Ik ben dat helemaal met je eens.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 01:54 schreef Twerk het volgende:
[..]
Ik denk dat we dan 2 dingen door elkaar halen?
Natuurlijk zijn er ook wel voorbeelden van gelovigen die wetenschappelijke ontdekkingen (misschien vals?) claimden, maar dat hou je toch. In dit geval lijkt me dat niet aan de orde aangezien hij zelf de wetenschap en zijn geloof wilde scheiden en hoe je het ook wend of keert heeft hij natuurlijk een belangrijke rol gespeeld destijds in de wetenschap (dat wordt mag ik hopen ook nergens ontkend).
Interessante post. Wel een grappige redenering ook.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 14:18 schreef koningdavid het volgende:
[..]
De mens is niet echt uniek als het om werelddominantie o.i.d. Wij zijn hier pas redelijk kort en onze 'wereldheersing' is relatief nog korter.
De mens is uniek in andere zaken. Ons ontwikkeld bewustzijn, onze intelligentie, onze mogelijkheid tot reflectie, de mogelijkheid om te 'kiezen'. "Robots got programs, animals got instincts, but we've got decisions."
Wij zijn simpelweg het enige levende wezen op deze aarde die deze mogelijkheden heeft. Het enige wezen dat de relatie kan aangaan met de schepper. Het enige wezen dat, als het ware, Gods levensadem (de ziel) ingeblazen heeft gekregen.
Dat maakt ons uniek.
[..]
Niet zoveel denk ik. Dat de wetenschap laat zien dat een geloof in God (intuďtief theďsme noemen ze dat geloof ik) ook natuurlijke verklaringen kent, vind ik vrij logisch. Is dat ook niet wat we zouden verwachten dat we biologisch zo in elkaar zitten dat geloof in God mogelijk is?
Als men daaruit de conclusie wil trekken dat God waarschijnlijk niet bestaat omdat geloof in God ook een natuurlijke oorzaak kent, begaat men m.i. een fout. Voor de mens is het natuurlijk gezien ook mogelijk om een regenboog te ervaren, wil dat zeggen dat deze ook niet bestaan?
Ik zie geen spanning of discrepancie tussen mijn religieuze opvattingen en de wetenschap op dit vlak.
En als iemand twijfelt aan zijn verdiensten:quote:In de jaren na de publicatie van zijn hypothese van het oeratoom, laait de discussie tussen geloof en wetenschap opnieuw op. Mede omwille van zijn priesterschap, zal Lemaître de volgende jaren keer op keer het onderscheid blijven aangeven tussen zijn wetenschappelijke werk en hypotheses enerzijds en zijn geloof anderzijds. Hijzelf wilde niet dat zijn hypothese gelieerd werd met het theologische begrip van de schepping. In 1936 werd hij lid van de Pauselijke Academie voor Wetenschappen, waarvan hij in 1960 voorzitter werd (en tot aan zijn dood zal blijven). Hij wordt in hetzelfde jaar ook Prelaat benoemd.
quote:Na zijn dood is de rol die Lemaître speelde bij de ontwikkeling van de nieuwe kijk op het heelal lange tijd onderbelicht geweest. Pas sinds de jaren 80 verschijnt zijn naam opnieuw in deze wetenschapsgeschiedenis en wordt zijn baanbrekend werk meer en meer erkend.
Onderscheidingen
In maart 1934 ontvangt Lemaître de Francquiprijs, de hoogste Belgische wetenschappelijke onderscheiding. Hij werd hiervoor voorgedragen door Einstein, de la Vallée Poussin en Alexandre de Hemptinne.
En andere.
Dat is dus een punt waar ik op wees. Waarom dieren niet en mensen wel? Waar ligt de grens? Eén boodschap van de evolutietheorie is nou juist dat je dat onderscheid in "soorten" niet discreet kunt maken.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 01:30 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Pfff... nooit over nagedacht. Maar ik denk van niet eigenlijk...
In tegenstelling tot wat je in de eerste zin suggereert, wist ik het echt nietquote:Op vrijdag 20 februari 2009 21:16 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik denk dat je zelf ook wel weet waar die vandaan komt. Het is een term die vaak in verband wordt gebracht met Psalm 8, en wel es in preken ed wordt gebruikt. Maar als je er op zit te wachten om de opmerking te maken dat daar een bepaalde vertaalslag is gedaan waarover wat controverse bestaat (Het nieuwe testament laat in de Hebreeënbrief (2: 6 ...) de desbetreffende zin op de "ben adam", oftewel de messias slaan) : daar ben ik me wel van bewust hoor![]()
Het spreken over God komt op deze aarde ook alleen voor onder de mens, dus daarom is de theologie voornamelijk op de relatie God-mens gericht, denk ik. Toch zie je ook dat de Katholieke kerk er bijvoorbeeld rekening mee houdt dat er buitenaards leven is.quote:Desalniettemin is dit wel de visie van het Christendom: de mens kan worden opgevat als "kroon op de schepping"; tenminste, al die theologie is alleen voor onze menssoort ontwikkeld.
Maar het punt is dus dat de mens in mijn optiek meer is dan het natuurlijke, geëvolutioneerde organische materiaal. En dat is de 'ziel' of hoe je het ook wilt noemen. Vaak wordt geleerd dat als God de mens 'de levensadem' inblaast, dat de mens dan zijn ziel ontvangt.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 11:32 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat is dus een punt waar ik op wees. Waarom dieren niet en mensen wel? Waar ligt de grens? Eén boodschap van de evolutietheorie is nou juist dat je dat onderscheid in "soorten" niet discreet kunt maken.
Rene Fransen presenteerde vorige week een nieuwe boek over evolutie en schepping. Als ik het goed begreep is voor hem de Homo Sapiens speciaal, omdat God deze heeft geroepen. Net zoals Abraham werd uitgekozen als vader van het volk Israel, zo werd de Homo Sapiens ook geroepen door God. Met dat roepen kreeg/werd de Homo Sapiens een levende ziel.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 11:32 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat is dus een punt waar ik op wees. Waarom dieren niet en mensen wel? Waar ligt de grens? Eén boodschap van de evolutietheorie is nou juist dat je dat onderscheid in "soorten" niet discreet kunt maken.
Het is zo pijnlijk omdat het niets betekend. Het succesvol beoefenen van wetenschap heeft veel te veel te maken met persoonlijkheid, intelligentie en omgeving. Dat jij er uit pikt dat iemand toevallig christen is is al cherry picking. Er zijn veel meer christenen die geen wetenschap bedrijven, laat staan dat ze er iets in bereiken.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 01:32 schreef koningdavid het volgende:
Is het zo pijnlijk voor je dat ook christenen wetenschappelijk zoveel te betekenen hebben gehad?
Nee, voor jou is het een issue.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 01:49 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Wat mij betreft weinig, maar voor papierversnipperaar is het nogal een issue, zo blijkt.
Helemaal niet, want ik pik hem er helemaal niet uit. Dat doe jij!quote:Op zaterdag 21 februari 2009 12:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is zo pijnlijk omdat het niets betekend. Het succesvol beoefenen van wetenschap heeft veel te veel te maken met persoonlijkheid, intelligentie en omgeving. Dat jij er uit pikt dat iemand toevallig christen is is al cherry picking.
quote:Op zaterdag 21 februari 2009 12:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Er zijn veel meer christenen die geen wetenschap bedrijven
Jazeker, maar waarom? Waarom de mens wel, en de dieren niet als je daar biologisch al niet eens een scherpe grens tussen kunt stellen? Je kunt deze eigenschap niet geven als je geen duidelijke scheidlijn hebt, toch?quote:Op zaterdag 21 februari 2009 12:11 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Maar het punt is dus dat de mens in mijn optiek meer is dan het natuurlijke, geëvolutioneerde organische materiaal. En dat is de 'ziel' of hoe je het ook wilt noemen. Vaak wordt geleerd dat als God de mens 'de levensadem' inblaast, dat de mens dan zijn ziel ontvangt.
quote:Ik zei tegen mezelf dat God de mensen heeft bevoorrecht: ze beseffen dat ze als de dieren zijn. Niet meer dan de dieren zijn ze, want de mensen en de dieren treft hetzelfde lot. Zoals een dier sterft, zo sterft ook een mens; ze delen in dezelfde adem. Dat is hun beider lot.
Ah, ok, ik dacht dat je daar op doelde.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 12:09 schreef Dwerfion het volgende:
[..]
In tegenstelling tot wat je in de eerste zin suggereert, wist ik het echt nietBedankt voor de uitleg.
[..]
Ja, omdat de katholieke kerk in mijn ogen wanhopig probeert om in de wetenschappelijke ontwikkeling haar geloof hip te houden. De ontdekking van buitenaards leven zou naar mijn idee weer een volgende stap zijn in het onwaarschijnlijk maken van bepaalde theologische claims, net zoals de evolutietheorie dat heeft gedaan. In ieder geval zal de nadruk weer verschoven moeten worden, zoals al vaker is gebeurd.quote:Het spreken over God komt op deze aarde ook alleen voor onder de mens, dus daarom is de theologie voornamelijk op de relatie God-mens gericht, denk ik. Toch zie je ook dat de Katholieke kerk er bijvoorbeeld rekening mee houdt dat er buitenaards leven is.
Zeg, ga je nog een punt maken of solliciteer je voor de WFL-Akkerslootnominatie 2009? 't Is nog maar Februari hoor.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 12:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is zo pijnlijk omdat het niets betekend. Het succesvol beoefenen van wetenschap heeft veel te veel te maken met persoonlijkheid, intelligentie en omgeving. Dat jij er uit pikt dat iemand toevallig christen is is al cherry picking. Er zijn veel meer christenen die geen wetenschap bedrijven, laat staan dat ze er iets in bereiken.
Je kan nu wel heel stoer eerdere discussies "vergeten" maar jij bent degene die christelijke invloed op wetenschap ophemelt, en ik heb dat genuanceerd. Jij kan daar niet mee omgaan.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 12:24 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Helemaal niet, want ik pik hem er helemaal niet uit. Dat doe jij!![]()
Ik beantwoord in dit topic gewoon vragen maar jij begint constant weer over Lemaitre te lullen. Waar wil je naartoe man?
[..]
[ afbeelding ]
*mompelt iets over moralenstelsels en ethiek*quote:Op zaterdag 21 februari 2009 12:34 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Jazeker, maar waarom? Waarom de mens wel, en de dieren niet als je daar biologisch al niet eens een scherpe grens tussen kunt stellen? Je kunt deze eigenschap niet geven als je geen duidelijke scheidlijn hebt, toch?
Die Rene Fransen is toch ook een evangelisch Christen? Naast wetenschapper?quote:Op zaterdag 21 februari 2009 12:12 schreef Dwerfion het volgende:
[..]
Rene Fransen presenteerde vorige week een nieuwe boek over evolutie en schepping. Als ik het goed begreep is voor hem de Homo Sapiens speciaal, omdat God deze heeft geroepen. Net zoals Abraham werd uitgekozen als vader van het volk Israel, zo werd de Homo Sapiens ook geroepen door God. Met dat roepen kreeg/werd de Homo Sapiens een levende ziel.
Omdat je net in een ander topic op jouw kortzichtigheid werd gewezen toen je de zaken omdraaide?quote:Op zaterdag 21 februari 2009 17:56 schreef Scaurus het volgende:
Eigenlijk is het een klap in het gezicht van de grote Duitser, Arthur Schopenhauer als jouw avator.
Refresh my memory.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 17:57 schreef Twerk het volgende:
[..]
Omdat je net in een ander topic op jouw kortzichtigheid werd gewezen toen je de zaken omdraaide?
Ok, bedankt voor de heldere uitleg. Case closed.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 19:27 schreef Sattyagraha het volgende:
De hemel is de plek waar God woont. Daar gaan mensen noch dieren naar toe.
Volgens het christelijke geloof gaat de mens niet naar de hemel, maar de hemel komt naar de mens.
Als god zijn rijk sticht op de aarde zal dat net zo zijn als de hemel. En de gelovigen zullen in dát rijk wonen.
Dus op de nieuwe aarde in het rijk van God en nooit in de hemel.
Dus hemel en evolutie gaan best samen.
/close
Hersenactiviteit geesten of je ziel .. er is sprake van een waarneembaar activiteitquote:Op dinsdag 17 februari 2009 17:24 schreef Twerk het volgende:
[..]
Hersenactiviteit inderdaad. Ziel en geest in deze context vind ik niet zo zinvol.
Er vindt elk moment van de dag activiteit in je hersenen plaats. Dat is gewoon een biologisch proces. En dat kunnen we idd dmv van apparatuur waarnemen.. Al een tijdje hoor, dus wat wil je er eigenlijk mee zeggen?quote:Op zondag 22 februari 2009 17:47 schreef Fragmonkey het volgende:
[..]
Hersenactiviteit geesten of je ziel .. er is sprake van een waarneembaar activiteit
Het is een biologisch proces ja.. maar hoe onstaat je bewustzijn nou dan?quote:Op zondag 22 februari 2009 17:50 schreef Twerk het volgende:
[..]
Er vindt elk moment van de dag activiteit in je hersenen plaats. Dat is gewoon een biologisch proces. En dat kunnen we idd dmv van apparatuur waarnemen.. Al een tijdje hoor, dus wat wil je er eigenlijk mee zeggen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |