Mooi geformuleerd Baaj maar bekijk het ook vanuit de seculiere kant. Voor mij is de islam een starre religie met voorschriften die niet in de huidige tijdgeest passen.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 12:26 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Whats the difference met onze westerse kutcultuur?
Als jij een sociale samenleving wilt zul je met mensen moeten omgaan en jezelf niet opstellen als een of andere kreupele die in een doos leeft.
Mischien moeten mensen maar wat meer accepteren dan.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 12:28 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Komkom, dat hele vaatdoeken gebeuren is hetzelfde als gekleed lopen op een naaktstrand. Dat hoort en doe je niet anders wordt je niet geaccepteerd.
Maar dan kom je op een soort van gedachtepolitie uit uiteindelijk. Je zegt overigens wel religie maar het is verbonden met levenswijze en overtuiging, cultuur en structuur. Dit kun je niet zomaar uitbannen dit zit genesteld in mensen hun identiteit. Is hetzelfde als dat moslims van jou zouden eisen dat je je spijkerbroek niet mag dragen, wat vind jij daarvan? Probeer eens te relativeren. Je kunt mensen niet zomaar dwingen wat hun maakt af te werpen. Je kunt er uiterst over praten met die mensen zelf en dan zul je (hopelijk) merken dat je eerder terughoudend en respecterend kunt zijn erover.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 12:32 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Mooi geformuleerd Baaj maar bekijk het ook vanuit de seculiere kant. Voor mij is de islam een starre religie met voorschriften die niet in de huidige tijdgeest passen.
De wijze van de westerse 'kutcultuur' is elk verheven moraal of elke autoriteit aan de kaak te stellen. Kritische noten, persiflages van gebeurtenissen die plaatsvinden of een karikatuur maken van bepaalde personen.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 12:35 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Maar dan kom je op een soort van gedachtepolitie uit uiteindelijk. Je zegt overigens wel religie maar het is verbonden met levenswijze en overtuiging, cultuur en structuur. Dit kun je niet zomaar uitbannen dit zit genesteld in mensen hun identiteit. Is hetzelfde als dat moslims van jou zouden eisen dat je je spijkerbroek niet mag dragen, wat vind jij daarvan? Probeer eens te relativeren. Je kunt mensen niet zomaar dwingen wat hun maakt af te werpen. Je kunt er uiterst over praten met die mensen zelf en dan zul je (hopelijk) merken dat je eerder terughoudend en respecterend kunt zijn erover.
Het geven van thee aan wetsovertreders heb ik nergens vernoemd.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 09:34 schreef Gia het volgende:
[..]
Nee, inderdaad, dat mag niet. Foei, wie wil er nog thee?
Wat een onzin. Onvoorwaardelijk is een groot woord hoor... Houdt in dat je ook criminelen moet respecteren, neo-nazi's, genocide-plegers, etc. Het is fijn als iemand je met respect behandelt, maar voor mij geen vereiste.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 11:50 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Het enige wat ik vraag van iedereen die in nederland woont is gewoon elkaar onvoorwaardelijk met respect te behandelen. De wet mag van mij de fik in hoor.
Het met respect behandelen van uitschot is de ondergang van de beschaving.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:00 schreef djenneke het volgende:
[..]
Wat een onzin. Onvoorwaardelijk is een groot woord hoor... Houdt in dat je ook criminelen moet respecteren, neo-nazi's, genocide-plegers, etc. Het is fijn als iemand je met respect behandelt, maar voor mij geen vereiste.
Dat merkten we goed met de cartoonrellen ja. Een persiflage van een dooie met een kort lontje afbeelden resulteerde in krijsende moslims met doden tot gevolgquote:Op vrijdag 1 februari 2008 12:52 schreef BaajGuardian het volgende:
Religie en geloof zijn 2 verschillende dingen, val gerust religie aan maar sodemieter op met het aanvallen van de moslim bevolking.
Ik denk dat Baaj niet snapt dat religie een menselijke uitvinding is, en in die zin een keuze laat aan de mensen die de religie aanhangen.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:03 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Dat merkten we goed met de cartoonrellen ja. Een persiflage van een dooie met een kort lontje afbeelden resulteerde in krijsende moslims met doden tot gevolg
Hoezo 2 verschillende dingen?
Meette je de beschaving niet juist af aan hoe het met haar gevangenen omging?quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:02 schreef Diederik_Duck het volgende:
Het met respect behandelen van uitschot is de ondergang van de beschaving.
Ik denk dat vooral te veel waarde hechten aan slogans de ondergang van de beschaving kan betekenen.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:20 schreef speknek het volgende:
[..]
Meette je de beschaving niet juist af aan hoe het met haar gevangenen omging?
Die criminelen nazis en genocide plegers zouden niet bestaan als de wereld elkaar zou respecteren.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:00 schreef djenneke het volgende:
[..]
Wat een onzin. Onvoorwaardelijk is een groot woord hoor... Houdt in dat je ook criminelen moet respecteren, neo-nazi's, genocide-plegers, etc. Het is fijn als iemand je met respect behandelt, maar voor mij geen vereiste.
Ik bedoel iets heel anders. Ik doel op het standaard respecteren van welke gedraging/opvatting dan ook. Op het moment dat je dat doet, ben je niet meer in staat onderscheid te maken tussen wenselijke gedragingen/opvattingen, en onwenselijke. Je geeft dan ruim baan aaan de vijanden van de beschaving, een ruimte waar gretig gebruik gemaakt van zal worden nu deze figuren geen enkele twijfel kennen; het kenmerk van de onbeschaafden is immers nu net dat zij een ijzeren gelijk aan hun zijde weten.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:20 schreef speknek het volgende:
[..]
Meette je de beschaving niet juist af aan hoe het met haar gevangenen omging?
Onzin, daarmee veronderstel je namelijk nu net dat nazi's e.d. ook volgens de juiste regels spelen. Welnu, dat doen ze nu net niet.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:29 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Die criminelen nazis en genocide plegers zouden niet bestaan als de wereld elkaar zou respecteren.
Da's een mooie slogan.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:22 schreef Monidique het volgende:
Ik denk dat vooral te veel waarde hechten aan slogans de ondergang van de beschaving kan betekenen.
Je hebt geen regels nodig voor respect, dat is iets wezenlijks, regels maken het juist minder menselijk.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 13:40 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Onzin, daarmee veronderstel je namelijk nu net dat nazi's e.d. ook volgens de juiste regels spelen. Welnu, dat doen ze nu net niet.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |