abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Redactie Frontpage zondag 13 januari 2008 @ 14:23:38 #51
1150 crew  SunChaser
Leuker wordt het niet
pi_55997356
quote:
Op zondag 13 januari 2008 14:13 schreef bladibladibla het volgende:

Die Paul Marshall was wel echt een engerd!
Dat is toch de vader van An of Eefje?
pi_55997772
quote:
Op zondag 13 januari 2008 14:23 schreef SunChaser het volgende:
Dat is toch de vader van An of Eefje?
Ik doelde op de chocolade-pedo uit de film
If it was easy, it wouldn't mean nothing, no
  zondag 13 januari 2008 @ 14:45:17 #53
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_55997999
quote:
Op zondag 13 januari 2008 14:37 schreef bladibladibla het volgende:

[..]

Ik doelde op de chocolade-pedo uit de film
pi_56342025
quote:
Op zondag 4 november 2007 20:37 schreef thaleia het volgende:
Kijk als er wordt geschreven over "Oscarwaardig acteerwerk" dan wil ik normaliter altijd wel even gaan kijken....maar alleen al door de trailer kromden mijn tenen zich dusdanig dat ik van die film verder maar afzie.
Toch maar geweest
Ik vond 'm mooi. Om een heleboel redenen geen absolute topper, maar wel gewoon mooi Vond het begin heel goed geregisseerd, met dat haastige lopen steeds en die opfokkerige muziek. Creepy sfeertje werd goed neergezet. Hoe het verder allemaal loopt zit misschien niet allemaal even goed in elkaar, maar alleen al de grondtoon van een verhaal met alleen maar verliezers maakt het allemaal heel tragisch en indrukwekkend. Ik leefde wel mee met de personages, maar kan me wel voorstellen dat niet iedereen dat had, acteerwerk is idd niet allemaal even denderend. Dat Keira, en de acteur die Robbie speelde eigenlijk net zo, alleen maar mooi hoeft te zijn stoorde me niet: beiden zijn daar in elk geval erg goed in.
  woensdag 6 februari 2008 @ 13:55:11 #55
4283 nietzman
Geen zin meer.
pi_56560856
Mén, ik heb moeite lopen doen om wakker te blijven, was dat eventjes een waste of time. Er werden genoeg kapstokjes opgehangen voor mooie plotfucks, dus die zag je deels al wel aankomen, maar die ontknoping is niet meer dan een compleet onlogische mindfuck. Maar dan zonder de "oh noes!" impact. Boring.

Wat een saaie draak. En dat typemachinegeluidje kwam me na de tweede keer de strot al uit. Typemachine gaat over in een muziekje. We get it. .
quote:
Op woensdag 2 januari 2008 23:31 schreef SunChaser het volgende:
Prachtige onetake van 5 minuten op dat strand, 2 keer achter elkaar gekeken en je ziet geen een las. Zal ongetwijfeld digitaal bewerkt zijn, maar wat een schoonheid van scene.
Check dan Children of Men, die heeft ze langer en heftiger.
Ik ga naar huis.
  Moderator zaterdag 25 juli 2009 @ 23:59:08 #56
42184 crew  DaMart
pi_71329530
Ik heb vandaag de DVD gekocht en meteen gekeken. Het boek heb ik een paar maanden geleden gelezen, dus het verhaal was me al bekend.

Wat me opviel was dat de film het boek in grote lijnen volgde, maar op een aantal punten toch iets afweek. Maar je kan ook niet anders, aangezien de film anders nog een uurtje langer zou zijn geworden.

Maar bijvoorbeeld in het deel waarin Robbie in Frankrijk zit, hadden ze best wat meer het boek kunnen volgen, vind ik. De tocht naar het strand verliep nu een stuk makkelijker dan in het boek, terwijl de vastberadenheid om terug te keren naar Cecilia juist bij een aantal gebeurtenissen onderweg alleen maar groeide.

Erg jammer vond ik ook het einde. Het boek heeft mijns inziens een veel beter einde. In het boek ging Briony terug naar waar het allemaal begon. Onderweg ziet ze Lola en haar echtgenoot en ze komt ook andere familieleden en bekenden nog een keer tegen. De terugblik op de jaren na de oorlog is dus veel uitgebreider. Het toneelstuk dat in het begin van de film niet werd gespeeld, werd aan het einde van het boek wel opgevoerd door nakomelingen van de tweeling. Met dit einde was de cirkel een stuk ronder en het was een betere afsluiting van het verhaal dan dit.

Al met al vind ik het overigens wel een mooi verhaal, en het is zeker geen slechte film. Maar het is ook weer een van de voorbeelden van een verfilming die een stuk zwakker is dan het boek.
  Moderator zondag 26 juli 2009 @ 00:26:05 #57
1212 crew  Mike
Excellent!
pi_71330336
Nooit een boek lezen voor je de film kijkt. Het komt zelden voor dat de film dan niet tegenvalt.
In some matters there's no reality, only perception. Truth exists, but people have a vested interest in not knowing it.
  Moderator zondag 26 juli 2009 @ 00:33:15 #58
42184 crew  DaMart
pi_71330523
quote:
Op zondag 26 juli 2009 00:26 schreef Mike het volgende:
Nooit een boek lezen voor je de film kijkt. Het komt zelden voor dat de film dan niet tegenvalt.
Ik zag de DVD vandaag toevallig liggen in de winkel, en kon toch mijn nieuwsgierigheid naar hoe ze dit verhaal hadden verfilmd niet bedwingen. Maar het is inderdaad weer een mooi voorbeeld dat als je het boek al kent, je dat het beste even kan vergeten als je de film bekijkt .
  Moderator zondag 26 juli 2009 @ 00:36:07 #59
1212 crew  Mike
Excellent!
pi_71330587
quote:
Op zondag 26 juli 2009 00:33 schreef DaMart het volgende:

[..]

Ik zag de DVD vandaag toevallig liggen in de winkel, en kon toch mijn nieuwsgierigheid naar hoe ze dit verhaal hadden verfilmd niet bedwingen. Maar het is inderdaad weer een mooi voorbeeld dat als je het boek al kent, je dat het beste even kan vergeten als je de film bekijkt .
Ik las The Godfather voor ik de film keek. En dan blijkt een boek altijd veel uitgebreider qua plot met meer detail. Je gaat dus alleen maar letten op wat je allemaal mist en daarmee doe je dan de film te kort. Een film kan natuurlijk nooit alles uit een boek bevatten en moet vaak concessies doen en zelfs hele plotlijnen verwijderen.

Altijd eerst de film kijken dus en daarna pas het boek lezen.
In some matters there's no reality, only perception. Truth exists, but people have a vested interest in not knowing it.
  Moderator zondag 26 juli 2009 @ 00:45:58 #60
42184 crew  DaMart
pi_71330814
quote:
Op zondag 26 juli 2009 00:36 schreef Mike het volgende:

[..]

Ik las The Godfather voor ik de film keek. En dan blijkt een boek altijd veel uitgebreider qua plot met meer detail. Je gaat dus alleen maar letten op wat je allemaal mist en daarmee doe je dan de film te kort.
Dat klopt wel een beetje, ja. Vooral in het begin volgden ze het boek nog wel. Dus ik was de volgende scene al steeds aan het invullen, totdat het op een gegeven moment toch iets anders ging dan wat ik verwachtte .
quote:
Een film kan natuurlijk nooit alles uit een boek bevatten en moet vaak concessies doen en zelfs hele plotlijnen verwijderen.
Klopt, zonder die concessies zou deze film zeker drie uur duren, denk ik. Alleen ik vraag me af of ze wel de juiste concessies hebben gedaan. Van één plotlijn hebben ze de tweede helft weggelaten, waardoor de eerste helft eigenlijk niet echt meer een functie heeft binnen het verhaal van de film. Als ze dat eerste deel ook hadden ingekort of helemaal weggelaten, hadden ze minder concessies hoeven doen in het middendeel, waar ze in mijn ogen toch te veel essentie hebben weggelaten.
quote:
Altijd eerst de film kijken dus en daarna pas het boek lezen.
Maar dan zou ik nu al moeten weten welke boeken over een aantal jaar verfilmd worden .

Ik wacht overigens ook met grote interesse op de verfilming van 'The Road' van Cormack McCarthy, ook weer omdat het boek (dat ik inmiddels al heb gelezen voordat ik wist dat er een film zou komen) zo goed is.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')