Het is een document van 9 pagina's met een complete analyse inclusief kosten en risico's van onze situatie. En inderdaad geld in het laadje, maar wel een fixed price.quote:Op zaterdag 1 december 2007 08:48 schreef anarchitect het volgende:
[..]
Gaven ze nog meer details, zoals de punten die zij denken dat jullie bij elkaar kunnen krijgen (en voor welke onderdelen), wie op wiens visum meelift, of jullie beroepen op de SOL staan, werkervaring geen probleem is etc.? Of bleef het bij deze mededeling?
[..]
Duh, geld in het laatje
6 maanden is echt niet veel hoor. Beter maak je daar 1,5 jaar van.quote:Op zaterdag 1 december 2007 15:38 schreef Oksel het volgende:![]()
Ik heb enige contacten in Melbourne. O.a. bij Nike, LogicaCMG, Deme.. bedrijven waar ik zo bij zou kunnen gaan werken. Ik besef dat een (goede) baan het moeilijkst gaat zijn om daar te vinden. Ik zorg dat ik wat cash achter de hand heb, om te zorgen dat ik zonder te werken sowieso 6 maanden kan overleven.
Waar baseer je dat op?quote:Op zaterdag 1 december 2007 15:41 schreef Buschetta het volgende:
[..]
6 maanden is echt niet veel hoor. Beter maak je daar 1,5 jaar van.
Op de realiteitquote:
Als ik zo zou moeten denken zou ik mijn voordeur niet meer uitkomen. "Stel dat".. Tja. Dan kunnen we wel bezig blijven.quote:Op zaterdag 1 december 2007 16:32 schreef Buschetta het volgende:
[..]
Op de realiteitIn Nederland duurt het al minstens een paar maanden voor je soms weer aan de slag kan. Dus een goede buffer van minimaal een jaar is niet af te raden. Er kan namelijk van alles gebeuren. Stel dat je je been breekt of iets anders dan zit je in een land zonder dat je aanspraak kan maken op sociale voorzieningen. Dan is die buffer altijd handig.
Wat jij wiltquote:Op zaterdag 1 december 2007 17:49 schreef Oksel het volgende:
[..]
Als ik zo zou moeten denken zou ik mijn voordeur niet meer uitkomen. "Stel dat".. Tja. Dan kunnen we wel bezig blijven.
Een half jaar zonder enig werk, dat gebeurd me niet. Ik zal zeker binnen een paar weken (misschien al binnen een week) een baantje hebben in de horeca. Zodat ik als ik goedkoop leef precies rond kan komen, zonder mijn cashbuffer aan te hoeven spreken. Hetzelfde geldt voor mijn vriendin. En dit is gebaseerd op ervaring. We zijn beiden handig en bijdehant genoeg. En ondertussen kunnen we rustig op zoek naar een "echte" baan.
Er is maar een heel klein percentage wat terug komt binnen een jaar. En 8 uur werken bij de Mac..quote:Op zaterdag 1 december 2007 17:53 schreef Buschetta het volgende:
[..]
Wat jij wiltVerschil tussen jou en mij is dat ik al op bijna elk continent een aantal jaren heb gewoont maar meestal al een baan had voordat ik er aankwam. De meeste mensen zijn niet realistisch qua inschattingen over werk en inkomsten. Kijk voor de grap eens naar die emigratie tv programma's dan zie je tig verhalen langskomen als de jouwe. Allemaal mensen die na een jaar terugkomen.
6 maanden is gewoon niet erg lang. Zeker niet als je bij de mac 8 uur werkt voor minimum wage en daarnaast energie in het zoeken van werk moet steken.
Maar i.i.g succes.
Dat is gewoonweg niet waar. Meer dan 50% komt gewoon terug binnen een paar jaar. ( http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)004/2004-1531-wm.htm )quote:Op zaterdag 1 december 2007 18:15 schreef Oksel het volgende:
[..]
Er is maar een heel klein percentage wat terug komt binnen een jaar. En 8 uur werken bij de Mac..Toen ik in Melbourne woonde had ik binnen een week een baan als barman in een zeer luxe club, waar ik $17,- per uur verdiende.
Of je leest hierover heen, maar als je erop reageert houd het je toch bezig....quote:Ik zit mijzelf hier constant te verdedigen over werk.. een beetje jammer. En ik word er een beetje moe van. Ik ben geen lui persoon, ik ben handig en ik kan wat. Als ik werk zoek, vind ik werk. Of dat nou in Nederland, Spanje, Frankrijk of Australie is. Dat heb ik altijd overal gehad, dus zou niet weten waarom dat in 1 keer als ik weer terug ben in Australie niet zou lukken.
Is ook jammer maar het is niet offtopic.quote:Op zaterdag 1 december 2007 18:15 schreef Oksel het volgende:
Ik zit mijzelf hier constant te verdedigen over werk.. een beetje jammer. En ik word er een beetje moe van.
Een buffer is zeker aan te raden maar voor behoorlijk wat gevallen kan je aanspraak maken op reciprocal health service .Zelf heb ik ook nog aanvullende verzekering erbij.quote:Op zaterdag 1 december 2007 16:32 schreef Buschetta het volgende:
[..]
Stel dat je je been breekt of iets anders
Dat geldt alleen als je inwoner bent van Nederland en hier op bezoek bent. Als je resident bent (en dus in Nederland bent uitgeschreven) moet je gewoon aan de Medicare en evt. private health insurance (en hoef je dus geen zorgverzekering o.i.d. in Nederland te hebben).quote:Op zondag 2 december 2007 05:37 schreef someyahoo het volgende:
[..]
Een buffer is zeker aan te raden maar voor behoorlijk wat gevallen kan je aanspraak maken op reciprocal health service .Zelf heb ik ook nog aanvullende verzekering erbij.
Ik wilde alleen maar even aangeven dat dat geen reden moet zijn om te verhuizen, elk (westers) land heeft wel bepaalde problemen met (im)migranten of in het geval van Australie ook met inheemsen.quote:Op zaterdag 1 december 2007 11:04 schreef Oksel het volgende:
En alle verhalen over minderheden: Ik woon in Rotterdam. 50% zwart. Ik denk dus dat verbetering op dat gebied niet zo moeilijk gaat zijn.
Die cijfers zijn natuurlijk gedeeltelijk gebaseerd op mensen die nooit de intensie hebben gehad daar voor de rest van hun leven te blijven. Studenten, tijdelijk personeel voor projecten, etc. etc. En ik heb ook nooit gezegd dat ik de rest van mijn leven in Melbourne / Australie wil wonen. Als ik na 8 jaar terugga zie ik dat niet als "verliezen", maar het afsluiten van een leuke periode, en verder willen gaan. Ik heb op dit moment geen zin een leven op te bouwen in Nederland (gezin/huis/werk). Dat denk ik in Australie wel te hebben. En misschien ga ik over 10 jaar wel in Canada / Zuid Afrika, wherever wonen..quote:Op zaterdag 1 december 2007 18:24 schreef Buschetta het volgende:
[..]
Dat is gewoonweg niet waar. Meer dan 50% komt gewoon terug binnen een paar jaar. ( http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)004/2004-1531-wm.htm )
Australie zelfs meer dan 60%.
Qua werk ben je misschien iets te optimistisch. Er kan van alles gebeuren zodat je niet binnen 6 maanden aan de slag komt.
Je hoeft je niet te verdedigen, ik denk dat iedereen hier je het van harte gunt om daar een prachtig leven op te bouwen. Dat je een vriendin hebt die ook die droom deelt is natuurlijk helemaal te gek![]()
Ik probeer je alleen te voorkomen dat je de boel iets te rooskleurig inschat en met een teleurstelling weer terug komt. Als je inderdaad binnen een maand werk hebt dan heb je in ieder geval een ruime buffer om dan weer bijvoorbeeld een hypotheek te nemen na een tijd om een huis te kopen
Denk niet dat ik je droom probeer te beschadigen maar ik wil juist mijn ervaringen met emigreren delen zodat je er misschien iets aan hebt.
Natuurlijk houdt het mij bezig!quote:Op zaterdag 1 december 2007 18:25 schreef CrazyTaxi het volgende:
[..]
Of je leest hierover heen, maar als je erop reageert houd het je toch bezig....
Maar mocht het toch nog lastig zijn, in Australië is ontzettend veel werk, zelfs werk van lagere orde (mijnbouw) valt heel veel geld te vedienen. Ga er maar vanuit dat zoiets goed komt.
Ik zal een permanent residence visa krijgen..quote:Op zondag 2 december 2007 09:18 schreef someyahoo het volgende:
Ja dat is zo, maar ik nam aan dat Oksel nog niet direct resident kan (of wil) worden.
Het gun-aspect mis ik hier ook af en toe wel ja. Alsof mensen het mij niet (willen) gunnen. Natuurlijk moet ik realistisch blijven, maar ik ben geen idioot.. ik ben iemand die durft, inzet toont en wat kan. Anders zou ik er natuurlijk nooit aan beginnen. Want het is geen stap die je maakt als je een onzeker persoontje bent wat niets kan.quote:Op zondag 2 december 2007 10:53 schreef Viking84 het volgende:
TVP.
Leuk om dit te volgen!
Ik vind alleen wel dat sommigen een beetje agressief doen tegen TS. TS moet natuurlijk realistisch blijven, maar ik proef in die agressieve posts de verbitterde ondertoon van mensen die dezelfde droom hadden, maar deze niet hebben kunnen waarmaken.
Haha.. dankjewel.quote:Op zondag 2 december 2007 11:38 schreef Viking84 het volgende:
Ik denk dat veel mensen, waaronder ikzelf, stiekem ook een beetje jaloers zijn dat jij zo'n grote stap durft te nemen. Je neemt natuurlijk een groot risico en daar moet je een flinke portie lef voor hebben
. Daar kan ik alleen maar bewondering voor hebben en ik wens je dan ook veel succes
.
In Nederland wel, in Australie niet.quote:Op zondag 2 december 2007 12:04 schreef someyahoo het volgende:
Sorry als ik wat gemist heb, maar je hebt nu toch nog geen baan (aanbod)?
Gewoon zorgen dat je bij je huidige werk op een nette manier weggaat. Kun je als je eventueel eerder terug bent dan verwacht waarschijnlijk weer gewoon daar aan de slag. Werkervaring in het buitenland staat altijd goed op je cv, als het even kan wel op je vakgebied natuurlijk.quote:Op zondag 2 december 2007 11:52 schreef Oksel het volgende:
Carrieretechnisch is het niet aantrekkelijk natuurlijk. Ik verdien nu goed geld, en zou dat zeker kunnen blijven doen bij het bedrijf waar ik werk. Ik zou daar flink carriere kunnen maken, in de toekomst misschien wel projectmanagement / bestuursfuncties kunnen vervullen. Maargoed, dat is een keus. En als ik na een jaar berooid maar met een ervaring extra terugkom zal ik ook altijd nog goed aan de bak komen, hetzelfde geldt voor mijn vriendin.
Nee, in Australian dollarsquote:Op zondag 2 december 2007 13:43 schreef EggsTC het volgende:
Valuta is daar dan ook in US dollars?
Het is natuurlijk niet dé reden, maar wel 1 van de redenen. Ik zou zeggen: 4-5% van de totale reden. Ik denk dat de hoeveelheid allochtonen (zeker in R'dam en omgeving) hebben gezorgt voor een verandering in de sfeer, een verandering in de maatschappij. Het verhard, en ik vind het in deze omgeving niet zo tof meer. En ik besef dat er overal problemen zijn met minderheden, maar ik weet zeker dat als je Melbourne en Rotterdam vergelijkt (beiden grote steden..), dat Melbourne nog een stuk vriendelijker en veiliger is.quote:Op zondag 2 december 2007 09:47 schreef maartena het volgende:
[..]
Ik wilde alleen maar even aangeven dat dat geen reden moet zijn om te verhuizen, elk (westers) land heeft wel bepaalde problemen met (im)migranten of in het geval van Australie ook met inheemsen.
Verder lijkt me Australië trouwens een heel tof land om te wonen, ik ben er zelf nog nooit geweest, maar ken wel Australiërs.
Ik denk zelf als ik naar mijn eigen situatie kijk dat het in veel gevallen juist carrierre technisch gezien erg goed kan uitpakken. Ik werkte in NL voor mezelf en had daarnaast een bijbaantje en zat op 3500 euro per maand bruto. Ik had kennis van een hoop zaken en zocht een kans om die te combineren.quote:Op zondag 2 december 2007 11:52 schreef Oksel het volgende:
Carrieretechnisch is het niet aantrekkelijk natuurlijk. Ik verdien nu goed geld, en zou dat zeker kunnen blijven doen bij het bedrijf waar ik werk. Ik zou daar flink carriere kunnen maken, in de toekomst misschien wel projectmanagement / bestuursfuncties kunnen vervullen. Maargoed, dat is een keus. En als ik na een jaar berooid maar met een ervaring extra terugkom zal ik ook altijd nog goed aan de bak komen, hetzelfde geldt voor mijn vriendin.
Het is en blijft een gok, maar wel een goed afgewogen gok. Wat kunnen we, wat zijn de kansen, wat willen we, en welke risico's zijn we bereid te nemen? Het ergste wat kan gebeuren is dat we over een jaar terugkomen zonder baan, geld of huis. Nou en? Het is Nederland, we hebben ouders, binnen een half jaar zijn we weer op de rails na aankomst in Nederland.
-----
Nederland pakken we op waar we gebleven waren, en gaan door met ons leven. Niets aan de hand. (10-20%)
En toch schijnt dit minder te zijn dan je denkt . Wat ik vette onzin vind....quote:Daarnaast verwacht ik als ik ooit nog terug ga naar Nederland dat die werkervaring echt word gewaardeerd.
quote:Op zondag 2 december 2007 15:20 schreef Oksel het volgende:
Leuk verhaal Buschetta. Ik hoop mijzelf ook in die richting te ontwikkelen. Heb een HAVO diploma, MBO IT diploma, straks technisch bedrijfskundig ingenieur, en ben o.a. Prince2 gecertificeerd. Wil ook de kant van projectmanagement op, ben aan het kijken naar partijen als LogicaCMGDie zitten wereldwijd. Het trekt ons wel om "wereldburger" te zijn. Kinderen naar Internationale school, en na X jaar weer eens ergens anders kijken. Of niet, en er blijven, natuurlijk.
Voor welk bedrijf werk jij Buschetta?
Hier de kosten voor iemand die het zonder bureau doet en alleen gaat.quote:Op vrijdag 30 november 2007 12:40 schreef Oksel het volgende:
Dag Fok!ers,
De kosten schatten we rond de ¤5500,-. Daarin zit: de talentest, beroepserkenning, medische test, visumaanvraag en het bureau. Dit is dus voor ons tweeen.
Een indicatie..quote:According to the survey, Australia still rules as the Brits’ top destination, with the second most popular country to move to being the US at 17.6%. However, according to a new “Happiness Index” devised by the survey, Australia lags in 4th place in terms of how happy expats are in their new country – behind Spain (where 91.3% of respondents say they are happy).
The complete list of the top five countries where UK expats are happiest include:
1. Spain (91.3%)
2. New Zealand (88.8%)
3. Canada (86.4%)
4. Australia (84.2%)
5. United States (76.6%)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |