Eet smakelijk allemaal.

Allereerst, voor de dames die erom vroegen, wat hoepelinformatie!
- Hoepelen met een speelgoedhoepel gaat dus echt niet als beginner. Die dingen zijn piepklein en vederlicht, en vreselijk lastig omhoog te houden. Een
hoopdance-hoepel is wat dikker, heel wat zwaarder en vooral groter in diameter. Het beste kun je als richtlijn aanhouden dat de hoepel ergens tussen je navel en je borsten moet komen als je 'm voor je op de grond zet. Verder speelt je buikomtrek natuurlijk een beetje mee; bij een smalle taille kun je volstaan met een iets kleinere diameter en vice versa.
Ik (1 meter 59 groot) heb er zelf twee, ééntje met een diameter van 102 cm, daarmee heb ik het basishoepelen geleerd. En ik heb een kleinere van 92 cm, voor een vluggere rotatie en om makkelijker hand- en nektrucs mee te oefenen.
- Wat betreft de verkrijgbaarheid; mijn uitstekende hoepels komen uit Engeland, van
http://www.hoopguy.com. Die verzendt naar Nederland, en doet dat vanwege de kosten het liefst met meerdere hoepels tegelijk, maar als je 'm mailt dan kan -ie je zo vertellen wanneer de eerstvolgende zending is. Voor zover ik weet is er nog niemand in Nederland die professionele hoepels verkoopt.
Zelf maken kán ook (
http://www.jasonunbound.com/hoops.html) , maar ik heb het vorig jaar na een paar weken zoeken (uit gemakzucht) opgegeven om in Nederland precies de juiste soort irrigatiebuis en tussenstukjes te vinden.
- Als je net begint en de techniek nog niet helemaal beheerst, dan krijg je blauwe plekken.
Ter illustratie, ik in mijn vrolijke pyjamabroek:
![]()
Dat was vorig jaar na mijn eerste echte middag nonstop oefenen. En ja, de buik is sindsdien heel wat platter geworden.

Bij het leren van elke nieuwe
move krijg je wat blauwe plekken, bijvoorbeeld op schouders, handen en bovenbenen. Maar, zodra je het onder de knie hebt, dan hoepel je beslist blauweplekloos!
- Wie er trouwens nog aan twijfelt of het al dan niet leuk is.. Kijk eventueel eens naar dit filmpje:
http://www.youtube.com/watch?v=idCQQKr8Bso("That Old Pair of Jeans" van Fatboy Slim, geluid aan, want het is ook nog een leuk liedje!)
Deze videoclip geeft echt precies weer wat voor gevoel hoepels me geven; het is echt een heerlijke, expressieve, relaxte dansvorm.
Ik woon zelf in de buurt van de befaamde molens van Kinderdijk, en als ik 's zomers in de polder in het gras, tussen de molens aan het hoepelen ben dan ontplof ik bijna van vrolijkheid!
Ik ben altijd al een tamelijk blij, ontspannen en relativerend persoon geweest, maar ik kan niet anders dan zeggen dat hoepelen nóg meer heeft bijgedragen aan mijn lichamelijk, maar vooral ook geestelijk welbehagen. Gelukkig zijn is voor mij sowieso al een basistoestand, en daar heb ik dan ook nog eens een activiteit bij gevonden die nog een schepje bovenop mijn stemming doet!
Hoopdance heeft dat effect overigens op veel mensen die zich ermee bezig houden. Dus als je naast lichaamsbeweging ook nog iets zoekt om blijer en evenwichtiger te worden, zonder de voor sommige mensen storende zweverigheid van bijvoorbeeld yoga of meditatie, dan is hoepelen een prima optie.
Oh, en Gwyneth Paltrow doet het ook, zij het hier niet al te sierlijk!