quote:Op maandag 18 februari 2008 09:14 schreef matthijst het volgende:
[..]
Klopt, als je verder naar het oosten gaat kom je in Europa
Wat? Lager-opgeleiden en armen steriliseren?quote:Op maandag 18 februari 2008 09:12 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nee, vooral niets aan doen hoor.
quote:Op maandag 18 februari 2008 09:14 schreef matthijst het volgende:
[..]
Klopt, als je verder naar het oosten gaat kom je in Europa
Nee, eerder afstandelijk en verwijfd. Typisch iemand die te lang in de Senaat heeft gezeten.quote:Op zondag 17 februari 2008 10:18 schreef Klopkoek het volgende:
http://www.youtube.com/watch?v=x0SxHvU5NhE
Kerry was zo'n slechte nog niet, al was het maar omdat hij uit het relatief normale Massachusets kwam. Hij kwam alleen zo elitair en arrogant over.
De Koningin heeft weinig tot geen macht, we hebben de twee grootste partijen in de regering, en de leider van de grootste partij wordt al decennia premier.quote:Ik probeer wel eens aan Amerikanen uit te leggen wat wij in Nederland onder democratie verstaan: De koningin werd als aankomend staatshoofd geboren. Als partijen bij verkiezingen dik winnen (zie SP en Wilders) blijven ze vaak toch buiten de regering. Onze premier wordt tijdens schimmige onderhandelingen achter gesloten deuren min of meer aangewezen door een kabinetsformateur die we ook al niet hebben mogen kiezen.
Dus, invloed van belangengroepen is groot, maar het is niet zo erg omdat het van links en rechts komt en dus in balans is. Maar daarna geeft hij toch toe dat de ene kant sterker is.quote:Natuurlijk is er in de Amerikaanse politiek de vergitigende werking van geld van lobbyisten en machtige belangengroepen. Maar die invloed komt van rechts (banken, oliemaatschappijen, wapen-fabrikanten) en links (vakbonden, advocaten, Hollywood-types). Dat heft elkaar zo'n beetje op. Sterker nog: links heeft nu meer geld dan rechts.
Ik heb even geen tijd om de cijfers op te zoeken, maar ik geloof dat de opkomst nog steeds erg laag is. Een verdubbeling van weinig is .. twee keer weinig. Landelijk zit het nog steeds nog zo rond de 50%. In Nederland hebben we tegen de 80%.quote:Bij veel voorverkiezingen is de opkomst meer dan verdubbeld. In mijn politieke boekenkast staat een kloeke verhandeling over 'De Verdwijnende Kiezer' ('The Vanishing Voter'). Poeh, wat is dat achterhaald.
Energie
In 2000 en 2004 kwamen al meer kiezers naar de stembus. En die stijging gaat nu in 2008 turbo door. Met dank aan George Bush! Want - eerlijk is eerlijk - veel nieuwe activisten hebben een gloeiende hekel aan Bush en zetten zich daarom met verdubbelde energie in voor een democratische opvolger.
Het doet er veel van af. De kwaliteit van de politiek in het algemeen wordt niet bepaald door regels, maar door politici.quote:Op maandag 18 februari 2008 14:51 schreef Chewie het volgende:
De macht van de koningin is anders wel reeel Montov, of ze die nu wel of niet gebruikt (publiekelijk) doet daar maar weinig aan af.
Presidentsverkiezingen VS 2008 #9 - Super Duper Tuesday!quote:Op maandag 18 februari 2008 14:47 schreef Montov het volgende:
Ik heb even geen tijd om de cijfers op te zoeken, maar ik geloof dat de opkomst nog steeds erg laag is. Een verdubbeling van weinig is .. twee keer weinig.
Een ongekozen door geboorte aangewezen staatshoofd die invloed heeft op de formatie en formeel gezien ook op wetten tegenover een door het volk gekozen staatshoofd die weleens voorstellen van de volksvertegenwoordiging negeert. Ja dan weet ik wel wat mijn voorkeur heeft en dat wij het aardig treffen wat betreft het huidige staatshoofd en in de VS wellicht minder doet daar ook maar weinig aan af.quote:Op maandag 18 februari 2008 15:32 schreef Montov het volgende:
[..]
Het doet er veel van af. De kwaliteit van de politiek in het algemeen wordt niet bepaald door regels, maar door politici.
In de VS heb je een president die tig voorstellen van de volksvertegewoordiging heeftgeblokkeerd (zie recent de anti-martelmotie), of toevoegingen heeft gemaakt die oncontroleerbaar zijn voor de volksvertegenwoordiging. Dat lijkt mij veel schadelijker.
Ja. En ik heb in een aantal staten gewoond / gewerkt.quote:
Ik doelde op de Bahama's.quote:Op maandag 18 februari 2008 09:14 schreef matthijst het volgende:
[..]
Klopt, als je verder naar het oosten gaat kom je in Europa
Verdiep je eens in de Amerikaanse politiek. Separation of Power, dat soort zaken.quote:Op maandag 18 februari 2008 15:32 schreef Montov het volgende:
In de VS heb je een president die tig voorstellen van de volksvertegewoordiging heeftgeblokkeerd (zie recent de anti-martelmotie), of toevoegingen heeft gemaakt die oncontroleerbaar zijn voor de volksvertegenwoordiging. Dat lijkt mij veel schadelijker.
We hebben niet eens voorverkiezingen!quote:Op maandag 18 februari 2008 15:39 schreef Montov het volgende:
[..]
Presidentsverkiezingen VS 2008 #9 - Super Duper Tuesday!
1/3 van de mensen die landelijk stemmen, hebben gestemd voor de voorverkiezing. Dat is 20% van de totale kiesgerechtigden. Bij ons zijn dergelijke opkomsten een blamage voor een burgemeestersreferendum.
quote:Senator John McCain’s campaign advisers will ask the White House to deploy President Bush for major Republican fund-raising, but they do not want the president to appear too often at his side, top aides to Mr. McCain said Sunday.
bronquote:Democrats, meanwhile, have been using every opportunity to link Mr. McCain to Mr. Bush, even defining Mr. McCain’s candidacy as part of a “Bush-McCain” ticket that they say will essentially give the president another term.
Het begint wel te komen, met lijsttrekkersverkiezingen van de PvdA en VVD.quote:Op maandag 18 februari 2008 16:39 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
We hebben niet eens voorverkiezingen!
Als je mijn argumenten wil ontkrachten, zal je toch echt een inhoudelijk weerwoord moeten geven. "Verdiep je eens" is een zwaktebod.quote:Op maandag 18 februari 2008 16:38 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Verdiep je eens in de Amerikaanse politiek. Separation of Power, dat soort zaken.
Uiteraard, 6 jaar lang heeft zijn partij de meerderheid gehad in het Huis en de Senaat die hem niet in de weg liep. Vaak was dreigen met een veto al genoeg om in ieder geval de Republikeinen af te schrikken, en sinds twee jaar probeert hij het ook bij de Democraten met wisselend succes. Googlen op Bush warns veto geeft heel veel voorbeelden van de laatste twee jaar over onder andere Irak, belastingverhogingen, abortus, Stem cell research, telecomspionage, antimartelwetgeving, etc. Jammergenoeg kan ik geen site vinden met een compleet overzicht.quote:Bush is overigens een president die bijna niets van de volksvertegenwoordiging geblokkeerd heeft.
Mwoa, Bush breekt wel vaker met zijn partij, zoals met dat generaal pardon van hem. Ik denk eerder dat het een machtstrijd is tussen de wetgevende en de uitvoerende macht, en als het congres de kans krijgt om de president een dergelijke poets te bakken, doen ze het graag. Er moet echter inderdaad een 2/3e meerderheid zijn, en dat is niet gemakkelijk, maar ook niet onmogelijk.quote:Op maandag 18 februari 2008 18:35 schreef Montov het volgende:
Ja, met een tweederde meerderheid, daarvoor heb je flink wat Republikeinen nodig. En een Bush die voor lul staat betekent een Republikeinse partij die voor lul staat.
Tsja, zo staat het in de grondwet, dus zo is het wel degelijk bedoeld.quote:Op maandag 18 februari 2008 19:16 schreef Montov het volgende:
Nee, maar feitelijk maak je daarmee een (kleine) meerderheid nutteloos. Alles heeft dan een tweederde meerderheid nodig, en alleen een meerderheid wanneer de president het ermee eens is. Dat is niet de Seperation of Power zoals die bedoelt is.
Tja, Bush heeft niet de mogelijkheid om het congres te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. En andersom kunnen zij Bush niet wegsturen, een impeachment daargelaten. Als het congres ook nog eens over uitvoering van beleid zou gaan dan zouden zij wel erg veel macht hebben. Zij kunnen immers al wetten maken. Het veto-recht van de president zorgt juist voor een machtsevenwicht, voor checks and balances.quote:Op maandag 18 februari 2008 19:16 schreef Montov het volgende:
Nee, maar feitelijk maak je daarmee een (kleine) meerderheid nutteloos. Alles heeft dan een tweederde meerderheid nodig, en alleen een meerderheid wanneer de president het ermee eens is. Dat is niet de Seperation of Power zoals die bedoelt is.
quote:Clinton: Obama heeft plagiaat gepleegd
Hillary Clinton heeft opnieuw de aanval ingezet op haar tegenstrever Barack Obama. De man die het woord 'change' nogal vaak gebruikt in zijn speeches heeft plagiaat gebruikt volgens Clinton. Het zou gaan om een toespraak van hem op zaterdagavond. "De Obama-campagne rust op de kracht van zijn retoriek en op de kracht van zijn beloftes en zoals we de afgelopen paar dagen hebben gezien, verbreekt hij zijn beloften en is de retoriek niet van hemzelf", zegt chef communicatie Howard Wolfson van het campagneteam van Hillary Clinton.
De toespraak zou deels zijn overgenomen uit die van gouverneur Deval Patrick van Massachusetts in 2006. Obama heeft inmiddels toegegeven de tekst te hebben geleend zoals wel vaker gebeurt tussen hem en Patrick. De gouverneur heeft bovendien zelf verklaard er weinig problemen mee te hebben dat zijn tekst wordt gebruikt.
Vandaag zijn er democratische voorverkiezingen in Wisconsin en op Hawaii. Die lijken op de valreep nog spannend te worden. Clinton en Obama gaan gelijk op in de peilingen. Er zijn 94 gedelegeerden te verdienen.
Naar mijn idee zorgt het juist voor ongezond veel macht voor 1 persoon. Ok het Amerikaanse twee partijenstelsel zorgt ervoor dat de macht in het parlement altijd bij 1 partij ligt maar in een democratie meer als de onze zou een premier of staatshoofd met zoveel macht gelukkig geen kans maken.quote:Op maandag 18 februari 2008 21:49 schreef Morendo het volgende:
Het veto-recht van de president zorgt juist voor een machtsevenwicht, voor checks and balances.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |