Nee, net zoals Den Bosch al jaren niet aan de Eredivisie mee mag doen.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 16:33 schreef TerroRobbie het volgende:
Rapid JC
Mochten ze niet meedoen aan de Bundesliga?
Die is wel erg flauw, topclubs hebben het er nog weleens lastig gehadquote:Op vrijdag 4 januari 2008 17:55 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Nee, net zoals Den Bosch al jaren niet aan de Eredivisie mee mag doen.
Nee, dan liever Kerkrade en Sittard. Dat zulke gehuchten anno 2008 een profclub hebben is gekkewerk.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:00 schreef hello_moto1992 het volgende:
Maar MVV en Fortuna kunnen wel op de grote bult
Ja en SVV is ook nog wel eens kampioen van Nederland geweest.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:01 schreef jorienvdherik het volgende:
[..]
Die is wel erg flauw, topclubs hebben het er nog weleens lastig gehad
Roda is de club van de Oostelijke Mijnstreek en ook van een groot deel van het Heuvelland, daar wonen ongeveer drie keer zoveel mensen als in Maastricht. Het verschil tussen Roda en MV is dat Roda ook buiten Kerkrade aanhang heeft, terwijl MVV echt de club van Maastricht is.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:10 schreef Catullus het volgende:
[..]
Nee, dan liever Kerkrade en Sittard. Dat zulke gehuchten anno 2008 een profclub hebben is gekkewerk.
Allemaal leuk en aardig, maar heb je al die lege plekken in het Roda stadion wel eens gezien?quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:12 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Roda is de club van de Oostelijke Mijnstreek en ook van een groot deel van het Heuvelland, daar wonen ongeveer drie keer zoveel mensen als in Maastricht. Het verschil tussen Roda en MV is dat Roda ook buiten Kerkrade aanhang heeft, terwijl MVV echt de club van Maastricht is.
Roda trekt gemiddeld toch ruim 14.000 toeschouwers, dus als dat een argument is zouden nog heel wat meer clubs moeten fuseren.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:14 schreef Catullus het volgende:
[..]
Allemaal leuk en aardig, maar heb je al die lege plekken in het Roda stadion wel eens gezien?
Over Sittard zijn we het dus eens.
Willem 2 is de eerste kampioen in 1953 en 1954quote:Op vrijdag 4 januari 2008 16:29 schreef DarkShine het volgende:
[..]
En Rapid JC was de eerste kampioen betaald voetbal en Nederlands eerste deelnemer in de EC1.
In die jaren was er nog geen betaald voetbal, Willem II werd kampioen in 1955, maar dat was geen volledig seizoen omdat er midden in het seizoen opnieuw begonnwn werd met de competitie.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:22 schreef De_Ananas het volgende:
[..]
Willem 2 is de eerste kampioen in 1953 en 1954
Je gaat voor bij aan het feit dat er groot verschil zit tussen Roda en Heerenveen. Bij Heerenveen denkt iedereen meteen aan Friesland. Ondanks de Scandinaviërs weten zij hun identiteit te behouden (clubkleuren, volkslied, Riemer, Foppe, Abe, etc.)quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:16 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Roda trekt gemiddeld toch ruim 14.000 toeschouwers, dus als dat een argument is zouden nog heel wat meer clubs moeten fuseren.
Overigens is het inwoneraantal relatief. Heerenveen heeft veel minder inwoners dan Kerkrade, moet die club volgens jou dan ook fuseren?
Roda is wel degelijk een club met traditie. Het is bijvoorbeeld de enige mijnwerkersclub van Nederland, die staat voor mouwen opstropen en er voor knokken tot je er bij neervalt. Het is wel waar dat Heerenveen zijn image de laatste jaren beter verkocht heeft, maar dat is ook pas iets van het laatste decennium. Twintig jaar geleden was Heerenveen een betrekkelijk anonieme eerste divisieclub, terwijl Roda toen al Europees speelde. Op de eeuwige eredivisieranglijst staat Roda dan ook een straatlengte voor op Heerenveen, zeker als je Rapid JC er nog bij op zou tellen, dus wat is traditie?quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:31 schreef Catullus het volgende:
[..]
Je gaat voor bij aan het feit dat er groot verschil zit tussen Roda en Heerenveen. Bij Heerenveen denkt iedereen meteen aan Friesland. Ondanks de Scandinaviërs weten zij hun identiteit te behouden (clubkleuren, volkslied, Riemer, Foppe, Abe, etc.)
Dat kun je moeilijk zeggen bij Roda. De neutrale touschouwer ziet bij Roda een vreemdelingenlegioen. Een club waar geen jeugdspelers doorbreken. En bovenal een club zonder traditie. Hoe kan zo'n club de trots van de 'oostelijke mijnstreek' zijn, dat deze persé behouden moet blijven?
Kijk, als Roda zich meer met het bovenstaande en zijn verleden zou profileren, stijgt de waarde de club ook buiten de 'mijnstreek'. Iets wat de Gouverneur (quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:38 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Roda is wel degelijk een club met traditie. Het is bijvoorbeeld de enige mijnwerkersclub van Nederland, die staat voor mouwen opstropen en er voor knokken tot je er bij neervalt.
Dat zou de club inderdaad meer moeten doen.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 18:48 schreef Catullus het volgende:
[..]
Kijk, als Roda zich meer met het bovenstaande en zijn verleden zou profileren, stijgt de waarde de club ook buiten de 'mijnstreek'. Iets wat de Gouverneur () ook graag ziet. Opgelost.
Om dat die er niet zelf mee komen, maar ik zou het prima vinden hoorquote:Op vrijdag 4 januari 2008 19:06 schreef Plato1980 het volgende:
Waarom wordt deze discussie trouwens nooit gevoerd in de regio Den Bosch-Waalwijk-Oss? Daar zitten meer clubs, die gemiddeld veel minder presteren en minder publiek trekken, op een net zo klein oppervlak, waar bovendien minder mensen wonen? Die clubs zouden net zo goed in aanmerking voor een fusie komen als de argumenten die hier aangevoerd worden juist zouden zijn.
Dat is bij Roda nog nooit gebeurd, in tegenstelling tot bij bijvoorbeeld Utrecht, Twente en NAC.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 19:22 schreef Radegast het volgende:
Prima dat die clubs niet willen fuseren, maar dan moeten ze ook niet bij de gemeente om geld komen zeuren als ze weer eens failliet dreigen te gaan.
Maar bij Fortuna Sittard wel toch?quote:Op vrijdag 4 januari 2008 19:24 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Dat is bij Roda nog nooit gebeurd, in tegenstelling tot bij bijvoorbeeld Utrecht, Twente en NAC.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |