Klopt maar aanvallend hebbben ze ook alleen maar goede aanvallende middenvelders want ze missen echt wel een goede nr9.quote:Op dinsdag 6 mei 2008 23:32 schreef M0NTANA het volgende:
Ook bij Jong Oranje is er duidelijk meer kwaliteit in de aanval dan in de verdediging.
quote:Foppe de Haan: 'Seedorf niet naar Olympische Spelen, Sibon wél'
Datum: 13-mei-2008 16:16
Door Sander van Hal
Ja, Foppe de Haan heeft gehoord dat Clarence Seedorf niet meegaat naar het EK. Maar nee, de bondscoach van het olympisch elftal is niet van plan de middenvelder van AC Milan nu als dispensatiespeler mee te nemen naar de Olympische Spelen in China. “Ga daar maar niet van uit,” zegt hij. “Ik kijk voor mijn dispensatiespelers naar plaatsen waar ik nog krap in de mensen zit en aanvallend ingestelde middenvelders als Clarence heb ik al genoeg.”
SC Heerenveen-spits Gerald Sibon (foto, rechts), die eerder door De Haan al in zijn voorlopige olympische selectie werd opgenomen, heeft inmiddels te horen gekregen dat hij in augustus mee mag naar China. “Ik heb eergisteren even met hem gepraat en dat was een heel positief gesprek. Ik vind dat Gerald dit seizoen goed bezig is en denk dat hij echt iets aan ons team kan toevoegen, zowel binnen als buiten het veld. Als hij fit blijft, neem ik hem mee.”
De derde dispensatieplaats wordt normaal gesproken vergeven aan centrumverdediger Rob Wielaert, behalve als die zich deze week met FC Twente plaatst voor de voorronde van de Champions League. De Haan: “Ik vind dat hij heel aardig naar voren toe kan voetballen en verdedigers die dat kunnen, hebben we nog niet echt.”
Mocht Hedwiges Maduro afvallen voor de definitieve EK-selectie van bondscoach Marco van Basten, dan neemt De Haan de middenvelder van Valencia (die gezien zijn leeftijd niet als dispensatiespeler hoeft te dienen) waarschijnlijk óók mee naar de Spelen. “Wiges kan niet alleen vlak voor de verdediging spelen, maar eventueel ook centraal achterin. Ook híj kan eventueel voor meer opbouwend vermogen van achteruit gaan zorgen.”
Raar om met twee spitsen achterelkaar te spelen zoals Sibon en Makaayquote:Oefennederlaag voor olympisch elftal
TRELLEBORG - Het olympisch voetbalelftal is zondag slecht begonnen aan het vierlandentoernooi in Zweden. De ploeg van bondscoach Foppe de Haan verloor in Trelleborg met 2-1 van Frankrijk.
Bij rust keek Nederland al tegen een achterstand van 2-0 aan. Loïc Remy bracht de Fransen na vier minuten aan de leiding. De aanvaller kon aan de rechterkant ongehinderd richting het doel van Kenneth Vermeer lopen: 1-0. Kort voor de pauze kreeg dispensatiespeler Barry Opdam na een overtreding een strafschop tegen. Yohan Cabaye maakte vanaf elf meter de tweede treffer.
In de tweede helft toonde Oranje enige verbetering. Na een goede actie van invaller Jeremain Lens scoorde Roy Makaay een klein kwartier voor tijd tegen: 2-1. Verder kwam het olympisch elftal niet.
De Haan koos voor een 4-2-3-1-systeem. Vermeer kreeg in het doel de voorkeur boven Piet Velthuizen. De AZ'ers Opdam en Ryan Donk vormden het centrum van de verdediging, die verder bestond uit Dirk Marcellis (rechts) en Calvin Jong-A-Pin (links). Otman Bakkal en Hedwiges Maduro speelden als controlerende middenvelders, met daarvoor het drietal Istvan Bakx (KV Kortrijk), Gerald Sibon en Roy Beerens. Makaay fungeerde als diepe spits.
Vooral in verdedigend opzicht speelde het olympisch elftal in de eerste helft ondermaats. Frankrijk, dat ontbreekt op de Spelen in Peking, kreeg verscheidene goede mogelijkheden. De Haan wisselde na rust volop. Naast Lens kregen ook Nordin Amrabat, Evander Sno, Gianni Zuiverloon en Siem de Jong speelminuten.
„Ik heb twee wedstrijden gezien”, zo doelde De Haan na afloop op het niveauverschil tussen de eerste en tweede helft. „De eerste helft was niet goed”, oordeelde de 64-jarige Fries. „Vooral centraal achterin hadden we problemen. Ook was er op het middenveld te weinig beweging. Het positiespel van de Fransen oogde veel beter.”
„Na rust toonden we meer fighting-spirit”, vond De Haan. „We hadden meer dan één keer kunnen scoren. Het veldspel vond ik al wat beter dan vrijdag. Er zit vooruitgang in.” Vrijdag verloor Jong Oranje in Tilburg het EK-kwalificatieduel tegen Jong Zwitserland met 0-1.
Gastland Zweden is woensdag de tweede tegenstander van Oranje, dat het toernooi zaterdag afsluit tegen Portugal. Het evenement dient ter voorbereiding op de Spelen, waarin Nederland het in groep A opneemt tegen Nigeria (7 augustus), Verenigde Staten (10 augustus) en Japan (13 augustus). Na het toernooi in Zweden zit het seizoen voor de spelers van het olympisch elftal erop en kunnen ze op vakantie. Vanaf 20 juli begint het laatste deel van de voorbereiding op de Spelen.
Trelleborg (Zwe). Vierlandentoernooi, olympisch voetbalelftal. Nederland - Frankrijk 1-2 (0-2). 4. Remy 0-1, 44. Cabaye 0-2 (strafschop), 77. Makaay 1-2. Toeschouwers: 850.
Opstelling Nederland: Vermeer; Marcellis (58. Zuiverloon), Donk (46. Sno), Opdam en Jong-A-Pin; Beerens (46. Amrabat), Maduro, Sibon (72. Lens), Bakkal (62. De Jong) en Bakx; Makaay.
Als je met de lange bal gaat spelen heb je niets aan Makaay. Sibon is daarom een goede keuze.quote:Op zondag 25 mei 2008 21:50 schreef djnospinzone het volgende:
De Haan is echt een debiel als hij met Sibon en Makaay in de spits wil gaan spelen.
A) met dit team ga en moet je sowieso niet op de lange bal spelen, b) dan wisselt ie lekker Makaay voor Sibon. Alletwee gaat niet. Zeker niet als dat ten koste moet gaan van de jongere (en BETERE) voetballers.quote:Op maandag 26 mei 2008 02:21 schreef DatMeenJeNiet het volgende:
[..]
Als je met de lange bal gaat spelen heb je niets aan Makaay. Sibon is daarom een goede keuze.
quote:De Haan: Maduro viel tegen
door onze Telesportredactie
Trelleborg - Het olympisch voetbalelftal van Foppe de Haan liep zondag op het vierlandentoernooi in Zweden tegen een 2-1 nederlaag op tegen Frankrijk. ,,Zeker in het begin van de wedstrijd was het bij ons zoeken geblazen en ik miste de juiste drive en felheid”, stelde De Haan meer dan terecht vast.
Dat een aantal spelers na afloop over vermoeidheid klaagde, wilde er bij De Haan niet in. ,,Ze moeten even doorzetten. Na dit toernooi heeft iedereen vakantie.”
In Trelleborg kreeg Ryan Donk 45 minuten de kans zich te bewijzen in het hart van de defensie, maar de mandekker van AZ maakte bepaald geen goede indruk op de bondscoach. ,,Donk stond drie tot vier keer aan de verkeerde kant te dekken. Hij was niet bij de les”, aldus De Haan, die ook kritiek uitte op zijn verdedigende middenvelder/laatste man Hedwiges Maduro. ,,Maduro viel me tegen. Hij moet met kop en schouders boven de rest uitsteken en met veel meer power spelen.”
quote:De Haan: Makaay moet van ver komen
door onze Telesportredactie
Trelleborg - Roy Makaay speelde zondag met het olympisch elftal op het vierlandentoernooi in Zweden tegen Frankrijk (1-2) eindelijke weer eens een hele wedstrijd mee. De Feyenoorder kwam door een blessure op 2 maart voor het laatst 90 minuten in actie. Volgens bondscoach Foppe de Haan was de actie voor Makaay hard nodig: "Hij mist duidelijk wedstrijdritme en moet fysiek van ver komen."
Makaay zelf was blij weer eens een hele wedstrijd te spelen: "Ik ben moe, maar niet ontevreden", aldus de spits die voor het eerst samenspeelde met Gerald Sibon. "In de eerste helft was het onwennig, maar na rust ging het vrij aardig. Voor een eerste keer viel het me niet tegen, we vonden elkaar goed. Dat ik dan ook nog een doelpuntje meepik, is helemaal lekker."
Overigens ligt Sibon vandaag ziek op bed. De spits van SC Heerenveen was al langer grieperig.
Het olympisch elftal speelt woensdagavond de volgende wedstrijd, dan wacht thuisland Zweden.
De Haan is weer lekker positief over zijn spelers in de persquote:Sibon: Ik weet waar Makaay loopt
door onze Telesportredactie
Trelleborg - Gerald Sibon zal zich zijn eerste wedstrijd voor het olympisch elftal anders hebben voorgesteld. De spits van SC Heerenveen verloor met de olympiërs op het vierlandentoernooi in Zweden met 2-1 van Frankrijk. Sibon dwong de Franse doelman wel eenmaal tot een redding, maar kwam niet tot scoren.
De samenwerking tussen Sibon en de andere dispensatiespits Roy Makaay verliep uiterst moeizaam, vooral omdat de spits van Heerenveen teveel werk moest verrichten en zich vaak te ver liet terugzakken.
,,We stonden helemaal verkeerd. Het eerste half uur werden we van het kastje naar de muur gestuurd”, verklaarde de grieperige Sibon, die in het olympisch elftal een andere rol vertolkt dan in Friesland. ,,Bij Heerenveen ben ik de diepste spits, hier speel ik meer onder Makaay. Ik heb het gevoel dat ik weet waar hij loopt, dat is belangrijk.”
quote:Foppe is nog niet tevreden
Door NIK KOK
MALMÖ - Foppe de Haan leert bij het oefentoernooi in Zweden weer meer over de karakters in het Olympisch elftal. ‘Lens had gewoon een schop onder zijn kont nodig.’
Het had de dag ervoor nog flink geregend in Malmö, vandaar dat Foppe de Haan zijn manschappen gisteren naar het trainingsveld náást het Malmö-stadion dirigeerde in plaats van erin. Tenslotte moeten er vanavond ook nog twee wedstrijden op de grasmat gevoetbald worden.
Het sterk verouderde stadion van Malmö, karakteristiek Zweeds met een golvend dak en een ongezellige sintelbaan, is hard aan vervanging toe. Dat proces voltooit zich dertig meter naast het stadion, waar hijskranen de blokken beton voor een nieuwe arena aanvoeren.
Op het veld waar Zlatan Ibrahimovic (geboren in Malmö) groot is geworden, Markus Rosenberg en Afonso Alves nog maar twee jaar geleden een levensgevaarlijk spitsenduo vormden en waar Jari Litmanen aan afbouwen dacht, smeedt De Haan deze week een hecht olympisch collectief.
Want daar is het de Fries allemaal om te doen in Zweden. Winnen wil hij zeker in het land van Ikea en Abba, alleen al omdat mevrouw De Haan na de laatste wedstrijd tegen Frankrijk nogal jolig opbelde: ,,Zo coach, hoe voelt dat nou, twee keer verliezen achter elkaar?’’
De echtgenote van de olympische bondscoach verwees daarbij naar de nederlagen van vrijdag tegen Jong Zwitserland en die van zondag tegen Jong Frankrijk. Maar straks op de Spelen gaat het erom dat er een team staat.
De Haan kon zijn Geke alleen maar zeggen dat hij nog niet bepaald tevreden is. Ja, er is de inbreng van de drie routiniers Makaay, Sibon en Opdam, ,,het zijn goede jongens die zichzelf niet boven de groep plaatsen,’’ maar in het veld hebben ze nog niets laten zien: ,,Makaay komt terug van een blessure en is er nog lang niet, Sibon heeft nog steeds griep en de andere verdedigers moeten nog leren samenwerken met Barry Opdam. Want dat zag er zondag niet goed uit en dat baart mij toch zorgen.’’
In het kader van het teamproces is het daarom jammer dat Royston Drenthe er in Zweden niet bij is. De speler van Real Madrid speelt doorgaans een belangrijke rol in het elftal van De Haan, zowel naast als op het veld. Drenthe blesseerde zich vrijdag in de wedstrijd tegen Jong Zwitserland echter aan zijn knie. Een jaar geleden, toen Jong Oranje in voorbereiding was voor het EK in eigen land, was Drenthe nog ‘gewoon’ speler van Feyenoord.
Inmiddels is Real Madrid zijn werkgever. ,,En dat heeft hem wel veranderd,’’ zegt De Haan. ,,Hij is rustiger geworden. Niet aan tafel, hoor. Dan heeft hij nog steeds het hoogste woord. Voor hemzelf is het ook anders. Spelen voor vijftig mensen in Estland is anders dan voor vijftigduizend man in Madrid. Die Esten denken dan, die speler van Real Madrid pakken we even bij de lurven. Royston wil zich dan extra bewijzen en extra bewijzen pakt meestal niet goed uit. Dan wordt hij een soort postbode in het veld.
,,Ach, hij is een goede jongen. Hij sms’te nog naar de teammanager hoe erg hij het vond dat hij er hier niet bij is. Dat deed hij dan in bepaalde bewoordingen waaruit ik kon opmaken dat hij er echt heel erg mee zat.’’
Verder vindt De Haan Jeremain Lens wel een ‘mooi verhaal’. De aanvaller revancheerde zich bij NEC in de tweede seizoenshelft op ongekende wijze het moeizame eerste halfjaar. De Haan, kritisch op elk karakter binnen een spelersgroep, was aanvankelijk huiverig over de ontwikkeling van Lens: ,,Maar bij die jongen is nu echt een knop omgegaan. Dat merk je aan alles. Op een gegeven moment heeft hij tegen zichzelf gezegd: Wil ik naar de Jupiler League of naar de top? Sindsdien gaat het goed. Ik heb ook mijn twijfels gehad. Hij speelde een keer mee in een oefenwedstrijd bij ons en dat vond ik helemaal niks. Hij verdedigde toen bijvoorbeeld geen enkele keer mee terug. Maar hij stelt zich nu goed op in de groep. Die jongen had gewoon een geweldige schop onder de kont nodig.’’
Inderdaad zeg. Jaap Stam of Frank de Boer zou het niet slechter hebben gedaan.quote:Op woensdag 28 mei 2008 21:37 schreef venomsnake het volgende:
Echt een doodsaaie wedstrijd..En wat die Opdam in vredesnaam bij dit elftal te zoeken heeft...?
Hopelijk gaat de transfer naar Red Bull door.quote:Op woensdag 28 mei 2008 21:37 schreef venomsnake het volgende:
Echt een doodsaaie wedstrijd..En wat die Opdam in vredesnaam bij dit elftal te zoeken heeft...?
En die ongelofelijk misplaatste nonchalance en arrogantie drbij.quote:Op woensdag 28 mei 2008 21:37 schreef venomsnake het volgende:
Echt een doodsaaie wedstrijd..En wat die Opdam in vredesnaam bij dit elftal te zoeken heeft...?
Die spelen Voorronde CL neem ik aan.quote:Op woensdag 28 mei 2008 21:57 schreef sjimz het volgende:
[..]
Hopelijk gaat de transfer naar Red Bull door.
Er ging namelijk het gerucht dat hij dan niet meer mee ging naar de OS.
Het waren alleen deze wedstrijdenquote:Op zaterdag 31 mei 2008 21:34 schreef denthemen het volgende:
Zweden-Frankrijk is 1-1 geworden, zijn ze nu door?
De Europese titel vorig jaar was er toch voor een groot deel aan te danken dat er achterin niks weggegeven werd. Zuiverloon is sindsdien een eind teruggevallen, maar was in mijn ogen zelfs de beste speler van dat team, kwam steeds tegen de ster van de tegenstander te spelen(Jankovic, Young, Nani etc.), en liet ze steeds kansloos. Marcellis heeft dit jaar aangetoond een supertalent te zijn, Donk toonde eerder al aan een groot talent te zijn, v.d. Wiel is dan zelfs nog geblesseerd. Pieters is verder misschien wel de minst talentvolle van de vier maar hij scoort juist op karakter bijna altijd een voldoende. Dat het op dit moment nog niet zo in elkaar valt als verleden zomer zegt nog niet dat het talent er niet is.quote:Op dinsdag 6 mei 2008 23:32 schreef M0NTANA het volgende:
Ook bij Jong Oranje is er duidelijk meer kwaliteit in de aanval dan in de verdediging.
Denk niet dat Liverpool Babel graag vrij wil geven, ook al mag het wel gezien z'n leeftijd. Liverpool speelt rond die tijd voorronde Champions League en denk dat de club ook niet wil dat Babel gelijk weer een toernooi gaat spelen na zo'n zware blessure.quote:Jaliens en Babel in Olympische voorselectie
Foppe de Haan gaat AZ-verdediger Kew Jaliens en Liverpool-aanvaller Ryan Babel opnemen in zijn voorlopige Olympische selectie.
De bondscoach moet deze week aan de FIFA en het IOC een lijst met dertig namen doorgeven van spelers die Nederland kunnen gaan vertegenwoordigen op het olympisch voetbaltoernooi. Daaruit moet hij uiteindelijk zijn definitieve spelersgroep van zestien veldspelers en twee keepers destilleren.
De 29-jarige Jaliens is de stand-in van dispensatiespeler Barry Opdam, die wordt begeerd door het Red Bull Salzburg van Co Adriaanse. Mocht het tot een overgang komen dan wil Opdam in het contract de clausule laten opnemen dat hij wordt vrijgegeven voor de Olympische Spelen. Lukt dat niet, dan komt zijn clubgenoot Jaliens in beeld voor olympisch Oranje.
'Met zijn ervaring en lengte zou Jaliens goed in onze verdediging passen', zegt De Haan tegen VI.nl. 'Bovendien kan hij ook als rechtsback uit de voeten. Voor die positie hebben wij momenteel eigenlijk alleen Gianni Zuiverloon.'
Ryan Babel (21) viel vorige week zaterdag uit de EK-selectie doordat hij op de training zijn enkelbanden scheurde. Voor zijn herstel staat vijf tot zeven weken. Gezien zijn leeftijd kan de KNVB hem bij zijn club Liverpool opeisen voor de Olympische Spelen, die op 7 augustus beginnen.
De Haan: 'Ik vind het voor Ryan ronduit vervelend wat is gebeurd. Op het EK had hij tot het geheime wapen van het Nederlands elftal uit kunnen groeien. Ik houd de komende weken zijn revalidatie nauwgezet in de gaten. Voor onze groep zal hij een fantastische versterking betekenen.'
quote:Op dinsdag 3 juni 2008 12:42 schreef BliksemSchigt het volgende:
Je had beter [OS] Oranje: Meedoen is belangrijker dan eigen competitie. kunnen kicken.
Jaliens is echt onbegrijpelijk.
Jawel, maar dat speelt voorronde CL.quote:Op dinsdag 3 juni 2008 18:08 schreef jmac het volgende:
Kijk er al naar uit!
Opdam/Jaliens... Hebben we niets beters beschikbaar
Desnoods neem je Wisgerhof mee, maar Opdam is toch niets?quote:Op dinsdag 3 juni 2008 21:00 schreef EnGCatjuh het volgende:
[..]
Jawel, maar dat speelt voorronde CL.
Ja maar Foppe mag zichzelf helaas niet opstellen, dan waren we in elk geval van inzet en passie verzekerd.quote:Op dinsdag 3 juni 2008 20:59 schreef One_conundrum het volgende:
Dat is anders nog best knap; van niets, iets maken
quote:Opdam mist Olympische Spelen
Barry Opdam (32) verhuist van AZ naar Red Bull Salzburg. De verdediger tekende gisteren een driejarig contract bij de Oostenrijkse topclub en is daarom niet beschikbaar voor het olympisch team, dat op 7 augustus haar eerste wedstrijd speelt op de Olympische Spelen in Peking. Verdediger Kew Jaliens (AZ, 29 jaar) is zijn meest waarschijnlijke vervanger in het elftal van Foppe de Haan.
Opdam speelde maar liefst twaalf seizoenen voor AZ. In Salzburg krijgt hij weer te maken met trainer Co Adriaanse, onder wie hij in Alkmaar tot international uitgroeide. Eerder koos de transfervrije FC Utrecht-spits Robin Nelisse ook al voor een avontuur bij Red Bull Salzburg.
Bron: Telegraaf.
Gewoon meenemen, als hij fit is. Liverpool heeft daar niks over te vertellen. Net zoals de Nederlandse clubs er niks over te vertellen hebben dat ze hun spelers het grootste deel van de voorbereiding missen.quote:Op dinsdag 3 juni 2008 12:44 schreef RayMania het volgende:
Uit een verkeerd topic:
[..]
Denk niet dat Liverpool Babel graag vrij wil geven, ook al mag het wel gezien z'n leeftijd. Liverpool speelt rond die tijd voorronde Champions League en denk dat de club ook niet wil dat Babel gelijk weer een toernooi gaat spelen na zo'n zware blessure.
[..]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |