Ja, beviel prima. Het zat op 10 minuutjes lopen van het echte centrum, maar we zaten wel vlakbij het Ierse uitgaansgebied (Williamstreet). Dat was ideaal, veel leuke pub's in de straat (Hogan's, Whelan's). Plus, een beetje lopen is ook geen ramp, zo zie je nog eens iets.quote:
Hier kan je vast wat vinden:quote:Op maandag 5 januari 2009 13:22 schreef k_man het volgende:
Ik overweeg eens tedentripje naar Dublin dit voorjaar.
[..]
Of iets van moderne architectuur?
Dublin kun je in 2 volle dagen bezichtigen denk ik. Misschien 3 als je echt alles op 't lijstje af wil gaan. Kun je de laatste dag kapotgaan in Temple Bar ofzo.quote:Op maandag 5 januari 2009 13:22 schreef k_man het volgende:
Ik overweeg eens tedentripje naar Dublin dit voorjaar.
[..]
Zijn dit zo'n beetje alle must-sees in de stad?
Zijn er geen interessante musea? Of iets van moderne architectuur?
Ik zal er waarschijnlijk 5 of 6 dagen zijn (incl dag van aankomst en dag van vertrek, dus netto vier echte volledige dagen). Is dat te veel, te weinig voor een goede indruk/ En als het wat ruim is, zijn er dan nog interessante dagtripjes te maken?
Oh, en dat hotel van Bono, is dat een beetje leuk? Kostbaar?
Hellup!!
Ik ben er inmiddels al geweest. Lokatie was echt perfect (vorige keer zat ik 35 min lopen van t centrum). Hostel was erg goedkoop, schone douches, matrassen waren k*t (maarja, voor die paar uurtjes..), vriendelijk personeel. Dus volgende keer wellicht weer naar Avalon.quote:Op maandag 5 januari 2009 13:31 schreef Dutch_Courage het volgende:
[..]
Ja, beviel prima. Het zat op 10 minuutjes lopen van het echte centrum, maar we zaten wel vlakbij het Ierse uitgaansgebied (Williamstreet). Dat was ideaal, veel leuke pub's in de straat (Hogan's, Whelan's). Plus, een beetje lopen is ook geen ramp, zo zie je nog eens iets.
Hostel was verder schoon en netjes. Ik vind het al snel prima hoor, dus ik spreek puur voor mezelf. Verder alles goed geregeld.
Dat word je wel als je er eenmaal geweest bent (aldus deze Ierlandgekquote:Op maandag 5 januari 2009 21:40 schreef k_man het volgende:
Hmm, ok, dank je.
Ik word er niet heel enthousiast van eigenlijk.
Inderdaadquote:Op maandag 5 januari 2009 22:30 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Dat word je wel als je er eenmaal geweest bent (aldus deze Ierlandgek).
Inderdaad! Ik mag dan wel enigszins negatief klinken, als je eenmaal de sfeer weet te proeven en ziet hoe mooi de omgeving is, dan kom je graag nog eens terug. Het centrum zelf heb je alleen wel in een paar dagen gezien (en daar vroeg je omquote:Op maandag 5 januari 2009 22:30 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Dat word je wel als je er eenmaal geweest bent (aldus deze Ierlandgek).
Je hebt met 5/6 dagen voldoende tijd om ook even buiten Dublin te kijken. Al vaker in dit en het Ierland-topic genoemd: de coastal walk van Bray naar Greystones en de rondwandeling om Howth Head. Beiden erg goed met de DART te bereiken. Heb je iets meer dan een halve dag voor nodig. En nog een werkelijk geweldige treinreis vlak langs de Ierse zee![]()
.
In Dublin ligt ook de National Gallery (www.nationalgallery.ie ; Merrion Sq West). Gratis entree. Ben er vorig jaar een keer naar binnen gewandeld en heb er genoten van schitterende meesterwerken, waaronder Rembrandts, Van Goghs en een Caravaggio. Meer dan 12.500 kunstwerken, dus genoeg te zien.
Elders in Dublin ligt Chester Beatty Library (www.cbl.ie ; ook gratis entree), wat ik ook errug mooi vond. Volgens de Lonely Planet een van de mooiste musea van Europa en dat zeggen ze niet voor niets. Gave collecties van wereldreligies, met zeer oude Korans etc. Je kunt er ook nog es lekker eten.
Wat ik zelf ook erg leuk vind, is wandelen door het havengebied. Iedere keer dat ik er kom is het weer helemaal veranderd door de vele bouwwerkzaamheden daar. Leuk om het te zien veranderen.
Je kunt die 5/6 dagen dus prima vullen met afwisselende dingen.
Als je buiten de stad gaat moet je eigenlijk ook gewoon met auto, zeker Glendalough is jammer om te doen zonder een tour door de Wicklow Mountains te maken.quote:Op maandag 5 januari 2009 22:37 schreef Janetje het volgende:
[..]
Inderdaad
Ik heb er 6 maanden gewoond en ik vond het jammer weer te moeten vertrekken. Die wandelingen in Howth en Bray zijn inderdaad de moeite waard. Heerlijk uitwaaien in een heerlijke omgeving.. Ik moet zeggen dat ik ook Glendalough práchtig vond (zoiets).. Alleen jammer dat daar maar 1 of 2 bussen per dag naartoe gaan vanuit Dublin.
Een auto huren is daarom erg de moeite waardquote:Op dinsdag 6 januari 2009 17:15 schreef =HellFire= het volgende:
En laat je die als tijdelijk ex-pat nou niet zo snel hebben.En dan is er ook nog zoiets als tijd. Maar goed, met de DART kom je een heel end. Letterlijk!
Tja, ik denk toch dat ik dit voorjaar nog maar wat extra vrije dagen opneem en dan twee weken naar Iran ga, of misschien een weekje Jordanië.quote:Op maandag 5 januari 2009 22:30 schreef Roel_Jewel het volgende:
Dat word je wel als je er eenmaal geweest bent (aldus deze Ierlandgek).
Damn, blauwe vingers getypt en nog niet weten te overtuigenquote:Op dinsdag 6 januari 2009 23:08 schreef k_man het volgende:
[..]
Tja, ik denk toch dat ik dit voorjaar nog maar wat extra vrije dagen opneem en dan twee weken naar Iran ga, of misschien een weekje Jordanië.
Ja, bijv aan Henry Street ligt het Jervis Shopping Center. Daar beneden in de kelder zit een vrij grote Tesco. Maar er zit bijvoorbeeld ook een Lidl en een Aldi in het centrum alleen die zijn niet zo heel groot.quote:Op woensdag 7 januari 2009 13:05 schreef Walking_On_Sunshine het volgende:
Zaterdag is het zover:in de avond aankomst(ryanair) en woensdag vlieg ik dan naar Berlijn.
Heb dus 3 volle dagen!
Zijn er ook (grote) supermarkten in het centrum te vinden of meer erbuiten?
Ja je hebt overal wel van die Spar, Londis en Centra winkeltjes, maar dat is pure afzetterij. Hoewel de Egg-Mayo&Rocket sandwiches wel lekker zijn die ze daar hebben.quote:Op woensdag 7 januari 2009 21:07 schreef =HellFire= het volgende:
En Grafton Street heeft St. Stephen's Green Shopping Centre met daarin een Dunnes Store. Maar er zijn genoeg kleine Centra's (wel duur) in en rondom het centrum te vinden.
Ok,relaxt! Zit ik vlakbij (Lower Gardiner St) Ben een beetje on a low budget dus veel in 't hostel kokenquote:Op woensdag 7 januari 2009 18:30 schreef Heremeteit het volgende:
[..]
Ja, bijv aan Henry Street ligt het Jervis Shopping Center. Daar beneden in de kelder zit een vrij grote Tesco. Maar er zit bijvoorbeeld ook een Lidl en een Aldi in het centrum alleen die zijn niet zo heel groot.
Lidl en Aldi zitten allebei op Parnell Street. Loop vanaf de Henry Street door het straatje waar de markt altijd is (kun je niet missen, volg je neus), langs het Ilac Center en je bent bij de Lidl (tegenover Chapters). Voor de Aldi moet je nog een stukje linksaf.quote:Op donderdag 8 januari 2009 12:26 schreef Walking_On_Sunshine het volgende:
[..]
Ok,relaxt! Zit ik vlakbij (Lower Gardiner St) Ben een beetje on a low budget dus veel in 't hostel koken
Ik ben jaloers!quote:Nog 2 dgn! Weet er iemand ook leuke pubs met live music?
quote:Op dinsdag 6 januari 2009 15:56 schreef Heremeteit het volgende:
[..]
Als je buiten de stad gaat moet je eigenlijk ook gewoon met auto, zeker Glendalough is jammer om te doen zonder een tour door de Wicklow Mountains te maken.
's Nachts heb je wel nachtbussen maar die zijn erg onbetrouwbaar. Een taxi vanuit het centrum zal zo'n 20-25 euro kosten, goed te doen dus. Je vliegt zeker met Ryan naar Tenerife?quote:Op zondag 11 januari 2009 21:20 schreef DutchieBre het volgende:
Wij gaan via een stopover in Dublin naar Tenerife toe in september. We komen 's ochtends aan en dan willen we lekker een dagje sightsee-en. Het volgende probleem kom ik dan helaas tegen. We vliegen namelijk al om 6 uur 's ochtends vanuit Dublin naar Tenerife, nu is mijn vraag of die bussen (die ik me nog kan herinneren van mijn vorige 2 bezoeken aan Dublin) ook in de nacht (of in de hele vroege ochtend) rijden.
Zo niet, heeft iemand andere tips (wat zou een taxi bv kosten in de nacht van uit het centrum naar de airport)
Wat vinden jullie absoluut wat ik tijdens mijn enige dag moet doen ?
Yes .. Wilde eerst via Madrid en Vueling gaan. Maar ik ken Madrid ondertussen ook wel, dus leek me leuker via Dublin te gaan. Een taxi 's nachts is net zo duur als overdag ?quote:Op zondag 11 januari 2009 22:21 schreef Heremeteit het volgende:
[..]
's Nachts heb je wel nachtbussen maar die zijn erg onbetrouwbaar. Een taxi vanuit het centrum zal zo'n 20-25 euro kosten, goed te doen dus. Je vliegt zeker met Ryan naar Tenerife?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |