Deze OP: http://wiki.fok.nl/index.php/OP/Javascriptquote:Op vrijdag 25 januari 2008 20:08 schreef ralfie het volgende:
[..]
ik kan me er wel iets bij voorstellen. Firefox is gebouwd op een soort van javascript engine en daarom ook helemaal rond dat soort objects en children en whatnot. IE heeft een eigen platform wat javascript als het ware emuleert. Wat je dan krijgt is dat dit soort basale functies in firefox heel snel gaan (want basaal) en in IE trager (want wordt geemuleerd) terwijl iets als object.innerHTML in IE direct wordt verwerkt terwijl firefox met objects.childs.counts.removes ed. moet gaan emuleren omdat netjes te verwerken.
Dat is mijn theorie althans
dat klopt, deze hou ik tegoedquote:Op zaterdag 26 januari 2008 21:38 schreef ralfie het volgende:
ah, shit, ik had deze moeten maken
dit is geen verkapte tvp. echt niet
Ja, ik vond het ook al een zooitje. Volgens mij is dat er expres van gemaakt om de code onbegrijpelijk te houden or whatever. Iig top dat je er even na gekeken hebtquote:Op zondag 27 januari 2008 15:25 schreef fokME2 het volgende:
Wat een rotzooi, daar kan ik je ook niet 1 2 3 mee helpen.![]()
Is het niet een idee om zelf een kleine colorpicker in elkaar te zetten met een beperkt aantal kleuren? En eventueel zelf aan te vullen met een kleurcode?
Morgen ben ik weer op mijn studentenkamer, dan zal ik de website eens online zetten. Want voor een javascript-noob is het niet gemakkelijke dit uit te leggenquote:Op zondag 27 januari 2008 19:17 schreef Tarabass het volgende:
Voor mij niet iig
Misschien moet je eens op zoek gaan naar een tutorial waarin ze de lightbox inbouwen. Hopen dat je daar je antwoord krijgt op je probleem
quote:Op zondag 27 januari 2008 17:28 schreef Tarabass het volgende:
[..]
Ja, ik vond het ook al een zooitje. Volgens mij is dat er expres van gemaakt om de code onbegrijpelijk te houden or whatever.
Dat is wel duidelijk want hij doet het simpelweg niet. Thx voor de link, ga ik zo even bekijkenquote:Op zondag 27 januari 2008 20:36 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
![]()
Nee, het is gewoon beroerde code. Niet zoals het anno 2008 zou moeten.
Deze is wel aardig, Niet hoe ik het zou doen, maar wel vrij netjes. Met tutorial.
Ik heb even wat in elkaar gebrouwen. Het doet het nu goed. Natuurlijk is feedback over de code welkomquote:Op zondag 27 januari 2008 15:25 schreef fokME2 het volgende:
Wat een rotzooi, daar kan ik je ook niet 1 2 3 mee helpen.![]()
Is het niet een idee om zelf een kleine colorpicker in elkaar te zetten met een beperkt aantal kleuren? En eventueel zelf aan te vullen met een kleurcode?
als-ie nou online zou zijn...quote:Op maandag 28 januari 2008 21:27 schreef Tarabass het volgende:
[..]
Ik heb even wat in elkaar gebrouwen. Het doet het nu goed. Natuurlijk is feedback over de code welkom
Ben er best trots op!
Een ding lukt me niet. In FF hebben de td's in de colorpicker wel een border, maar in Ie krijg ik dit niet voor elkaar. Iemand een idee hoe dit toch voor elkaar te krijgen?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | document.getElementById(aDiv).innerHTML='<table>'; var i=1; var j=1; for(i=1;i<=aRows;i++){ document.getElementById(aDiv).innerHTML+='\r\n<tr>'; for(j=1;j<=aCols;j++){ document.getElementById(aDiv).innerHTML+='\r\n<td><textarea></textarea></td>'; } document.getElementById(aDiv).innerHTML+='\r\n</tr>'; } document.getElementById(aDiv).innerHTML+='\r\n</table>'; } |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 | for(i=1;i<=aRows;i++){ document.getElementById('bladie').value+='\r\n<tr>'; for(j=1;j<=aCols;j++){ document.getElementById('bladie').value+='\r\n<td><textarea></textarea></td>'; } document.getElementById('bladie').value+='\r\n</tr>'; } document.getElementById('bladie').value+='\r\n</table>'; |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 | <tr> <td><textarea></textarea></td> <td><textarea></textarea></td> <td><textarea></textarea></td> </tr> <tr> <td><textarea></textarea></td> <td><textarea></textarea></td> <td><textarea></textarea></td> </tr> <tr> <td><textarea></textarea></td> <td><textarea></textarea></td> <td><textarea></textarea></td> </tr> </table> |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 | aDiv = document.getElementById(aDiv); var tableCode = ''; tableCode += '<table>'; for (i = 0; i < aRows * aCols; i++) { if (i % aCols == 0) { tableCode += '<tr>'; } tableCode += '<td><textarea></textarea></td>'; if (i % aCols == aCols - 1) { tableCode += '</tr>'; } } if (i % aCols != 0) { tableCode += '</tr>'; } tableCode += '</table>'; aDiv.innerHTML = tableCode; } |
Het opruimen is voor naderhand, als het functioneel is.quote:Op dinsdag 29 januari 2008 12:55 schreef Tarabass het volgende:
Ik vind de code heel rommelig. i en j een value meegeven en in de for-loop weer. document.getElementById('bladie') kun je in een variable gooien.
quote:Op dinsdag 29 januari 2008 12:55 schreef Tarabass het volgende:
Je fout zit in het feit dat je de eerste for-loop maar 3 keer doorloopt. Deze zou je 9 keer moeten doorlopen. In die negen keer moet je kijken of het een cel of een rij wordt. Je wilt namelijk ook 9 textarea's, toch?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 | function CreateDynamicTable(aDiv, aRows, aCols) { var table = '<table>'; var i=1; var j=1; for(i=1;i<=aRows;i++){ table += '\r\n<tr>'; for(j=1;j<=aCols;j++){ table +='\r\n<td><textarea></textarea></td>'; } table+='\r\n</tr>'; } table+='\r\n</table>'; document.getElementById(aDiv).innerHTML=table; } ?> |
Dat stukje code dat ik gaf werkt gewoon. Hoe je het dus ook interpreteert, je loopt de loop maar 3 keer door en dat moet 9 keer worden. Daarbij zal hij 3 keer zeggen dat het een row + cols moet zijn en 6 keer alleen een col. Code is getest en werktquote:Op dinsdag 29 januari 2008 13:01 schreef Tuvai.net het volgende:
[..]
Het opruimen is voor naderhand, als het functioneel is.
[..]
![]()
Het loopen klopt hoor. In het voorbeeld hierboven waren aRows en aCols beiden 3. In loop 1 gaat de code door de rijen, en in deze loop vindt ook weer een loop plaats die het aantal cellen aanmaakt. Wat dat betreft klopt dat stukje. Het probleem zit 'm hier in het feit dat de innerHTML output raar is, terwijl als ik de output als text naar een textarea parse, deze wel 100% correct is.
Tevens heb ik zojuist hetzelfde geprobeert met <div> jes in plaats van een <table> met daarin <tr> en <td> tags. Dit werkte wel. Alsof innerHTML me niet toelaat tabelletjes te maken. >_>
Hoe kom je toch bij die 3 keer?quote:Op dinsdag 29 januari 2008 13:08 schreef Tarabass het volgende:
Dat stukje code dat ik gaf werkt gewoon. Hoe je het dus ook interpreteert, je loopt de loop maar 3 keer door en dat moet 9 keer worden.
Bij het innerHTML gedeelte ging 'ie inderdaad de fout in. Het werkt nu; ik heb sowieso de tabel vervangen door <div>jes (het hele programma`tje/site`je is immers al conform XHTML strict opgebouwdquote:Op dinsdag 29 januari 2008 13:03 schreef fokME2 het volgende:
Ik had het vermoeden dat het fout ging bij het "innerHTML+= ...". De functie een heeeel klein beetje omgebouwd en hij werkt hier nu in Opera 9, Firefox 2 en IE6.
[ code verwijderd ]
Is het niet een idee om helemaal "netjes" met docum ent.createElement() en appendChild te werken?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | { var table = document.createElement('TABLE'); var row, cell; for (var j = 0; j < numRows; ++j) { row = table.insertRow(-1); for (var i = 0; i < numCols; ++i) { cell = row.insertCell(-1); cell.appendChild(document.createTextNode(i + ':' + j)); } } parent.appendChild(table); } |
Ja, je hebt gelijk. Je hebt de loopjes inderdaad wat anders staan en ik gaf mijn commentaar aan de hand van mijn snippet, waarin hij dus de loop maar 3 keer zou doorlopen en dus maar op 1 rij zou uitkomen. Verwarring van mijn kant, sorry daarvoor. Ik iig blij dat het gelukt is, die van jou is inderdaad mooier en korter. Denk dat ik dat snippetje even overneemquote:Op dinsdag 29 januari 2008 13:22 schreef Tuvai.net het volgende:
Hoe kom je toch bij die 3 keer?Zie je wel dat er een volledig andere loop (voor de <td> tags) in m'n eerste loop (voor de <tr> tags) staat? Sowieso worden het aantal rijen aangemaakt a.h.v. de eerste loop, en elke keer dat die plaatsvindt, word ook de loop daarbinnen aangeroepen. Zie m'n output naar het <textarea> element, die werkt gewoon.
Bah, remco! Jij komt ook altijd met een nog betere oplossingquote:Op dinsdag 29 januari 2008 13:23 schreef SuperRembo het volgende:
Of m.b.v. DOM functies:
[ code verwijderd ]
(Super)Rembo is met een b, desnoods met een k, maar nooit met een c!quote:Op dinsdag 29 januari 2008 13:29 schreef Tarabass het volgende:
[..]
Bah, remco! Jij komt ook altijd met een nog betere oplossing
Het is eigenlijk altijd beter om een property op het object te zetten i.p.v. een attribute met setAttribute().quote:Op dinsdag 29 januari 2008 13:43 schreef Tarabass het volgende:
setAttribute('id','naam_id');
Sorry, RemKoquote:Op dinsdag 29 januari 2008 14:10 schreef SuperRembo het volgende:
(Super)Rembo is met een b, desnoods met een k, maar nooit met een c!
Ik zou graag zo willen denken als jij (bah wat klinkt dat gay) maar dan zullen we wel moeten weten waarom het is. Dus waarom liever een property dan de functie setAttribute()?quote:Het is eigenlijk altijd beter om een property op het object te zetten i.p.v. een attribute met setAttribute().
Dus
el.id = "foo";
i.p.v.
el.setAttribute("id", "foo");
1 2 3 | el.setAttribute('class', 'foo'); // Werkt in FF, werkt niet in IE el.setAttribute('className', 'foo'); // Werkt in IE, werkt niet in FF |
Kortom die heb je niet echt nodig wanneer je toch al netjes je HTML in orde hebt.quote:Op dinsdag 29 januari 2008 16:44 schreef SuperRembo het volgende:
Het is korter en duidelijker.
Ik denk dat 't sneller is (maar heb ik niet getest)
Het kan problemen geven zoals bij het zetten van een class:
[ code verwijderd ]
Je zal wel setAttribute() moeten gebruiken als je later nog de innerHTML van het element wil ophalen (maar waarom zou je dat willen?)
getAttribute() heb je eigenlijk allen nodig als je een property wil opvragen die niet in de HTML standaard gedefinieerd is.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 | { var table = document.createElement('TABLE'); var row, cell; for (var j = 0; j < numRows; ++j) { row = table.insertRow(-1); for (var i = 0; i < numCols; ++i) { cell = row.insertCell(-1); //Werkt alleen in FF onclickstring = 'showhide(\'' + parent + '\',\'' + parent.id + '\');setColor(\'' + curColor + '\'); return false'; cell.setAttribute('onclick',onclickstring); //Werkt cross-browsed maar wordt al aangeroepen bij het aanmaken van het table en niet bij klikken op cel cell.onclick = new function() {alert('Hello World!');}; cell.appendChild(document.createTextNode(i + ':' + j)); } } parent.appendChild(table); } |
1 |
Dat werkt wel maar is niet wat ik wil. Bovendien wordt de alert al aangeroepen bij het maken van het table, dus laat ik de table aanmaken dan krijg ik eerst 7*9 alert-boxjes, ipv één alert-boxje bij het klikken van een celquote:Op woensdag 30 januari 2008 13:58 schreef fokME2 het volgende:
[ code verwijderd ]
Geen new function, maar gewoon function (). Dan werkt het wel?
Tja, w3schools heeft wel een paar leuke voorbeelden, zo ook tizag. Verder is google natuurlijk je beste vriend..quote:Op woensdag 30 januari 2008 14:38 schreef Dzy het volgende:
[knip]
1 |
Dat is hem inderdaad bijnaquote:Op woensdag 30 januari 2008 15:06 schreef fokME2 het volgende:
@Tarabass: Als ik "function" doe ipv "new function" met jou functie dan wordt er alleen gealert als ik klik op een td? Zowel in IE6, FF2 en Opera 9?
[ code verwijderd ]
?
1 |
Schiet mij maar lek, maar ik begrijp je niet denk ik. Het werkt wel overigens hoor, maar begrijpen is een tweede.quote:Op woensdag 30 januari 2008 15:50 schreef fokME2 het volgende:
Dat is helemaal niet zo raar. Op het moment dat de backgroundcolor wordt geset is de loop nog bezig. Als de loop klaar is dan blijft curColor de kleur van de laatste cell. (Doe eens alert(curColor) na appendChild van de table.)
Als je op een cell klikt, dan wordt curColor uitgelezen wat op dat moment de laatste kleur is uit de loop.Een oplossing zou kunnen zijn om de achtergrondkleur van de cell waarop je klikt mee te geven aan de functie:
[ code verwijderd ]
Verdiep je eens in closuresquote:Op woensdag 30 januari 2008 16:29 schreef Tarabass het volgende:
[..]
Schiet mij maar lek, maar ik begrijp je niet denk ik. Het werkt wel overigens hoor, maar begrijpen is een tweede.
Waarom niet gewoon in een div zetten die met position:fixed gepositioneerd is?quote:Op donderdag 31 januari 2008 17:08 schreef wobbel het volgende:
Ik zoek voor onderstaande script een variant die WEL in Firefox werkt (dat doet deze dus NIET!!!).
Hij werkt in IE7 en IE6 wel, maar FF dus niet.
http://www.leejoo.nl/java/menu/rol_menu.htm iemand die dat kan oplossen of een andere weet die wel in FF werkt?
Zit er niets voor je bij op Dynamicdrive.com?quote:Op donderdag 31 januari 2008 17:08 schreef wobbel het volgende:
Ik zoek voor onderstaande script een variant die WEL in Firefox werkt (dat doet deze dus NIET!!!).
Hij werkt in IE7 en IE6 wel, maar FF dus niet.
http://www.leejoo.nl/java/menu/rol_menu.htm iemand die dat kan oplossen of een andere weet die wel in FF werkt?
1 2 3 4 5 6 7 | if ( eval(c) == "" ) { document.write("ERROR: onbekende variable"); } else { document.write(eval(c)); |
Waarom gebruik je eval?quote:Op maandag 4 februari 2008 23:36 schreef mcDavid het volgende:
ff een vraagje.
Ik laat een scriptje een input vergelijken met een lijst variables, en vervolgens de waarde van de bijbehorende variable plotten.
Maar als de input een niet bestaande variable is, loopt het script vast. Kan ik dit op een eenvoudige manier opvangen?
[ code verwijderd ]
zover was ik zelf al maar dit werkt dus niet
1 2 3 4 5 6 | { document.write("ERROR: onbekende variable"); } else { document.write(eval(c)); } |
Nee, niet helemaal. De functie document.getElementsByName bestaat alleen in IE, niet in Firefox en Opera. Je kunt beter iets gebruiken als document.forms[0].elements["naamVanHetVeld"], dat werkt in elke browser.quote:Op dinsdag 5 februari 2008 20:21 schreef mcDavid het volgende:
nog een (n00b)vraagje trouwens: is het mogelijk om in plaats van document.getElementById("id") iets soortgelijks te doen maar dan met de naam?
Zodat je bijv. de waarde kunt krijgen van een input die alleen een naam heeft.
-edit-
oh het is getElemtsByName
Het werkt in firefox, en dat is genoeg, want het was voor een greasemonkey scriptje!quote:Op woensdag 6 februari 2008 00:05 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
Nee, niet helemaal. De functie document.getElementsByName bestaat alleen in IE, niet in Firefox en Opera. Je kunt beter iets gebruiken als document.forms[0].elements["naamVanHetVeld"], dat werkt in elke browser.
12 installs in één dag is toch best goed volgens mijquote:Op woensdag 6 februari 2008 00:23 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Het werkt in firefox, en dat is genoeg, want het was voor een greasemonkey scriptje!
Als het niet lukt, maak dan een achtergrondplaatje met de tekst 'wachtwoord' dat verdwijnt als je er op klikt?quote:Op donderdag 14 februari 2008 16:46 schreef Flaccid het volgende:
Ik heb een textbox met value = 'Password'. Nu wil ik onclick het type veranderen naar een password field, en de textbox legen. this.type='password' werkt hier niet in IE
onclick='this.class='bg.png' , en dan anders de class='textbg.png' bijvoorbeeld?quote:Op donderdag 14 februari 2008 21:06 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Als het niet lukt, maak dan een achtergrondplaatje met de tekst 'wachtwoord' dat verdwijnt als je er op klikt?
className @ javascriptquote:Op donderdag 14 februari 2008 21:26 schreef Flaccid het volgende:
[..]
onclick='this.class='bg.png' , en dan anders de class='textbg.png' bijvoorbeeld?
Bij A List Apart staat een mooie oplossing beschreven: http://www.alistapart.com(...)formsmoreaccessible/quote:Op donderdag 14 februari 2008 16:46 schreef Flaccid het volgende:
Ik heb een textbox met value = 'Password'. Nu wil ik onclick het type veranderen naar een password field, en de textbox legen. this.type='password' werkt hier niet in IE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 | for(x=180;x>0;x=x-30) { newleft = parseInt(document.getElementById('bar').style.left); if (newleft > 0) { break; } window.setTimeout('step(' + x + ')', x); } } function right(max) { for(x=180;x>0;x=x-30) { newleft = parseInt(document.getElementById('bar').style.left); newright = newleft + max; if (newright < 700) { break; } window.setTimeout('step(-' + x + ')', x); } } function step(step) { document.getElementById('bar').style.left = parseInt(document.getElementById('bar').style.left) + step; } |
>= betekent wat anders dan >, dus lijkt me stug.quote:Op woensdag 20 februari 2008 00:53 schreef mcDavid het volgende:
Volgens mij werkt'ie hier in Fx gewoon goed hoor? (2.0.0.12)
Volgens mij is het officieel wel zo dat je bij vergelijkingen in een if-statement altijd twee vergelijkingstekens moet gebruiken
dus <=, >=, == enz. in plaats van <, > en =
Dat is onzin. Je moet natuurlijk wel goed letten op het verschil tussen = en ==.quote:Op woensdag 20 februari 2008 00:53 schreef mcDavid het volgende:
Volgens mij is het officieel wel zo dat je bij vergelijkingen in een if-statement altijd twee vergelijkingstekens moet gebruiken
dus <=, >=, == enz. in plaats van <, > en =
Bij = en == klopt het wel.quote:Op woensdag 20 februari 2008 14:11 schreef mcDavid het volgende:
ik weet het verschil in betekenis, maar had zelf een keer een scriptje dat alleen werkte met dubbele == enzo. Maar wellicht kwam dat dan wel juist door het verschil in betekenis.
Lijkt me ook niet. Wat is 't probleem dan? Heb je een voorbeeld online?quote:Op maandag 3 maart 2008 14:54 schreef mcDavid het volgende:
Is Opera zo slecht met Javascript of ligt het echt aan mij?
http://zcflevo.nl/files/thumbnails.js Zo pittig is de functie openinfo(y) toch ook weer niet?
Dat laatste wou ik nou juist liever niet. Is kut voor de structuur. Op de indexpagina zou het (zoals 'ie nu is) misschien nog kunnen maar op de andere pagina's is het rot.quote:Op maandag 3 maart 2008 18:57 schreef SuperRembo het volgende:
Ik zie ook niet wat er fout gaat.
Misschien een andere oplossing zoeken. Als je ook ergens een linkje toevoegt om het eerste info schermpje (met het weer) te laten zien dan heb je die terug knop niet nodig. Of laat de iframe altijd zien, en laadt er als eerste de weer-info in.
Doen!quote:Op maandag 3 maart 2008 19:12 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Dat laatste wou ik nou juist liever niet. Is kut voor de structuur. Op de indexpagina zou het (zoals 'ie nu is) misschien nog kunnen maar op de andere pagina's is het rot.
Moet toch maar es PHP onder de knie zien te krijgen. Dan heb ik helemaal geen iframes meer nodig.
Omdat document.all false oplevert in Firefox?quote:Op donderdag 13 maart 2008 10:07 schreef wobbel het volgende:
Hellep
Waarom doet http://www.dumpzooi.nl/v2/TEST.php het wel in IE7, maar niet in Firefox?
aah me is not so smartquote:Op donderdag 13 maart 2008 13:11 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
Omdat document.all false oplevert in Firefox?
1 2 3 4 5 | var geontleed=teontledenvariable.split(","); alert ( geontleed[0] ); // poept 255 uit alert ( geontleed[1] ); // poept 123 uit alert ( geontleed[2] ); // poept 88 uit |
1 2 3 4 5 6 7 | alert ( rgbwaarde ); // geeft een goede RGB code terug, dus deze waarde bestaat var teontledenvariable=rgbwaarde; var geontleed=teontledenvariable.split(","); alert ( geontleed[0] ); // ik krijg niks alert ( geontleed[1] ); // ik krijg niks alert ( geontleed[2] ); // ik krijg niks |
1 2 3 4 5 6 7 8 | rgbwaarde = myColorPicker.CurColor; // deze waarde komt van een javascript colorpicker alert ( rgbwaarde ); // geeft een goede RGB code terug, dus deze waarde bestaat var teontledenvariable=rgbwaarde.toString(); var geontleed=teontledenvariable.split(","); alert ( geontleed[0] ); // ik krijg niks alert ( geontleed[1] ); // ik krijg niks alert ( geontleed[2] ); // ik krijg niks |
document.getElementById('element').innerHTML=document.getElementById('element_met_src').src;quote:Op vrijdag 14 maart 2008 15:08 schreef Swetsenegger het volgende:
Ik wil bij een onclick de innerhtml van een element vullen met de src van een andere html.
Is dat uberhaupt mogelijk? document.getElementById('element').innerHTML.src='path/naar/html' werkt niet in ieder geval
Wat je wilt is een javascript include.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 15:18 schreef Swetsenegger het volgende:
Dank je, maar er is dus geen element met een src, ik wil vanaf filesysteem een html src inladen in de innerhtml
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | var item_array=(one,two,three,for,five,six); foreach value as value{ if value!=class{ document.getElementById(value).className='off'; }else{ document.getelementById(value).className='on'; } } } |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 | var a = ['foo', 'bar', 'baz']; // Een if heeft altijd haakjes: if (a[0] == 'foo') { alert(a[0]); } // Een gewone loop for (var i = 0; i < a.length; ++i) { alert(a[i]); } // Een "for each" loop for (var i in a) { alert(a[i]); } |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 | var items=['one','two','three','four','five','six']; for (var i in items) { if (items[i]==main) { document.getElementById(main).className="on"; }else{ document.getElementById(main).className="off"; } } } |
Omdat het vanaf veel verschillende locaties geincluded moet wordenquote:Op maandag 17 maart 2008 21:16 schreef Swetsenegger het volgende:
waarom gebruik je niet gewoon de marquee tag?
en <!--#include virtual:"lala.html" --> of <?php include("lala.php"); ?> is beide geen optie?quote:Op maandag 17 maart 2008 21:29 schreef wobbel het volgende:
[..]
Omdat het vanaf veel verschillende locaties geincluded moet worden
Niet zo raar dat dat niet werkt, je geeft twee tegenstrijdige commando's. De href wil 'm naar http://www.google.nl verwijzen, de onclick naar http:///index.php?bladiebla . Dat laatste lijkt me sowieso fout, maar dat kun je oplossen door location.pathname te gebruiken.quote:Op woensdag 19 maart 2008 09:39 schreef Chandler het volgende:
Ik wil een link middels onClick naar een andere pagina's verwijzen terwijl er ook een link in de href staat, echter heb ik het zo geprobeerd maar werkte niet.
<a href="http://www.google.nl" onClick="location.href='/index.php?page=link&code=google'; return false;" target="_blank" title="go to google">Google!%</a>
out-links bijhouden gok ik.quote:Op woensdag 19 maart 2008 12:17 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Niet zo raar dat dat niet werkt, je geeft twee tegenstrijdige commando's. De href wil 'm naar http://www.google.nl verwijzen, de onclick naar http:///index.php?bladiebla . Dat laatste lijkt me sowieso fout, maar dat kun je oplossen door location.pathname te gebruiken.
Maar wat wil je hier precies mee?
Waarom niet zo?quote:Op woensdag 19 maart 2008 09:39 schreef Chandler het volgende:
en nog een ander iets ;)
1 <a href="http://www.google.nl" onClick="location.href='/index.php?page=link&code=google'; return false;" target="_blank" title="go to google">Google!%</a>
1 |
firefox mayby? @ statusbalkquote:Op woensdag 19 maart 2008 16:56 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
Waarom niet zo?
[ code verwijderd ]
Location.href is het volledige adres, inclusief domein. Nee dus.quote:Op woensdag 19 maart 2008 16:49 schreef Chandler het volgende:
Deze manier is handig voor SEO maar ook handig om het aantal out-hits bij te houden.
Overigens is een href icm onClick helemaal niet fout imho location.href zou dan ook moeten werken maar toch gaat er iets fout
Ok. Je wil dus bijhouden op welke links geklikt wordt, maar als je de redirect php pagina direct in de link zet dan wordt de pagina niet goed geindexeerd door search engines.quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:02 schreef Chandler het volgende:
mcdavid, ik gebruik altijd location.href waarbij ik een / gebruik voor het script ;)
Omdat de link uit de HREF gefilterd wordt en de onclick zorgt voor het tellen van de hit :)
1 |
IE vraagt dat standaard bij lokaal gehoste scripts, maar ondersteunt javascript verder redelijk goed. Net als firefox.quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:17 schreef JJasperO het volgende:
Zou iemand nog wel enig commentaar willen geven over de ondersteuning van browsers? IE bv vraagt namelijk eerst of ik het script wel wens uit te voeren. Iets dat niet echt gebruiksvriendelijk is.
quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:15 schreef Chandler het volgende:
Ik wil gewoon graag weten hoe ik de onclick voor laat gaan op de href en de andere vraag, hoe ik een radio button kan selecteren
Ok nu snap ik ook een beetje wat hij wil.quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:15 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
Ok. Je wil dus bijhouden op welke links geklikt wordt, maar als je de redirect php pagina direct in de link zet dan wordt de pagina niet goed geindexeerd door search engines.
WAT werkt er eigenljik niet, want dit werkt prima?
[ code verwijderd ]
Ik gebruik geen http:// maar alleen een / dit werkt nogmaal heel goed maar nu blijkbaar nietquote:Op woensdag 19 maart 2008 19:15 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
Ok. Je wil dus bijhouden op welke links geklikt wordt, maar als je de redirect php pagina direct in de link zet dan wordt de pagina niet goed geindexeerd door search engines.
WAT werkt er eigenljik niet, want dit werkt prima?
[ code verwijderd ]
1 |
Nee omdat je location.href gebruikt, ofwel de gehéle url.quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:41 schreef Chandler het volgende:
[..]
Ik gebruik geen http:// maar alleen een / dit werkt nogmaal heel goed maar nu blijkbaar niet
He dat klopt. Kheb de zaak online gezet, aldaar vraagt ie niet om een scriptquote:Op woensdag 19 maart 2008 19:30 schreef mcDavid het volgende:
[..]
IE vraagt dat standaard bij lokaal gehoste scripts, maar ondersteunt javascript verder redelijk goed. Net als firefox.
Opera is ronduit kut met javascript.
Andere browsers heb ik geen ervaring mee.
-edit-
Dat van IE kun je uitzetten bij de internet-opties ofzo als je wilt, of je scripts online testen dan heb je er ook geen last van.
Hm de combi java/css dat je nu weergeeft begrijp ik niet helemaal. Hoe eenvoudiger hoe beter.quote:Op woensdag 19 maart 2008 20:00 schreef mcDavid het volgende:
Over de geluidjes bij onmouseover, ik weet dat het mogelijk is om embeded geluid te stoppen/mute-en door het object met css display:none te geven.
Misschien dat'ie weer gaat afspelen als je 'm display:inline geeft?
-edit-
Ohja niet te vergeten: sites met geluid zuigen. Altijd. Overal. Niet doen.![]()
Waar staat het?quote:Op woensdag 19 maart 2008 20:10 schreef JJasperO het volgende:
[..]
He dat klopt. Kheb de zaak online gezet, aldaar vraagt ie niet om een script. Gek genoeg blokt ie nu 'het downloaden van het bestand'. Laat ik dat toe, dan downloadt IE het .wav bestand. Opera doet dit overigens niet.
Kan ik dit voorkomen?
Gezien en weer wat geleerd, hoe kan ik dan een url zonder het domein te specificeren linken naar de root van het domein / index.phpquote:Op woensdag 19 maart 2008 19:42 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Nee omdat je location.href gebruikt, ofwel de gehéle url.
http://www.w3schools.com/htmldom/dom_obj_location.asp
quote:Op woensdag 19 maart 2008 12:17 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Niet zo raar dat dat niet werkt, je geeft twee tegenstrijdige commando's. De href wil 'm naar http://www.google.nl verwijzen, de onclick naar http:///index.php?bladiebla . Dat laatste lijkt me sowieso fout, maar dat kun je oplossen door location.pathname te gebruiken.
Maar wat wil je hier precies mee?
quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:35 schreef mcDavid het volgende:
[..]
[..]
Ok nu snap ik ook een beetje wat hij wil.
Wat jij doet werkt uiteraard wel omdat je gewoon een domein als url geeft, in plaats van alleen een pathname en die als domein probeert te gebruiken.
Ja ho even 3x is wel genoeg hoor.quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:42 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Nee omdat je location.href gebruikt, ofwel de gehéle url.
http://www.w3schools.com/htmldom/dom_obj_location.asp
1 2 3 4 5 6 7 8 9 | ...you could find out the pathname property as follows: Code: document.write(location.pathname) Output: /products/enquiries.htm |
1 |
Owja. Het werkt. Nu nog een email validation dingetje....quote:Op zaterdag 22 maart 2008 15:04 schreef DionysuZ het volgende:
this.className
met javascript client side?quote:Op zaterdag 22 maart 2008 15:25 schreef Flaccid het volgende:
[..]
Owja. Het werkt. Nu nog een email validation dingetje....
of serverside met php?quote:var emailRegxp = /^([\w]+)(.[\w]+)*@([\w]+)(.[\w]{2,3})
{1,2}$/;
if (emailRegxp.test(email) != true) {}
quote:if (!eregi("^[_\.0-9a-zA-Z-]+@([0-9a-zA-Z][0-9a-zA-Z-]+\.)+[a-z]{2,3}$",$email) { }
Ik denk php, omdat er toch een send scriptje achter zit!quote:Op zaterdag 22 maart 2008 15:35 schreef DionysuZ het volgende:
[..]
met javascript client side?
[..]
of serverside met php?
[..]
Als dit mogelijk zou zijn dan had ik het vast al wel eens gezien bij een reclame popup.quote:Op zondag 23 maart 2008 14:56 schreef mrbombastic het volgende:Is er een mogelijkheid om ook in dit laatste geval alleen een rood knipperend signaal in je taakbalk te krijgen zonder dat de popup naar voren springt?
Is dat handig, dat mootools?quote:Op vrijdag 14 maart 2008 15:46 schreef wobbel het volgende:
Ik ben bezig met MooTools, en het is echt een superframework, maar ik loop tegen iets heel doms aan
Ik heb hier een Ajax formulier die prima werkt:
http://www.dumpzooi.nl/v2/TESTjuh.php
Alleen het probleem is, de response komt in een andere div en dat wil ik niet...ik wil dat het formulier verdwijnt en de output daar komt.
Dus ik wat proberen:
http://www.dumpzooi.nl/v2/TESTjuh2.php
Je krijgt de AJAX throbber wel te zien, en je krijgt ook response terug van PHP ( array { } ) alleen is de $_POST variable helemaal leeg!!!
Is dit op de een of andere manier op te lossen?
Source:
http://www.dumpzooi.nl/v2/TESTjuh.phps
http://www.dumpzooi.nl/v2/TESTjuh2.phps
1 |
Dat is de theorie... volgens mij zitten er nogal wat bugs in verschillende browsers die het wat ingewikkelder maken. Maar dar weet ik het fijne ook niet van.quote:Op dinsdag 1 april 2008 09:45 schreef mcDavid het volgende:
<img onload="functie()" <src="#">
Als de action netjes is ingevuld in het formulier dan stuurt hij deze toch sowieso als javascript is uitgeschakeld of zie ik dat verkeerd? Volgens mij maken ze het wat spannender dan het is of denk ik nu te makkelijk, of lees ik nu verkeerd?quote:wanneer JavaScript uit zou staan in de browser van de gebruiker het
formulier ook verstuurd moet kunnen worden (gebruik het onsubmit
event).
Het is niet wat je denkt...quote:Op woensdag 9 april 2008 15:28 schreef mcDavid het volgende:
Een functie die checked of de gebruiker verder mag?
Al over nagedacht wat er gebeurt als mensen met greasemonkey je functies aan gaan passen?
Ja die bestaat:quote:Op woensdag 9 april 2008 13:32 schreef Pronk het volgende:
Dus mijn vraag is dus eigenlijk, bestaat er in javascript een commando waarmee ik alle lopende functies kan stoppen?
1 |
1 2 3 4 | { ToonOnderdeelX(); } |
Nadat ik deze stappen heb gevolgd ziet mijn HTML en CSS bestand er zo uit:quote:Part 1 - Setup
Lightbox v2.0 uses the Prototype Framework and Scriptaculous Effects Library. You will need to include these three Javascript files in your header.
<script type="text/javascript" src="js/prototype.js"></script>
<script type="text/javascript" src="js/scriptaculous.js?load=effects,builder"></script>
<script type="text/javascript" src="js/lightbox.js"></script>
Include the Lightbox CSS file (or append your active stylesheet with the Lightbox styles). <link rel="stylesheet" href="css/lightbox.css" type="text/css" media="screen" />
Check the CSS and make sure the referenced prevlabel.gif and nextlabel.gif files are in the right location. Also, make sure the loading.gif and closelabel.gif files as referenced near the top of the lightbox.js file are in the right location.
Part 2 - Activate
Add a rel="lightbox" attribute to any link tag to activate the lightbox. For example: <a href="images/image-1.jpg" rel="lightbox" title="my caption">image #1</a>
Optional: Use the title attribute if you want to show a caption.
If you have a set of related images that you would like to group, follow step one but additionally include a group name between square brackets in the rel attribute. For example: <a href="images/image-1.jpg" rel="lightbox[roadtrip]">image #1</a>
<a href="images/image-2.jpg" rel="lightbox[roadtrip]">image #2</a>
<a href="images/image-3.jpg" rel="lightbox[roadtrip]">image #3</a>
No limits to the number of image sets per page or how many images are allowed in each set. Go nuts!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 | <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"><head> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /> <title>Untitled Document</title> <link href="Assets/styles.css" rel="stylesheet" type="text/css" /> <link href="Assets/lightbox.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" /> <script src="js/prototype.js" type="text/javascript"></script> <script src="js/scriptaculous.js?load=effects,builder" type="text/javascript"></script> <script src="js/lightbox.js" type="text/javascript"></script> <script language='JavaScript'> var fileLoadingImage = 'Images/loading.gif'; var fileBottomNavCloseImage = 'Images/closelabel.gif'; </script> </head> <body> <div id="containerDiv"> <div id="rechterDiv"> <div id="reclameDiv"> <h1><img src="Images/Allwheelsimport.gif" width="75" height="38" /></h1> <h1><a href="http://www.allwheelsimport.nl/" target="_blank">ALL WHEELS IMPORT</a></h1> </div> </div> <div id="centerDiv"> <div id="headerDiv"></div> <div id="mainDiv"> <div id="inhoudDiv"><a href="Images/Schilderijen groot/Roodzwarteolifant.jpg"><img src="Images/Schilderijen klein/Roodzwarteolifantklein.jpg" width="144" height="145" rel="lightbox" /></a></div> </div> <div id="footerDiv"></div> </div> <div id="navigatieDiv"> <div id="linksDiv"><a href="index.html">SCHILDERIJEN</a><a href="beaottink.html">BEA OTTINK</a><a href="index.html">KUNSTMARKTEN</a><a href="index.html">CONTACT</a></div> </div> </div> </body> </html> |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 | position: absolute; top: 40%; left: 0%; height: 25%; width: 100%; text-align: center; line-height: 0; } #hoverNav{ position: absolute; top: 0; left: 0; height: 100%; width: 100%; z-index: 10; } #imageContainer>#hoverNav{ left: 0; } #hoverNav a{ outline: none; } #prevLink, #nextLink{ width: 49%; height: 100%; background-image: url(data:image/gif;base64,AAAA); /* Trick IE into showing hover */ display: block; } #prevLink { left: 0; float: left; } #nextLink { right: 0; float: right; } #prevLink:hover, #prevLink:visited:hover { background-image: url(../Images/prevlabel.gif); background-repeat: no-repeat; background-position: left 15%; } #nextLink:hover, #nextLink:visited:hover { background-image: url(../Images/nextlabel.gif); background-repeat: no-repeat; background-position: right 15%; } #imageDataContainer{ font: 10px Verdana, Helvetica, sans-serif; background-color: #fff; margin: 0 auto; line-height: 1.4em; overflow: auto; width: 100% ; } #imageData{ padding:0 10px; color: #666; } #imageData #imageDetails{ width: 70%; float: left; text-align: left; } #imageData #caption{ font-weight: bold; } #imageData #numberDisplay{ display: block; clear: left; padding-bottom: 1.0em; } #imageData #bottomNavClose{ width: 66px; float: right; padding-bottom: 0.7em; outline: none; } #overlay{ position: absolute; top: 0; left: 0; z-index: 90; width: 100%; height: 500px; background-color: #000; } |
1 |
die 10 moet 79,00.quote:Op woensdag 30 april 2008 20:00 schreef Chandler het volgende:
onchange="document.price.value=this.value*10"
1 |
Bedrag is een vaste waarde, 79.00quote:Op woensdag 30 april 2008 20:58 schreef SuperRembo het volgende:
[ code verwijderd ]
Maar dan ga ik er van uit dat je het bedrag met een decimale punt invoert, niet met een komma.
1 |
1 2 | <td width="115"><input disabled="disabled" class="number" name="price" size="5" /></td> |
Great!quote:Op woensdag 30 april 2008 23:35 schreef SuperRembo het volgende:
S-je vergeten, 't moet document.forms[0] zijn.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | { if( parseInt(this.value)!=''){ document.forms[0].elements['price'].value = '€ ' + parseInt(this.value) * 79 + ',00' } else { document.forms[0].elements['price'].value = '€ 0,00' } } |
1 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 | { var quantity = parseInt(quantityField.value); if (isNaN(quantity)) quantity = 0; var price = quantity * 79; document.forms[0].elements['price'].value = '¤ ' + price + ',00' } |
hulde!quote:Op donderdag 1 mei 2008 10:57 schreef SuperRembo het volgende:
Dat komt doordat in de functie de betekenis van "this" is veranderd. In de onclick attribuut verwijst "this" naar het element waar de onclick attribuut bij hoort. In jouw functie verwijst "this" naar het object waar de functie bij hoort (waarschijnlijk "window").
[ code verwijderd ]
[ code verwijderd ]
Dat iets niet lukt is inderdaad een bekend probleem.quote:Op vrijdag 2 mei 2008 16:50 schreef Ewaldus het volgende:
[...] het niet lukt. Is dit een bekend probleem[...]
Ben wel benieuwd hoe je het dan gedaan hebt?quote:Op zondag 4 mei 2008 21:27 schreef BugWorks het volgende:
Ik ben bezig met het maken van een invoer formulier (in dit geval voor een poll, bevat invoervelden voor een vraag en 10 antwoord opties). Standaard wil ik het invoerveld voor de vraag/stelling en 2 antwoord opties weergeven, de rest wordt pas zichtbaar als er in het voorgaan antwoordveld getyped wordt.
Dit bovenstaande lukt allemaal. Echter moet ik voor elk invoerveld vooraf aanmaken en aangeven dat hij verborgen moet blijven tot dit veranderd.
Is er niet een manier om dit middels javascript automatisch te laten gebeuren, zeg maar dat een div en invoerveld (<div><input ...></div>) automatisch aangemaakt wordt middels een script. Ik heb al verschillende keren hierop proberen te zoeken maar het lukt me niet om wat te vinden dat lijkt te werken.
Hier is een voorbeeld van hoe ik bovenstaande bedoel: Klik
paginabron bevat alles
Edit
Oplossing is eigenlijk niet meer nodig, heb het al opgelost door het met php te doen.
Om die invoervelden te automatisch aan te laten maken (optie 3 en meer) heb ik het volgende gebruikt:quote:Op maandag 5 mei 2008 00:58 schreef Flaccid het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd hoe je het dan gedaan hebt?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | $max = 10; for($i=3;$i<=$max;$i++) { echo '<tr>'; echo '<td>'; echo '<div id="po'.$i.'" style="display:none">Optie'.$i.': <input id="ipo'.$i.'" type="text" name="pollOption" onkeydown="showNext('.$i.')" onkeyup="emptyCheck('.$i.')" /></div>'; echo '</td>'; echo '</tr>'; } ?> |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 | <script language="JavaScript"> function correctPNG() // correctly handle PNG transparency in Win IE 5.5 & 6. { var arVersion = navigator.appVersion.split("MSIE") var version = parseFloat(arVersion[1]) if ((version >= 5.5) && (document.body.filters)) { for(var i=0; i<document.images.length; i++) { var img = document.images[i] var imgName = img.src.toUpperCase() if (imgName.substring(imgName.length-3, imgName.length) == "PNG") { var imgID = (img.id) ? "id='" + img.id + "' " : "" var imgClass = (img.className) ? "class='" + img.className + "' " : "" var imgTitle = (img.title) ? "title='" + img.title + "' " : "title='" + img.alt + "' " var imgStyle = "display:inline-block;" + img.style.cssText if (img.align == "left") imgStyle = "float:left;" + imgStyle if (img.align == "right") imgStyle = "float:right;" + imgStyle if (img.parentElement.href) imgStyle = "cursor:hand;" + imgStyle var strNewHTML = "<span " + imgID + imgClass + imgTitle + " style=\"" + "width:" + img.width + "px; height:" + img.height + "px;" + imgStyle + ";" + "filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader" + "(src=\'" + img.src + "\', sizingMethod='scale');\"></span>" img.outerHTML = strNewHTML i = i-1 } } } } window.attachEvent("onload", correctPNG); </script> <![endif]--> |
Maar je zet er dus gewoon 10 in je bron. Als je nu 11 antwoorden heb?quote:Op maandag 5 mei 2008 17:04 schreef BugWorks het volgende:
[..]
Om die invoervelden te automatisch aan te laten maken (optie 3 en meer) heb ik het volgende gebruikt:
[ code verwijderd ]
Dit is overigens niet te zien in de broncode van de link die ik eerder meegaf.
1 2 3 4 | var titel = d.title.value; afkort = "string 1" + titel + "string 2"; |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 | var AfkortingDialog = { init : function() { var f = document.forms[0]; // Get the selected contents as text and place it in the input f.someval.value = tinyMCEPopup.editor.selection.getContent({format : 'text'}); }, insert : function() { var d = document.forms[0]; var titel = d.title.value; //tags erbij zetten afkort = "<acronym title="+ titel +">"+tinyMCEPopup.editor.selection.getContent({format : 'text'})+"</acronym>"; // tags met input weer terugsturen tinyMCEPopup.editor.execCommand('mceInsertContent', false, afkort); tinyMCEPopup.close(); } }; tinyMCEPopup.onInit.add(AfkortingDialog.init, AfkortingDialog); |
1 |
1 |
Spammailtje:quote:emails:
Naam: JJasperO
Emailadres: email@adres.nl
Tekstveld: En wat tekst.
co202206-a.almel1.ov.home.nl
Opera/9.26 (Windows NT 6.0; U; nl)
Javascript:quote:crawl-66-249-72-9.googlebot.com
Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 | <!-- function MM_validateForm() { //v4.0 if (document.getElementById){ var i,p,q,nm,test,num,min,max,errors='',args=MM_validateForm.arguments; for (i=0; i<(args.length-2); i+=3) { test=args[i+2]; val=document.getElementById(args[i]); if (val) { nm=val.name; if ((val=val.value)!="") { if (test.indexOf('isEmail')!=-1) { p=val.indexOf('@'); if (p<1 || p==(val.length-1)) errors+='- '+nm+' dient een correct e-mailadres te bevatten.\n'; } else if (test!='R') { num = parseFloat(val); if (isNaN(val)) errors+='- '+nm+' must contain a number.\n'; if (test.indexOf('inRange') != -1) { p=test.indexOf(':'); min=test.substring(8,p); max=test.substring(p+1); if (num<min || max<num) errors+='- '+nm+' must contain a number between '+min+' and '+max+'.\n'; } } } else if (test.charAt(0) == 'R') errors += '- '+nm+' dient te worden ingevuld.\n'; } } if (errors) alert('Het contactformulier is niet correct ingevuld:\n'+errors); document.MM_returnValue = (errors == ''); } } //--> </script> |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 | // Configuration Settings if ($_POST['emails'] == '') { $SendFrom = "Geinteresseerde <info@buitendedoos.nl>"; $SendTo = "info@buitendedoos.nl"; $SubjectLine = "Reactie via creabee.nl"; $ThanksURL = "uwberichtisverzonden.html"; //confirmation page // Build Message Body from Web Form Input foreach ($_POST as $Field=>$Value) $MsgBody .= "$Field: $Value\n"; $MsgBody .= "\n" . @gethostbyaddr($_SERVER["REMOTE_ADDR"]) . "\n" . $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"]; $MsgBody = htmlspecialchars($MsgBody, ENT_NOQUOTES); //make safe // Send E-Mail and Direct Browser to Confirmation Page mail($SendTo, $SubjectLine, $MsgBody, "From: $SendFrom"); header("Location: $ThanksURL"); } else { header("Location: http://www.google.com/"); } ?> |
1 2 3 4 | margin-left: -5000px; position: absolute; } |
als je wil dat google daar niet meer komt moet je ff een rel="nofollow" in je link naar 'contact' zettenquote:Op donderdag 12 juni 2008 11:29 schreef JJasperO het volgende:
Ik maak gebruik van een contactformulier met CSS om een invulveld onzichtbaar voor gebruikers te maken. Dit invulveld moet leeg blijven, anders word je geredirect naar een andere website. De zichtbare velden moeten worden ingevuld, daarvoor maak ik gebruik van Javascript.
Het vreemde echter is dat ik nu na een paar dagen al om de dag toch een spam-mailtje ontvang, waarbij helemaal niks is ingevuld! Is javascript met een normale submitknop soms niet voldoende om een bot te dwingen velden in te vullen?
Vb zoals het zou moeten zijn:
[..]
Spammailtje:
[..]
Javascript:
[ code verwijderd ]
PHP
[ code verwijderd ]
CSS
[ code verwijderd ]
Ok de handeling is duidelijk, dank. Begrijp ik uit je reactie ook goed dat het hier niet zozeer gaat om spam, maar een zgn crawler? Ander voorbeeldje van een binnengekomen mail:quote:Op donderdag 12 juni 2008 11:42 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
als je wil dat google daar niet meer komt moet je ff een rel="nofollow" in je link naar 'contact' zetten
<a href="Contact/contact.html">CONTACT</a>
\/
<a href="Contact/contact.html" rel="nofollow">CONTACT</a>
Een crawler is toch juist nuttig om op je website te krijgen voor indexering. Alleen vreemd dat deze dan gebruik maakt van het contactformulier dat klaarblijkelijk toch 'lek' is omdat er iets kan worden verstuurd zonder dat de invulvelden zijn ingevuld (met javascript afgedwongen).quote:llf520125.crawl.yahoo.net
Mozilla/5.0 (compatible; Yahoo! Slurp; http://help.yahoo.com/help/us/ysearch/slurp)
Ja, met PHP doen dus.quote:Op donderdag 12 juni 2008 12:16 schreef JJasperO het volgende:
Maar ik maak geen gebruik van javascript om te beveiligen. Ik gebruik CSS en PHP. Javascript is er alleen om er zeker van te zijn dat bezoekers alle velden invullen.
En juist dat is je fout; niet alleen op Javascript rekenen om te kijken welke velden er allemaal ingevuld zijn, ook in PHP doen!quote:Op donderdag 12 juni 2008 12:16 schreef JJasperO het volgende:
Maar ik maak geen gebruik van javascript om te beveiligen. Ik gebruik CSS en PHP. Javascript is er alleen om er zeker van te zijn dat bezoekers alle velden invullen.
quote:Op donderdag 12 juni 2008 12:41 schreef JJasperO het volgende:
Ok. Ook met PHP de zichtbare velden verplicht maken dus. Daar moet ik wel uitkomen. Dank je!
1 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 | function Process(selection){ var frm = document.getElementById("form7"); frm.txt_prijs.value = "¤ "+ selection; frm.txt_prijs.readOnly = true; } //--> </script> |
1 |
1 2 3 4 5 | var selection = document.getElementById("prijs").value; document.getElementById("txt_prijs").value = "¤ "+ selection; document.getElementById("txt_prijs").readOnly = true; } |
Dat iets bestaat in IE wil niet zeggen dat het ook in Fx bestaat.quote:Op zaterdag 28 juni 2008 12:33 schreef Xtr3mE het volgende:
Nee ik krijg geen fout melding en frm.txt_prijs bestaat gewoon (anders zou het niet in IE7 werken hé)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 | <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> <head> <title>Test</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" /> <style type="text/css"> body { margin: 0 0 0 0; } #site { text-align: center; } h2 { display: inline; } #overlay_box { display: none; background: url('overlay_bg.gif'); position: absolute; width: 100%; height: 100%; } #overlay_box .sluiten { display: inline; float: right; cursor: pointer; background: url('overlay_close.gif') no-repeat; height: 15px; width: 15px; margin: -5px -5px; 0 0; } #overlay_test { display: none; background: #ffffff; border: 3px solid #dddddd; width: 640px; margin-top: 50px; padding: 5px 5px 0px 5px; text-align: left; } </style> <script type="text/javascript"> function showOverlay(overlayBox, overlayName) { closeOverlay(); document.getElementById(overlayBox).style.display = 'block'; document.getElementById(overlayName).style.display = 'block'; } function closeOverlay() { var overlaydivs = document.getElementsByTagName('div'); for (var i = 0; i < overlaydivs.length; i++) { var overlaydiv = overlaydivs[i]; if (overlaydiv.id.indexOf('overlay_') == 0 && overlaydiv.style) { overlaydiv.style.display = 'none'; } } } </script> </head> <body> <div id="overlay_box" align="center" onclick="closeOverlay();"> <div id="overlay_test"> <div class="sluiten" onclick="closeOverlay();"></div> <h2>test</h2> <img src="test" width="640" height="480" alt="test" title="test" /> </div> </div> <div id=site> <a href="javascript:showOverlay('overlay_box', 'overlay_test');">test</a> </div> </body> </html> |
1 2 3 4 5 | <script type="text/javascript"> alert("de webmaster was niet capabel genoeg om deze site compatibel te maken met IE6, en verzoekt je om te upgraden, wat overigens sowieso een goed idee is.") </script> <![endif]--> |
1 |
1 |
Bedoel je een greasemonkey script?quote:Op dinsdag 26 augustus 2008 20:55 schreef Devrim_ het volgende:
Kan iemand mij die javascript code geven waarmee je de plaats van plaatjes etc. van bijv. op het forum kan aanpassen?
1 2 3 | var weekListUnique = [[1,492],[2,500],[3,561],[4,517],[5,102],[6,0],[7,0]]; var weekListRefs = [[1,26],[2,21],[3,27],[4,22],[5,14],[6,0],[7,0]]; |
1 2 3 4 5 6 7 8 | <thead> <th>Dag</th> <th>Hits</th> <th>Unique</th> <th>Refs</th> </thead> .... data |
1 2 3 4 5 6 | { document.writeln(WeekListHits[x].value); document.writeln(WeekListUnique[x].value); document.writeln(WeekListRefs[x].value); } |
Wat werkt er niet aan je stuk code. Wat is de output, wat is de error etc.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 10:48 schreef Chandler het volgende:
Een vraagje m.b.t het loopen van een array
stel ik heb het volgende:
[ code verwijderd ]
en wil dit graag als een tabel laten zien:
[ code verwijderd ]
hoe kan ik netjes door de array heen lopen en alle data in 1x plaatsen.. maar helaas werkt het volgende stuk code niet
[ code verwijderd ]
en zou iemand mij kunnen vertellen wat ik fout doe?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 | <thead> <th>Datum</th> <th>Hits</th> <th>Unique</th> <th>Refs</th> </th> <script type="text/javascript"> var weekListHits = [[1,2149],[2,2161],[3,2416],[4,2277],[5,404],[6,0],[7,0]]; var weekListUnique = [[1,492],[2,500],[3,561],[4,517],[5,102],[6,0],[7,0]]; var weekListRefs = [[1,26],[2,21],[3,27],[4,22],[5,14],[6,0],[7,0]]; for (x = 0; x < 7; x++) { document.write('<tr>'); document.write('<td>Dag</td>'); document.write('<td>' + weekListHits[x][1] + '</td>'); document.write('<td>' + weekListUnique[x][1] + '</td>'); document.write('<td>' + weekListRefs[x][1] + '</td>'); document.write('</tr>'); } </script> </table> |
En wat nou als de lengte van je array langer is dan 8?quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 11:07 schreef Chandler het volgende:
Het gaat zekers ergens over, dit wordt gebruikt door protoChart, waarmee ik grafische HTML/CSS gebaseerde statistiek afbeeldingen maak.
Maar ik heb het voor elkaar, na goed speuren werkt het volgende.
[ code verwijderd ]
1 2 3 4 5 6 7 | array("hits" => 2149, "unique" => 492, "refs" => 26), array("hits" => 2161, "unique" => 500, "refs" => 21), array("hits" => 2416, "unique" => 561, "refs" => 27) ); printf('<script type="text/javascript">var weekList = %s;</script>', json_encode($weekList)); |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 | { var table = document.getElementById(id); if (table.tBodies.length == 0) table.appendChild(document.createElement('TBODY')); var tableBody = table.tBodies[0]; var row, cell; for (var i = 0; i < data.length; ++i) { row = tableBody.insertRow(-1); cell = row.insertCell(-1); cell.appendChild(document.createTextNode('Dag')); cell = row.insertCell(-1); cell.appendChild(document.createTextNode(data[i].hits)); cell = row.insertCell(-1); cell.appendChild(document.createTextNode(data[i].unique)); cell = row.insertCell(-1); cell.appendChild(document.createTextNode(data[i].refs)); } } |
1 2 3 4 5 6 7 8 | <thead> <th>Datum</th> <th>Hits</th> <th>Unique</th> <th>Refs</th> </thead> </table> |
1 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | action="/user" method="post" id="foo" onsubmit="alert('bar'); return false"> </form> <a href="#" onclick="document.getElementById('foo').submit(); return false"> submit</a> |
Je hebt gelijk. Hoe kon ik zo in de war zijn?quote:Op vrijdag 5 september 2008 14:19 schreef SuperRembo het volgende:
Als je m.b.v. javascript een form submit, dan wordt het onsubmit event nooit afgevuurd.
Dan weet je dat dit prima met HTML & CSS kan, tenzij je ook IE6 wilt ondersteunenquote:Op maandag 8 september 2008 11:14 schreef donroyco het volgende:
ik heb geen reet verstand van JS, wel van HTML en CSS
1 2 3 4 5 6 7 | display: none; } li:hover ul { display: block; } |
Nog een keer naar google, maar nu "suckerfish" intypen!quote:Op maandag 8 september 2008 11:14 schreef donroyco het volgende:
Voor een website wil ik graag een verticaal tabmenu maken en volgens mij kan dat het beste met JavaScript. Maar daar ligt het probleem, ik heb geen reet verstand van JS, wel van HTML en CSS. Ik heb Google al afgezocht naar een voorbeeldmenu, maar ik krijg alleen maar 'simpele' verticale menustructuren voorgeschoteld. Dit is wat ik zoek (zo'n menu, maar dan met een klik komt de content er op. Het menu moet aan de linkerkant verschijnen. Ik weet dat hier Flash gebruikt is, maar dit is het beste voorbeeld wat ik kon vinden). Bij voorbaat dank!
Idem aan mijn pseudo code boven, maar die doet geen clicksquote:Op maandag 8 september 2008 11:27 schreef mcDavid het volgende:
Nog een keer naar google, maar nu "suckerfish" intypen!
Daar doen ze het ook met javascript, dus ik zou zeggen check even de source.quote:Op zondag 14 september 2008 @ 18:06 schreef Flaccid het volgende:
Ik weet niet of dit kan met javascript:
Je hebt een textfield, button, en een lijst met woorden die je moet raden. Laten we zeggen dat het de nummers 1 tot en met 10 zijn.
Als iemand een nummer typt, op de button klikt, kijkt javascript of dat nummer in het lijstje staat. Staat hij erbij, dan laat hij hem links of het scherm zien. Staat hij er niet bij, dan laat hij hem rechts op het scherm zien. Het moet doorgaan totdat ze allemaal geraden zijn. Er moet ook een knop zitten om te laten zien welke er nog zijn, die nog niet zijn geraden dus.
Zoiets als dit: http://www.oneplusyou.com/bb/html_quiz
Dat is geen imageviewer. Volgens mij gebruiken ze een carrousel picture viewer. Ik weet het niet zeker though.quote:Op zaterdag 20 september 2008 11:58 schreef Chandler het volgende:
Kan iemand mij vertellen welke image viewer ze gebruiken bij tweakers.net? bv 3 images en dan klik je op 1 en krijg je een soortement popup (div) waarbij je snel naar de 'volgende' foto kunt klikken!?
Iemand?
http://www.lokeshdhakar.com/projects/lightbox2/quote:Op zaterdag 20 september 2008 11:58 schreef Chandler het volgende:
Kan iemand mij vertellen welke image viewer ze gebruiken bij tweakers.net? bv 3 images en dan klik je op 1 en krijg je een soortement popup (div) waarbij je snel naar de 'volgende' foto kunt klikken!?
1 2 3 | var column = id % 3; |
1 |
1 |
Het kan ook netjes:quote:Op maandag 22 september 2008 09:00 schreef CraZaay het volgende:
Als je het snel en ranzig op wilt lossen (zou moeten werken; door de deling wordt het een int):
[ code verwijderd ]
1 |
Super, daar doelde ik idd op! zal eens kijken wat ik er mee kan!quote:Op zaterdag 20 september 2008 13:09 schreef CraZaay het volgende:
[..]
http://www.lokeshdhakar.com/projects/lightbox2/
Onder welke steen heb je geleefd trouwens dat je niet weet dat dat ding een lightbox heet?quote:Op maandag 22 september 2008 12:58 schreef Chandler het volgende:
Super, daar doelde ik idd op! zal eens kijken wat ik er mee kan!
Die steen die teveel informatie bevat dat hij niet op de naam kon komenquote:Op maandag 22 september 2008 13:28 schreef CraZaay het volgende:
[..]
Onder welke steen heb je geleefd trouwens dat je niet weet dat dat ding een lightbox heet?
@SuperRembo hierboven: dank je voor deze wel nette oplossing
Doe het zoals bol.com: een text input per regel. Het is dan veel duidelijker wat er op welke regel komt en de gebruiker kan zelf de regeleinden bepalen. Ook ben je dan niet afhankelijk van JS ondersteuning; wat jij wilt is namelijk geen enhancement maar core functionaliteit.quote:Op woensdag 24 september 2008 13:53 schreef LordNemephis het volgende:
Had zelf ook al het gevoel dat we het moeilijker maken dan het is![]()
Ik denk dat het idd handiger is om 4 inputs te maken, en eventueel een script maken dat zorgt dat je na een x aantal tekens automatisch doortypt in de volgende textbox!quote:Op woensdag 24 september 2008 @ 13:53 schreef LordNemephis het volgende:
@mcDavid:
Voor backspace moet ik idd nog even een uitzondering maken (dat ie die niet telt als een toetsaanslag). Dat ie bij enter ook 40 tekens eraf wil halen heb ik niet...
Het gaat erom dat er een advertentie kan worden ingevoerd van max. 400 tekens waarin ook witregels kunnen worden gebruikt zonder dat de maximaal beschikbare ruimte voor de advertentie wordt overschreden (omdat de advertenties moeten worden afgedrukt).
Had zelf ook al het gevoel dat we het moeilijker maken dan het is
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 | var li = document.getElementById("nav").getElementsByTagName("li") for (var i=0;i<li.length;i++){ if (li[i].getElementsByTagName("ul")[0]){ li[i].onmouseover=aperate; li[i].onmouseout=disaperate; } } //het menu zichtbaar maken function aperate(){ this.getElementsByTagName("ul")[0].style.display="inline"; this.style.background="#6565c4"; this.style.border="1px solid #998ac6"; } //het menu laten verdwijnen function disaperate(){ this.getElementsByTagName("ul")[0].style.display="none"; this.style.background="url('images/menu.gif')"; this.style.border="1px solid #6565C4"; } |
quote:Op woensdag 24 september 2008 @ 14:41 schreef Litso het volgende:
En wat is 'aperate'. De beoordeling die je een aap geeft?
1 2 3 4 5 | function disaperate(){ var t = setTimeout("disaperate2()",1000); } //en dan disaperate2() zoals disaperate() in het voorbeeld hierboven |
nope dan snapt'ie this.getElementsByTagName niet meer:quote:Op woensdag 24 september 2008 @ 14:41 schreef Litso het volgende:
http://www.sitemasters.be/?pagina=overzicht/overzicht&cat=4&id=267 kan dat gewoon lijkt me?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 | var li = document.getElementById("nav").getElementsByTagName("li"); for (var i=0;i<li.length;i++){ if (li[i].getElementsByTagName("ul").length > 0){ li[i].onmouseover= function(){ aperate(this); } li[i].onmouseout= function(){ disaperate(this); } } } //het menu zichtbaar maken function aperate(element){ element.getElementsByTagName("ul")[0].style.display="inline"; element.style.background="#6565c4"; element.style.border="1px solid #998ac6"; } //het menu laten verdwijnen function disaperate(element) { setTimeout(function() { disaperate2(element); },1000); } function disaperate2(element){ element.getElementsByTagName("ul")[0].style.display="none"; element.style.background="url('images/menu.gif')"; element.style.border="1px solid #6565C4"; } |
Er gebeurt zo wel wat inderdaad maar het gaat nog niet goed: de uitklapmenu's verdwijnen nu sowieso na 1 seconde, ook als je er gewoon op blijft staan!quote:
uiteraard heeft die child-elementen, anders viel er niets uit te klappen (zie ook broncode).quote:Op woensdag 24 september 2008 @ 21:37 schreef DionysuZ het volgende:
Waarschijnlijk omdat het element waar je onmouseover op doet child elementen heeft, en het geheel daardoor in de soep loopt.
http://waynepan.com/wp-co(...)useover-example.htmlquote:Op woensdag 24 september 2008 21:45 schreef mcDavid het volgende:
[..]
uiteraard heeft die child-elementen, anders viel er niets uit te klappen (zie ook broncode).
Maar als je op een child-element zit, zit je óók op de parent toch? Anders zou het met mijn eigen versie ook al fout moeten gaan...
quote:Op woensdag 24 september 2008 @ 21:52 schreef DionysuZ het volgende:
[..]
http://waynepan.com/wp-co(...)useover-example.html
hierquote:Op woensdag 24 september 2008 22:01 schreef mcDavid het volgende:
[..]
:D! dat is humor :')
Ik ga nog ff puzzelen :P
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 | var mytimeout = Array(); var li = document.getElementById("nav").getElementsByTagName("li"); for (var i=0;i<li.length;i++){ if (li[i].getElementsByTagName("ul").length > 0){ li[i].id = i; li[i].onmouseover= function(){ aperate(this); } li[i].onmouseout= function(){ disaperate(this); } } } //het menu zichtbaar maken function aperate(element){ element.getElementsByTagName("ul")[0].style.display="inline"; element.style.background="#6565c4"; element.style.border="1px solid #998ac6"; } //het menu laten verdwijnen function disaperate(element) { clearTimeout(mytimeout[element.id]); mytimeout[element.id] = setTimeout(function() { element.getElementsByTagName("ul")[0].style.display="none"; element.style.background="url('images/menu.gif')"; element.style.border="1px solid #6565C4"; },1000); } |
1 |
ik zou voor die preview button een tweede submit button maken, maar dan eentje die onclick de actie van het formulier verandert. Volgens mij moet dat werken...quote:Op woensdag 24 september 2008 @ 22:36 schreef schwa78 het volgende:
Ik heb een forum waarbij ik een 'preview' button in wil voeren.
Daarbij wil ik dat er 2 buttons onderaan staan. De eerste is preview dat verwijst naar preview.php. De ander is bericht plaatsen dat verwijst naar process.php. Bij beide buttons moeten alle gegevens die ingevuld zijn (het te plaatsen bericht) mee gestuurd worden.
Momenteel heb ik:
[ code verwijderd ]
(de 'plaats bericht' button werkt gewoon met type=submit)
Het werkt allemaal prima, maar alleen haalt het script alle enters uit de value die bij send_comment ingevoerd wordt.
Hoe zorg ik er nou voor dat het bericht niet als 1 grote woordenbrij aankomt bij preview.php?
Hey ik wil zelf ook nog wat doen!quote:
Ik heb je eerste suggestie geprobeerd, maar de volgende code werkt niet (het formulier wordt wel verzonden maar gewoon naar process.php ipv preview.php).quote:Op woensdag 24 september 2008 23:09 schreef mcDavid het volgende:
[..]
ik zou voor die preview button een tweede submit button maken, maar dan eentje die onclick de actie van het formulier verandert. Volgens mij moet dat werken...
-edit-
anders een 2e form maken, met wat hidden inputs die de waardes van het eerste form overnemen...
1 |
Dat is het probleem. Je moet gewoon één form maken dat post naar één php script dat zowel het bericht kan plaatsen als een preview kan tonen afhankelijk van de knop waar op geklikt is. Het is erg onhandig om dit via javascript in elkaar te gaan knoeien.quote:Op woensdag 24 september 2008 22:36 schreef schwa78 het volgende:
Ik heb een forum waarbij ik een 'preview' button in wil voeren.
Daarbij wil ik dat er 2 buttons onderaan staan. De eerste is preview dat verwijst naar preview.php. De ander is bericht plaatsen dat verwijst naar process.php. [...]
1 2 3 4 5 | <input type="submit" onclick="document.comments2.send_comment.value = document.comments.send_comment.value;" value="Preview" class="button" /> <input type="hidden" name="send_comment" value="" /> <input type="hidden" name="tid" value="<?=$tid?>" /> </form> |
Daar heb je ook wel een goed punt inderdaad!quote:Op donderdag 25 september 2008 @ 09:22 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
Dat is het probleem. Je moet gewoon één form maken dat post naar één php script dat zowel het bericht kan plaatsen als een preview kan tonen afhankelijk van de knop waar op geklikt is. Het is erg onhandig om dit via javascript in elkaar te gaan knoeien.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 | <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="nl" lang="nl"> <head> <title>Form submission</title> <meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=iso-8859-1" /> <meta http-equiv="Content-Language" content="nl" /> <meta name="description" content="" /> <meta name="keywords" content="" /> <script type="text/javascript"> // <![CDATA[ function submitall(elm) { // create new form var element = document.createElement("form"); element.setAttribute("action","index.php"); element.setAttribute("method","post"); var forms = document.getElementsByTagName("form"); for (var i=0;i<forms.length;i++) { // walk through array, form by form if (forms[i] != elm) { element.innerHTML += forms[i].innerHTML; } } // and submit your newly generated form =) element.submit(); return false; } // ]]> </script> </head> <body> <? if (isset($_POST)) { echo "<pre>\n"; print_r($_POST); echo "</pre>\n"; } ?> <!-- FORM 1 --> <fieldset> <legend>Form1</legend> <form action="index.php" method="post"> <input type="text" name="var[0]" value="test" /><br /> <input type="text" name="var[1]" value="test" /><br /> <input type="text" name="var[2]" value="test" /><br /> <input type="text" name="var[3]" value="test" /><br /> <input type="text" name="bla" value="test" /><br /> <input type="submit" value="submit" /> </form> </fieldset> <fieldset> <legend>Form2</legend> <!-- FORM 2 --> <form action="index.php" method="post"> <input type="text" name="var[4]" value="test" /><br /> <select name="test"> <option value="1">1</option> <option value="2">2</option> <option value="3">3</option> </select><br /> <input type="submit" value="submit" /> </form> </fieldset> <fieldset> <legend>Form3</legend> <!-- FORM 3 --> <form action="index.php" method="post"> <input type="radio" name="var[5]" value="true" checked="checked" />true<br /> <input type="radio" name="var[5]" value="false" />false<br /> <input type="checkbox" name="var[6]" value="true" checked="checked" />var6<br /> <input type="checkbox" name="var[7]" value="true" checked="checked" />var7<br /> <input type="checkbox" name="var[8]" value="true" />var8<br /> <input type="submit" value="submit" /> </form> </fieldset> <br /> <form> <input type="submit" value="Submit all" onclick="submitall(this.parentNode)" /> </form> </body> </html> |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | { var forms = document.forms; for (var i = 1; i < forms.length; ++i) { var elms = forms[i].elements; for (var j = 0; j < elms.length; ++j) { forms[0].appendChild(elms[j]); } } forms[0].submit(); } |
1 2 | test1:(tweede tekst), |
Regular expression icm replace()?quote:Op woensdag 1 oktober 2008 14:55 schreef Chandler het volgende:
Nu wil ik het liefst alle inhoud van test1 verwijderen dus "test1{***)," hoe kan ik dit doen zonder dat ik weet wat de inhoud van test1 is?
1 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 | // verwijder eerdere tekst saver.replace('/\r\n' + noemer + ':\(\w+ \),/',""); // voeg nieuwe tekst toe saver = saver + "\r\n" + noemer + ":(" + tekst + "),"; document.getElementById('options').value = saver; |
1 |
1 2 | alert('/foo/bar/'.replace(/foo/, 'FOO')); // regexp, geeft "/FOO/bar/" |
1 |
1 |
1 2 3 4 5 | str = 'naamsborduring_naam:(abc ghi),\r\nnaamsborduring_kleur:(Standard),\r\nnaamsborduring_font:(standaard),'; str1 = 'naamsborduring_naam'; alert(str.replace(new RegExp(str1 + ':\(\w+\)'), "naamsborduring_naam:(woei)")) </script> |
1 |
In je regexp wil je een ( gebruiken,quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 14:11 schreef Chandler het volgende:
ik wilde iig niet een slash gebruikenalleen voor escapen van de ( en ) maar verder niet.
1 2 3 4 5 | function AcceptImage(){ opener.document.form1.fObjImage.value = "$afbeelding"; window.close(); } |
1 |
1 2 3 | echo "var afbeelding = {$afbeelding};" ; ?> |
Nee daar dacht ik ook al aan, toen ik dit gepost had. Maar toen was ik al onderweg naar huis. Thnx voor meedenken iigquote:Op maandag 6 oktober 2008 17:47 schreef mcDavid het volgende:
Je probeert met javascript een PHP-variable aan te spreken?gaat niet werken uiteraard.
Je zult met PHP een stukje javascript moeten wegschrijven om de javascript variable te declareren. Bijvoorbeeld zoiets:
[ code verwijderd ]
Vergeet de quotes niet, aangezien $afbeelding een string is denk ikquote:Op maandag 6 oktober 2008 17:47 schreef mcDavid het volgende:
Je probeert met javascript een PHP-variable aan te spreken?gaat niet werken uiteraard.
Je zult met PHP een stukje javascript moeten wegschrijven om de javascript variable te declareren. Bijvoorbeeld zoiets:
[ code verwijderd ]
1 2 3 4 5 6 | function AcceptImage(){ opener.document.form1.fObjImage.value = (afbeelding); window.close(); } </script> |
1 2 3 4 5 | <script language="javascript" type="text/javascript"> var afbeelding = "<?php echo "$afbeelding"; ?>"; </script> <?php |
hee en dan werkt het ook nogquote:Op dinsdag 7 oktober 2008 12:18 schreef CraZaay het volgende:
Haal die nutteloze " eens weg uit: <?php echo "$afbeelding"; ?>
En datzelfde geldt voor ( en ) in: opener.document.form1.fObjImage.value = (afbeelding);
Begrijp ik goed dat je daar je php-code afsluit, anderhalve regel html tikt, weer een stukje php invoegt, weer anderhalve html en dat dan je php-script weer verder gaat?quote:
Zo begint iedere hobbyist toch? Het is niet netjes nee, maar om nou te verwachten dat hobbyisten vanaf dag 1 weten wat bijvoorbeeld een MVC patroon is?quote:Op dinsdag 7 oktober 2008 14:35 schreef mcDavid het volgende:
Begrijp ik goed dat je daar je php-code afsluit, anderhalve regel html tikt, weer een stukje php invoegt, weer anderhalve html en dat dan je php-script weer verder gaat?
Als dat zo is wil ik niet weten hoe je document eruit ziet en raad ik andere mensen die hier wat aan zouden kunnen hebben aan zelf een nettere oplossing te verzinnen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |