Lijkt me niet.quote:Op woensdag 29 augustus 2007 13:55 schreef Steve-O het volgende:
Als dit fastfood is is dit dan ook zo ongezond als bijv een Big Mac ?
Kippensmaak vind ik de Wan-Tan (Hoahn Thahn) zelf de lekkerste.quote:
Niet veel gezonderquote:Op woensdag 29 augustus 2007 13:55 schreef Steve-O het volgende:
Als dit fastfood is is dit dan ook zo ongezond als bijv een Big Mac ?
quote:Op woensdag 29 augustus 2007 13:55 schreef Steve-O het volgende:
Als dit fastfood is is dit dan ook zo ongezond als bijv een Big Mac ?
quote:veel minder ongezond
haha dat is toch niet eens zo heel raar? 2 pakjes noodle soup + grote bak kwark + bakje druiven + 2 bekers melk. breakfast of champions zeg ik je.quote:Op vrijdag 31 augustus 2007 09:24 schreef Sirtalis het volgende:
Oeh, als ontbijt, jij bent wel ECHT nasty man!
waar laat je het!quote:Op vrijdag 31 augustus 2007 09:45 schreef krioro het volgende:
[..]
haha dat is toch niet eens zo heel raar? 2 pakjes noodle soup + grote bak kwark + bakje druiven + 2 bekers melk. breakfast of champions zeg ik je.![]()
inderdaad!quote:
Ik drop er als onbijt ook altijd een eitje inquote:Op zondag 2 september 2007 22:46 schreef Waterweg het volgende:
[..]
inderdaad!
ik zit met 1 soepje en een paar boterhammen erin gedoopt al barstensvol
(klinkt vies, gesopte boterhammen..maar 's morgens echt ideaal om toch wat brood binnen te krijgen..lekker slobberen)
Ik maak het zelf, nog lekkkerder.quote:Op donderdag 6 september 2007 18:48 schreef ihugster het volgende:
ts, dat is niet te vreten dat spul. Ik ken dat maar laat het altijd links liggen want tis smaakloos en gewoon niet lekker. Als ik een lekkere bamisoep wil hebben dan koop ik hem wel bij de traditionele chinees en neem het mee naar huis zoals op onderstaande foto. Dat is pas een echt lekkere bamisoep.
[afbeelding]
Ik kan het topic helaas zo snel niet meer vinden, maar ik heb ooit van een andere Fok!ker een pakje bamisoep overgenomen dat echt vuurspugend heet was. Heb daar nog een foto-topic van gemaakt (dat ik dus niet kan vinden).quote:Op zondag 9 september 2007 13:46 schreef tslh het volgende:
Volgens mij iets met black bean maar ben er niet zeker meer van, sindsdien heb ik al diverse varianten geprobeerd maar echt scherp/pikant vind ik ze nooit. Iemand tips voor een pikante variant?
voor mij is dat wel heiligschennis ja!quote:Op maandag 3 september 2007 15:59 schreef Dinus het volgende:
Voor ik het zakje open maak knijp ik die sliertjes een beetje aan gort, is dit heel erge heiligschennis?![]()
en maak je dan een boterham met pindakaas en tief je de noodle soup weg?quote:Verder krijg ik in de drie minuten dat het spul staat te trekken zeg maar altijd vreselijk veel zin in een boterham met pindakaas![]()
Nee bejegekjohquote:Op dinsdag 2 oktober 2007 14:13 schreef krioro het volgende:
[..]
voor mij is dat wel heiligschennis ja!![]()
[..]
en maak je dan een boterham met pindakaas en tief je de noodle soup weg?![]()
\quote:Op dinsdag 2 oktober 2007 14:13 schreef krioro het volgende:
[..]
voor mij is dat wel heiligschennis ja!![]()
[..]
zie TT. hou je geen slierten meer over joh.quote:
allemaal.quote:In welke merken zitten de meeste MVV?
Sliertensoep zonder sliertenquote:Op woensdag 3 oktober 2007 02:09 schreef krioro het volgende:
[..]
zie TT. hou je geen slierten meer over joh.![]()
[..]
allemaal.![]()
Wat is je probleem? Dat het koud geworden is of dat de bamilierten zich dan in spons-slierten transformeren?quote:Op woensdag 14 november 2007 04:58 schreef krioro het volgende:
tip: laat niet een klaargemaakt bord noodle soup 2 uur staan omdat er iets tussenkomt, om het vervolgens toch nog op te eten.
ik deed het wel..
Nou eigenlijk was het goorste dat delen van de noodles hard geworden waren.quote:Op woensdag 14 november 2007 10:14 schreef NT-T.BartMan het volgende:
[..]
Wat is je probleem? Dat het koud geworden is of dat de bamilierten zich dan in spons-slierten transformeren?
aarghquote:Op woensdag 29 augustus 2007 13:33 schreef Sirtalis het volgende:
Hieraan herken je de echte die-hard noodle-eter. De Fetish-la!
[ afbeelding ]
Nong Shim 'Hot and Spicy' is behoorlijk pitttig!quote:Op maandag 11 februari 2008 19:55 schreef NT-T.BartMan het volgende:
Even een korte tussentijdse samenvatting aub. Welke merken/smaken zijn écht héét? En dan bedoel ik niet de temperatuur? Voordeel zou zijn als er ook nog smaak aan zat.
Bijv. de bruine YumYum is behoorlijk pittig maar smaakt strikt gezien nergens naar.
ja ziet er gevaaaarlijk spicy uitquote:Op vrijdag 14 maart 2008 20:15 schreef Beelzebufo het volgende:
[..]
Nong Shim 'Hot and Spicy' is behoorlijk pitttig!
[ afbeelding ]
Ik heb er eentje geprobeerd. Na afloop had ik een gevoelloze tong...quote:
quote:Op zondag 16 maart 2008 20:51 schreef Beelzebufo het volgende:
[..]
Ik heb er eentje geprobeerd. Na afloop had ik een gevoelloze tong...
IndoMie en Nissin zijn dan ook de merken die je moet hebbenquote:Op dinsdag 16 december 2008 06:07 schreef Ifa het volgende:
Weet iemand een online bron voor noodles met een ruime keuze? Kom in de lokale winkels alleen Nissin, IndoMie en Yum Yum tegen.
quote:Op dinsdag 16 december 2008 12:48 schreef Beelzebufo het volgende:
Kijk hier eens. Nergens bij je in de buurt?
Die zijn ook wel ok, maar er is nog zoveel meer smaakvariatie. Zoals een van de weinige echt scherpe merken die ik ken: Nong Shim (Z-Korea). Heerlijk kruidige Koka's (Singapore, oa eentje met koriander) en ook van Vina Acecook (Vietnam) heb ik lekkere produkten gehad. Het Thaise Mama heeft ook lekkere, maar die was ik vergeten te noemen en krijg ik ook hier.quote:Op dinsdag 16 december 2008 11:57 schreef zquing het volgende:
[..]
IndoMie en Nissin zijn dan ook de merken die je moet hebben
wat heb je daar nou voor betaald?quote:Op vrijdag 19 juni 2009 14:55 schreef golfer het volgende:
Vandaag maar weer eens een hele doos (40 pakjes) IndoMie (shrimpflavour) bij de toko gekoccht.
Jammie.
ja maar hangt van het merk af is vaak zout water maar veel vinden het lekker, ik laat het altijd een beetje droog koken in de pan zodat het een soort woksaus wordquote:Op zaterdag 20 juni 2009 00:39 schreef ShinobizWinter het volgende:
Ik heb mij altijd al afgevraagd of je dat soepje nou ook gewoon kan eten of moet je dat weggooien?
Aha, ik lees verschillende dingen namelijk. Hoe zit 't met de meest gangbare merken als IndoMie en Nissin?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 00:44 schreef muay-toy het volgende:
[..]
ja maar hangt van het merk af is vaak zout water maar veel vinden het lekker, ik laat het altijd een beetje droog koken in de pan zodat het een soort woksaus word
quote:En die conserveringsmiddelen die ze in de bami stoppen zijn eigenlijk schadelijk voor je! Als je teveel indomie eet kan het kanker veroorzaken.
M'n nicht had gezegd dat je dan eerst de bami gewoon in het water moet koken en dan word het water toch meestal zo troebel ..zo gelig achtig. Daar zitten dus die schadelijke stoffen in. Je moet het water dan weggooien en dan zeg maar omspoelen met water totdat het water helder is en dan zijn de meeste schadelijke stoffen eruit.
http://iloveindomie.hyves(...)/Indomie_Schadelijk/
Uhm ik heb net Indomie kip op, die heb ik wel gescheurd.. maar heb nog 3 pakjes liggen, dus zou ze evt. kunnen opsturen. Laat maar weten.quote:Op zondag 12 juli 2009 14:26 schreef -Marjo- het volgende:
Oproepje:
Voor een project heb ik lege bamisoep verpakkingen nodig. Ze moeten dan wel netjes opengeknipt ipv gescheurd zijn. Wie wil ze voor me bewaren en tegen portokosten opsturen?
quote:Het is een van de produkten die iedereen altijd in de kast zou moeten hebben liggen, alleen weet nog niet iedereen dat.
Indomie is wel aardig, maar zeker niet heel erg speciaal hoor. Ik begrijp alle fans dan ook nietquote:Op zondag 12 juli 2009 14:40 schreef LastRequest het volgende:
[..]
Uhm ik heb net Indomie kip op, die heb ik wel gescheurd.. maar heb nog 3 pakjes liggen, dus zou ze evt. kunnen opsturen. Laat maar weten.
Overigens ben ik een beetje teleurgesteld in IndoMie
Ik dacht n.a.v. alle fans dat het megalekker ging zijn, maar ik vond er eerlijk gezegd weinig smaak aan zitten? Nissin vind ik veel lekkerder. Doe ik iets fout, mis ik iets essentieels?
Graagquote:Op zondag 12 juli 2009 14:40 schreef LastRequest het volgende:
[..]
Uhm ik heb net Indomie kip op, die heb ik wel gescheurd.. maar heb nog 3 pakjes liggen, dus zou ze evt. kunnen opsturen. Laat maar weten.
Overigens ben ik een beetje teleurgesteld in IndoMie
Ik dacht n.a.v. alle fans dat het megalekker ging zijn, maar ik vond er eerlijk gezegd weinig smaak aan zitten? Nissin vind ik veel lekkerder. Doe ik iets fout, mis ik iets essentieels?
een (gepocheerd) eitje erbij stukjes broccoli erin vind ik ook nog goed doenquote:Op zondag 12 juli 2009 16:22 schreef Fendy het volgende:
[..]
Indomie is wel aardig, maar zeker niet heel erg speciaal hoor. Ik begrijp alle fans dan ook niet
Ik zou echt die van het merk Mama proberen, met garnalensmaak, beetje paarsachtige verpakking en alle zakje kruiden gebruiken, als vlees er wat saucijsjes doorheen snijden![]()
Overigens is deze wel aardig pittig, in ieder geval te heet voor mijn vriendin
In indonesie knikkeren ze een rauw ei onderin de schaal waar je uit gaat eten, daar de kokende bamisoep opquote:Op maandag 13 juli 2009 14:23 schreef boyv het volgende:
[..]
een (gepocheerd) eitje erbij stukjes broccoli erin vind ik ook nog goed doen
Zit deze nu te eten, vind het pittigheid wel meevallen.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 20:15 schreef Beelzebufo het volgende:
[..]
Nong Shim 'Hot and Spicy' is behoorlijk pitttig!
[ afbeelding ]
Ik heb dr al een paar apart liggen, maar nog niet echt veel en allemaal dezelfde.quote:Op zondag 12 juli 2009 14:26 schreef -Marjo- het volgende:
Oproepje:
Voor een project heb ik lege bamisoep verpakkingen nodig. Ze moeten dan wel netjes opengeknipt ipv gescheurd zijn. Wie wil ze voor me bewaren en tegen portokosten opsturen?
Die is heerlijk. Laatst 1 geprobeerd.quote:Op donderdag 30 juli 2009 18:01 schreef Karasta het volgende:
[..]
Zit deze nu te eten, vind het pittigheid wel meevallen.
Als je echt gevaarlijk heet ramen wilt moet je deze nemen.
[ afbeelding ]
Ik ben een Surinaamse (hindoestaans).quote:Op vrijdag 31 juli 2009 11:42 schreef fusionfake het volgende:
Diehards hier qua pittigheid. Ik doe niet eens het hele zakje erbij bij yumyum/indomie
*Buigtquote:Op vrijdag 31 juli 2009 11:54 schreef Axia het volgende:
[..]
Ik ben een Surinaamse (hindoestaans).![]()
Bij mij kan het niet pittig genoeg zijn. Ik doe er meestal extra peper erbij
quote:Op vrijdag 31 juli 2009 13:15 schreef Karasta het volgende:
Ik ben Indo:P eet al vanaf mijn 4e pittig![]()
geloof ik...weet eigenlijk niet meer echt.quote:Op vrijdag 31 juli 2009 13:15 schreef Karasta het volgende:
Ik ben Surinaams:P eet al vanaf mijn 10e pittig![]()
Kimchi is gefermenteerde kool met chilipepers, aparte smaak maar niet echt heet. Snap niet dat dit het nationale gerecht van Korea is en je het óveral bijkrijgt. De smaak stelt niet echt veel voor..quote:Op donderdag 30 juli 2009 18:01 schreef Karasta het volgende:
[..]
Zit deze nu te eten, vind het pittigheid wel meevallen.
Als je echt gevaarlijk heet ramen wilt moet je deze nemen.
[ afbeelding ]
wat is een meelsee?quote:
kan je ook niets aan doenquote:
Weinig tot geen voedings waarden, veel sodium, veel MSG.quote:Op vrijdag 9 april 2010 12:27 schreef ganzenherder het volgende:
Kan iemand confirmen dat die soep ongezond zou zijn? Lijkt me erg sterk namelijk.
En hyves als bron daar koop je ook niks voor
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |