Hoog tijd voor een update.
Wat hebben we de afgelopen maanden verder nog gedaan:
De oude kachel, met superlelijke en logge ombouw, is gesloopt en vervangen. Het hele traject hiervan kun je lezen en zien in
dit topic.
Een beknopte samenvatting:
Voor en na:
![]()
![]()
Inmiddels is de muur ook opnieuw behangen, ik ben alleen vergeten hier een foto van te maken.
Verder is de meeste tijd opgegaan aan snoei- en opruimwerkzaamheden in de tuin. Een gigantische vlinderstruik en forsythia zijn helemaal gesnoeid. De grootste klus waren de bramenstruiken, die nét achter onze tuin groeien, maar wel helemaal vertakken in o.a. onze kersenboom en laurierstruiken.
Vóór:
![]()
Tijdens:
![]()
![]()
![]()
Na:
![]()
(detail van de bloeiende kersenboom)
![]()
Het meeste snoeiafval is door een houtshredder gegaan en ligt klaar om in de compostbakken gedaan te worden, die bijna af zijn.
De schuur gaat definitief verdwijnen. De motoren en fietsen gaan in het tuinhuis opgeslagen worden, en de kelder zou dan kunnen gaan dienen als klusruimte. Helaas had de kelder geen ingang, behalve een totaal verrot luik.
Deze foto laat de situatie van het steegje zien zoals het was toen we het huis kochten:
![]()
Het luik staat open, om in de kelder te komen moet je je langs een rioolbuis wringen om een half trapje naar beneden te vinden....
We hebben aan onze buurvrouw, die het steegje met ons deelt, gevraagd of we de trap naar haar kelder zouden mogen gebruiken om van daaruit een ingang naar ons kelder te maken. Dit was o.k., dus hebben we een plaatselijke aannemer in de arm genomen. Met als resultaat:
![]()
![]()
De klus viel helaas een beetje tegen. Na het wegsnijden van de muur waar de deur moest komen, bleek dat er geen goede dragende muur was waar het 'dak' op zou moeten gaan leunen. Er moest dus een stuk extra weggegraven worden en nieuwe muurtjes gemetseld. Maar het resultaat is prima.
Leuk detail: de ingang is vrij laag, en door de afwijkende hoogte moesten er 2 treden uit de deur gezaagd worden om 'm open te kunnen maken.
Op de foto is goed te zien dat de muur aan deze kant van het huis in slechte staat is. Hier beginnen we zo snel mogelijk aan.
Momenteel zijn we bezig met project "voordeur". Een gigantische klus, om deze mooie oude deur weer in zijn waarde te herstellen. Voor- en na foto's volgen zodra het klaar is (hopelijk volgend weekend).
... ♥ ik mis je ♥