abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_53500359
OK de volgende situatie (zie schets):

Auto A en auto B komen an bij een kruising. Auto A rijdt de kruising op en slaat linksaf, er komt geen verkeer van links een rechts. Auto B blijft nadrukkelijk wachten om voorrang te verlenen aan auto A; auto B staat dan ook twee meter voor de haaientanden en maakt geen aanstalte om te gaan rijden.

Op het moment dat auto A voor auto B langsrijdt geeft auto B plots gas en rijd tgen auto A aan.


Bestuurder van auto A was van mening dat de bestuurder van auto B voorrang verleende. De bestuurder van auto B geeft dat ook toe en heeft op schadeformulier ingevuld "verleende voorrang, maar heb waarschijnlijk te snel gas gegeven".

Beide auto's hebben aanzienlijke schade.

Wie is nu de schuldige? Is het auto A, die had moeten wachten op Auto B? of is het auto B, omdat deze nadrukkelijk voorang verleende en toegegeven heeft die intentie te hebben gehad, en plots gas heeft gegeven?

  woensdag 26 september 2007 @ 22:21:27 #2
55928 Suzziieee
Don't fear the reaper!
pi_53500687
Wilde auto B rechtdoor,linksaf of rechtsaf?
pi_53500891
Goeie.... Ik denk dat het B is aangezien hij zelf aangeeft voorrang te hebben verleend. Normaal zou het A zijn omdat die een grote bocht moet maken, en B ofwel rechtdoor of naar rechts (linksaf is geen probleem) toch?
pi_53500898
Auto A, tegemoetkomend verkeer op dezelfde weg heeft voorrang
BEAUTY, truth, and rarity,
Grace in all simplicity,
Here enclosed in cinders lie.
pi_53500960
quote:
Op woensdag 26 september 2007 22:21 schreef Suzziieee het volgende:
Wilde auto B rechtdoor,linksaf of rechtsaf?
maakt toch niet uit, hij moet toch voorrang verlenen als a al af wilt slaan.

b is fout
I pwn u!
  woensdag 26 september 2007 @ 22:27:40 #6
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_53500975
Welke ben jij?
Huilen dan.
pi_53500986
quote:
Op woensdag 26 september 2007 22:25 schreef Beelzebub85 het volgende:
Goeie.... Ik denk dat het B is aangezien hij zelf aangeeft voorrang te hebben verleend. Normaal zou het A zijn omdat die een grote bocht moet maken, en B ofwel rechtdoor of naar rechts (linksaf is geen probleem) toch?
er staan haaientanden....
I pwn u!
  woensdag 26 september 2007 @ 22:28:32 #8
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_53501008
sowieso heeft bestuurder B voorrang (mits hij rechtdoor óf rechtsaf wilde slaan)
Huilen dan.
pi_53501041
quote:
Op woensdag 26 september 2007 22:28 schreef Isdatzo het volgende:
sowieso heeft bestuurder B voorrang (mits hij rechtdoor óf rechtsaf wilde slaan)
zie bovenstaand post...
I pwn u!
pi_53501042
quote:
Op woensdag 26 september 2007 22:27 schreef weasel85 het volgende:

[..]

er staan haaientanden....
Jaaa, voor beiden Dus.
pi_53501063
quote:
Op woensdag 26 september 2007 22:29 schreef Beelzebub85 het volgende:

[..]

Jaaa, voor beiden Dus.
a slaat eerder af... dus moet b voorrang verlenen
I pwn u!
pi_53501085
Wagen B is fout, wagen A rijdt al op de voorrangsweg als het ongeluk gebeurt.
Is it wrong to talk to myself even when there’s nobody else?
It's just a state of mind.
pi_53501094
quote:
Op woensdag 26 september 2007 22:29 schreef weasel85 het volgende:

[..]

a slaat eerder af... dus moet b voorrang verlenen
Dat is toch wat ik zeg
  woensdag 26 september 2007 @ 22:31:25 #14
94451 SillyWalks
Ministry of Silly Walks
pi_53501136
Als B gewoon voorrang gaf, dan moet ie niet ineens nog gaan rijden als A die voorrang neemt. Als B dat zelf ook toegeeft lijkt het mij een klare zaak, en mag B zijn verzekering gaan bellen.
Minister: lt's not particularly silly, is it? I mean, the right leg isn't silly at all and the left leg merely does a forward aerial half turn every alternate step.
Mr Pudey: Yes, but I think that with Government backing I could make it very silly.
pi_53501141
quote:
Op woensdag 26 september 2007 22:30 schreef Beelzebub85 het volgende:

[..]

Dat is toch wat ik zeg
je zegt "toch?"
I pwn u!
pi_53501142
quote:
verleende voorrang, maar heb waarschijnlijk te snel gas gegeven
Doordat Auto B schuld bekend en aangeeft auto A voorang te hebben gegeven is hier mee de bestuurder van Auto B volledig verantwoordelijk voor de schade. Daarom ook nooit schuld bekennen als je niet serieus van plan bent het te gaan betalen of iets dergelijks.

En als het op je schade-formulier staat is het goed ( mits jij auto bestuurder A was )
Gewoon n stuiterballetje
http://youtu.be/JI-o25K6B-E
pi_53501552
het is compleet afhankelijk van wat B wilde gaan doen, dat A zich ondertussen op de voorrangsweg bevond maaktt niets uit. De pointbreaker is dat wanneer B rechtdoor ging, of voor hem rechtsaf sloeg, A voorrang had moeten verlenen (rechtdoor zelfde weg, kortste bocht)

Ondanks dat B op formulier heeft gezet te vroeg op gas, kan jij aansprakelijk gehouden worden, het is de welwillendheid van de verzekeringsmaatschappij even afwachten of A wel als niet als schuldige wordt aangewezen... maar het is dus weldegelijk mogelijk dat A wordt aangewezen als veroorzaker (aangezien wettelijk A voorrang had moeten verlenen)
pi_53502795
quote:
Op woensdag 26 september 2007 22:42 schreef hiolpi het volgende:
het is compleet afhankelijk van wat B wilde gaan doen, dat A zich ondertussen op de voorrangsweg bevond maaktt niets uit. De pointbreaker is dat wanneer B rechtdoor ging, of voor hem rechtsaf sloeg, A voorrang had moeten verlenen (rechtdoor zelfde weg, kortste bocht)

Ondanks dat B op formulier heeft gezet te vroeg op gas, kan jij aansprakelijk gehouden worden, het is de welwillendheid van de verzekeringsmaatschappij even afwachten of A wel als niet als schuldige wordt aangewezen... maar het is dus weldegelijk mogelijk dat A wordt aangewezen als veroorzaker (aangezien wettelijk A voorrang had moeten verlenen)
Dat laatste hangt af van het feit of B linksaf wilde slaan of niet. Omgekeerd was de situatie voor B namelijk hetzelfde.

Maar sowieso moet afslaand verkeer het overige verkeer voor laten gaan, dus in dat opzicht zou A fout zijn. Maar aangezien de aanrijding gebeurd op het moment dat A al voor B langs rijdt en B dus A in de flank raakt kan je stellen dat B voorrang heeft genomen, terwijl dat op dat moment redelijkerwijs gezien niet kon. Blijft een moeilijke situatie, dus kan niet zeggen wie nou aansprakelijk is. Misschien wordt het wel een 50/50.
pi_53502847
A is fout.

Omdat hij afslaat moet hij alle verkeer - tot voetgangers aan toe - voor laten gaan.

Of B schuld bekent maakt geen verschil. Joh, ik wil zelfs wel schuid bekennen. Hierzo: Het is mijn schuld.
Maar dat maakt niet uit. Want het was niet mijn schuld.

Als B rechtsaf wilde slaan (maakt de kleinere bocht) of rechtdoor ging verandert de situatie niet.

De enige mogelijkheid om er een speld tussen te krijgen is als B linksaf wilde slaan; dan zou je, met enige fantasie, kunnen betogen dat beide evenveel schuldig zijn. Maar dan nog kan A zijn gedrag niet baseren op wat B misschien gaat doen.

Ik denk dat B vrij snel door zijn verzekering en buren, vrienden en kennissen bijgepraat gaat worden en terecht zijn onterechte schuldverklaring intrekt.

A is de pineut dus.
  woensdag 26 september 2007 @ 23:27:57 #20
52555 jadelovespat
who lose dreaming, is lost.
pi_53503031
Als B pas een actie onderneemt wanneer A al op de voorrangsweg rijd dan heeft A toch gewoon voorrang. Lijkt mij echt sterk dat B niet aansprakelijk is.
Isn't a smoking area in a restaurant just like a peeing corner in a swimming pool?!!
Can't rain all the time
pi_53503186
Nu wat toegevoegde informatie;

Bestuurder A vermoedt dat bestuurder B de auto van A eigenlijk helemaal niet gezien heeft. Bestuurder A denkt zelfs dat bestuurder B gedacht heeft dat A gewoon helemaal van links kwam en op de voorrangsweg reed. Dit wordt versterkt door het feit dat bestuurder A een passagier aan boord had, en de passagier gezegd heeft dat naar zijn mening bestuurder B niet eens gekeken heeft...
  woensdag 26 september 2007 @ 23:43:20 #22
118447 Tique3
deze avater kreeg aandacht :7
pi_53503436
Auto B heeft hier altijd voorrang, voorrang moet echter verleend worden.
Niemand heeft namelijk het recht op voorrang.

Omdat auto B door voor de haaietanden te wachten geen voorrang genomen en/of gekregen heeft en het in feite onbewust verleend heeft, is auto B de schuldige.

Auto B zegt op het schade formulier niet letterlijk schuld te hebben maar zegt wel te hard opgetrokken te hebben. Dat kan op meerdere manieren uitgelegd worden.

Juridisch is dit een moeilijke kwestie maar ik denk dat het een gedeelde schuld wordt van 60-70% voor auto B
Als je mij serieus neemt, dan doe ik dat ook :7
pi_53504642
Als ik het goed snap bevond bestuurder A zich al op de voorrangsweg en bestuurder B niet vlak voor dat ze botste. Dus lijkt me wel duidelijk.
............................
  Vis een optie? donderdag 27 september 2007 @ 00:52:11 #24
70532 loveli
N
pi_53504791
In bijna alle situaties heeft auto B voorrang op auto A. Alleen als beide auto's linksaf willen slaan is de situatie anders.

Vraagje aan TS: Hoe kan auto B nadrukkelijk blijven wachten om auto A voorrang te verlenen als hij hem helemaal niet gezien heeft volgens bestuurder A?

Bestuurder A denkt dat bestuurder B dacht dat... Stop! Niet voor een ander denken, laat dat maar aan die ander over.
crap in = crap out
pi_53505160
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 85% gewijzigd door Sander op 19-05-2011 20:02:55 ]
Zerg schreef:
1/1 is 1. 2/2 is 2. Basisschool breuken.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')