abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_57793390
Utrecht krijgt een nieuwe investeerder en kan ook weleens een nieuwe subtopper worden in de komende jaren, al zullen ze echt wel behoorlijk moeten gaan groeien; maar de plannen zijn er.

Heerenveen slaat met Sollied weer hetzelfde pad in op de weg die Verbeek achter laat, lijkt me. Daar zit het structureel genoeg dat zij zich door blijven ontwikkelen. Bij Groningen lijkt het ook allemaal prima in orde om de komende jaren door te blijven groeien naar structureel Europees voetbal.

Bij Twente is het denk ik afwachten wat daar komende zomer gaat gebeuren. Blijft Rutten? Blijft N'Kufo? Wat gebeurt er met El-Ahmani en Engelaar? Zelfde gaat natuurlijk op voor NAC, al lijkt het me heel erg sterk dat zij, zeker onder Maaskant, volgend seizoen zo goed zullen voetballen.

AZ komt wellicht weer terug na de zomer, maar ook zij kunnen weer compleet instorten. Het worden interessante ontwikkelingen bij de subtops, zeker met groeiende stadions en inkomsten.

Wie staat waar over een jaar?
  Moderator / Redactie Sport / Weblog woensdag 2 april 2008 @ 23:48:06 #53
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_57794629
ik denk dat Groningen en Twente een beetje in het zelfde schuitje zitten, alleen gaat Twente met de stadion uitbreiding wel een financiele stap maken
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_57803865
AZ had dit seizoen kunnen aansluiten bovenin, maar nu ze dat niet gedaan hebben zijn ze geen bedreiging meer voor de top. Dan verwacht ik meer van Twente, Groningen en Heerenveen.
NAC draait gewoon een goed seizoen, maar gaan niet structureel meedoen om de bovenste 5 plekken denk ik.
FOK!sport Sfeerverslagen Contest (Part II)
Winnaar Voetbalfoto Onderschriftcompetitie 2008 II
Ergens in 1972 schreef Keith Richards het volgende:
Ain't it good to be alive
pi_57803917
quote:
Op woensdag 2 april 2008 23:48 schreef rubbereend het volgende:
ik denk dat Groningen en Twente een beetje in het zelfde schuitje zitten, alleen gaat Twente met de stadion uitbreiding wel een financiele stap maken
Ik denk dat FC Twente de komende jaren echt een enorme stap gaat maken, zeker nu ze zich ook op de Duitse markt gaan richten. Daar is nog zoveel uit te halen voor een club uit Enschede.
pi_57806672
Ligt er natuurlijk ook aan welke trainer zij in huis halen. Fred Rutten is een uitstekende coach (veel geleerd van Hiddink) en heeft ook een vrij groot aandeel in het succes van Twente. Toch heeft Twente vroeger wat vage coaches gehad (Van 't Schip bijvoorbeeld) en met zulke 'blunders' zie ik Twente toch minder grote stappen maken. Ondanks alle wilde plannen en stadionuitbreiding.
Achter-elkaar-bezochte-Ajax-thuiswedstrijden-meter: [b]29[/b].
[b]Laatste wedstrijd:[/b] FC Timişoara. [b]Volgende:[/b] ADO Den Haag.
Ray's Statshoekje - 2009/2010.
  donderdag 3 april 2008 @ 16:18:47 #57
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_57806758
quote:
Op donderdag 3 april 2008 14:00 schreef Blawh het volgende:

[..]

Ik denk dat FC Twente de komende jaren echt een enorme stap gaat maken, zeker nu ze zich ook op de Duitse markt gaan richten. Daar is nog zoveel uit te halen voor een club uit Enschede.
Als je ziet hoeveel Duitsers er op een doordeweekse dag door de stad lopen zou je zo nog een stadion kunnen uitverkopen.
pi_57806862
quote:
Op donderdag 3 april 2008 16:14 schreef RayMania het volgende:
Ligt er natuurlijk ook aan welke trainer zij in huis halen. Fred Rutten is een uitstekende coach (veel geleerd van Hiddink) en heeft ook een vrij groot aandeel in het succes van Twente. Toch heeft Twente vroeger wat vage coaches gehad (Van 't Schip bijvoorbeeld) en met zulke 'blunders' zie ik Twente toch minder grote stappen maken. Ondanks alle wilde plannen en stadionuitbreiding.
Ik denk dat Fred vanwege zijn warme gevoel voor Twente wel heel nauw betrokken zal zijn bij de keuze voor een eventuele opvolger.
Bovendien is Twente nu een subtopper met een erg goede en stabiele basis, daardoor is het wellicht ook mogelijk om coaches aan te trekken die een paar jaar geleden nog geen trek hadden in Twente. Een Rini Coolen of van 't Schip zal wel niet meer komen, van die fouten uit het verleden hebben ze denk ik wel geleerd.
quote:
Op donderdag 3 april 2008 16:18 schreef pfaf het volgende:

[..]

Als je ziet hoeveel Duitsers er op een doordeweekse dag door de stad lopen zou je zo nog een stadion kunnen uitverkopen.
Klopt, dat zijn er echt gigantisch veel en ook bij ons op de Hogeschool zijn gigantisch veel Duitse studenten. En dan heb je het nog niet eens over de Duitse bedrijven over de grens, daar doelde ik eigenlijk meer op.
pi_57821545
Moet wel lachen om de OP, nice gedaan.
pi_58507973
Goed artikel van het AD wat eigenlijk ook wel op Twente en Groningen slaat:
quote:
Heerenveen nog lang geen Ajax

SC Heerenveen kan niet langer dromen van de Champions League. Maar dat is geen verrassing. Ruim een jaar geleden zei Koos Formsma dat het gat met de traditionele top-3 is te dichten. Formsma was amper voorzitter van Heerenveen, opvolger van boegbeeld Riemer van der Velde, en wist eigenlijk niet wat hij zei. Inmiddels is hij voorzitter-af en verloor Heerenveen in een seizoen vijf keer van Ajax.

Niemand trouwens in Friesland die vannacht wakker lag van het verlies (3-1) van gisteravond in Amsterdam. In Heerenveen weten ze heus dat Ajax voor een club uit het dorp tussen Drachten en Sneek niet is bij te houden.

Als Heerenveen groot denkt, denkt Ajax nog groter. Als Heerenveen goed speelt, speelt Ajax nog beter. En als dat niet zo is, zorgt Ajax gewoon dat het beter gaat spelen.

Niet voor niets winkelde Ajax voor Nederlands topscorer Klaas Jan Huntelaar in Heerenveen.

Toch zei Heerenveen-coach Gertjan Verbeek enkele weken terug dat binnen nu en drie jaar een club van buiten de traditionele top-3 (Ajax, Feyenoord, PSV) kampioen van Nederland wordt. Dat lijkt een boude uitspraak. Want hoe leuk sport ook is, soms is het toch ook logica.

Wie de sterkste van Nederland wil zijn, moet kapitaal kunnen opstellen. Heerenveen werkt met een begroting van ruim 25 miljoen euro, Ajax doet het met meer dan het dubbele: 65 miljoen voor het seizoen 2007-2008.

En als Heerenveen groeibriljantjes in de selectie heeft, zwicht het altijd weer voor het grote geld. Van Nistelrooy, Tomasson, Korneev, Allbäck, Huntelaar en Alves hebben de Friese schatkist in de loop der jaren flink gevuld. Miralem Sulejmani, de enige artiest in de huidige Friese selectie, Daniel Pranjic en Michael Bradley zijn deze voetbalzomer zeer waarschijnlijk de volgenden.

Dat geld heeft Heerenveen trouwens hard nodig om te herinvesteren. Want zakelijk gezien kan Heerenveen nooit opboksen tegen clubs uit de top-3. Multinationals zijn nauwelijks geïnteresseerd in subtoppers. Aegon, om een voorbeeld te noemen, pompt vanaf volgend seizoen 12 miljoen euro per jaar in Ajax. De shirtsponsor van Heerenveen denkt in andere bedragen.

Want Heerenveen heeft dan wel de grootste businessclub in het betaalde voetbal - zo'n 1100 ondernemers hebben zich aan de club verbonden - het is nog steeds niet genoeg om te kunnen concurreren met de grootste verenigingen van het land.

Want van die zakenclub is ook, gechargeerd gezegd, de bakker uit Jubbega lid en de slager uit Tjalleberd. Samen zorgen ze voor een aardige inkomstenbron, maar nog steeds wordt het meeste geld verdiend met transfers.

Riemer van der Velde kan zich wat dat betreft wel voor het hoofd slaan. Hij, ooit ijscoverkoper in Bakkeveen, maakte volgens eigen inschatting één fout in zijn opmars met Heerenveen. In het boek 50 jaar betaald voetbal in Nederland bekende de veel geprezen ondernemer – hij was voorzitter van 1983 tot 2006 – dat hij een te klein stadion heeft laten bouwen aan de rand van het dorp.

,,Ik heb een product dat iedereen wil hebben, maar altijd is uitverkocht,'' zei hij. Een zakelijke blunder noemde hij dat achteraf.

Hoewel Heerenveen een vaste klant in Europa is geworden, won het nog nooit iets. Geen beker, geen titel.

De nieuwe trainer Trond Sollied, een Noor die nu AA Gent traint, durft hardop te dromen.

,,Ik kijk enorm uit naar mijn nieuwe job in Friesland,'' aldus Sollied in het gisteren verschenen vakblad De Voetbaltrainer. ,,Momenteel is Heerenveen een stabiele subtopper en het wil doorstoten naar de top drie. Dat komt goed uit, want ik wil prijzen pakken. Ik kom niet naar het noorden om vierde te worden. De club beschikt alvast over het kapitaal, de infrastructuur, de achterban en de spelers. Dankzij de prima scouts hebben ze daar nu al een goede ploeg, Heerenveen heeft dus niet veel extra's nodig. De club werkt goed, brengt mooi voetbal en liet zelfs in Europa al wat zien. Waarom zou ik me dan zorgen maken?''
pi_58508041
Die laatste alinea
  dinsdag 6 mei 2008 @ 11:04:29 #62
128959 M0NTANA
Don't fuck with me!
pi_58508090
Waarom staat Feyenoord tussen de toppers?

De bekerwinst werd gevierd zoals enkel subtoppers dat doen, zegt wel genoeg eigenlijk.
I'm Tony Montana! You fuck with me, you fuckin' with da best!
A.F.C. Ajax - Tottenham Hotspur F.C. - S.S. Lazio S.p.A. - Club Atlético de Madrid S.A.D. - R.S.C. Anderlecht
  maandag 6 oktober 2008 @ 17:27:53 #63
116532 The_Verve
Midfield Maestro
pi_62178276
Viva la Revolucion!
quote:
Eredivisie siddert onder rebellie van subtop

De eredivisie siddert onder de rebellie van met name FC Groningen en Heerenveen. De gevestigde orde kan de borst nat maken. De competitie in de eredivisie is vijf wedstrijden oud en de revolutie is uitgebroken. De aanval op de gevestigde orde is in alle hevigheid gaande.

Gek is deze ontwikkeling niet. De subtop is de afgelopen jaren vooral handig geworden in het voortdurend op peil houden van de kwaliteit. Er wordt slim en goed gescout, Heerenveen en FC Groningen zijn daar mooie voorbeelden van. Deze clubs voeren een consistent beleid, dat gericht is op continuering. Dat doen ze door alert op de markt te blijven. Zij hebben door die handelwijze een inhaalslag gemaakt. Maar ze kunnen straks in de winter tijdens het transferwindow slachtoffer van hun eigen succes worden. Dan kunnen hun beste spelers namelijk worden weggekocht.

De noordelijke clubs bewijzen zich nu. Beide ploegen bestaan voornamelijk uit buitenlanders die geen boodschap hebben aan de reputatie van Ajax, Feyenoord of PSV uit het verleden. Die beschouwen hun tegenstanders als voetballers net als zijzelf en van wie ze kunnen winnen. In die houding schuilt een voor de topclubs moeilijk beheersbaar gevaar, maar het maakt de eredivisie dit seizoen wel razend interessant.

DvhN
De Nostradamus van FOK! 6 mei 2009: Iniesta 90 + 3.
pi_62179448
Vreemd artikeltje zonder echte nieuwswaarde, maar wel leuk.
pi_62179533
Rare analyse. Ik geloof er niks van dat het met buitenlanders te maken heeft.
pi_62179638
Nee, het heeft uiteraard gewoon met de kwaliteit van de spelers te maken, of ze nu uit Uruguay, Zweden of Hoogezand komen. FC Groningen en sc Heerenveen hebben nu kwalitatief gewoon veel betere spelers dan 10 a 15 jaar geleden, toen Ajax de punten alleen maar even hoefde op te komen halen. En Ajax zelf heeft kwalitatief mindere spelers dan destijds (ondanks dat ze diezelfde spelers over het algemeen uit het Noorden op komen halen )
pi_62179719
quote:
Op maandag 6 oktober 2008 18:20 schreef MaxPower het volgende:
Nee, het heeft uiteraard gewoon met de kwaliteit van de spelers te maken, of ze nu uit Uruguay, Zweden of Hoogezand komen. FC Groningen en sc Heerenveen hebben nu kwalitatief gewoon veel betere spelers dan 10 a 15 jaar geleden, toen Ajax de punten alleen maar even hoefde op te komen halen. En Ajax zelf heeft kwalitatief mindere spelers dan destijds (ondanks dat ze diezelfde spelers over het algemeen uit het Noorden op komen halen )
Inderdaad. En betere trainers, betere accomodaties, meer geld, betere trainingen, gewoon alles beter.
pi_62306324
Ik heb ook het gevoel dat de subtoppers denken en weten dat ze tegenwoordig helemaal (niet meer) hoeven onder te doen voor clubs als Ajax en PSV. Dat is vroeger wel anders geweest; dan hoefde Ajax inderdaad alleen maar de punten op te halen en thuis was het maar de vraag hoe groot de zege zou gaan worden. Nu hebben de spelers het idee dat er wat te halen valt en is de wedstrijdinstelling en mentaliteit altijd goed. Bij Ajax was dat tegen Heerenveen bijvoorbeeld totaal niet zo.
Achter-elkaar-bezochte-Ajax-thuiswedstrijden-meter: [b]29[/b].
[b]Laatste wedstrijd:[/b] FC Timişoara. [b]Volgende:[/b] ADO Den Haag.
Ray's Statshoekje - 2009/2010.
pi_62863205
quote:
De provincie regeert in eredivisie

n optocht passeren de zogenoemde provincieclubs de oude grootmachten uit de Randstad. Wie is er nog bang voor Ajax en Feyenoord? Foppe de Haan: ‘Het is goed als de wereld af en toe op zijn kop staat.’

Eén jaar bij Ajax was een vreemde, bijna niet te omschrijven gewaarwording voor doelman Erik Heijblok. Alles stond in het teken van winnen. Alles was ‘geënt op kampioen worden. Altijd voelde je druk. Nooit was er tijd.’

O wee als Ajax verloor. Dan zag hij, nuchtere zoon van een veehouder uit Wieringen, overal chagrijn. Dan roerde de achterban zich, dan voltrok zich een machtsspel waarop ogenschijnlijk niemand invloed had.

Hij hoorde meteen nadat hij was aangetrokken – als derde doelman overigens – verhalen, in de omgeving rond Ajax. ‘Je proefde het sfeertje: met spelers als Heijblok en Delorge zullen we weer geen kampioen worden. Je was nog geen dag binnen of je was neergesabeld.’

Ajax, zo weet de na een seizoen naar De Graafschap vertrokken doelman inmiddels, is een ‘gevangene van zijn eigen identiteit’. Een slachtoffer van opgepompte verwachtingen.

Want steeds meer regeert de provincie het voetbal. PSV was de laatste decennia de voorloper van de revolte, en de opstand baarde volgelingen: Vitesse struikelde, maar AZ, FC Groningen, Heerenveen en FC Twente lonken naar de troon van de eredivisie. NAC doet even mee, NEC straks misschien.

Tegenwoordig is bijna geen club meer bang voor de traditionele grootmachten uit de Randstad, Ajax en Feyenoord. Ron Jans, trainer van FC Groningen: ‘Noem je het een opstand? Dan vind ik het hartstikke leuk om bij een opstand te horen.’

Het Dagblad van het Noorden berichtte onlangs verontwaardigd over het spel van toenmalig koploper FC Groningen in de Arena, dat voor rust ‘ouderwets’ ontzag toonde voor Ajax en verloor.

Columnist Henk Mulder refereerde aan een ver verleden: ‘Ik wil de Friezen, en daar vielen de Groningers vroeger ook onder, er graag nog even op wijzen dat zij iets na Christus de Kaninefaten (zeg maar de voorlopers van de Hollanders, red.) uit het westen nogal gevoelig op hun falie gaven omdat ze het domweg niet meer slikten voortdurend belasting te moeten betalen. Gewoon met de knuppel erover.’

De sportieve knuppel geselt de Hollanders. Kijk ze staan, op een winterkoude woensdag, voor het Polman Stadion in Almelo: Edy Kuipers en John Machiela. Muts op en sjaal om van Heracles, de trots van Almelo. Over een uur begint het duel met Ajax. Kuipers: ‘Ik denk dat Ajax meer onder de indruk is van ons dan wij van hen. Marco van Basten zei in de krant dat je Heracles niet moet laten opbouwen, want dan krijg je het moeilijk.’

Kuipers heeft al 38 jaar een seizoenkaart. Vroeger was er heilig ontzag als de spelersbus van Ajax het terrein opdraaide. Dan stapten ze uit, die onaantastbare vedetten uit het verre Amsterdam, en vroegen verlegen mannetjes uit Twente deemoedig om een handtekening. ‘We ontvingen ze met knikkende knieën.’

Maar Ajax en Feyenoord jagen tegenwoordig vooral schimmen uit hun succesvolle verleden na. En dat terwijl de ‘provincie’ en ‘het platteland’ eigenlijk niet meer bestaan als afhankelijke, naar het westen buigende landsdelen. Scholing, media en migratie hebben gordijnen geopend. Kuipers vertelt lachend over de files, ’s ochtends op de A1 richting Randstad. Auto’s vol werklieden die handigheid vereisende klussen in het westen opknappen.

Voetbaltrainer Foppe de Haan: ‘Mijn zwager, een echte westerling, werkt sinds kort bij de Friesland Bank. Het viel hem op dat er geen plek in Nederland is waar het zo gonst van de culturele activiteiten.’

Overdreven respect van Drenten of Achterhoekers jegens Amsterdam bestaat niet meer. Erik Dreteler, de eerste jeugdtrainer van Achterhoeker Klaas-Jan Huntelaar, verwoordde het eens zo: ‘Het platteland is zelfbewuster geworden. We laten ons niet meer ondersneeuwen door mensen met een grote bek. Vroeger moesten boertjes zich schikken. Nu staan ze op en zeggen ze: wie ben jij dan?’

Op de melodie van het 5 decemberlied De Zak van Sinterklaas, staat op een supporterssite van FC Groningen de meezinger:

Het geld van Amsterdam, Amsterdam Amsterdam Het geld van Amsterdam koopt iedereen die het maar kan Suarez en Lindgren, ook Silva ging erheen Maar Ajax, maar Ajax, toch zijn wij nummer één.

Ajax kocht binnen een jaar drie sleutelspelers van FC Groningen, dat na acht speelronden in de eredivisie nochtans één punt meer heeft dan Ajax. De stand: 1. AZ 18 punten, 2. FC Groningen 17, 3. FC Twente 17, 4. NAC 16, 5. Ajax 16, 6 PSV 15. En oh ja: 16. Feyenoord 5. Hoewel Ajax en PSV ondanks tegenvallende prestaties nog steeds de titelfavorieten zijn, vooral op grond van hun bredere selectie, danst de illusie van een kampioen uit Groningen, Overijssel of Friesland door de stadions.

Bij FC Twente (tweede in 1974), dat zaterdag Ajax ontvangt in de tot tempel verbouwde Grolsch Veste, hangt geregeld een spandoek waarop het vermeende minderwaardigheidscomplex van provincialen is vervangen door een uiting van superioriteit. De tekst: ‘God schiep uit gouden korenaren de Twentenaren. Uit het kaf en de resten, de mensen uit het westen.’

De Twentse cabaretier André Manuel, tevens supporter van FC Twente: ‘Ajax boezemt ons eigenlijk geen angst meer in, hoewel ik denk dat die club hoger zal eindigen. Ook door het gogme en de gewenning. Ajacieden horen hun leven lang hoe goed ze zijn. Als je dat tegen Twentenaren te vaak zegt, raken ze in de war.’

Foppe de Haan, onder wiens leiding Heerenveen naar de subtop groeide: ‘Het zelfbewustzijn van de provincie is groter geworden. Toenmalig voorzitter Riemer van der Velde was een exponent van dat nieuwe denken. Wijzelf vonden dat we minder kwaliteit hadden. Dan stelde hij dat we minstens zo goed waren als de top, dat we minder respect moesten tonen en konden winnen.’

De nivellering in de eredivisie heeft haar werk gedaan, met een wonderlijke competitie tot gevolg. Iedereen wint van iedereen. ‘Wie ik ook spreek, iedereen zegt: wat een leuke en spannende competitie’, aldus directeur betaald voetbal Henk Kesler.

‘In principe wordt de ranglijst voor 90 procent bepaald door geld. Maar de begrotingen van de traditionele topclubs stijgen de laatste jaren minder snel dan die van sommige clubs uit de provincie. Die stralen trots uit en werpen de schroom van zich af.’

De Haan: ‘Het verschil tussen 50 miljoen en pakweg 30 miljoen is niet zo groot meer. De écht goede voetballers gaan naar Engeland, daaronder zijn ze vaak inwisselbaar. De grote clubs hebben meer last van de nivellering.’

In de weilanden rond de provinciesteden verrezen voetbaltheaters, net zo mooi als de Arena of De Kuip, met tal van mogelijkheden tot financiële uitbating. Ze groeien geleidelijk, terwijl Ajax van het knusse stadion De Meer naar de kolossale Arena verhuisde en de groeistuipen 12 jaar na dato nog niet onder controle heeft.

Bij clubs als FC Groningen en Heerenveen voetbalt vrijwel geen autochtoon meer. Het zijn verzamelplaatsen van uitheemse acteurs uit Scandinavië, Zuid-Amerika of van de Balkan; voetbalreizigers die hun kwaliteiten verhuren aan de hoogstbiedende. Ze hebben weinig op met het palmares van Ajax of Feyenoord.

De provincie heeft de lasten uit het verleden van zich afgeschud, terwijl dat verleden Feyenoord en Ajax soms juist in de weg zit. De reputatie van die clubs is vooral gebaseerd op hun wereldwijd aansprekende prestaties in de jaren zeventig, even na de beginjaren van het fullprofessionalisme.

De achtervolgers koesteren daarentegen wel de lusten van het provincialisme. Cabaretier Manuel: ‘Het is enorm relaxed hier. Twente hoeft niet elk seizoen kampioen te worden. Althans, daarvan heb ik nog niets gemerkt.’

NAC, NEC, Heerenveen, FC Groningen, FC Twente, ze voetbalden in de laatste 25 jaar allemaal nog eens in de eerste divisie. De fans genieten vooralsnog van de status als uitdager. De clubs zijn als boksers die om hun gelauwerde opponenten dansen en af en toe een tik geven. Ze hoeven niet meteen de knock-out uit te delen.

Het Friese volk klapte massaal na de kansloze missie van Heerenveen tegen AC Milan. AZ oogstte sympathie en medelijden toen de landstitel op de laatste speeldag van het doldwaze seizoen 2006-2007 alsnog in handen van PSV belandde.

De media, opgegroeid met Ajax en Feyenoord, laten de provincie in relatieve rust achter. Heijblok verbaasde zich bijna dagelijks over de media rond de Arena, een veelvoud vergeleken met een aantal jaar geleden, toen Ajax in feite een grotere club was en de aandacht logischer was geweest.

De rust van het trainingscomplex loutert. Daar gaat de bal rond in een groene omgeving, terwijl vogels tsjilpen en de stem van de trainer tot de uithoeken van het veld draagt.

De Herdgang, het trainingscomplex van PSV, is als balsem voor de gekwetste voetbalziel. In rust trainen alle écht grote clubs: van Real tot Manchester United en AC Milan.

Maar dan Ajax en Feyenoord: spiegelende ruiten van kantoren, beton, suizende metro’s, een supportershome langs het trainingsveld. Het is niet voor niets dat Ajax zo snel mogelijk verhuist naar de rust en veiligheid van jeugdcomplex De Toekomst en dat Feyenoord vertrok naar opleidingsinstituut Varkenoord. Ze willen rust, ze wensen binding met de basis.

Kuipers, de Heracles-fan: ‘Bij ons is de binding groot. Iedereen kent elkaar en voelt zich familie van Heracles. Dat wekt vertrouwen. Op een dag als vandaag kunnen we eigenlijk alleen winnen, zelfs als we verliezen.’ Uiteindelijk wint Ajax met mazzel, terwijl Feyenoord weer verliest; van Sparta.

De oude top stelt alles op alles om het succes weer te mogen aanraken. De Belgische onderzoeker Tom De Schryver promoveert begin volgend jaar op onderzoek naar het succes van Nederlandse voetbalclubs. Hij wil inhoudelijk nog niets kwijt, maar wijst op de nivellerende invloed van het Bosman-arrest uit 1995, dat spelers transfervrij verklaarde na afloop van hun contract.

Het vrije verkeer van personen kwam gelijktijdig op gang, zodat clubs een ongelimiteerd aantal buitenlanders uit de EU konden opstellen. Ryan Babel was bij wijze van spreken nooit zo jong van Ajax naar Liverpool vertrokken als die club maar drie vreemdelingen mocht opstellen. Zo verliezen de traditionele topclubs hun grootste talenten steeds vroeger.

Ze hebben doorgaans meer moeite geschikte vervangers te vinden dan de subtoppers, want hoe klein het verschil ook is, een goede speler voor FC Groningen is niet automatisch een goede speler voor Ajax. Trainer Jans: ‘Lindgren en Silva waren bij ons in Groningen dragende spelers. Bij Ajax lopen ze mee. Of ze echt iets toevoegen, is de vraag, en ze krijgen minder tijd om te acclimatiseren.’

Jans betwijfelt overigens of Groningen, Twente of Heerenveen al in staat is de landstitel te grijpen. Ajax en PSV pakten 26 van de laatste 30 kampioenschappen. Zo groot is de kans op een verrassing dus niet. De opstand is nog niet voltooid.

Foppe de Haan: ‘Maar het is goed als de wereld af en toe op zijn kop staat. Dat dwingt het westen en ook PSV om weer innovatief en creatief te zijn. Als je meer centen hebt dan een ander, ligt luiigheid op de loer. Als ze dat ontdekken, zullen ze op den duur misschien ook weer een stap dichter naar de Europese top zetten.’

Of De Haan ook weet wie er kampioen wordt? ‘Ajax. Denk ik.’

volkskrant
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  zaterdag 1 november 2008 @ 16:48:12 #70
43493 numero_uno
Dat zei je ja!
pi_62863717
Ik mis een ploeg
- I'm buttwalking... is that a crime? -
-Never underestimate the predictability of stupidity-
pi_65492548
Feyenoord al jaren ondermaats, PSV is ook eindelijk in verval. Ajax mist wederom de mentaliteit om kampioen te worden. De revolutie nadert zijn voltooiing. Jammer dat het AZ is die het uiteindelijk doet.
pi_65492906
quote:
Op zaterdag 1 november 2008 16:48 schreef numero_uno het volgende:
Ik mis een ploeg
..die Europees overwinterd..
Deze reactie was waarschijnlijk bedoeld om mijn naamsbekendheid te vergroten.
  woensdag 28 januari 2009 @ 14:45:41 #73
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_65493030
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 14:34 schreef MaxPower het volgende:
Feyenoord al jaren ondermaats, PSV is ook eindelijk in verval. Ajax mist wederom de mentaliteit om kampioen te worden. De revolutie nadert zijn voltooiing. Jammer dat het AZ is die het uiteindelijk doet.
Twente staat op 7.
pi_65493502
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 14:34 schreef MaxPower het volgende:
. Jammer dat het AZ is die het uiteindelijk doet.
Dat is dan wel weer jammer inderdaad.
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  Moderator / Redactie Sport / Weblog woensdag 28 januari 2009 @ 15:06:08 #75
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_65493816
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 14:34 schreef MaxPower het volgende:
Feyenoord al jaren ondermaats, PSV is ook eindelijk in verval. Ajax mist wederom de mentaliteit om kampioen te worden. De revolutie nadert zijn voltooiing. Jammer dat het AZ is die het uiteindelijk doet.
in Eindhoven gaat een andere revolutie plaatsvinden............. hoop ik
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
  woensdag 28 januari 2009 @ 15:34:42 #76
46672 DarkShine
Mijnstreek Oost
pi_65494933
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 14:34 schreef MaxPower het volgende:
Jammer dat het AZ is die het uiteindelijk doet.
Kunnen al die weggelopen Joden en/of succes supporters eens wat vieren
Vreuger, wie de beerkratte nog va hoots woare en se moëts blieve durchdrinke um d\'r kachel a te hotte
Planning:
-
pi_65856267
1. Subopper
2. Suptopper
3. Ajax
4. PSV (op doelsaldo)
5. Subtopper
6 Subtopper
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.12 Feyenoord

En de nr 5 (Heerenveen) staat slechts 1 punter achter op Ajax.
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_65856289
pi_65856313
Het zat er al aan te komen, maar dat de overmacht van AZ (tot nu toe) zo groot zou zijn hadden er weinigen gedacht denk ik.
  zondag 8 februari 2009 @ 18:27:39 #80
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_65856379
quote:
Op zondag 8 februari 2009 18:22 schreef venomsnake het volgende:
1. Subopper
2. Suptopper
5. Subtopper
Wat is het verschil tussen de drie?
pi_65856533
quote:
Op zondag 8 februari 2009 18:27 schreef pfaf het volgende:

[..]

Wat is het verschil tussen de drie?
1. (56 punten)
2. (45 punten)
5. (41 punten)

Stand
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  zondag 8 februari 2009 @ 18:38:29 #82
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_65856686
quote:
Op zondag 8 februari 2009 18:33 schreef venomsnake het volgende:

[..]

1. (56 punten)
2. (45 punten)
5. (41 punten)

Stand
Ik doelde op de merkwaardige spelling, wellicht zat er een idee achter.
pi_65856713
AZ was toch verstoten? En nou wel ermee gaan pronken
pi_65856792
quote:
Op zondag 8 februari 2009 18:38 schreef pfaf het volgende:

[..]

Ik doelde op de merkwaardige spelling, wellicht zat er een idee achter.
Haha, dikke typo .

Al is AZ natuurlijk ook een eigenaardig clubje.
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  zondag 8 februari 2009 @ 18:43:15 #85
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_65856852
quote:
Op zondag 8 februari 2009 18:41 schreef venomsnake het volgende:

[..]

Haha, dikke typo .

Al is AZ natuurlijk ook een eigenaardig clubje.
En ook Twente heeft weer een andere variant.

Goed ontopic: Is AZ nu volgend jaar een subtopper of worden ze verbannen uit dit topic?
pi_65857027
quote:
Op zondag 8 februari 2009 18:43 schreef pfaf het volgende:

[..]

Goed ontopic: Is AZ nu volgend jaar een subtopper of worden ze verbannen uit dit topic?
Dat ligt eraan of V Gaal daar nog zit.

Een topper zijn ze in ieder geval nog niet, laat ze eerst maar eens een kampioenschap of 3 binnenslepen de komende jaren.

Maar ze zijn goed op weg

"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  Moderator / Redactie Sport / Weblog zondag 8 februari 2009 @ 21:46:28 #87
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_65863012
quote:
Op zondag 8 februari 2009 18:43 schreef pfaf het volgende:

[..]

En ook Twente heeft weer een andere variant.

Goed ontopic: Is AZ nu volgend jaar een subtopper of worden ze verbannen uit dit topic?
AZ zal nooit en te nimmer in ons midden worden opgenomen Het Top 3 Bastion [Wij houden stand]
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_65871643
quote:
Op zondag 8 februari 2009 18:43 schreef pfaf het volgende:


Goed ontopic: Is AZ nu volgend jaar een subtopper of worden ze verbannen uit dit topic?
Zodra de macht is gegrepen wordt er een nieuwe orde uitgeroepen. Hoe dat gaat heten is nog niet bekend.
pi_65872479
PAZ? Provincie aan Zet!!!
pi_65872512
TOP? Trots op de Provincie!
pi_68226886
plek 1 en 2 gewoon bezet door "subtoppers".
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  dinsdag 21 april 2009 @ 12:44:31 #92
126146 Garudo
Kaizo Konpaku
pi_68234340
Subtoppers nemen de macht over.
  zondag 3 mei 2009 @ 20:15:45 #93
121310 venomsnake
El Saltador
pi_68632166
quote:
Sinds 50 jaar geen topclub in top twee

RIJSWIJK - Exact vijftig jaar geleden kwam het voor het laatst voor dat de drie traditionele topclubs Ajax, Feyenoord en PSV ontbraken in de top twee van de eredivisie. AZ en FC Twente zijn de nummers één en twee in de eindstand, in het seizoen 1958/1959 namen Sparta en Rapid JC die twee plaatsen in.

Het seizoen daarvoor (1957/1958) namen DOS en SC Enschede de posities een en twee in. Sinds de invoering van het betaald voetbal is de coup van AZ en Twente pas de derde in zijn soort.

PSV is van de traditionele topclubs de laatste jaren de meest constante. De laatste keer dat de Eindhovenaren niet in de top twee eindigden, was in de jaargang 1998/1999. Het kwam sinds 1980/1981 niet meer voor dat PSV niet bij de beste drie van de eredivisie kwamen. Die kans zit er dit jaar wel in.

(ANP)
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  zondag 3 mei 2009 @ 20:17:08 #94
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
  zondag 3 mei 2009 @ 20:27:18 #95
91676 Plato1980
Gloriosus et liber
pi_68632624
Ik verwacht PSV volgend seizoen wel weer terug in de titelstrijd.
Giallo e nero è il tuo colore,
giallo e nero Roda nel cuore.
  zondag 3 mei 2009 @ 20:28:14 #96
67174 Dos37
Come on Twente
pi_68632662
quote:
Op zondag 3 mei 2009 20:27 schreef Plato1980 het volgende:
Ik verwacht PSV volgend seizoen wel weer terug in de titelstrijd.
Ik ook, Rutten gaat het daar prima op de rails zetten
Premier League toto winnaar 2007-2008 en [b]2008-2009[/b]
Held Blaise NKUFO [b]All time topscoorder in Enschede[/b]
[b]WE WON IT ELEVEN TIMES![/b]
  woensdag 6 mei 2009 @ 12:23:10 #97
73274 Prosac
Bedankt Ray
pi_68725244
Ik ben zeer benieuwd. Zou echt prachtig zijn als volgend jaar Twente of Heerenveen bovenaan zou eindigen. Kan maar zo.
Nee, ik zie Groningen dat nog niet doen, top 5 is al geweldig. We zijn met de 6e plaats weer duidelijk best of the rest en dat klopt ook gewoon
pi_68733345
quote:
Op woensdag 6 mei 2009 12:23 schreef Prosac het volgende:
Ik ben zeer benieuwd. Zou echt prachtig zijn als volgend jaar Twente of Heerenveen bovenaan zou eindigen. Kan maar zo.
Nee, ik zie Groningen dat nog niet doen, top 5 is al geweldig. We zijn met de 6e plaats weer duidelijk best of the rest en dat klopt ook gewoon
Lijkt me ook wel aardig, als Heerenveen of Twente de titel volgend jaar pakt
FOK!sport Sfeerverslagen Contest (Part II)
Winnaar Voetbalfoto Onderschriftcompetitie 2008 II
Ergens in 1972 schreef Keith Richards het volgende:
Ain't it good to be alive
  donderdag 7 mei 2009 @ 10:19:19 #99
235775 Nappie-Oleon
Een Vlaamse reus
pi_68763090
daar ben ik helemaal voor!
provincieclubs for the win
waarom staat trouwns roda in het lijstje subtoppers?
floep floep
  donderdag 7 mei 2009 @ 11:03:04 #100
73274 Prosac
Bedankt Ray
pi_68764521
Omdat ze toen nog meededen. We moeten binnenkort maar even een bondsvergadering uitschrijven om te stemmen over het al dan niet opnemen van Feyenoord en natuurlijk de bloemen voor Twente en AZ
pi_68764849
quote:
Op woensdag 6 mei 2009 12:23 schreef Prosac het volgende:
Zou echt prachtig zijn als volgend jaar Twente of Heerenveen bovenaan zou eindigen.
En dat van een groenwitte homo!

Overigens is Heerenveen daar nog niet stabiel genoeg voor en mist er nog de nodige kwaliteit in de selectie. Maar wie weet wat er komende zomer gebeurt, en als Sollied a la Van Gaal of McClaren zijn stempel op het elftal kan drukken... bij bekerwinst ben ik een week dronken, bij een titel ga ik comazuipen!
  donderdag 7 mei 2009 @ 11:15:59 #102
73274 Prosac
Bedankt Ray
pi_68764962
Ik had Heerenveen voor dit seizoen al als kampioen voorspeld ergens in een lijstje. Sollied is een prijzenpakker en na Verbeek dacht ik dat deze man Heerenveen dat stapje extra kon laten maken. Helaas.
Ik heb ook geen hekel aan Heerenveen, mooie club net als Twente. Ik heb alleen een stronthekel aan Heerenveen rond wedstrijden tegen mijn FC.
En wat langer als ik weer 90 minuten tegen die kansloze rukkers naast het uitvak heb moeten aankijken.

Groningen is niet sterk genoeg om kampioen te worden, alle "B" spelers kunnen niet langdurig de blessures opvangen. Svejdik is bijvoorbeeld goed om een aantal wedstrijden van de verdedigers op te vangen, maar ik denk ook dat hij niet een heel seizoen stabiel zal zijn.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')