Bij de groten lukt dat altijd (ING / Fortis / Dexia...) gewoon binnenwandelen en melden dat je een rekening wil hebben, een half uurtje later sta je met een verwelkompakketje & je nieuwe rekening buiten. Qua dienstverlening; je kan sowieso in alle zelfde banken terecht, en geld kan je overal gratis uit de muur halen aan de bancontact's.quote:Op donderdag 30 augustus 2007 22:38 schreef Whoopsydaisy het volgende:
[..]
Moet je een afspraak maken om een rekening te openen bij ING bank? En als je je rekening in het centrum opent, kun je dan ook op de campus terecht?
Aangezien hij Europees staatsburger is, de juiste vreemdelingenidentiteitskaart heeft kan hij gewoon aan de slag. Wel duidelijk op voorhand tegen de werkgever zeggen, ze zijn er niet allemaal even goed over ingelicht. Wat wel kan is dat ze vragen dat hij zich aansluit bij een Belgisch ziekenfonds.quote:Op dinsdag 18 september 2007 19:54 schreef Perzikje het volgende:
Hallo,
Ik heb een vraag. Mijn vriend studeert geneeskunde in Gent en nu wil hij daarbij ook gaan werken. Moet je daar een rijksregisternummer voor hebben? Is dat zoiets als een sofinummer in Nederland? Hij heeft in de gemeente waar hij nu op kamers zit (dicht tegen Gent aan) nu een vreemdelingendocument gehaald, zodat de IB-groep in Nederland weet dat hij in Belgie verblijft en Belgie ook weet dat hij in Belgie op kamers zit :-). Is er nog meer nodig?
Tot zover mijn vraagjes, bedankt alvast!
Kent jouw vriend toevallig ook leuke kamers?quote:Op dinsdag 18 september 2007 19:54 schreef Perzikje het volgende:
Hallo,
Ik heb een vraag. Mijn vriend studeert geneeskunde in Gent en nu wil hij daarbij ook gaan werken. Moet je daar een rijksregisternummer voor hebben? Is dat zoiets als een sofinummer in Nederland? Hij heeft in de gemeente waar hij nu op kamers zit (dicht tegen Gent aan) nu een vreemdelingendocument gehaald, zodat de IB-groep in Nederland weet dat hij in Belgie verblijft en Belgie ook weet dat hij in Belgie op kamers zit :-). Is er nog meer nodig?
Tot zover mijn vraagjes, bedankt alvast!
Dinsdag feestje op de VUBquote:Op vrijdag 24 augustus 2007 21:21 schreef Whoopsydaisy het volgende:
Weet iemand hoe dat zit bij VUB?
Ik heb de stufi nog niet helemaal rond, voorlopig ontvang ik een basisbeurs uitwonend. Ik heb me uitgeschreven in mijn nederlandse gemeente en ingeschreven in Brussel, dan kom ik in aanmerking voor de ziektenkostenverzekering in BE. Dat scheelt heel veel geld, 100 euro per maand of 10 euro per kwartaal. Ik heb geen attest hoeven overleggen, ben naar de ING bij de VUB gegaan en daar alleen mijn rijbewijs met een nederlands adres hoeven overleggen en mijn paspoort natuurlijk.quote:Op zaterdag 22 september 2007 00:11 schreef it_was_me het volgende:
@Whoopsydaisy: Hoe doe jij het met je inschrijving bij de gemeente en de IB-groep in NL.
Voor een rekening in Belgie moet je aantonen dat je in Belgie woonachtig bent (attest)
Of aan ieder die er iets vanaf weet![]()
ik vermoed dat dat ongeveer hetzelfde is, maar echt irriteren doe ik me daar niet aan. Als ik al eens in Nederland op een toetsenbordje moet tikken steek ik gewoon een eigen toetsenbordje in, en normaal is het toch de laptop (die uiteraard hetzelfde toetsenbord houdt als ik de grens overgaquote:Op vrijdag 12 oktober 2007 17:12 schreef MLI het volgende:
Vinden Belgen Nederlandse toetsenborden net zo irritant als wij die van jullie?![]()
Yep, die krijg ik ook altijd te horen.quote:Op vrijdag 12 oktober 2007 18:00 schreef T-Dub het volgende:
*Hoi, een Nederlandse, die afgestudeerd is aan de VUB, en die is blijven plakken in Brussel meldt zich
Ik woon hier graag, vind het meer dan tof enzovoorts. Heb werk nu.
Kennen jullie de uitspraak van de Belg die je introduceert bij vrienden: "Tis nen Ollanders, maar tis wel een goei hoor"
Moet er altijd om lachen.
Ik kan op beide blind typen , maar de Belgische Azerty vind ik toch handiger eigenlijk.quote:Op vrijdag 12 oktober 2007 17:12 schreef MLI het volgende:
Vinden Belgen Nederlandse toetsenborden net zo irritant als wij die van jullie?![]()
Wildvreemde studenten die om een sigaret vragen is niet eens zo vreemd hoor. Velen maken daar zelfs een 'sport' van ... (op een uitgaansavond op die manier hun weekvoorraad verzamelen ...)quote:Op maandag 24 september 2007 19:46 schreef Whoopsydaisy het volgende:
[..]
Ik heb de stufi nog niet helemaal rond, voorlopig ontvang ik een basisbeurs uitwonend. Ik heb me uitgeschreven in mijn nederlandse gemeente en ingeschreven in Brussel, dan kom ik in aanmerking voor de ziektenkostenverzekering in BE. Dat scheelt heel veel geld, 100 euro per maand of 10 euro per kwartaal. Ik heb geen attest hoeven overleggen, ben naar de ING bij de VUB gegaan en daar alleen mijn rijbewijs met een nederlands adres hoeven overleggen en mijn paspoort natuurlijk.
Brussel bevalt tot zover goed. Wat me wel opvalt is dat wildvreemden om sigaretten komen vragen, en dat zijn geen zwervers. Het betreft studenten en gewoon normale mensen, is dat normaal hier? Mijn buurtjes zeiden van niet, dus voorlopig zeg ik netjes nee. En wat me opvalt: de Belgen vinden het leuk om mensen op sleeptouw te nemen, de uitnodigingen voor feestjes vliegen me hier om de oren.
Vanavond een feestje in Depot, daar ga ik met veel van mijn buurtjes naartoe, heb er zin in!![]()
Hij moet er alleen wel nog rekening mee houden dat als ie zich domicileert in België hij als student niet meer dan 23 dagen per kwartaal mag werken of dat hij dan belastingsplichtig is op die arbeid ...quote:Op vrijdag 21 september 2007 23:32 schreef BrusselseSpruit het volgende:
[..]
Aangezien hij Europees staatsburger is, de juiste vreemdelingenidentiteitskaart heeft kan hij gewoon aan de slag. Wel duidelijk op voorhand tegen de werkgever zeggen, ze zijn er niet allemaal even goed over ingelicht. Wat wel kan is dat ze vragen dat hij zich aansluit bij een Belgisch ziekenfonds.
Dan word je toch gekort op je kindergeld of zoiets?quote:Op zondag 14 oktober 2007 04:56 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Hij moet er alleen wel nog rekening mee houden dat als ie zich domicileert in België hij als student niet meer dan 23 dagen per kwartaal mag werken of dat hij dan belastingsplichtig is op die arbeid ...
Niet alleen op je kindergeld. Dat vervalt dan inderdaad, maar je wordt ook nog eens belast op al je arbeid. Bij minder dan 23 dagen is dat vrijwel belastingsloos waardoor dat interessant is voor jezelf en voor je baas (je kost hem weinig en je houdt zelf er alles aan over) , maar eens daarboven val je onder de regeling van normale arbeid en dus de normale taks daarop. Waardoor als jij evenveel ervan wil overhouden je je baas veel meer kost (of dus in de meeste gevallen jij veel minder over hebt)quote:Op zondag 14 oktober 2007 19:10 schreef MLI het volgende:
[..]
Dan word je toch gekort op je kindergeld of zoiets?
Dat bedoel ik dus, je moet in zo'n geval goed afspreken met je baas hoe en wat aangegeven is van je werk enzo.quote:Op zondag 14 oktober 2007 19:51 schreef MLI het volgende:
Oh ja, het is hier in Belgie een soort volkssport om zoveel mogelijk de belasting te ontduiken toch?Mooi trekje vind ik dat, zeg belastingaftrek en je krijgt direct de aandacht. In Nederland betaal je gewoon, of je nou wil of niet. Of je korting krijgt is niet zo'n big deal. Ik werk als jobstudent, meer dan 23 dagen dus. Zal wel moeten, anders kom ik echt niet rond.
vergeet niet dat het niet echt superveel meer oplevert hoor.quote:Op zondag 14 oktober 2007 19:51 schreef MLI het volgende:
Oh ja, het is hier in Belgie een soort volkssport om zoveel mogelijk de belasting te ontduiken toch?Mooi trekje vind ik dat, zeg belastingaftrek en je krijgt direct de aandacht. In Nederland betaal je gewoon, of je nou wil of niet. Of je korting krijgt is niet zo'n big deal. Ik werk als jobstudent, meer dan 23 dagen dus. Zal wel moeten, anders kom ik echt niet rond.
dat moet een lucky shot zijn; heb ooit eens een komma verkeerd gezet en heb er een uitnodiging voor het belastingskantoor aan overgehouden. Ik geef wel toe dat ik er op 5 -zweterige- minuutjes vanaf was ; misschien wel omdat de betreffende fiscalistquote:Op zondag 14 oktober 2007 19:55 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Trouwens, ik heb hier ooit zelfs mijn belastingsbrief nog doodgewoon eens niet opgestuurd. Geen kat bij het ministerie die het gemerkt heeft![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |