abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_56684234
quote:
Op zondag 10 februari 2008 12:15 schreef _Arthur het volgende:

[..]

De waarde creatie is dan ook niet gebaseerd op het feit dat het stuk steen meer waard wordt. Maar dat de grond waarop het stuk steen staat schaars is.

En dingen die schaars zijn hebben vaak een hoger prijs dan de echte waarde van het goed.
In Amerika is grond niet schaars, dan mag jij me vertellen hoe het komt dat "middleclass" huizen daar nu gemiddeld $ 60.000 te duur zijn en hoe dit, tezamen met de kredietcrisis, de huidige val van de huizenprijzen heeft veroorzaakt.

Waarde kan helemaal niet gecreeerd worden als de betaalbaarheid van een goed in het gedrang komt. Zo'n situatie is nu ook exact aan het ontstaan in ons land. Daar veranderd schaarse grond helemaal niets aan.
pi_56684448
En om alvast op je antwoord vooruit te lopen, als blijkt dat de schaarste van grond toch de reden is van de hoge huizenprijzen in de VS, dan kan een dergelijke val van prijzen ook in Nederland prima voorkomen, met onze eigen "subprime" hypotheken gebaseerd op de hypotheekrenteaftrek
  dinsdag 12 februari 2008 @ 15:47:07 #53
12348 _Flash_
Heeft altijd blackjack
pi_56685214
Er wordt inderdaad nepwaarde gecreëerd. De HRA is een van de redenen van de hoge prijzen, maar dat is al zo geweest sinds hij werd ingesteld. Daarom hebben zaken als koopsubsidie en die generatiehypotheken van banken uiteindelijk een negatief effect. Namelijk nog hogere prijzen.

Als starter moet je simpelweg je poot stijf houden en niet alle mogelijkheden benutten om maar een huis te kunnen kopen. Het is een buyers market. Dus denk nou niet dat het normaal is om 200K+ voor een simpel rijtjeshuis neer te leggen maar denk eens realistisch.

Maar perikelen als in de VS zullen hier niet plaatsvinden. Als huizen minder waard worden dan blijven mensen gewoon lekker zitten ipv door schuiven naar een groter huis. Zelfde effect met stijgende rente. Daar heb je alleen de minderheid mee die de rente variabel heeft staan. Maar daar zit een stukje eigen verantwoordelijkheid om een buffer op te bouwen als de rente laag staat.
Devil, just come on back if you ever wanna try again, because I told you once you son of a bitch, I'm the best there's ever been!
pi_56686719
quote:
Op zaterdag 9 februari 2008 14:58 schreef renegade808 het volgende:
Harm van Wijk legt het in dit filmpje haarfijn uit: de situatie op de Nederlandse huizenmarkt is nijpender dan op de Amerikaanse Huizenmarkt.
Het lijkt er overigens op dat Netwerk vooral op sensatie uit was, in De Leugen regeert[1] blijkt dat Vereniging Eigen Huis om advies was gevraagd voor de reportage waar renegade naar linkt, maar dat Netwerk dat vervolgens naast zich neer heeft gelegd.


[1]Tinyurl naar de vara omdat replique in de war raakt van blokhaken in url's. Als je de tinyurl niet vertrouwt is die pagina ook te vinden via Vereniging Eigen Huis, onderaan de pagina.
pi_56688580
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 14:56 schreef renegade808 het volgende:
met onze eigen "subprime" hypotheken gebaseerd op de hypotheekrenteaftrek
Met als verschil dat het best mogelijk is om, met een beetje broekriem aanhalen, je hypotheek te betalen zonder HRA. Lukt hier ook prima op dit moment
Eerste beste voetbalkenner binnen BoF!
[b]Winnaar van de Band of FOK!kers Michael Rasmussen Award[/b]
Alpe d'Huez (1:16), Col du Telegraphe (0:56) & Col du Galibier (1:20)
  woensdag 13 februari 2008 @ 08:40:24 #56
37777 Sigmund_Freud
Whats On a Mans Mind
pi_56697508
Mooi topic dit, als aankomend huizenkoper mag wat mij betreft de markt wel in elkaar storten !
Multiply it by infinity, and take it to the depth of forever, and you will still have barely a glimpse of what I'm talking about.
  woensdag 13 februari 2008 @ 09:05:17 #57
145172 gronk
adulescentulus carnifex
pi_56697734
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 08:40 schreef Sigmund_Freud het volgende:
Mooi topic dit, als aankomend huizenkoper mag wat mij betreft de markt wel in elkaar storten !


Als de huizenmarkt 'inelkaarstort', dan zullen huizen voor jou nog steeds even onbetaalbaar zijn.

Hint: je bent niet de enige starter op de markt die graag een huis wil kopen
I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
pi_56697842
quote:
Op zondag 10 februari 2008 01:16 schreef renegade808 het volgende:

[..]

Bullshit. In de praktijk zetten Nederlanders de rente niet voor langer dan 5 jaar vast.
En sterker nog, door de kredietcrisis worden banken terughoudender voor wat betreft rentevaste perioden. Dus als iemand de rente voor 30 jaar wil vastzetten, zal daar een steeds hoger prijskaartje aanzitten. (voor verreweg de meeste mensen een onbetaalbare zaak dus)

Op dit vlak verschilt de NL huizenmarkt helemaal niets t.o.v. buitenlandse markten.
Och ik heb laatst een hypotheek afgelsoten en voor 30 jaar vast laten zetten.
Het verschil tussen 10 20 en 30 jaar vast was respectievelijk 4.9%,5% en 5.1%.

Dat hogere prijskaartje valt dus reuze mee. Met de zekerheid die je ervoor terug krijgt dat je weet dat je maandelijkse lasten in de komende 30 jaar nooit meer zullen stijgen.

Maar jij hebt vast wel cijfers die je gelijk bewijzen dat de meeste nederlanders de rente maar voor 5 jaar vast zetten.
pi_56701071
Herkenbaar. Ben 24, net huis gekocht. Vastgezet voor 30 jaar, iedereen doet dat nu volgens mij.
  woensdag 13 februari 2008 @ 16:28:10 #60
12348 _Flash_
Heeft altijd blackjack
pi_56706272
Ik voor 11 jaar, gok dat de rente dan lager is
Devil, just come on back if you ever wanna try again, because I told you once you son of a bitch, I'm the best there's ever been!
  maandag 8 december 2008 @ 16:26:19 #61
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_63854358
Het is nu december 2008. En de kredietcrisis lijkt toch ook de nl-se huizenmarkt te gaan raken!
The End Times are wild
pi_63857166
"Welnee, de huizenprijs zal in NL altijd blijven stijgen..." werd mij afgelopen zomer verteld.
Wel raar dat dezelfde personen in mijn omgeving nu verdacht stil zijn.
Op donderdag 6 september 2012 @ 21:41 schreef Shakkara het volgende:
Uiteraard is het volgens Rutte en consorten de schuld van een imaginair links kabinet dat we ooit ergens in het verleden gehad schijnen te hebben.
pi_68239309
quote:
Op maandag 8 december 2008 18:37 schreef Prutzenberg het volgende:
"Welnee, de huizenprijs zal in NL altijd blijven stijgen..." werd mij afgelopen zomer verteld.
Wel raar dat dezelfde personen in mijn omgeving nu verdacht stil zijn.

Ik hoor ze ook niet meer!
pi_68241507
quote:
Op dinsdag 21 april 2009 15:21 schreef renegade808 het volgende:
Ik hoor ze ook niet meer!
Ligt er maar net aan welke termijn je hanteert. Is dat 1 maand, een jaar, 10 jaar of 30 jaar.

De langetermijn statistiekjes laten zien dat de huizenprijzen altijd stijgen.
pi_68262437
Ik ken een langetermijn statistiekje waarin te zien is dat de prijzen, gecorrigeerd voor inflatie, gelijk blijven.
Zoek maar in één van de huizenmarkt topics.
Op donderdag 6 september 2012 @ 21:41 schreef Shakkara het volgende:
Uiteraard is het volgens Rutte en consorten de schuld van een imaginair links kabinet dat we ooit ergens in het verleden gehad schijnen te hebben.
  woensdag 22 april 2009 @ 10:10:40 #66
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_68262932
quote:
Op dinsdag 21 april 2009 16:22 schreef _Arthur het volgende:

[..]

Ligt er maar net aan welke termijn je hanteert. Is dat 1 maand, een jaar, 10 jaar of 30 jaar.

De langetermijn statistiekjes laten zien dat de huizenprijzen altijd stijgen.
Inderdaad. Net als brood, auto's en eigenlijk alles. Dat heet inflatie. Maar de huizenprijzen zijn de afgelopen 15 jaar ver boven de inflatie uit gestegen. En dat zal gecorrigeerd worden. En dan kan er de komende 10 jaar heel erg veel vanaf.
The End Times are wild
pi_68266915
quote:
Op woensdag 22 april 2009 10:10 schreef LXIV het volgende:
Inderdaad. Net als brood, auto's en eigenlijk alles. Dat heet inflatie. Maar de huizenprijzen zijn de afgelopen 15 jaar ver boven de inflatie uit gestegen. En dat zal gecorrigeerd worden. En dan kan er de komende 10 jaar heel erg veel vanaf.
Even in mn glazenbol kijken! Ah! Er kan zelfs ook nog heel erg veel bij!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')