abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_53338599
quote:
Op donderdag 20 september 2007 20:54 schreef Igraine het volgende:
Luana, zo heet de dochter van Mabel en Friso toch ook?

Ik kom echt niet één naam tegen die ik leuk vind. Niet dat het (al) nodig is om een naam te bedenken, maar ik hou m'n ogen open in ieder geval. En het moet toch ook passen bij de naam van je eerste kind.

Myhron is in de VS net zo'n oubollige naam als dat Fons hier is bijvoorbeeld, dus ga je het dan in andere oubollige engelse namen zoeken, of ga je bijvoorbeeld naar de betekenis (Mirre) kijken en dus voor een ander kruidensoort? Daarbij is het ook nog een jongensnaam die wij aan een meisje gegeven hebben, zet je dat voort in het geval van nóg een meisje....? Ik vind het maar lastig.
Oh ik kijk daar echt niet naar als ik nadenk over namen. Noah is een hebreeuwse naam bijv, maar voor een 2e hoef ik niet persé weer een hebreeuwse naam (liever niet zelfs). Ik kijk gewoon naar wat ik leuke namen vind én die ik bij Noah vind passen. Ongeacht betekenis, herkomst, etc. Makkelijker gezegd dan gedaan, dat wel
Rest your head close to my heart
Never to part, baby of mine
©Dumbo
While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
  donderdag 20 september 2007 @ 20:58:11 #27
20436 Jambo
Hakuna Matata
pi_53338605
KD, mijn favorieten uit je lijstje zijn Mick (lekker stoer) en Jill (zo zou Melvin geheten hebben als hij een meisje was geworden).
Ik word er wel es mismoedig van dat ik, wat ik voel, niet zeggen kan. (Toon Hermans)
pi_53338671
Ik vind het ook lastig voor een evt. 3e ( ). Aan de ene kant is het wel leuk om de trend door te zetten (dus een beetje natuurachtig). Aan de andere kant: wat maakt het eigenlijk uit
pi_53344109
quote:
Op donderdag 20 september 2007 20:54 schreef Igraine het volgende:
Luana, zo heet de dochter van Mabel en Friso toch ook?

Ik kom echt niet één naam tegen die ik leuk vind. Niet dat het (al) nodig is om een naam te bedenken, maar ik hou m'n ogen open in ieder geval. En het moet toch ook passen bij de naam van je eerste kind.

Myhron is in de VS net zo'n oubollige naam als dat Fons hier is bijvoorbeeld, dus ga je het dan in andere oubollige engelse namen zoeken, of ga je bijvoorbeeld naar de betekenis (Mirre) kijken en dus voor een ander kruidensoort? Daarbij is het ook nog een jongensnaam die wij aan een meisje gegeven hebben, zet je dat voort in het geval van nóg een meisje....? Ik vind het maar lastig.
Die dochter heet inderdaad Luana , op zn zachtst gezegd vind ik het niet mooi.
Mirre
Ik vind dat ook wel leuk ja, dat namen een beetje bij elkaar passen qua betekenis of afkomst, maar dat lijkt me in het geval van Myhron best moeilijk ja!
Gependeld
3 kinderen/1 kind, meisje/3 kinderen totaal, meisje, meisje, jongen/
april 2009 en het word een jongen
  vrijdag 21 september 2007 @ 09:19:42 #30
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_53348745
quote:
Op donderdag 20 september 2007 20:59 schreef LadyS het volgende:
Ik vind het ook lastig voor een evt. 3e ( ). Aan de ene kant is het wel leuk om de trend door te zetten (dus een beetje natuurachtig). Aan de andere kant: wat maakt het eigenlijk uit
Wow!
Het helpt zeker niet als ik zeg dat ik voor ben?
***
pi_53348827
Wij vinden Joakim heel leuk. Pas mooi bij Mikael. Maar of we het over een paar jaar ook nog mooi vinden
Liefde
Rij nooit harder dan je beschermengel kan vliegen!!
  vrijdag 21 september 2007 @ 09:31:28 #32
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_53348951
Even gesprekje uit het geboortekaartjes-topic hierheen sleuren:
quote:
Op donderdag 20 september 2007 19:41 schreef Libel het volgende:
Heel mooi kaartje, Sjeen!!

Dat je je kind een andere roepnaam geeft dan de doopnaam snap ik ook niet. Ik heb het hier al eerder gepost, maar waarom zou je dat doen?
Als je je kind X wil noemen, noem die dan gewoon X overal, ook als je hem/haar gaat aangeven bij de burgerlijke stand.
Hetzelfde heb ik ook een beetje met meerdere namen. Die worden toch niet gebruikt dus waarom geef je een kind dan meerdere namen.
Ikzelf heb ook twee namen, maar er is niemand die mijn tweede naam kent. Dus waarom is die er dan?
quote:
Op donderdag 20 september 2007 22:28 schreef Iksje het volgende:

[..]

Mee offtopic gaat...
Ik snap het zelf ook niet waarom je je kind een andere naam geeft dan de naam (namen) die het draagt volgens de burgelijke stand... afkortingen van namen of de tweede naam als roepnaam tot daar aan toe

Verder heeft mijn dochtertje twee namen, haar voornaam en de naam van mijn overleden moeder. Haar tweede naam staat niet op het geboortekaartje, slechts enkele mensen weten dat ze die draagt.
Wij doen het zo omdat het alleen voor die beperkte kring (en voor haarzelf) 'belangrijk' is dat ze de naam draagt van een oma die ze jammer genoeg niet heeft mogen kennen.

Ow ja, en on topic:
Heel leuk kaartje Sjeen!
quote:
Op donderdag 20 september 2007 23:31 schreef Pruk het volgende:
Omdat je soms je kind wel wilt vernoemen, maar niet die naam als voornaam wilt geven en je niet altijd plek hebt op formulieren om alle voornamen op te geven.

Mijn man heeft vier voorletters en dat is best wel een probleem. En dan nog is zijn roepnaam een afgeleide van zijn eerste doopnaam.
quote:
Op donderdag 20 september 2007 23:45 schreef MevrouwKoRn het volgende:
Ik zou dan toch de traditie in de familie van mn man verbreken door mijn kind niet te vernoemen naar de vader van mijn man.
Mn man heeft zelf al 4 verschrikkelijke namen die dus in de familie zitten, en als roepnaam een naam die niks met die 4 namen te maken heeft(zelfs de beginletter nog niet eens), dat vind ik echt nogal raar.

Ik hou verschrikkelijk veel van mijn familie, en ook de familie van mn man vind ik aardig, maar ik vind niet dat ik dat hoef te uiten door mijn kind dan te vernoemen, en dan al helemaal niet met een tweede/derde naam en dan als roepnaam toch de naam die je zelf leuk vind.
***
  vrijdag 21 september 2007 @ 09:37:42 #33
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_53349048
Wij gaan ons kindje wel 2 namen geven. Ik vind dat zelf net even iets voller, iets aangekleder staan. Dat is een gevoelsmatig iets. Verder geen vernoeming.
***
pi_53349296
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 09:19 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

Wow!
Het helpt zeker niet als ik zeg dat ik voor ben?
ben jij voor een 3e van mij ?
Of dat ik de trend in namen voorzet?
of.. of?

sorry, ben niet helder denk ik op dit moment
  FOK!Fotograaf / Beeldredactie vrijdag 21 september 2007 @ 09:49:01 #35
68600 crew  Ynske
Bedankt voor de zon...
pi_53349313
Wat vinden jullie van Kars?
Today is life -
the only life you are sure of. Make the most of today.

Dale Carnegie
  vrijdag 21 september 2007 @ 09:50:28 #36
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_53349346
Het eerste LadyS!

Ynske, ik zou dan gaan voor of Karsten of Kas, maar niet de optie die jij geeft.
***
pi_53349420
Nou, ik zou wel een derde willen soms, maar als ik 2 jankende en gillende kinderen om me heen heb die niks willen of leuk vinden, dan bedenk ik me meestal weer snel
Een babietje is lief, grotere kindjes ook wel maar die hebben een eigen willetje

Maar de namen hebben we wel al min of meer klaarliggen
pi_53349447
Kars vind ik wel leuk Ynske, ik zou het zelf dan weer niet kiezen, maar vind het wel leuk
pi_53349546
één naam staat in mijn ogen ook erg kaal en ik vind het toch wel een mooi iets om te vernoemen dus daarom hebben wij besloten ons kindje te vernoemen

Kars vind ik niet zo leuk, Karsten wel

LadyS ik ben benieuwd naar de namen
Mama van 2 stengeltjes!
..YANA..
..JAMIE..
  vrijdag 21 september 2007 @ 10:07:24 #40
166294 KD-fotografie
mama van Demi & Nika!!
pi_53349696
Ik heb 4 namen, mijn man heeft ook 4 namen.
Demi heeft maar 1 naam, Demi dus

wij zijn niet gelovig dus we doen niet aan doopnamen.
Gelukkig komt onze achternaam niet veel voor.

Overigens vond ik Demi Bo wel leuk maar dat vond mijn man afschuwelijk.
pi_53349742
Wij hebben 2 namen gekozen voor onze kinderen omdat ik vroeger zelf een hekel had aan mijn naam, Patricia. Vreselijk vond ik het en als ik een 2e naam had gehad dan had ik vast en zeker die 2e naam gebruikt. Inmiddels kan ik wel met mijn naam door 1 deur hoor maar ik heb wel altijd belangrijk gevonden dat mijn kinderen een keus zouden hebben uit 2 namen voor het geval ze hun roepnaam niks vinden.
pi_53349768
Ik denk er hetzelfde over als Faja-Lobi. Dat was voor mij ook de reden om Alyssa als 2e naam Morgan en Ryan als 2e naam Levi te geven.
Trotse mama van Alyssa (10-08-2003) en Ryan (23-02-2007)
  vrijdag 21 september 2007 @ 10:17:08 #43
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_53349894
Dat speelt bij ons ook een klein beetje mee Faja. Moet hij die 2e naam natuurlijk wel leuk vinden, anders heeft hij er nog niks aan, maar mijn moeder heeft dat dus ook gedaan vroeger, rond haar 20e zei ze 'en nu heet ik [2e naam]'.
***
pi_53350115
Onze 3e krijgt, net als zijn broers, 1 naam met maximaal 3 lettergrepen. Ik heb zelf een naam met 4 lettergrepen en breek er nog regelmatig m`n bek over als ik hem uit moet spreken met m`n achternaam erbij
Saartje
  vrijdag 21 september 2007 @ 10:44:33 #45
166294 KD-fotografie
mama van Demi & Nika!!
pi_53350481
Ik had vroeger ook een hekel aan mijn naam, maar om mezelft nu Maria, Martha of Cornelia te noemen.
  Licht Ontvlambaar vrijdag 21 september 2007 @ 11:28:10 #46
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_53351555
quote:
Op vrijdag 21 september 2007 10:44 schreef KD-fotografie het volgende:
Ik had vroeger ook een hekel aan mijn naam, maar om mezelft nu Maria, Martha of Cornelia te noemen.
Is toch een hele stoere naam (tegenwoordig in elk geval) Maar dat komt natuurlijk door de associatie

Overigens vind ik Mila ook heel mooi bij Demi
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  † In Memoriam † vrijdag 21 september 2007 @ 12:33:01 #47
43556 miss_dynastie
pi_53353292
quote:
Op donderdag 20 september 2007 23:45 schreef MevrouwKoRn het volgende:

Ik hou verschrikkelijk veel van mijn familie, en ook de familie van mn man vind ik aardig, maar ik vind niet dat ik dat hoef te uiten door mijn kind dan te vernoemen, en dan al helemaal niet met een tweede/derde naam en dan als roepnaam toch de naam die je zelf leuk vind.
Maar hoe zit dat voor hem dan? Houdt hij niet ook verschrikkelijk veel van zijn familie? Kijk, als hij er geen probleem van maakt is er niets aan de hand natuurlijk, dan heb ik niks gezegd .
  vrijdag 21 september 2007 @ 14:05:31 #48
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_53356021
In het kader van de vraag van DeLiedje in het geboortekaartjes-topic over het verschil tussen roepnamen en de officiele namen waar een kindje mee aangegeven wordt, net bij de verloskundige:

Jente Noelle

BENTE

Uit die typografie haal ik dus 'we noemen haar Bente', maar waarom dan voor Jente kiezen? Dat snap ik dus niet.
Als dat met vernoeming te maken heeft vind ik het wel heel ver gezocht, zo van 'we schrijven het met een J om oma een lol te doen, maar we zeggen lekker B'.
***
  Licht Ontvlambaar vrijdag 21 september 2007 @ 14:07:53 #49
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_53356088
Drukfoutje
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  vrijdag 21 september 2007 @ 14:13:40 #50
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_53356245
Tsja, zou kunnen, maar bij mij zou dat dan nooit verstuurd worden hoor!
***
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')