Een spatie tussen 'slet' en '!'quote:Op donderdag 26 juli 2007 09:56 schreef Nawien het volgende:
Liggen laat ik wel aan je moeder over, de vuige slet !
Overigens daag ik je uit om mijn taalproblemen op te zoeken. Hopelijk verdwaal je tijdens je missie en zien we je nooit meer terug.
ligtquote:Op donderdag 26 juli 2007 10:01 schreef Nerzhul het volgende:
jouW taalprobleem licht in het feit dat je allochtoon bent. en mijn moeder hoeft ten minste haar snor niet te scheren zoals de jouWe.
jouW missie is om je eigen van kant te maken doormiddel van ophanging.
en jouW probleem is niet mijn probleem
Hey wat lul je, wij zijn vrienden toch muisjequote:Op donderdag 26 juli 2007 10:02 schreef veldmuis het volgende:
[..]
licht
Hey, ik vind Nawien ook een kneus maar jij bent wel intens debiel zeg!
Jij snapt het!quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:04 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Een spatie tussen 'slet' en '!'
Schande!
Groeten,quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:01 schreef Nerzhul het volgende:
Jouw taalprobleem ligt in het feit dat je allochtoon bent. En mijn moeder hoeft tenminste haar snor niet te scheren zoals de jouwe.
Jouw missie is om je zelf van kant te maken door middel van ophanging.
En jouw probleem is niet mijn probleem
Nope het mag om de overzichtelijkheid te waarborgen mijn beste mutsaarsquote:Op donderdag 26 juli 2007 10:04 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Een spatie tussen 'slet' en '!'
Schande!
oke je bent echt zo dom als je avatar eruit ziet....quote:
Prima!quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:08 schreef Nerzhul het volgende:
[..]
oke je bent echt zo dom als je avatar eruit ziet....
Als hij al dom is, moet jij echt heel heel heeeeeeel erg dom zijn aangezien hij jouw fouten verbeterdequote:Op donderdag 26 juli 2007 10:08 schreef Nerzhul het volgende:
[..]
oke je bent echt zo dom als je avatar eruit ziet....
het feit dat ik hier nog op moet reageren laat wel zien dat je alles beetje letterlijk opvat....quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:10 schreef Nawien het volgende:
[..]
Als hij al dom is, moet jij echt heel heel heeeeeeel erg dom zijn aangezien hij jouw fouten verbeterde![]()
Eh, nee.quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:06 schreef Nawien het volgende:
[..]
Nope het mag om de overzichtelijkheid te waarborgen mijn beste mutsaars
Heuh...serieus of zit je nou gewoon weer voor de zeik te houden?quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:06 schreef Nawien het volgende:
[..]
Nope het mag om de overzichtelijkheid te waarborgen mijn beste mutsaars
wat denk je zelfquote:Op donderdag 26 juli 2007 10:17 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Heuh...serieus of zit je nou gewoon weer voor de zeik te houden?
eh, jaquote:
hehe, allebei een beetje. Punt is dat er geen officiele regels voor zijn, maar ik vind het persoonlijk overzichtelijkheid vrij belangrijk en vind het een beetje slordig staan om er geen spatie tussen te doen.quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:17 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Heuh...serieus of zit je nou gewoon weer voor de zeik te houden?
Je bent de enige die dat doet. Journalisten, taaladviseurs, ambtenaren, literatoren: ze vinden het blijkbaar allemaal niet nodig om spaties voor hun uitroeptekens te zetten.quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:21 schreef Nawien het volgende:
Punt is dat er geen officiele regels voor zijn, maar ik vind het persoonlijk overzichtelijkheid vrij belangrijk en vind het een beetje slordig staan om er geen spatie tussen te doen.
Mja, dat moeten dan wel harde spaties zijn, want anders:quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:47 schreef Iblis het volgende:
In het Nederlands, Engels & Duits, en volgens mij nog veel andere talen is het hoogst ongebruikelijk om spaties rondom leestekens te gebruiken. In het Frans echter, is het zeer gangbaar.
Het betreft hier echter geen hele spatie, maar slechts 1/4-em. Je ziet dit voor :, ;, ?, ! en rond de ganzenvoetjes («, »). Op het internet, zie bijvoorbeeld de de Franse Wikipedia worden echter wel vaak hele spaties gebruikt.
Dat zie ik in de Vlaamse PC Gameplay regelmatig en dat ziet er echt niet uit.quote:het leesteken kan in zijn eentje op de volgende regel terechtkomen
Zo is FOK! hè?quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:49 schreef Nerzhul het volgende:
het ging eigenlijk ergens anders over maar oke
Je vindt het persoonlijk overzichtelijk staan, en slordig zonder spatie. Dat vind ik heel vreemd, omdat je daarmee namelijk afwijkt van de overgrote meerderheid van de gebruikers van de Nederlandse taal. Mensen die jouw teksten onder ogen krijgen, zullen dus juist die onverwachte spaties als slordig ervaren.quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:21 schreef Nawien het volgende:
[..]
eh, ja
[..]
hehe, allebei een beetje. Punt is dat er geen officiele regels voor zijn, maar ik vind het persoonlijk overzichtelijkheid vrij belangrijk en vind het een beetje slordig staan om er geen spatie tussen te doen.
Maargoed das ook 1 van de redenen waarom ik alinea's gebruik
Dan gebruiken ze een slecht opmaakprogramma. Het is echter vergelijkbaar met de situatie dat je in het Nederlands in kranten vaak een trema ziet, ook al is het woord afgebroken, dus je ziet zo-<einderegel>ëven in een krant, terwijl het trema vervalt na afbreking, immers, de scheiding der lettergrepen is vanwege de afbreking al duidelijk.quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:49 schreef Frollo het volgende:
Dat zie ik in de Vlaamse PC Gameplay regelmatig en dat ziet er echt niet uit.
Zeker, zeker. Laatst nog reed ik achter een bus, met op de achterruit een gigantische advertentie waar 's ochtends met een 'zesje' op stond. Dan weet je gewoon: die copywriter heeft dat in Word geschreven, het is vervolgens geredigeerd, gezet, nogmaals geredigeerd (?), gedrukt en niemand heeft in dat hele proces gezien dat er een fout in zit.quote:Op donderdag 26 juli 2007 10:55 schreef Iblis het volgende:
[..]
Dan gebruiken ze een slecht opmaakprogramma. Het is echter vergelijkbaar met de situatie dat je in het Nederlands in kranten vaak een trema ziet, ook al is het woord afgebroken, dus je ziet zo-<einderegel>ëven in een krant, terwijl het trema vervalt na afbreking, immers, de scheiding der lettergrepen is vanwege de afbreking al duidelijk.
En het is zeer wel mogelijk met goede programmatuur, doch de meeste mensen zijn blijkbaar te lui. Of je ziet zaken als ‘s-Hertogenbosch of ‘s ochtends of ‘t leukste, omdat één of andere onbenul een ‘smart-quotes’ functie heeft aanstaan die bedenkt dat na een spatie en voor een letter altijd ‘ moet, en voor een spatie en na een letter ’ moet. Iets wat in het Nederlands telkens tot fouten leidt.
Zo is er nog veel meer onverzorgde typografie, veel dankzij en tegenwoordig ook zeker ondanks de invoering van de computer.
Sorry ik ben wel iets vergeten te vermelden. Ik doet het alleen op fora en dergelijke. Als ik normaal een brief schrijf en het dan uitprint ziet het er wel goed uit, maar dit "hallo!" vind ik een beetje priegelig "hallo !" is weer wat duidelijkerquote:Op donderdag 26 juli 2007 10:40 schreef Frollo het volgende:
[..]
Je bent de enige die dat doet. Journalisten, taaladviseurs, ambtenaren, literatoren: ze vinden het blijkbaar allemaal niet nodig om spaties voor hun uitroeptekens te zetten.
Je hebt op zich gelijk dat er geen officiële regels voor zijn, in Nederland althans niet, maar dat komt doordat de gedachte dat iemand een spatie voor bijvoorbeeld een uitroepteken zou willen zetten zó absurd is dat Nederlandse taaladviesboeken en -sites de kwestie niet eens behandelen.
In Belgische taaladviezen wordt er trouwens wel iets over gezegd, namelijk: géén spatie voor een punt, komma, dubbele punt, puntkomma, uitroepteken of vraagteken.
Bronnen:
http://vrttaal.net/taalda(...)/tips/st-10089.shtml
http://www.schrijf.be/stijlgids_wwwschrijfbe.pdf
En o ja, het is juist niet overzichtelijker, want het leesteken kan in zijn eentje op de volgende regel terechtkomen.
Maar succes ermee.
het is niet gewoon fout. If so, toon het aanquote:Op donderdag 26 juli 2007 11:31 schreef rameijer het volgende:
Toch is het gewoon fout, een spatie voor een uitroepteken.En ik vind het er niet uitzien....
/off-topic
loopt ie op mensen te bashen over dialect of spraakgebrek en laat hij hier zelf zien waar tie vandaan komt.quote:Op donderdag 26 juli 2007 11:13 schreef Nawien het volgende:
[..]
Sorry ik ben wel iets vergeten te vermelden. Ik doet het alleen op fora en dergelijke. Als ik normaal een brief schrijf en het dan uitprint ziet het er wel goed uit, maar dit "hallo!" vind ik een beetje priegelig "hallo !" is weer wat duidelijker.
En het argument wat je aandraagt is natuurlijk een drogreden, met je grote duim
Overigens zijn er voor komma's en en punten wel regels.
*punt* *spatie* nieuwe letter
*komma* *spatie* nieuwe letter
maar hulde voor je onderbouwde EN overzichtelijke post. Wordt haast een unicum hier op dit forum. Zeker nu figuren als Azrael dit forum ondekt hebben
"Helaas, het systeem heeft gedecteerd dat uw post niet voldoet aan de kwaliteitsnormen die hier gelden op het FOK!forum. Probeer uw reactie te herschrijven om toch te voldoen aan de gewenste kwaliteit. Eventueel zou een spellingscontrole ook soelaas kunnen bieden.quote:Op donderdag 26 juli 2007 11:34 schreef Nerzhul het volgende:
[..]
loopt ie op mensen te bashen over dialect of spraakgebrek en laat hij hier zelf zien waar tie vandaan komt.
ik DOET KEK
hoe bedoel jequote:Op donderdag 26 juli 2007 12:07 schreef PDOA het volgende:
Users die onnodig klagen terwijl het recht zijn beloop heeft gehad.
Even Googlen op "spaties voor leestekens" levert o.a. de volgende drie bronnen op:quote:Op donderdag 26 juli 2007 11:32 schreef Nawien het volgende:
[..]
het is niet gewoon fout. If so, toon het aan![]()
Komt omdat je een kloon bent van een achterlijk figuur. Een kloon is altijd minder slim dan de originele user. Toevallig was de originele user ook al geen helder licht.quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:10 schreef heijnen het volgende:
[..]
hoe bedoel je
ik snap je beredenering niet![]()
Hij vindt het zelf verzorgd taalgebruik, dus ik heb het maar opgegeven.quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:15 schreef rameijer het volgende:
[..]
Even Googlen op "spaties voor leestekens" levert o.a. de volgende drie bronnen op:
1
2
3
`quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:21 schreef Nawien het volgende:
[..]
Komt omdat je een kloon bent van een achterlijk figuur. Een kloon is altijd minder slim dan de originele user. Toevallig was de originele user ook al geen helder licht.
Kwestie van 1 en 1
WTB quote en WTS cursus begrijpend lezen !!!quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:27 schreef Frollo het volgende:
[..]
Hij vindt het zelf verzorgd taalgebruik, dus ik heb het maar opgegeven.
WTB response op vorige postquote:Op donderdag 26 juli 2007 14:33 schreef Nawien het volgende:
[..]
WTB quote en WTS cursus begrijpend lezen !!!
Overigens zeer dubieuze bronnen, in een andere link met jouw zoekopdracht vond ik weer wat anders (het tegenovergestelde). Daarnaast is VRT (enige betrouwbare bron) niet Nederlandsquote:Op donderdag 26 juli 2007 14:15 schreef rameijer het volgende:
[..]
Even Googlen op "spaties voor leestekens" levert o.a. de volgende drie bronnen op:
1
2
3
Wil jij dan beweren dat die spatie voor een vraagteken goed is?quote:Op donderdag 26 juli 2007 11:32 schreef Nawien het volgende:
[..]
het is niet gewoon fout. If so, toon het aan![]()
Nee hoor, helemaal niet zelfs. Ik zeg echter ook niet dat het goed is.quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:39 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wil jij dan beweren dat die spatie voor een vraagteken goed is?
Voor de vraag of het goed of fout is en of het al dan niet ergens gedefinieerd is in regels, is het helemaal niet relevant of jij dit alleen doet op fora.quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:41 schreef Nawien het volgende:
![]()
[..]
Nee hoor, helemaal niet zelfs. Ik zeg echter ook niet dat het goed is.
Punt is dat de regels hiervoor in Nederland niet gedefinieerd zijn.
Zoals eerder al vermeldt door mij (vandaar WTS cursus begrijpend lezen) doet ik het alleen op fora omdat het voor mij overzichtelijker is. hallo! en hallo !. Ik vind dat laatste duidelijker.
Met brieven uiteraard zonder spatie omdat die afstand van een spatie te groot is.
het mooie van discussies is dat deze niet statisch zijn. Zoals jij het stelt is het inderdaad niet relevant, zoals de discussie liep was het wel relevant.quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:43 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Voor de vraag of het goed of fout is en of het al dan niet ergens gedefinieerd is in regels, is het helemaal niet relevant of jij dit alleen doet op fora.
De vraag aan Frollo om aan te tonen dat het fout is, is eigenlijk ook volkomen zinloos.
Het ís ook fout. Dat hoeft niet altijd te worden aangetoond met verwijzing naar regels. De dagelijkse praktijk is bewijs genoeg.quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:48 schreef Nawien het volgende:
[..]
het mooie van discussies is dat deze niet statisch zijn. Zoals jij het stelt is het inderdaad niet relevant, zoals de discussie liep was het wel relevant.
De vraag aan frollo om aan te tonen dat het fout is, mag in jouw ogen zinloos zijn, maar dan mis je een essentieel punt. Degene die beweerd, toont aan. Niet andersom.
Iemand beweerd dat het fout is. Wees dan een vent en roep het niet alleen, maar toon het ook aan.
Nou, vooruit. Als je het dan maar beperkt tot fora.quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:53 schreef Frollo het volgende:
Ik ga voortaan een tilde en een hekje voor mijn leestekens zetten~#! Ik vind dat mijn posts daar stukken duidelijker van worden~#!
Er is geen regel die zegt dat het fout is, toch~#?
Tuurlijk, in een sollicitatiebrief zou ik zoiets nóóit doen~#!quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:54 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nou, vooruit. Als je het dan maar beperkt tot fora.
Ik vindt hedt dtuidtelijker om aldtijdt dt dte gebruiken !quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:41 schreef Nawien het volgende:
![]()
[..]
Zoals eerder al vermeldt door mij (vandaar WTS cursus begrijpend lezen) doet ik het alleen op fora omdat het voor mij overzichtelijker is. hallo! en hallo !. Ik vind dat laatste duidelijker.
Hahah tuurlijk, droom lekker verder. Je hebt gewoon geen argumenten meerquote:Op donderdag 26 juli 2007 14:51 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Het ís ook fout. Dat hoeft niet altijd te worden aangetoond met verwijzing naar regels. De dagelijkse praktijk is bewijs genoeg.
Goede vergelijking, jij komt er welquote:Op donderdag 26 juli 2007 14:53 schreef Frollo het volgende:
Ik ga voortaan een tilde en een hekje voor mijn leestekens zetten~#! Ik vind dat mijn posts daar stukken duidelijker van worden~#!
Er is geen regel die zegt dat het fout is, toch~#?
en dat is wel fout !quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:58 schreef rameijer het volgende:
[..]
Ik vindt hedt dtuidtelijker om aldtijdt dt dte gebruiken !
Ookgebruikikafentoegeenspatiesomdatdatmakkelijkertypt .
Troll !
Ach, met dergelijke vergelijkingen lijkt het mij inderdaad niet vreemd dat je minder genoegen neemt.quote:
Kun je dat even aantonen, uiteraard onderbouwd met een fatsoenlijke betrouwbare bron?quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:02 schreef Nawien het volgende:
[..]
en dat is wel fout !![]()
spaties moeten altijd tussen woorden haha![]()
![]()
Wou je zeggen dat de vergelijking niet opgaat~#?quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:01 schreef Nawien het volgende:
[..]
Goede vergelijking, jij komt er wel![]()
Nou, jij slaat ze naar believen over.quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:03 schreef Nawien het volgende:
Maargoed het was leuk. Jammer alleen dat de discussie op basis van argumenten aan jullie kant is beëindigt. Zegt genoeg over jullie inhoudelijke kennis![]()
Haha, ik pwnde je.quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:03 schreef Nawien het volgende:
Maargoed het was leuk. Jammer alleen dat de discussie op basis van argumenten aan jullie kant is beëindigt. Zegt genoeg over jullie inhoudelijke kennis![]()
Zeker. het kostte niet eens moeitequote:Op donderdag 26 juli 2007 15:02 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Kun je dat even aantonen, uiteraard onderbouwd met een fatsoenlijke betrouwbare bron?
KLOON!quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:10 schreef heijnen het volgende:
@ veldmuis touché richting nawien
@nawien nog geen antwoord op je response waarom ik kloon van iemand zou zijn
Daadredniquote:Op donderdag 26 juli 2007 15:04 schreef Frollo het volgende:
[..]
Wou je zeggen dat de vergelijking niet opgaat~#?
quote:
Welke argumenten?quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:04 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nou, jij slaat ze naar believen over.
't Is nou niet alsof jij je zo keurig gedraagt in de discussie.
je zegt iets en als men dan om uitleg vraagt ontbreekt diequote:Op donderdag 26 juli 2007 15:14 schreef Nawien het volgende:
[..]
Welke argumenten?
oh wacht, die 2 vage linkjes en die ene van de Vlaamse taal?![]()
en ik gedraag me niet keurig? Doe eens quoten?![]()
Ik wou nog antwoorden maar ik eis een rectificatie !quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:10 schreef heijnen het volgende:
@ veldmuis touché richting nawien
@nawien nog geen antwoord op je response waarom ik kloon van iemand zou zijn
hoezo rectificatie?quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:15 schreef Nawien het volgende:
[..]
Ik wou nog antwoorden maar ik eis een rectificatie !
dit word dus gewoon gezien als spamquote:
quote:
quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:41 schreef Nawien het volgende:
Zoals eerder al vermeldt door mij
quote:Op donderdag 26 juli 2007 14:48 schreef Nawien het volgende:
het mooie van discussies is dat deze niet statisch zijn.
(Plus nog tig gevallen waarin je geen hoofdletter gebruikt aan het begin van een zin.)
Degene die beweerd, toont aan.
Iemand beweerd dat het fout is.
discussieren
En verder blijf je van Lienekien en Frollo af.quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:03 schreef Nawien het volgende:
Jammer alleen dat de discussie op basis van argumenten aan jullie kant is beëindigt.
ik ben geen kloon zoals nawien beweerd, en hij eist een rectificatie.quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:21 schreef RickoKun het volgende:
Nee hoor, dat was een serieuze reply, het feit dat u rectificatie eist zorgde bij mij voor een prikkeling, geen anale maar een prikkeling die dermate er toe leidt dat ik vind dat u zelf moet rectificeren dat u géén kloon bent!
Groetjes,
Rickokun
Euhm ten 1e was het onderwerp volgens mij geen spelling, ten 2e zit ik aan niemand. mensen zitten aan mijquote:Op donderdag 26 juli 2007 15:19 schreef Bupatih het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
En verder blijf je van Lienekien en Frollo af.
waarom jij mij een kloon noemt misschien?quote:Op donderdag 26 juli 2007 15:34 schreef Nawien het volgende:
Ok, onder het mom van de aanhouder wint. Wat wil je weten?
jij noemde mij kloon en ik zou graag willen weten waaromquote:Op donderdag 26 juli 2007 16:27 schreef Nawien het volgende:
Hoe bedoel je?
ow op die manier.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 08:37 schreef Nawien het volgende:
Ooh dat, insidersgrapje
dank je wel:Dquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:10 schreef Nawien het volgende:
Hier dit helpt:
http://wiki.fok.nl/index.php/Kloon
Als je iets hoort wat je niet snapt, typ je het daar in. Grote kans dat je daar een pagina vindt waar het uitgelegd staat.
Ik heb kloon voor je opgezocht.
dank je wel maar reageer even op het topic van WoW aubquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:39 schreef Nawien het volgende:
Hehe komt wel goed. Succes ermee
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |