RUFUS WAINWRIGHT![]()
Rufus Wainwright is geboren op 22 juli 1973 in Rhinebeck, New York als zoon van folk singer/songwriters Loudon Wainwright III en Kate McGarrigle.
Na de scheiding van zijn ouders is hij met zijn moeder en zus (
Martha, eveneens singer/songwriter) in Montreal gaan wonen.
Met twee gevierde muzikanten als ouders is het niet vreemd dat Rufus op zesjarige leeftijd begint met pianospelen. Ook zijn zangstem ontwikkeld zich snel.
Als dertienjarige gaat hij met zijn moeder, zus en tante (Anne McGarrigle) op tour als
McGarrigle Sisters and Family. Zijn performance valt dan al op, blijkend uit de nominatie voor de Juno (de Canadese Grammy) als veelbelovend artiest.
In zijn tienerjaren maakt Wainwright kennis met opera, waarvan vele invloeden goed te horen zijn in zijn muziek. Met name het tweeluik
Want bevat veel opera-invloeden. In diezelfde periode raakt hij gefascineerd door artiesten als Edith Piaf, Al Jolson en Judy Garland.
Na lange tijd in het clubcircuit van Montreal gespeeld te hebben, neemt Wainwright een aantal demo's op. DreamWorks-baas Lenny Waronker hoort de demo en is bijzonder onder de indruk. Het label tekent Wainwright en geeft hem de ruimte om te werken aan zijn titelloze debuut, wat in het voorjaar van 1998 verschijnt.
Het album werd positief ontvangen door de pers (met name in Canada). Rolling Stone magazine noemde het album een van de beste albums van het jaar. Eigenlijk is geen van Rufus' albums slecht ontvangen. Niet alleen de pers is fan, bij elk album wordt de groep aanhangers groter.
Door te spelen in het voor programma van Tori Amos in 2001 en 2002 ontdekte meer mensen het talent van Wainwright. Kort daarna begon hij zelf te touren (als hoofdact).
![]()
Wainwright kwam op jonge leeftijd uit voor zijn homoseksualteit. Zijn geaardheid steekt hij zeker niet onder stoelen of banken in zijn liedteksten. Opmerkelijk, want in thuisland Amerika is het een behoorlijk risico voor een artiest op weg naar de top om openlijk homo te zijn.
De critici zijn over het algemeen lovend over Rufus en hij wordt al vaak vergeleken met Randy Newman. Zanger/bassist Sting zei over Rufus Wainwright: 'Hij staat buiten de tijd, daarom is hij tijdloos'. Elton John heeft hem recentelijk de beste muziekschrijver ooit genoemd.
Wainwright is behoorlijk productief. Naast zijn albums, schrijft en zingt hij veel voor films. Zo zijn in een grote hoeveelheid films liedjes te horen die Wainwright speciaal voor de gelegenheid schreef en opnam.
Rufus is onder meer te horen in
Meet The Robinsons,
The Aviator (waarin hij ook te zien is),
Bridget Jones: The Edge Of Reason,
I Am Sam en
Brokeback Mountain.
Naast het vele schrijven en opnemen, is Rufus buitengewoon druk met optreden. Hij is het grootste deel van het jaar onderweg om wereldwijd op te treden. Niet alleen concerten (solo of met band) brengen hem over de hele wereld, ook speelt hij vaak (een bescheiden rol) bij zijn familie (zus Martha of met de McGarrigle familie).
Ook bevriende muzikanten (Teddy Thompson, Antony (van The Johnsons), Joan Wasser (Joan As Policewoman)) kunnen rekenen op zijn steun, in de studio of op het podium.
![]()
In juni 2006 trad Rufus Wainwright op in Carnegy Hall. Met orkest bracht hij integraal het legendarische concert dat Judy Garland in diezelfde Carnegy Hall gaf in 1961. Rufus' interpretatie van het Garland-concert is voor DVD opgenomen en zal eind 2007 verschijnen.
Na het succes van de optredens in New York, bracht hij dezelfde voorstelling ook in Parijs en Londen.
Tijdens de Paris Fashion Week in oktober 2006 heeft Rufus Wainwright opgetreden tijdens de show van de Nederlandse mode-ontwerpers Viktor & Rolf. Voor de introductie van hun eerste mannenparfum heeft hij een speciaal nummer geschreven:
Ode to Antidote.
In samenwerking met de New Yorkse Metropolitan Opera is Rufus momenteel druk bezig met het uitwerken van het door Wainwright geschreven libretto, wat de titel
Prima Donna mee heeft gekregen. Het verhaal gaat over een dag uit het leven van een sopraan. Volgens de zanger moeten we geen grootse historische opera verwachten met een spectaculair decor, er spelen namelijk maar vier personages in
Prima Donna.
Discografie:
1998: Rufus Wainwright
2001: Poses
2003: Want One
2004: Want Two
2007: Release The StarsVoorgaand topic: Rufus Wainwright[ Bericht 0% gewijzigd door Michiel72 op 28-06-2007 16:12:18 ]