abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 9 december 2007 @ 14:57:55 #251
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_55145977
Gelukkig maar S_oepstengel. Het loslaten zo deed me ook een beetje aan spruw denken? Heb je daar iets van gezien?
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
  zondag 9 december 2007 @ 15:05:18 #252
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_55146160
quote:
Op zondag 9 december 2007 14:45 schreef DaviniaHR het volgende:
ET, jeetje wat een kleintje! Hoe oud was hij/zij??
Maar hangt hij/zij dan niet ontzettend aan je tepel?
Saskia was 1,5 week ofzo hier (en ze was 5 pond bij geboorte, dus echt een kleintje

Nee, ik zit een beetje 'scheef'; Saskia ligt dus met een groot deel van d'r bovenlijfje op mijn heup en met mijn bovenarm klem ik dat een beetje. En dan met m'n hand d'r hoofdje goed ondersteunen (loslaten kan idd niet, want dan is het wel echt hangen).

het is wel even een 'slag' die je te pakken moet krijgen
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
pi_55146358
PM, ik heb niets van spruw in haar mondje gezien, zijn er nog andere dingen waar je dat aan kan ontdekken?
Mama van 2 stengeltjes!
..YANA..
..JAMIE..
  zondag 9 december 2007 @ 15:32:43 #254
11682 Moonah
Jolie femme
pi_55146746
Soepstengel, wij hebben heel lang spruw gehad voordat het onderkend werd. Geen witte vlekjes in Thies zijn mondje. Ik had wel supergevoelige tepels, beetje rood, pijn tijdens het drinken, vooral het aanhappen en de eerste minuutjes. Later kreeg ik ook steken in mijn borsten, en voelden ze alsof er blauwe plekken in zaten. Maar ik dacht dat dat er gewoon bij hoorde. Uiteindelijk hebben we een maand of 3 ermee getobd. Dus wel iets om in de gaten te houden.

En wat fijn dat Yana inmiddels al wat heeft gedronken bij je.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dè ôk wir.
pi_55147637
Ik ga er zeker op letten ja!
Misschien maak ik wel een afspraak bij de huisarts, gewoon voor de zekerheid om het te laten checken
Mama van 2 stengeltjes!
..YANA..
..JAMIE..
pi_55157955
fijn s_oepstengel

Ik weet niet wanneer je haar aanlegt? Veel mensen zijn geneigd te wachten tot de baby huilt. Maar vaak heb je daarvoor al 'vroege' hongersignalen: op handen sabbelen, hoofd opzij draaien, ed. Als je dan meteen aanlegt is de baby zelf ook nog rustiger (want minde rhongerig) en kun je dus makkelijker proberen.
Succes
pi_55158814
Goed topic dit!
Als ik dit zo eens allemaal doorlees is het helemaal niet verkeerd dat ik morgen en volgende week maandag naar een bv-cursusavond ga. Ik was er nog al sceptisch over; nog zwanger en wel iets gaan leren over iets wat nu nog zo abstract voor me is. Maar kennelijk komt er heel wat meer bij kijken dan ik dacht...

En als ik op de vorige pagina die foto van ET met uk voorbij zie komen hoop ik dat de bv bij mij gaat lukken dadelijk en kan ik haast niet meer wachten.
Hardloper.
IG @webkim
pi_55161983
Ik probeer het een beetje om de 3 uur te doen poemojn.. op aanraden van de kraamhulp maar dat werkt eigenlijk voor geen meter want ze huilt vaak al veel eerder enzo..

Zo'n cursus is niet verkeerd Webkim..
Mama van 2 stengeltjes!
..YANA..
..JAMIE..
  maandag 10 december 2007 @ 10:07:37 #259
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_55163490
Wij hebben vanaf het begin gevoed op verzoek. Werkt prima. En idd wat poemojn zegt, een hele tijd voordat de registers opengetrokken worden (bij eli soms wel een kwartier) kan je al merken dat er iets begint te komen. Heel schattig smakken hoor/zie je ook wel, of hele specifieke geluidjes. Althans, dat heeft eli s ochtends. echt opstartgerommel. Maar dat merk je vanzelf.
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
pi_55163546
S-oepstengel is er een reden waarom de kraamhulp dat aan heeft geraden?
om de drie uur is wel erg lang voor zo'n klein meiske.
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_55164361
s_oepstengel, dat zei onze kraamhulp ook maar was hier ook ECHT niet voldoende.

web-kim, goed dat je een cursus gaat doen. scheelt echt!
pi_55165650
om de drie uur is een minimum, 10-12 keer voeden per dag is zeker in de eerste weken vrij normaal. En veel baby's wllen 's avonds graag clusteren (infuusje).
  maandag 10 december 2007 @ 15:53:06 #263
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_55170419
E.T., ik voed in dezelfde houding als jij!
Al van het begin af aan, maar na de eerste paar weken eigenlijk alleen nog maar met (voedings)kussen erbij.
.... met gevoel voor drama....
pi_55170638
Ik weet niet waarom de kraamhulp dat zei, ik heb het eigenlijk als normaal aangenomen maar nu begrijp ik dat dat eigenlijk wat te lang is. Het voeden gaat nu overigens wel weer erg goed en ik doe het nu ook inderdaad op verzoek.
Mama van 2 stengeltjes!
..YANA..
..JAMIE..
pi_55170717
Fijn dat het nu beter gaat Soepstengel!!!
  maandag 10 december 2007 @ 18:55:14 #266
108648 cattie
lieve moeder
pi_55174268
Goed om te horen dat het beter gaat Soepstengel. Zoals hier boven al gezegd is elke 3 uur het minimum. Ive heeft de eerste 2 maanden meer dan 12 voedingen per dag gehad. Dat werd vanzelf weer minder.

Van spruw hoef je niets te zien. Ik heb er een tijdje mee rondgelopen zonder dat er iets zichtbaar was, terwijl mijn borsten steeds meer pijn gingen doen. Het bleek uiteindelijk toch spruw geweest te zijn (als ik nou gewoon direct naar de huisarts was gegaan en er niet tijden mee had gelopen, was me een boel ongemak bespaard gebleven).
pi_55204113
Cursus was erg zinvol denk ik. Er komt een stuk meer bij kijken dan ik dacht.
Ik ging net op i-net even zoeken naar dingen over borstvoeding en kwam veel imformatiefs maar ook veel raars tegen. Voeden tot je kind 8 jaar is? Ik ben best ruimdenkend, maar dat vind ik dus bizar.

Mag je trouwens na een poliklinische bevalling gelijk voeden? Netjes om de 2 a 3 uur? Of leggen ze je kind ergens anders als je 's nachts bevallen bent?
Hardloper.
IG @webkim
pi_55204286
webkim in de meeste ziekenhuizen mag je je kind gewoon bij je houden. Dat kun je eissen!
En bij een poliklinische bevalling ben je na een paar uur thuis..Dus de 3 uur later haal je vaak niet eens in het ziekenhuis.

En als je blieft niet pas na 2 of 3 uur voeden, maar gerust eerder als je kindje eerder wil... Die 3 uur is echt maximum de eerste weken!
pi_55204842
quote:
Op dinsdag 11 december 2007 22:32 schreef p_iglet het volgende:
webkim in de meeste ziekenhuizen mag je je kind gewoon bij je houden. Dat kun je eissen!
En bij een poliklinische bevalling ben je na een paar uur thuis..Dus de 3 uur later haal je vaak niet eens in het ziekenhuis.

En als je blieft niet pas na 2 of 3 uur voeden, maar gerust eerder als je kindje eerder wil... Die 3 uur is echt maximum de eerste weken!
*in oren knoopt*
Hardloper.
IG @webkim
  dinsdag 11 december 2007 @ 22:54:15 #270
108648 cattie
lieve moeder
pi_55204897
http://www.kindenziekenhuis.nl/ziekenhuizen_zoeken.asp

Op deze site kun je zoeken of het ziekenhuis aan 'rooming - in" doet en ook of er een lactatiekundige is, bv-certificaat en ruggeprik 24/7.

Mijn ervaring is dat je je kind naast je hebt liggen en er elke 3 uur een verpleegster komt om te helpen voeden (maar als ik wakker genoeg was geweest en Ive wel had willen drinken vanwege een hersenschudding heeft Ive zijn eerste 2 dagen niet gedronken had ik ze tussendoor kunnen roepen.)
pi_55205175
Handige site Cattie. In beide ziekenhuizen in mijn nabije omgeving mag je je baby lekker bij je houden en ze hebben er idd de mogelijkheid tot een prik 24/7 tijdens de bevalling. Lactatiedeskundige is er niet, maar ik mag toch aannemen dat de verpleging me ook wel op weg kan helpen, mocht ik in het zkh bevallen, of de kraamverzorgster als dat thuis gebeurt?
Hardloper.
IG @webkim
  dinsdag 11 december 2007 @ 23:06:29 #272
108648 cattie
lieve moeder
pi_55205253
Je mag verwachten van verpleegkundigen en de kraamzorg dat ze je kunnen helpen. De meesten kunnen dat volgens mij ook wel mijn kraamverzorgster was geweldig, was ook zelf op weg voor een bv-certificaat, maar er zitten wat rotte appels op bv gebied tussen. En anders kun je een andere verpleegkundige of kraamverzorgster vragen of zelf een lactatiekundige bellen.
pi_55205287
Ik zou iig. wel goed aangeven dat je BV wil geven en goed in de gaten houden dat je je kindje binnen een uur kunt aanleggen. De begeleiding in het ZH waar ik beviel was echt 0,0, moest het zelf maar uitzoeken allemaal. En nu zie ik via die site dus ook dat ze geen BV certificaat hebben...logisch
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
pi_55205388
Ik zou in mijn tasje in elk geval wel een papiertje met telefoonnummers meenemen

Van de VBN of LLL en/of van een lacatiekundige.

(en de handige brochures van de VBN op mijn nachtkastje leggen )
Variety is the spice of life
  dinsdag 11 december 2007 @ 23:11:16 #275
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_55205392
Webkim, ik zou er niet vanuit gaan dat ze in het zkh weten wat ze doen, hoor! er was er bij mij zgn 1 die kon helpen, en dat ging niet bepaald vriendelijk/zachtmoedig, zullen we maar zeggen...
Ach, en bij een voorspoedige poliklinische bevalling ben je zo weer thuis en heb je hopelijk een welwillende kraamzorg.
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')