Ik baal ik baal, dat ik me camera niet meegenomen had%04%
Om drie uur kwam ik aan op Amsterdam Centraal.
Daar omroepberichten met het advies om met andere treinen naar Haarlem te gaan vanwege het grote reizigersaanbod (dus niet met de IC naar ZvT)
De IC naar ZvT vertrok van spoor 1 op asd. Dit is een kopspoor en de trein bestond uit tweemaal DDAR de 7857 A en de 7444 V. Dit was trein 5461 deze bestond uit 8 bakken waarvan 1 motorwagen plus voorop een loc.
Wij zaten in de voorste bak(waarover later meer) gezien spoor 1 in ASD een kopspoor is zal het achterin zeer druk zijn geweest daar het in de voorste bak ook al redelijk druk was. Erg drukke strandtrein dus.
Bij Overveen komt de 15444 bestaande uit drie citysprinters ons tegemoet. Er zijn nu volgens DRGL geen andere treinen tussen Overveen en ZvT.
Aangekomen bij ZvT worden wij naar spoor 2 geleid dit is het langste perron en onze trein bestaan uit 8 bakken plus loc. We rijden spoor 2 op tot het begin. Opeens word er hard geremd en staan we stil. Er word omgeroepen dat er een probleem is: "momentje geduld aub" Ik kijk uit het raam (zat onderin) en zie dat we gedeeltelijk langs het perron staan. De loc en ongeveer 2 bakken.
Echter staat er voor ons tweemaal SGMm(2942 en 2982)! We konden dus niet geheel binnenkomen.
2HC's naar buiten een beetje stress. In overleg met het de MC en het treinpersoneel van de andere trein.
De volle zon stond op de trein en mensen werden ongeduldig, binnen roken, schelden door het raampje naar buiten tegen personeel dat de deuren open moeten etc.
De fluor hesjes gaan aan. Er loopt een voorbijganger langs de trein en hij zei tegen mij dat de trein door rood was gereden en de spoorwegbomen NIET dicht waren.
Afijn na een minuut of vijf wordt er besloten een aantal deuren van het voorste stel te openen en we kunnen eruit. Echter het achterste stel is nog gesloten omdat het nog op de overweg en verder op de baan staat.
Helaas moest ik toen weg (het strand op%08%)en heb ik niet gezien wat er verder nog gebeurd is.
De enigste mogelijkheid is terugrijden en op spoor 1 binnenkomen, deze is echter te kort, ze kunnen ook gewacht hebben tot de andere trein weg was.
Welke trein dat was, weet ik niet, volgens DRGL was er geen trein, dus denk dat het een extra trein was. In de chaos heb ik er niet op gelet.
Ondertussen bleef het perron maar volstromen en werd er omgeroepen dat er over 5 minuten al een trein van spoor 1 zou vertrekken.
Toen ben ik echter weg gegaan en ik weet niet hoe het afgelopen is.
Het was ERG druk op ZvT