In 2010 in Woensdrecht.quote:Op woensdag 28 januari 2009 00:27 schreef teknomist het volgende:
Tour de France in Bergen op Zoom?
contradictio in terminis
Roosendaal zal ook zo gaan sluitenquote:Op dinsdag 27 januari 2009 22:04 schreef Noodly het volgende:
[..]
Juist, gewoon naar Roosendaal of Goes, maar toch is het kut dat ze ze allemaal willen sluiten.
I hope.quote:Op woensdag 28 januari 2009 00:27 schreef teknomist het volgende:
Tour de France in Bergen op Zoom?
contradictio in terminis
Hier lopen wat vrienden van me ehbo vant weekend.. had ook graag gewilt maar zat er niet in helaas.quote:Op donderdag 29 januari 2009 13:59 schreef teknomist het volgende:
[Veldrijden] WK Hoogerheide 31-1/1-2 2009
Hier lopen wat vrienden van me ehbo vant weekend.. had ook graag gewilt maar zat er niet in helaas.quote:
Idd. Er waren veel mensen die dat vonden.quote:Op zondag 1 februari 2009 12:36 schreef teknomist het volgende:
Ik vind de verbouwing bij het Zwijnshoofd echt geen verbetering.
quote:Op zondag 1 februari 2009 12:44 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Idd. Er waren veel mensen die dat vonden.Agge mar leut eb o.i.d.
![]()
![]()
Ik hoor tot de gemeente Roosendaalquote:Op zondag 1 februari 2009 13:00 schreef Fredo55 het volgende:
[..]
Ik ook niet echt.![]()
Mijn woonplaats is dan ook Tholen.
Heeft Roosendaal geen eigen topic?quote:Op zondag 1 februari 2009 13:08 schreef automatic_ het volgende:
[..]
Ik hoor tot de gemeente Roosendaal
Heerle?quote:Op zondag 1 februari 2009 13:31 schreef automatic_ het volgende:
Volgens mij niet, maar qua afstand woon ik wel dichter bij BoZ
Nee dat heeft daar niets mee te maken. In die wijk woon ik namelijk, dus anders zou ik dat wel weten.quote:Op zondag 1 februari 2009 20:38 schreef Fredo55 het volgende:
Ik kom die kant nooit, maar misschien heeft het wel te maken met de nieuwbouwwijk de schans.
Uitbreiding van Vrederust?quote:Op zondag 1 februari 2009 20:17 schreef Chinless het volgende:
Weet iemand ook wat ze van plan zijn met de bossen tussen halsteren en bergen op zoom?
als je op de ligneweg rij zie je dat ze links alle bomen aan het plat gooien zijn / hebben plat gegooit.
quote:HOOGERHEIDE - De politie heeft zondagmiddag tijdens het WK Veldrijden in Hoogerheide een verwarde man opgepakt. De 49-jarige inwoner van Chaam reed met een gestolen racefiets over het parcours.
De man bleek uit een psychiatrische instelling in Breda te zijn ontsnapt. Hij verklaarde op het politiebureau dat hij graag aan het WK wilde meedoen en dat hij zijn kansen op de titel vrij hoog inschatte.
Hij zou er slechts één dag voor getraind hebben. De 'veldrijder' is weer teruggebracht naar de kliniek in Breda.
'Te veel gekapt en niemand zag het aankomen'quote:Op zondag 1 februari 2009 20:17 schreef Chinless het volgende:
Weet iemand ook wat ze van plan zijn met de bossen tussen halsteren en bergen op zoom?
als je op de ligneweg rij zie je dat ze links alle bomen aan het plat gooien zijn / hebben plat gegooit.
quote:Kaalslag in de omgeving van fort De Roovere en De Melanen lijdt tot heftige protesten.
HALSTEREN - "Ik kom er niet meer. Ik heb er slapeloze nachten van gehad", zegt Kees van Erp. Hij was jarenlang betrokken bij Fort Roovere.
Als ambtenaar van Staatsbosbeheer. Nu werkt hij nog voor de Brabantse Milieufederatie. Boos, verdrietig, geschokt zijn woorden die hij gebruikt als hij het over de rigoureuze ingreep rond het fort heeft.
"Het fort is juist zo goed in stand gebleven doordat het wat lastig bereikbaar was. Dat je het iets meer zichtbaar maakt, prima. Maar daarvoor hoef je dít niet te doen", zegt Van Erp, die al in '58 voor het behoud van het fort knokte. "Toen om het te beschermen tegen mogelijk grondafgravingen. Halsteren heeft ooit geld van het ministerie gekregen voor het behoud. Maar dan moest er wel elk jaar een beheersplan worden gemaakt. Dat heb ik jaren gedaan."
Talrijke inwoners van vooral Halsteren waren vorige week boos. En ondertussen gaat het door. Nu ook aan de andere kant van de Ligneweg. "We kappen daar deze week. Niet om bos te laten verdwijnen, maar om het bos groeikansen te bieden", zeggen wethouder Sander Siebelink en de Bergse ambtenaar Kees de Korte in koor. Uitdunnen betekent overigens wel dat ongeveer tweederde van de bomen wordt gekapt. Aan de rand iets meer. En ook daar verdwijnt het lage struikgewas.
De gemeente Bergen op Zoom is geschrokken van de reacties en organiseert daarom komend weekeinde een extra wandeling voor geïnteresseerden. Om te laten zien hoe mooi het straks gaat worden.
Maar op het stadskantoor zijn ze ervan overtuigd dat de burger én raadsleden het hadden kunnen weten. Er waren immers informatieavonden gehouden. Zelfs rondwandelingen voor belangstellenden.
Het Halsterse PvdA-raadslid Ad van der Wegen is mee geweest en zegt achteraf: "Ik heb wel begrepen dat er heel wat zou gebeuren, maar dat het zó drastisch zou zijn, nou nee...."
De officieus erkende bomenspecialisten van de Bergse gemeenteraad Yvonne Kammeijer (D66) en Louis van der Kallen (BSD) zijn ronduit boos. Kammeijer: "Het is telkens hetzelfde: de burger wordt compleet verrast door de zeer rigoureuze manier waarop de gemeente omgaat met de bossen. Weinig informatie vooraf en wel heel erg drastisch."
"Reken maar dat ik heel wat meer spektakel had gemaakt als ik dit had geweten. Ik kan het niet bewijzen, maar ik heb sterk de indruk dat de gemeente zo veel kapt om het onderhoud van de bossen te financieren. De gemeente ontkent."
Gemiddeld houdt de gemeente jaarlijks 8.500 euro over aan de verkoop van hout. Het onderhoud kost tien keer meer.
Het raadslid houdt z'n hart vast voor de toekomst. "Als ze nu zo kappen dat de wortels blijven zitten, gaat het onderhoud een vermogen kosten. Verwijderen ze de wortelstelsels, dan ben ik ban voor verzakkingen en uiteindelijk aantasting van het fort."
Zijn het krokodillentranen? Kon iemand voorzien dat er negen hectare zou worden gekapt en dat het mes diep in de omliggende bosschages zoals De Melanen zou gaan? Op basis van de officiële kaart van het plangebied, valt op te maken dat er een veelvoud is gekapt van hetgeen aangekondigd was. "Ja", zegt ambtenaar Kees de Korte, "als je alleen kijkt naar de bomen die benoemd zijn. Maar iedereen kon weten dat - als je grachten gaat uitdiepen - er meer zou moeten verdwijnen."
Doel van de hele operatie is herstel van de situatie van 1784. Maar hoeveel mensen weten hoe het er in 1784 uitzag? Niet veel wandelaars uit Halsteren en al evenmin veel raadsleden. De bosnota van de gemeente verschaft al evenmin helderheid. Zwart op wit staat er over Fort de Roovere: "Er vinden geen rigoureuze ingrepen plaats." De cursivering is van de gemeente zelf.
Stond het dan in het gezamenlijk plan van de de Buitensteden, Bergen op Zoom en Roosendaal. Nee.
In het bestemmingsplan dan? Ook niet. Er is een nieuw plan in voorbereiding, maar dan zónder al die gekapte bomen.
De officiële aankondiging van de gemeente, op de gemeentelijke info-pagina, verschaft evenmin helderheid. "Hoewel we ons best hebben gedaan, is er blijkbaar toch iets niet goed overgekomen", geeft de betrokken wethouder aarzelend toe. Is het een kwestie van Halsteren 'pakken' zoals Halsterenaren suggereren op de internetsite van BN/DeStem? Nee, want de plannen voor het herstel van het fort stammen al uit de periode dat Halsteren nog een zelfstandige gemeente was. Kees van Erp: "Wijlen wethouder Sinke van Halsteren was de grote voorvechter van het herstel van het fort. Maart die ging lang niet zo ver in z'n plannen. Je hoeft heus niet zoveel om te hakken om het fort zichtbaar te maken."
Volgens hem is het nu niks meer. "Bijzondere natuurwaarden zijn onnodig vernietigd en cultuurhistorisch ga je terug op basis van een ontwerptekening. Maar kijk op oude prenten. Daar zie je forten mét bomen", aldus Van Erp. Kijk naar Sluis, zegt-ie. Of naar Willemstad. Daar staan immers ook bomen bij de fortificaties.
De gemeente daarentegen keek naar Woudrichem. Dat is het voorbeeld. Daar is wel drastisch gekapt.
De gemeente gaat het zaterdag nog eens goed uitleggen voor belangstellenden. Vanaf 10.00 uur is er een rondwandeling door het gebied. Wie meewil, kan zich aanmelden bij Kees de Korte van de gemeente Bergen op Zoom. Ook zijn er informatieborden beloofd.
http://www.abgtv.nl/ --> Foto'squote:Op maandag 6 juli 2009 22:12 schreef Spookje81 het volgende:
zoek foto's
De omgeving van de voormalige Cort Heyligerskazerne is ook helemaal niks. Hoe het op het terrein zelf is weet ik niet, maar dat gebied is niet groot genoeg om niks van de omgeving te merken.quote:Op zondag 27 september 2009 08:13 schreef Ryan3 het volgende:
Stali bedoelt de wijk die op het terrein van de Cort Heyligerskazerne is gebouwd.
Iemand daar info over; of misschien woont er iemand van Fok!?
quote:Op zondag 27 september 2009 00:27 schreef Stali het volgende:
Hoi,
Even een vraag aan de inwoners van BoZ.
Enfin, we zijn een week of wat geleden gaan kijken naar een op de foto aardig huis. Maar liefst vijf slaapkamers etc maar wat bleek? Het staat in Gageldonk-west.
Met alle respect en rap de autoraampjes dicht, maar daar gaan we dus niet wonen.
(Ondanks de info van Ryan, moest en zou ik dat huis gaan bekijken maar Ik ben me werkelijk de kolere geschrokken van de buurt. )
Leuk dat die mensen een eigen buurtje hebben maar ik wil echt niet tussen de hoofddoeken gaan wonen.quote:Op zondag 27 september 2009 09:20 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Je doelt waarschijnlijk op mensen die je op straat zag? Alsof je in het centrum van Rotterdam terecht kwam?
De huizen zijn idd spotgoedkoop en best ruim
Ik kan je uit ervaring vertellen dat als je je open stelt de problemen die je denkt te krijgen uitblijven maar dat is een keuze die je zelf moet maken. Het Groene Gordijn ken ik niet, zal eens informeren rondom mijquote:Op zondag 27 september 2009 11:35 schreef Stali het volgende:
[..]
Leuk dat die mensen een eigen buurtje hebben maar ik wil echt niet tussen de hoofddoeken gaan wonen.
Wat een vijandigheid ook als je door die buurt rijdt..
Er staan precies drie leuke huizen, maar dan wordt je een gevangene van je eigen huis, denk ik.
Het Groene Gordijn vind ik op papier een gaaf project, maar ik hoop niet dat we van de week in een of andere bouwput terecht komen en dat het alweer tegenvalt.
Het zal gerust wel een vooroordeel zijn hoor, maar liever niet.quote:Op zondag 27 september 2009 12:14 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Ik kan je uit ervaring vertellen dat als je je open stelt de problemen die je denkt te krijgen uitblijven maar dat is een keuze die je zelf moet maken. Het Groene Gordijn ken ik niet, zal eens informeren rondom mij
Het klinkt wel zo inderdaad.quote:Op zondag 27 september 2009 12:53 schreef Tokus het volgende:
"Het groene gordijn"? Is dat een hint voor de komende carnaval, dat ze wat meer groen er in willen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |