Bedoel je niet Eskrima?quote:Op donderdag 20 december 2007 17:04 schreef Ra-z het volgende:
Vrij harde sport, helaas worden er voor zover ik weet weinig competities gehouden. iig niet zoals bij judo of karate.
Als je dit een leuke sport lijkt moet je ook eens naar pekiti tirsia kijken, fillipijnse vechtsport, iets sierlijker maar meer met wapens vooral messen en stokken
Als ik het goed heb is vanavond inderdaad de Krav Maga uitzending...quote:Op donderdag 3 juli 2008 19:55 schreef static het volgende:
Vanavond 23:00 Discovery; 'Fight Quest'. Uur lang gesmijt en geschreeuw.
is afhankelijk van de les, als je alleen maar puur gaat knokken dan heb je wel de volgende dag spierpijn, is het een technisch lesje dan valt het reuze meequote:Op maandag 29 september 2008 15:15 schreef Svnn het volgende:
Ok dan ga ik daar een keer een proefles nemen! hoe ervaren jullie krav maga.. gelijk al effectief.. merken jullie ook dat je lichaam anders reageert.. dat je gespierder wordt of juist dunner.. en mentaal?
ik + de rest van onze groep vindt dat GEEN Krav maga bij fight quest.quote:
kan een luitenant dat beslissen ?quote:Op maandag 29 september 2008 18:40 schreef Heatseeker het volgende:
Onze luitenant is het ook van plan dit te integreren tijdens de wekelijkse sport. Lijkt me een stuk leuker dan het eeuwige kickboxen.
proberen, instructeur het verhaal vertellen zodat als je last krijgt het eventueel vervroegd op kan zeggen oid.quote:Op maandag 29 september 2008 18:33 schreef Locusta het volgende:
Ik zit er ook aan te denken om Krav Maga te gaan doen. Dit puur en alleen uit zelfverdediging. Dat je leert om binnen een aantal sec. een gevecht/aanval in jouw voordeel te keren spreekt mij erg aan en lijkt mij zeer effectief. Ik ga nog wel regelmatig alleen op pad en soms ook s'avonds/in het weekend er alleen op uit en dan lijkt mij zoiets om achter de hand te hebben wel een veilig gevoel.
Ik las al het een en ander over hoe intensief het is, en nou heb ik de volgende vraag: begin dit jaar heb ik een bekkenfractuur gehad en mijn bekken, heupen en duim op meerdere plaatsen gebroken. Niet alle breuken zijn helemaal aan elkaar gegroeid (voornamelijk de grote breuken naast mijn ruggengraat), dat kan nog wel een poosje duren en ik heb nog fysiotherapie maar ben (gelukkig!) wel weer aan het werk.
In principe mag ik mij weer volledig belasten, dit is door zowel de fysio als de orthopeed bevestigd.
Is het mogelijk om alvast te beginnen of is het beter nog te wachten totdat alles "goed aan elkaar zit"? Misschien is dit een beetje een open deur in trappen maar ik vind het moeilijk in te schatten wat ik allemaal kan doen omdat ik verder niet sport en daardoor mijn lichaam sinds het ongeluk nog niet maximaal belast heb. Vandaar dat ik het hier dus even vraag, bij de "experts"![]()
Om namelijk voor zo'n vraag speciaal naar de huisarts te gaan vind ik ook weer zo wat![]()
Oef, lang verhaal![]()
bij ons gebruiken we sparren vooral om op te warmen, bestaande uit tikken op het schouder, tikken op het hoofd, bovenbenen en stomp richting torso. (wordt langzaam opgebouwd)quote:Op maandag 29 september 2008 15:25 schreef Svnn het volgende:
wat moet ik daar bij voorstellen dat sparren? krijg je goeie klappen in je gezich.. of is het meer op lichaam?
Thanks! Goed idee, zal eens even op onderzoek uit gaan.quote:Op maandag 29 september 2008 21:46 schreef Andyy het volgende:
proberen, instructeur het verhaal vertellen zodat als je last krijgt het eventueel vervroegd op kan zeggen oid.
gewoon proberenzolang je er geen last van krijgt is het goed toch ?
Of (bij ons) gezellig grondvechtenquote:Op maandag 29 september 2008 15:25 schreef Svnn het volgende:
wat moet ik daar bij voorstellen dat sparren? krijg je goeie klappen in je gezich.. of is het meer op lichaam?
Het was in overleg met de sergeanten van de sport, die vonden het ook wel een goed idee vandaar. De luit beslist zelf natuurlijk daar niet over.quote:Op maandag 29 september 2008 20:21 schreef Andyy het volgende:
[..]
kan een luitenant dat beslissen ?
cool, ga ik mijn mannen dan ook geven als ik luit ben
oke, jammerquote:Op dinsdag 30 september 2008 17:05 schreef Heatseeker het volgende:
[..]
Het was in overleg met de sergeanten van de sport, die vonden het ook wel een goed idee vandaar. De luit beslist zelf natuurlijk daar niet over.
Ik ben dus een van die lompe beginners waar jij het over hebtquote:Op zondag 16 november 2008 04:11 schreef OldJeller het volgende:
Wat een schaduwzijde is, is dat men vaak door elkaar staat. De al dan niet lompe beginner staat tegenover iemand die het wat langer doet. En omdat de drempel laag ligt bij deze vechtsport, het is voor 'iedereen', zul je ook lompe mensen met weinig inschattingsvermogen hebben.
Zo is de kans een stuk groter dat één of andere faler je te hard raakt in je kruis, als je op die manier moet oefenen. Ja, je hebt wel een tok, maar dan merk je het vaak alsnog. Of mensen die dus niet kunnen inschatten en je dan plots wel op je bek raken.
Dat is het nadeel hieraan. Dat je met zulke mensen moet trainen.
Tuurlijk moet je tegen een stootje kunnen en word je hard van een paar klappen. Maar niet door een klap vol op je bek of in je kruis, daar leer je niets van.
En omdat je meteen vanaf les 1 tegenover iemand wordt gezet om te oefenen, is de kans erg groot dat zo iemand - die veelal geen enkele ervaring heeft met vechtsporten - je te hard op de verkeerde plek raakt.
onze instructeur traint ook politie en doet ook wel eens trainingen met het ATquote:Op zaterdag 27 december 2008 14:10 schreef Eskimo-Joe het volgende:er zijn verschillende soorten krav maga curriculum waar je in getraind kan worden; van civiel niveau tot aan training voor speciale anti-terreur eenheden. uiteraard is die laatste een zeer uitgebreide vorm die niet toegankelijk is voor iedereen wat niveau betreft heb je verschillende banden die je kan behalen door het afleggen van examens. maar het grootste gedeelte van de sportscholen hechten hier weinig tot geen waarde aan. bij de eerste band (geel) worden vooral de basistechnieken doorgenomen (statische verwurgingen, stoot en traptechnieken). naarmate je hoger komt, worden de behandelde technieken moeilijker en uitgebreider (denk aan grondvechten, verdedigingstechnieken voor mes- stok- en pistoolbedreigingen, meerdere aanvallers, takedowns).
dan train je waarschijnlijk ook bij protect invest. in a'dam zijn we sinds kort wel begonnen met het gescheiden trainen van beginners en gevorderden, scheelt in ieder geval een klein beetje (ook qua mentaliteit)quote:Op zaterdag 27 december 2008 14:16 schreef Andyy het volgende:
[..]
onze instructeur traint ook politie en doet ook wel eens trainingen met het AT
en bij ons heb je geen niveau's, iedereen traint samen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |