Ik heb iets heel raars. Ik ben namelijk bang om flauw te vallen. Hoe dat komt?
Ik ben ruim 8 maanden
terug een keer out gegaan. Een paar vrienden van mij zijn ook out gegaan, ik zie sommige mensen zich expres laten flauwvallen. Dus zo erg is het niet om 1 keer out te gaan.
Sommige vinden het juist lachen. Helaas heb ik die instelling niet.
Sinds ik out ben gegaan, ben ik al bijna 6 maanden hevig bang om flauw te vallen (opnieuw out te gaan). Ik vermeed situaties, ik drink niet meer (alcohol), ik blow niet meer en ik rook ook niet. Blowen deed ik overigens al bijna nooit.
Het is nu 8 maanden later, en de laatste twee maanden heb ik steeds minder last van angst. Ik ga weer gewoon naar school. Colleges kan ik weer volgen. Alleen soms komt de angst weer (tijdens de colleges -> vlucht reactie gaat werken). Maar dat doe ik allemaal zelf, ik ga er de hele tijd aan denken. Maar ik krijg hulp om er aan herinnert te worden. Als je last van angst heb, en dan heel lang dan krijg je last van depersonalisatie. Dat is zeg maar dat er iets gebeurt is wat je geest niet kan verwerken. Het gevolg daarvan is dat je als een 'film' leeft. Alles is onwerkelijk. In het begin had ik daar super veel last van, maar dat gaat ook steeds beter.
Ik ben al naar de dokter geweest (7 maanden terug), die heeft alles gecheckt. Alles was in orde, van bloeddruk tot amandelen. Ik ging met een gerust hart naar huis.
Nieuwsgierig zoals ik ben, ben ik even op internet wezen zoeken naar 'flauwvallen'. Op een website las ik 'je kan flauwvallen als er te weinig bloed naar je hersenen stroomt'. Sindsdien ben ik bang dat er geen bloed naar me hersenen stroomt. Ik hoef er alleen maar aan te denken, en hup, er is paniek. Ik was weer terug bij af.
Typisch, want mijn bloeddruk is top volgens de dokter en ben er zelf ook achtergekomen. Ik heb eens 12 uur op bed gelegen/geslapen. De telefoon ging en zonder erbij na te denken sprong ik uit mijn bed. Ik zag licht sterretjes (2sec) en nam de telefoon op. Ik viel dus niet flauw. Terwijl dat juist de grootste oorzaak is bij mensen die flauwvallen.
Alles wat ik lees, daarmee ga ik me vergelijken. Ik had het laatst met een jongen over de aarde. "De aarde is rond, raar dat we daar niks van merken"; of "de aarde draait, waarom lijkt het net of alles stil staat?". Vlak na het gesprek was ik ineens bang om mijn evenwicht te verliezen etc.
Ook ging ik weer even het oude
topic opzoeken. Daarin stond "Zo dacht ik bijvoorbeeld dat de kamer 90 graden was gedraaid." Raar, dat kon ik me niet meer herinneren. Nadat ik dat had gelezen, kon ik nergens meer normaal zitten want ik was bang dat alles weer ging draaien.
Ik kan er kwaad om worden, omdat ik voor het gebeuren zeer leuke dingen deed. Ik had het prima naar me zin, had zin in school etc. Was gewoon gezond, deed aan fitness etc. Maar door dit stoms, ben ik helemaal t pad kwijt. En dat allemaal door mijn denkwijze!
Heeft iemand ook ervaringen met dit soort dingen? Of tips? Let wel, ik ben in die 8 angst maanden nog geen één keer flauwgevallen: Iets waar ik dus wel bang voor ben.
Mijn buurjongen is ook uitgegaan van de joints, die gozer zat de zelfde avond weer aan de joints en zat een week later al weer dronken in de kroeg en vond het juist grappig om zoiets mee gemaakt te hebben. Waarom durf ik geen biertje meer aan te raken?!
Oja, dit is mijn eerste keer dat ik flauwval in mijn leven. Het is nooit eerder gebeurt.
[ Bericht 1% gewijzigd door Arjann87 op 18-10-2007 22:38:08 ]