe een hoofdstad nodig had, werd dit niet het hoofddorp van de Landschap, maar de de nabij gelegen plaats Assen dat kort daarvoor in 1809 stadsrechten had gekregen.Van
http://nl.wikipedia.org/wiki/Rolde
We used to hate people - Now we just make fun of them - It's more effective that way
Elk jaar Towel Day!(2)]
(3)Dommage arachide-fromage