abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 21 juli 2007 @ 16:01:30 #26
164095 koejoeloek
http://www.paulrand.nl
pi_51694349
quote:
Op zaterdag 21 juli 2007 15:57 schreef Mattt het volgende:
Mijn ervaring is , hoe zuidelijker je gaat hoe arroganter de fransen worden .
St.tropez is dus het hoogtepunt, mijn god wat een ramdebielen daar.
Wonen er in St. Tropez nog Fransen dan? Dacht dat dat overbevolkt was door rijke buitenlanders
  Boks-Chick zaterdag 21 juli 2007 @ 16:02:10 #27
118131 BrandX
BoksChick & CoffeeAddict
pi_51694367
quote:
Op zaterdag 21 juli 2007 15:54 schreef tong80 het volgende:
Weet je hoe ze in Frankrijk een Big Mac noemen ?

'Le Big Mac'

Vrij naar John Travolta

Pulp Fiction
lolwut
  Trouwste user 2022 zaterdag 21 juli 2007 @ 16:04:54 #28
7889 tong80
Spleenheup
pi_51694440
quote:
Op zaterdag 21 juli 2007 16:02 schreef BrandX het volgende:

[..]

Pulp Fiction


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  zaterdag 21 juli 2007 @ 16:17:16 #29
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_51694734
quote:
Op zaterdag 21 juli 2007 15:47 schreef Lemmiwinks het volgende:
Het valt me op dat Fransozen een stuk amicaler zijn als je begint in het Frans te praten. Of ze gaan over op Engels omdat ze het niet aan kunnen horen hoe hard je hun mooie taal verkracht of ze zijn toch gecharmeerd dat je enigszinds de moeite neemt te verdiepen in hun taal en cultuur waardoor ze behulpzamer willen zijn,.
Dat telt ook wel mee.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_51695175
Leuk topic . Op Xbox Live ( ) heerste er in het algemeen ook een Fransen-haat .
pi_51700596
julie praten nu wel over frankrijk maar zelfs in het frans sprekende gedeelte van belgie kregen we geen antwoord in het duits of engels(in frankrijk trouwens ook niet)mijn ervaring met italianen ,ze spraken je het liefst aan in het duits.in de stad genevé was ook alleen maar frans de voertaal terwijl je juist daar wat anders verwacht
Je bent nooit volledig gekleed tot je een glimlach draagt.
pi_51702132
Ik woon nu al weer 7 jaar in frankrijk en waar ik woon (baie du mont saint michel en niet ver van st malo) is veel tourisme en zijn de mensen over het algemeen best vriendelijk met toeristen. Maar ik begin zelf een henkel aan Nederlanders en Engelsen te krijgen, want meestal zijn die juist arrogant en onbeschoft, laatst in een soort snackbar (mac donalds kloon), vader loopt naar de kassa om iets te bestellen, schreeft mams er nog eens achter aan dat hij niet de mayo moet vergeten, en dat zie je dus bijna aleen met toeristen (lees engelsen en NL'ers)

ik schaam er er soms voor dat ik nederlander ben, zo als toen die feyenoord tokkies nancy op stelten zetten, mooi hoor, krijgt NL een goede naam van

en over de AZERTY toetsen borden, die zijn veel handiger als qwerty ramplanken waar je niet eens de é, è, ç en de à op hebt zitten. er zitten maar een paar belangrijke toetsen op andere plekken, de a,q,z,w,m
  Trouwste user 2022 zaterdag 21 juli 2007 @ 20:57:56 #33
7889 tong80
Spleenheup
pi_51702402
quote:
Op zaterdag 21 juli 2007 20:47 schreef Risht het volgende:
er zitten maar een paar belangrijke toetsen op andere plekken, de a,q,z,w,m
Ha em Doi gebruim je Tochm xeldem


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_51703361
Tja ik kan het me soms wel voorstellen hoor, hier komen ook van die toeristen die er klakkeloos van uit gaan dat alle Spanjaarden maar Engels moeten verstaan. Die nemen niet eens de moeite om te informeren of ze dat wel doen, maar roepen gelijk "two breads please" en als er niet snel genoeg wordt gereageerd dan herhalen ze het geïrriteerd nog eens wat harder. Ik weet toevallig dat mijn Spaanse bakkertje best een beetje Engels kan en tegen mij is ze altijd heel vriendelijk omdat ik het in het Spaans probeer met haar, maar als er een stel toeristen komt binnenvallen en direct in het Engels begint, dan zíe ik haar bevriezen en verstaat ze plotseling geen woord Engels meer. En ik kan het haar echt niet kwalijk nemen. Je kunt toch wel op zijn minst het zinnetje "twee stokbroden alstublieft" uit je hoofd leren, of desnoods "spreekt u engels?"

De Spanjaarden zijn daarin niet zo anders dan de Fransen, alleen doen ze hier met een stralende glimlach of ze je niet verstaan terwijl die Fransen sneller hun minachting laten zien.

(ik moet ook altijd zo lachen om die Nederlanders die in zo'n campingwinkel dan staan te roepen "hagelslag! nee HAGELSLAG! HA-GEL-SLAG!", net of dat helpt)
mooi he, alles
pi_51703611
als je maar hard genoeg schreeuwt, dan verstaan ze je wel
pi_51704346
nee, ze hooren je wel beeter maar verstaan je nog steeds niet
pi_51719063
quote:
Op zaterdag 21 juli 2007 15:54 schreef tong80 het volgende:
Weet je hoe ze in Frankrijk een Big Mac noemen ?

'Le Big Mac'

Vrij naar John Travolta

Het hele dialoog :
quote:
Vincent: And you know what they call a... a... a Quarter Pounder with Cheese in Paris?
Jules: They don't call it a Quarter Pounder with cheese?
Vincent: No man, they got the metric system. They wouldn't know what the fuck a Quarter Pounder is.
Jules: Then what do they call it?
Vincent: They call it a Royale with cheese.
Jules: A Royale with cheese. What do they call a Big Mac?
Vincent: Well, a Big Mac's a Big Mac, but they call it le Big-Mac.
Jules: Le Big-Mac. Ha ha ha ha. What do they call a Whopper?
Vincent: I dunno, I didn't go into Burger King.
  Trouwste user 2022 zondag 22 juli 2007 @ 16:42:15 #38
7889 tong80
Spleenheup
pi_51721734


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  maandag 23 juli 2007 @ 14:00:47 #39
157897 Bramito
Espeen ies dieferent!
pi_51746698
Ik moet altijd wel om ze lachen die Fransen. Prima mensen, maar je moet niks over Frankrijk zeggen. Ik heb een paar Franse collega's die we graag op stang jagen. Laatst zei een collega dat Frankrijk nog nooit een Oorlog had gewonnen. Dat zoog hij ter plekke uit z'n duim. Nou, de hele middag discussie en valse blikken. Een van mijn collega's woont hier een jaar of zes en is getrouwd met een Spanjaard, maar ze blijft over Spanje zeiken. Echt belachelijk. Ze hebben echt geen talent om zich geliefd te maken die Fransen.
Siesta & Fiesta!
  maandag 23 juli 2007 @ 14:55:07 #40
186407 milo07
Esto laetus et carpe diem
pi_51748429
Joh, ik ken me helemaal in de tt vinden. De Fransen - en dan vooral de Parijzenaars - zijn wel het ergste soort wat je het liefst wilt afschieten. Misplaatst superarrogant,betweterig en onbeleefd. Je zou bijna het bijna Nederlanders in Salou noemen
pi_51748831
quote:
Op zondag 22 juli 2007 15:16 schreef TimMer1981 het volgende:

[..]

Het hele dialoog :
[..]
DE hele dialoog!

of

Het hele dialoogje! (maar dat doet niet klink niet!)

Sorry maar dit moest even....
Danmark: more usefull every day!
pi_51748938
quote:
Op zaterdag 21 juli 2007 14:30 schreef ELdudeness het volgende:
Is gewoon bullshit, Fransen zijn niet arroganter dan Duitsrs of Nederlanders. Alleen in de optiek van Nederlanders is dat zo, omdat ze altijd aan het klooien zijn met die taal, en het gevoel hebben of Fransen ze niet helpen of geen geduld hebben om er naar te luisteren. Maar voor de rest zijn Fransen absoluut niet arrogant.
exact mijn ervaring
Het zijn altijd Nederlanders die het over "arrogantie" hebben.

Duitser, Fransen.

Ik denk eerder dat het aan ons ligt. Beetje Hyper gevoelig volkje misschien?
  maandag 23 juli 2007 @ 15:18:43 #43
10275 DaBuzzzzz
Mooie woonspulletjes
pi_51749196
Fransen zijn niet arrogant, ze zijn wel trots..oudere Fransen spreken geen woord over de grens, alleen de jeugd of hoger opgeleiden een beetje en in de steden wat meer...That's all, geen opzet, geen arrogantie. Frankrijk is een groot land met een groot talengebied, de noodzaak om andere talen te spreken is kleiner dan voor bijvoorbeeld in NL.

Kaaskoppen moeten zich eens wat meer verdiepen in het land waar ze op vakantie gaan, dat scheelt de helft
ww.ghalia.nl De mooiste Oosterse lampen
pi_51752231
quote:
Op maandag 23 juli 2007 14:55 schreef milo07 het volgende:
Joh, ik ken me helemaal in de tt vinden. De Fransen - en dan vooral de Parijzenaars - zijn wel het ergste soort wat je het liefst wilt afschieten. Misplaatst superarrogant,betweterig en onbeleefd. Je zou bijna het bijna Nederlanders in Salou noemen
Volgens mijn vader vooral Parijzenaars. Ik weet niet hoe vaak hij op vakantie wel niet heeft gemopperd van:
"Ja hoor, 75!"
"78, typisch weer!"

quote:
Op maandag 23 juli 2007 15:11 schreef CANARIS het volgende:

[..]

exact mijn ervaring
Het zijn altijd Nederlanders die het over "arrogantie" hebben.

Duitser, Fransen.

Ik denk eerder dat het aan ons ligt. Beetje Hyper gevoelig volkje misschien?
Voor mijn gevoel zijn Nederlanders zijn asociaal (en direct) en Duitsers arrogant (en afstandelijk).

[ Bericht 15% gewijzigd door #ANONIEM op 23-07-2007 16:47:48 ]
pi_51754358
Blijft altijd leuk die Nederlanders die verwachten dat de hele wereld 4-talig is Over kortzichtigheid gesproken.
  maandag 23 juli 2007 @ 18:26:15 #46
59332 Little_Meanie
Cidade Maravilhosa, RJ Brasil
pi_51755350
Nederlanders die klagen over kennis van vreemde talen van buurladen terwijl ze zelf alleen maar Nederlands kunnen en beetje Engels met vreselijk accent.
pi_51755727
Met de beste intenties en een zakboekje Hoe en Wat in het Frans kom je al een heel eind. Met name het uit je hoofd leren van "Kunt u dat herhalen, maar dan wat langzamer alstublieft" helpt al een hele boel.

Goede intenties, daar gaat het om. Als jij geen Frans spreekt en je op vakantie gaat in Frankrijk, dat kan best, maar dan moet je niet verwachten dat iedereen zich aanpast aan jouw onkunde in het Frans. Als jij geen Frans spreekt, hoef je de Fransen al helemaal niet te veroordelen op hun onkunde van het Engels. Want, zoals hierboven al is gezegd, niet iedereen spreekt nu eenmaal even goed Engels. Zo is het nu eenmaal. Deal with it. En boos worden omdat het arrogante imbecielen zijn lijkt me niet helemaal de juiste oplossing.

. Pocketzinnenboekjes. . Toen ik in Italie was zonder ook maar een woord Italiaans te spreken kon ik na twee weken een klein gesprekje voeren in het Italiaans, dankzij dat boekje. Om nog maar niet te beginnen over gekweekte goodwill bij conducteurs toen we met verkeerde kaartjes in de trein zaten en bij de hoteleigenaar toen we te laat aankwamen door een vertraagde trein.
It's my party and I'll cry if I want to.
  maandag 23 juli 2007 @ 18:51:22 #48
44609 MrFl0ppY
So Fucking What
pi_51756101
Vind de Fransen ook aardig arrogant. Vooral qua taal zoals al eerder genoemt maar ook qua aanwezigheid. Zit maar eens tussen 2 Franse families op een camping en je wordt helemaal gek!

btw kunnen veel Fransen geen of nauwelijks Engels en hebben een hekel aan toeristen maar nemen graag de flappen in ontvangst die ze meebrengen! Iets meer globalisatie mag wel in viva le france
He Who Controls The Present Commands The Future. He Who Commands The Future Conquers The Past
pi_51771533
Ja en totaal gestoord ook! Maar we zijn buren en ik zeg altijd maar: soort zoekt soort...
pi_51772193
quote:
Op zaterdag 21 juli 2007 14:30 schreef Djarum het volgende:
ben net 1 dag terug uit frankrijk, en ben blij dat ik weer in Nederland zit.

taalvoorbeelden zijn er uiteraard genoeg.. wat mij het meest irriteerde waren de aanwijzingen van de strandwachten in een grote badplaats. Alles ging in het frans.. het grootste deel van het strand was een internationaal publiek en keek elkaar allemaal niet begrijpend aan.
Ook de waarschuwingsborden aan het begin van het strand, met regels over surfen, bodyboarden en kitesurfen zijn in het frans. Er stond een klein beetje nederlands bij met zulke typfouten dat het wel zuid-afrikaans leek (ja, het stond wel onder het tekentje van de nederlandse vlag)

Ook heb ik me onwijs zitten ergeren aan de toetsenborden.. ..de hele wereld gebruikt een qwerty toetsenbord, en frankrijk.. nee, die gebruiken een azerty toetsenbord.. om het geheel even nog makkelijker te maken.

En ze betalen nog steeds met 1 en 2 eurocentjes (weet trouwens niet hoe het in de rest van de EU zit, maar hier viel het me op)

heb me tijdens mijn vakantie meerdere malen afgevraagd waarom de fransen in godsnaam bij de EU horen, als ze toch niet een internationale visie willen hebben.
In België zijn het ook azerty's (en Duitsland heeft QWERTZ), en ook hier in België betalen we nog met 1 en 2 eurocent.

Hetgeen mij meestal het hardste opvalt is dat wanneer ik zelf in het buitenland ben, en ze raden naar mijn nationaliteit, gokken ze altijd "néerlandais/dutch", maar wanneer ik dan zeg dat ik een Vlaming ben dan zien ze mij overal veel liever komen. Uit curieusiteit vraag ik dan meestal waarom ze niet graag Nederlanders hebben en meestal komt het neer op associaal gedrag (veel lawaai, veel kapotmaken, weinig spenderen,...).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')