Ja, die ontspanning hebben we dus afgelopen woensdag gedaan, maar dat is gewoon echt niet aan mij besteed. Voel hoe je voeten op de mat liggen, en je knieeen en... bladiebla. Ze had net zo goed het telefoonboek voor kunnen lezen. Het gaat toch vnml om de toon en het tempo.quote:Op vrijdag 23 november 2007 12:23 schreef _lotje_ het volgende:
k hoopte dat iemand van hier de oplossing had gehad
hier ook geen cursus, ze zou t me wel aangeraden hebben, maar t was geen ramp dat k t niet heb gedaan. ach zei ze, dan krijg je van ons een spoedcursus ademen en dan komt t ook wel goed.
gaat er vooral om dat je je goed kunt ontspannen, met cursus krijg je daar oefeningen voor. zonder moet je t zelf doen. zoiets zei ze.
wat voor nieuwe dingen heb je geleerd BE?
alle ontspanningstips zijn welkom
Wij hebben hem dus met 'gym' besproken nav vragen van een van de meiden en onze pufjuf was er niet onverdeeld enthousiast over (en de vk trouwens ook niet echt).quote:Op vrijdag 23 november 2007 12:37 schreef Ticootje het volgende:
Er zijn er dus meer die geen cursus hebben gedaan.
Tja, ik ben er denk ik gewoon echt het type niet voor..
Ik heb ook een foldertje mee genomen van de vk over de epi-no. Dat is een ding waarmee je je flamoes oprekt en je bekken traint. Zo heb je minder kans op knippen en herstel je sneller van de bevalling. Dat leek mij wel wat. Ik denk dat ik het de volgende keer ga overleggen wat zij ervan vind.
De voetenzak zit nog in de plastichoes.quote:Op vrijdag 23 november 2007 12:48 schreef DeLiedje het volgende:
Aderlyn, fijn om eens een update van je te lezen, maar rot dat je je zo beroerd voelt! Knap dat je wel zo opgewekt kan blijven omdat het met je kindje goed gaat!Succes met de laatste weken!
BE ik moest zo lachen om je verhaal over jou en stinkie in bed. Ik kan me precies voorstellen hoe dat dan gaat hahaaa... Wat zou heerlijk zijn om je weer eens in één beweging, soepel en wel zonder al dat gekreun om te draaien he?
Vraagje over jou prachtige maxicosi, de papa heeft hier gisteren getest hoe hij op de quinny moet (schattig!! met het kapje omhoog
) en zei toen: "Ik doe meteen de voetenzak er even goed in hoor, want wie weet moet er al snel een kindje in..." (
)
Hebben jullie het extra verklein-zitje wat er bij de pappilon zit ook ín de voetenzak gedaan?
Nou ja, dat was er dus wel gebeurd bij de buurvrouw van een van mijn mede pufsters. Dat kindje zat klem en bleef klem. Bij haar lag het kindje ook in een stuit en zij koos dus ook acuut voor een ks. Wat ik me heel goed voor kan stellen.quote:Op vrijdag 23 november 2007 13:20 schreef livelink het volgende:
Brighteyes, bij mij lagen ze beide keren niet goed en de gynaecoloog vertelde me toen ook wel dat verhaal. Het houdt in dat het kind gewoon snel geboren moet worden als de billetjes er eenmaal uit zijn en dat ze zodra ze ook maar enigszins tijdens de bevalling denken dat dat wel eens moeilijk zou kunnen gaan er tot een keizersnede besloten wordt. De gynaecoloog had zelf nog nooit meegemaakt dat een kindje stierf op die manier tijdens een stuitbevalling, puur omdat ze veel sneller tot een keizersnede besluiten bij twijfel.
Dat wist ik idd ook niet, lijkt toch een kwestie van even eruit wippen en klaar. Tsjonge...quote:Bij Job ging het op die manier trouwens bijna fout tijdens de keizersnede. Zijn billetjes waren er al uit en ze kregen zijn hoofdje niet zo snel eruit omdat het vast zat onder mijn ribben (hij lag dwars). Was echt even paniek en een 1e Apgarscore van 3. Had ik me ook niet gerealiseerd dat dat bij een keizersnede ook nog kon gebeuren.
Ik zit bij een ander kraamburoquote:Op vrijdag 23 november 2007 13:28 schreef Maneki.Neko het volgende:
Ticootje, kijk eens op de site van careyn zou ik zeggen..daar kwam ik ze pas tegen
Ik weet het wel zekerquote:Op vrijdag 23 november 2007 13:38 schreef Ticootje het volgende:
Ik ga kijken maneki, en ik ga ook zelf even zoeken. Ik denk dat een borstvoedingscursus wel nuttig is.
Ik heb de meest vreselijke verhalen gelezen over vrouwen met kloven (tot bloedens toe) en ontstoken borsten. Ik denk dat als je goed wordt voorgelicht over bv hoe je een kindje goed aanlegt dat een hoop ellende voorkomen kan worden.quote:
Faja, ik heb nu alleen maar gehoord dat je zo vaak mag aanleggen als dat je kindje maar wilt. En er is altijd genoeg.quote:Op vrijdag 23 november 2007 14:00 schreef Faja-Lobi het volgende:
Niet alleen de verhalen over kloven etc, maar de oma's zoals mijn moeder kregen vroeger te horen dat ze om de zo veel uur moesten voeden (en niet zoals er nu overal wordt verteld gewoon wanneer je kind er om vraagt) of dat er geen voeding in het geen zit wat er uit je borst komt, ook onzin want het geen er uit je borst komt is toch echt melk en precies afgestemt op de behoefte van je kind, de kleur van melk zegt niks over de voeding (mijn moeder had blauwe waterige melk en dat noemde ze blauwsel vroeger) maar melk kan alle kleuren van de regenboog hebben en is niet wit zoals de melk uit een pak in de koelkast.
Volgens mij was de trigger om te gaan ademen het temperatuurverschil tussen buiten en "binnen".quote:Op vrijdag 23 november 2007 13:30 schreef Brighteyes het volgende:
Het klinkt ook allemaal heel logisch, maar ik had daar echt nooit bij stil gestaan; buitenlucht = ademhalingsreflex. Heel suf.
Klopt 2 keer. Het eerste uur is de zuigreflex het allersterkte. En, niet onbelangrijk, de eerste 24 uur hoeft een kind helemaal niets binnen te krijgen. (Mits je a terme bent, uiteraard.) Dus als ze aankomen met flesjes bijvoeding in de eerste 24 uur, dat is dus nergens voornodig. Je mag ook aanleggen als je zelf wilt en je kind niet per se hoeft, maar in mijn geval kotst hij bijna alles weer uit, maar tis wel goed voor de productie.quote:Op vrijdag 23 november 2007 14:15 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Faja, ik heb nu alleen maar gehoord dat je zo vaak mag aanleggen als dat je kindje maar wilt. En er is altijd genoeg.
Ik heb ook gelezen dat je na de geboorte zo snel mogelijk moet proberen om aan te leggen...
Wat dat betreft mogen de oma's ook nog wel eens op een cursusquote:Op vrijdag 23 november 2007 14:00 schreef Faja-Lobi het volgende:
Niet alleen de verhalen over kloven etc, maar de oma's zoals mijn moeder kregen vroeger te horen dat ze om de zo veel uur moesten voeden (en niet zoals er nu overal wordt verteld gewoon wanneer je kind er om vraagt) of dat er geen voeding in het geen zit wat er uit je borst komt, ook onzin want het geen er uit je borst komt is toch echt melk en precies afgestemt op de behoefte van je kind, de kleur van melk zegt niks over de voeding (mijn moeder had blauwe waterige melk en dat noemde ze blauwsel vroeger) maar melk kan alle kleuren van de regenboog hebben en is niet wit zoals de melk uit een pak in de koelkast.
Het zit er idd zo ingebakken bij die oma's dat je er met geen enkele mogelijkheid een normaal gesprek over kan beginnen (tenminste niet met de mijne). Mijn moeder weet het beter dan al die lactatiedeskundigen en al die mensen die er voor gestudeerd hebben omdat haar ooit 28 jaar geleden is verteld dat ze geen voldoende voeding had maar dat het blauwsel was. En mijn vader steunt mijn moeder daarin, onvoorwaardelijke liefde, maar ik denk dat je nog beter tegen een muur kunt lullen om respons te krijgen dan van die twee.quote:Op vrijdag 23 november 2007 14:37 schreef TearSong het volgende:
[..]
Wat dat betreft mogen de oma's ook nog wel eens op een cursusHet is soms zo lastig om tegen dat soort 'fabels' in te gaan..'ja je nichtje is na 2 weken gestopt met BV geven want er zat te weinig voeding in' en dan kun je af en toe hoog en laag springen en beweren dat dat onzin is...maar dat zit er zo ingesleten na al die tijd.
Het is denk ik ook een soort van 'indekken'. Het is een stuk makkelijker om te blijven geloven dat je 28 jaar terug geen BV kon geven omdat je niet voldoende voeding had, dan dat je gaat inzien dat er misschien wel een andere oplossing zou zijn geweest, ook voor jouw eigen BV-periode. Vooral nu je toch overal wel hoort dat BV echt het beste is voor je kindje. Maar goed, de mentaliteit was toen heel anders en het is jammer dat ze toen niet wisten wat we nu allemaal weten...quote:Op vrijdag 23 november 2007 14:47 schreef Faja-Lobi het volgende:
[..]
Het zit er idd zo ingebakken bij die oma's dat je er met geen enkele mogelijkheid een normaal gesprek over kan beginnen (tenminste niet met de mijne). Mijn moeder weet het beter dan al die lactatiedeskundigen en al die mensen die er voor gestudeerd hebben omdat haar ooit 28 jaar geleden is verteld dat ze geen voldoende voeding had maar dat het blauwsel was. En mijn vader steunt mijn moeder daarin, onvoorwaardelijke liefde, maar ik denk dat je nog beter tegen een muur kunt lullen om respons te krijgen dan van die twee.
Het kindje heeft zelfs voor de eerste 48 uur reserves opgebouwd in de baarmoeder.quote:Op vrijdag 23 november 2007 14:36 schreef DaviniaHR het volgende:
En, niet onbelangrijk, de eerste 24 uur hoeft een kind helemaal niets binnen te krijgen. (Mits je a terme bent, uiteraard.)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |