Balfour verklaring dateert van vóór de holocaust.quote:Op maandag 25 juni 2007 12:49 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
4. Het Israel-Palestina conflict en alle daaruit voortvloeiend gezeik (en dat is een hoop!): zonder Duitslands holocaust was Israel er nooit gekomen.
Integendeel, als extreemrechts overal is, is het nergens.quote:3. extreemrechts is van alle tijden.
Dat viel echter de Inquisitie niet te verwijten.quote:ttv de inquisitie werd ook zo ongeveer iedereen vermoord die er net ietsje minder uit zag, of niet datgene geloofde wat in het plaatje pastte.
Ik neem aan dat je de zesdaagse oorlog bedoelt.quote:En de Jom-Kippoer oorlog was meer vanuit de Joden zelf, en vooral dat is de aanzet geweest tot de rotzooi nu.
Waarom was de Nederlandse gedachte van overbevolking een gevolg van WO2?quote:Op maandag 25 juni 2007 12:49 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
1. Het immigratieprobleem: na de door Duitsland gestarte WOII was West-Europa zo in puin geschoten dat alles opnieuw opgebouwd moest worden. Nederland vond zichzelf overbevolkt en ging actief ervoor zorgen dat Nederlanders naar het buitenland gingen emigreren. Wat een paar decennia later resulteerde in te weinig arbeidskrachten voor de groeiende economie waarna we gasten uit Marokko en Turkije gingen importeren. Waar dat toe geleid heeft mag bekend zijn.... hoofdschuldige: Duitsland.
Marx was geen Duitser maar een Pruis die vanaf z'n 25e in Frankrijk, België, Nederland en Engeland leefde tot het einde van z'n leven. Z'n ouders waren Joods (later bekeerd tot Protestantisme uit angst voor werkloosheid), onderdeel van het Franse Keizerrijk en beïnvloed door de Franse revolutie.quote:2. De verrotte staat van landen als Polen, Rusland, Cuba, China, Colombia en het feit dat die goedkope arbeid daarvandaan ons kapot concurreert etc: die landen zijn jarenlang (vrijwillig of onvrijwillig) communistisch geweest. Wat als bijverschijnsel ook nog de koude oorlog, miljoenen doden en bijna een 3e wereld kernoorlog heeft opgeleverd. Wie kwam er met dat communisme op de proppen? Juistem, Karl Marx en dat was.... tada... een Duitser.
Mwach, andere landen in die tijd konden er ook wat van anders, hejje voorbeelden?quote:3. Extreem-rechts gezeik: geperfectioneerd en tot in het extreme uitgevoerd door: jawel, Duitsland.
Nee, Israël was een kwestie van tijd vanaf de Balfour declaratie van 1917. Het enige dat de holocaust mogelijk heeft veroorzaakt is een lange tijd het klakkeloos steunen van Israël wat de situatie verslechterd heeft.quote:4. Het Israel-Palestina conflict en alle daaruit voortvloeiend gezeik (en dat is een hoop!): zonder Duitslands holocaust was Israel er nooit gekomen.
Is het Duitsland aan te rekenen dat de Fransen en Britten het Ottomaanse Rijk zo compleet verneukt hebben? Waarschijnlijk was het toch wel ten dode opgeschreven maar dan was het langs natuurlijkere scheurlijnen gebeurd. Slechts Duitsland WO1 aanrekenen is trouwens naïef als heel Europa aan het wachten was op een oorlog en er redelijk naar uitkeek.quote:5. Het gezeik in het Midden-Oosten: zonder de 1e wereldoorlog (Duitslands schuld) waren die gebieden niet in Engelse en Franse handen gekomen. Zonder de 2e wereldoorlog waren die gebieden nog in Engelse en Franse handen geweest en hoefden er geen willekeurig grenzen getrokken te worden wat tot nu toe het gezeik oplevert.
quote:"America should have minded her own business and stayed out of the World War. If you hadn't entered the war the Allies would have made peace with Germany in the Spring of 1917. Had we made peace then there would have been no collapse in Russia followed by Communism, no breakdown in Italy followed by Fascism, and Germany would not have signed the Versailles Treaty, which has enthroned Nazism in Germany. If America had stayed out of the war, all these 'isms' wouldn't today be sweeping the continent of Europe and breaking down parliamentary government - and if England had made peace early in 1917, it would have saved over one million British, French, American, and other lives."
WO2 zorgde misschien voor het opgeven van de bezittingen in Afrika maar waarom is er besloten tot die lijnen? Dat kan je moeilijk Duitsland aanrekenen, zij zijn misschien wel de oorzaak geweest van het opdelen maar de manier waarop was niet aan hen.quote:6. De staat van Afrika: Zonder de 2e wereldoorlog waren die gebieden nog in Engelse en Franse handen geweest en hoefden er geen willekeurig grenzen getrokken te worden wat tot nu toe het gezeik oplevert.
Die alleen maar goed benute wat de Amerikaan Goddard aan het uitvoeren was, iets wat het Amerikaanse leger liet liggen omdat ze het nut van raketten niet inzagen.quote:7. Vervuiling van de ruimte: de ruimtevaart heeft 1 man gehad waarop alles gebaseerd is. Wederom was die vuige vent een Duitser: Werner von Braun. Dus als je weer wordt bespioneerd door een sateliet of met je blote tieten op Google Earth staat weet je welk kutland er voor gezorgt heeft.
quote:8. De atoombom: zonder Albert Einstein geen atoombom. En waar kwam die vuilak vandaan? Juistem!
Jaquote:Op maandag 25 juni 2007 22:59 schreef Apropos het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je de zesdaagse oorlog bedoelt.
Dus 1 man is een Duitser en dus is het gelijk de schuld van het hele land?quote:Juistem, Karl Marx en dat was.... tada... een Duitser.
Dus de man die communisme bedacht heeft is bekeerd door Fransen tot het communisme?quote:Op dinsdag 26 juni 2007 13:52 schreef Dagonet het volgende:
Marx was geen Duitser maar een Pruis die vanaf z'n 25e in Frankrijk, België, Nederland en Engeland leefde tot het einde van z'n leven. Z'n ouders waren Joods (later bekeerd tot Protestantisme uit angst voor werkloosheid), onderdeel van het Franse Keizerrijk en beïnvloed door de Franse revolutie.
Marx zelf wordt door Fransen bekeerd tot het communisme.
Marx heeft het communisme niet bedacht, hij had de illusie dat hij het tot dan toe utopische gedachtengoed van een wetenschappelijke basis had voorzien.quote:Op woensdag 27 juni 2007 11:25 schreef NathraX het volgende:
[..]
Dus de man die communisme bedacht heeft is bekeerd door Fransen tot het communisme?
Rond 1870 had je in Parijs de Commune-beweging, een vroege voorloper van communisme.quote:Op woensdag 27 juni 2007 11:25 schreef NathraX het volgende:
[..]
Dus de man die communisme bedacht heeft is bekeerd door Fransen tot het communisme?
Ach die fransen hebben wel meer rare trekjes, ze waren immers ook de meest fanatieke antisemieten.quote:Op woensdag 27 juni 2007 15:06 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Rond 1870 had je in Parijs de Commune-beweging, een vroege voorloper van communisme.
Oh ja? Bron?quote:Op woensdag 27 juni 2007 15:09 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Ach die fransen hebben wel meer rare trekjes, ze waren immers ook de meest fanatieke antisemieten.
In de 19e en begin 20e eeuw was antisemitisme in Frankrijk veel meer geaccepteerd dan in de rest van Europa pas in de jaren 30 van de vorige eeuw kwam Duitsland wat dat betreft voor te liggen.quote:
Dreyfus kwam in het nieuws, door Jaures. Hetzelfde gebeurde in die tijd in allerlei landen, rangen en standen.quote:Op woensdag 27 juni 2007 15:16 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
In de 19e en begin 20e eeuw was antisemitisme in Frankrijk veel meer geaccepteerd dan in de rest van Europa pas in de jaren 30 van de vorige eeuw kwam Duitsland wat dat betreft voor te liggen.
Kijk eens naar zaken als de Dreyfus-affaire.
Als je denkt dat zo'n stroming door slechts één persoon bedacht kan worden dan heb je toch een beetje een vreemd beeld denk ik.quote:Op woensdag 27 juni 2007 11:25 schreef NathraX het volgende:
[..]
Dus de man die communisme bedacht heeft is bekeerd door Fransen tot het communisme?
Nogmaals: Anti-semitisme was een probleem in alle landen in Europa. In Frankrijk kwam Dreyfus in het nieuws. In andere landen bleef veel verborgen.quote:Op woensdag 27 juni 2007 18:44 schreef Apropos het volgende:
Het Frans antisemitisme tijdens het interbellum was ook niet mis. Daarbij, men begon de Joden al buiten te sluiten voordat de Duitse bezetter daartoe zelfs maar aanstalten maakte.
Dat is uiteraard geheel correct.quote:Op woensdag 27 juni 2007 18:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nogmaals: Anti-semitisme was een probleem in alle landen in Europa. In Frankrijk kwam Dreyfus in het nieuws. In andere landen bleef veel verborgen.
Het is wel zo dat Duitsland in WO 1 Lenin aan de macht hielp. Na de Februari revolutie van 1917 kwam er nog een oktober revolutie wat de staatsgreep van de Bolsjewieken was die het uiterst vernederende Brest Litovsk pact tekende. Dit leidde tot "vrede" en de inzet van de Duitsers die tegen Rusland vochten aan het westfront, echter de offensieven in het westen mislukten, en de Duitsers die achterbleven in het Oosten werden weer door oprukkende Britten via het oude Ottomaanse rijk aangevallen.quote:Op woensdag 27 juni 2007 18:46 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Als je denkt dat zo'n stroming door slechts één persoon bedacht kan worden dan heb je toch een beetje een vreemd beeld denk ik..
Sterker nog, de Keizer die van het Christendom een staatsgodsdient maakte; nl. Flavius Augustus Constantijn en hierdoor de essentiele grondsteen voor de ultieme ineenstorting van het romeinse rijk en de tweedeling tussen het oosten en het westen van Europa ....quote:Op maandag 25 juni 2007 12:49 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Wie kwam er met dat communisme op de proppen? Juistem, Karl Marx en dat was.... tada... een Duitser.
Vergeet het Poolse anti-semitisme niet.quote:Op woensdag 27 juni 2007 18:44 schreef Apropos het volgende:
Het Frans antisemitisme tijdens het interbellum was ook niet mis. Daarbij, men begon de Joden al buiten te sluiten voordat de Duitse bezetter daartoe zelfs maar aanstalten maakte.
Ach dat is hetzelfde.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 13:52 schreef Dagonet het volgende:
Marx was geen Duitser maar een Pruis
Er werden veel te weinig Duitsers vanuit het Oosten naar het Westfront gebracht, als dat massaler was gebeurt hadden ze in het Westen kunnen winnen voordat Amerika op volle sterkte aanwezig was.quote:Op zondag 1 juli 2007 22:12 schreef marcston het volgende:
[..]
Het is wel zo dat Duitsland in WO 1 Lenin aan de macht hielp. Na de Februari revolutie van 1917 kwam er nog een oktober revolutie wat de staatsgreep van de Bolsjewieken was die het uiterst vernederende Brest Litovsk pact tekende. Dit leidde tot "vrede" en de inzet van de Duitsers die tegen Rusland vochten aan het westfront, echter de offensieven in het westen mislukten, en de Duitsers die achterbleven in het Oosten werden weer door oprukkende Britten via het oude Ottomaanse rijk aangevallen.
Dat doe je opzettelijk he, die kostelijke fouten?quote:Op maandag 2 juli 2007 13:45 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Sterker nog, de Keizer die van het Christendom een staatsgodsdient maakte; nl. Flavius Augustus Constantijn en hierdoor de essentiele grondsteen voor de ultieme ineenstorting van het romeinse rijk en de tweedeling tussen het oosten en het westen van Europa ....
Die kwam uiteindelijk uit exact dezelfde stad als waar Karl Marx geboren is ...
quote:Aan het einde van de Eerste Wereldoorlog stonden de geallieerde landen erop dat in het vredesverdrag een speciale clausule zou worden opgenomen waarin stond dat Duitsland volledig verantwoordelijk was voor de oorlog. De simpele verklaring dat de oorlog volledig veroorzaakt zou zijn door de Duitse politiek en Duitse ambities is sindsdien onderwerp geweest van veel discussies. Door historici is uitgebreid onderzoek gedaan in de archieven om vervolgens het bovengenoemde standpunt te verdedigen danwel te betwisten. Wanneer we de aanloop van de crisis in 1914 echter goed bestuderen dan wordt duidelijk dat elke eenzijdige verklaring onvoldoende is om uit te leggen hoe de crisis heeft kunnen uitmonden in zo’n grote oorlog. Aan de ene kant is het zo dat de manier waarop Duitsland reageerde op de moordaanslag niet bepaald gericht was op het voorkomen van een oorlog. Aan de andere kant kunnen we aan de reacties in de andere landen zien, en met name aan het enthousiasme waarmee de oorlog werd begroet, dat er meer factoren meespeelden. Het is een opeenstapeling geweest van omstandigheden op sociaal, economisch, politiek en zelfs psychologisch vlak, die er samen toe hebben geleid dat in de beslissende weken in 1914 door de verschillende landen is gekozen voor een grote Europese oorlog.”
(vertaald uit: Europe since 1870, James Joll)
Ik weet het, ik weet het, het moet Theodosius zijn.quote:Op maandag 2 juli 2007 15:43 schreef Apropos het volgende:
Dat doe je opzettelijk he, die kostelijke fouten?
Marx als Servier en de grondslag voor een ineenstorting zijn ook kostelijk. En daarmee is het festijn nog lang niet ten einde.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 18:33 schreef Pius_XII het volgende:
[..]
Ik weet het, ik weet het, het moet Theodosius zijn.![]()
![]()
doe niet zo laf dat je kennelijk niet de discussie over het vermeend ontbrekende waarheidsgehalte van mn woorden durft aan te gaan en ontwijkt ...quote:Op dinsdag 3 juli 2007 22:12 schreef Apropos het volgende:
[..]
Marx als Servier en de grondslag voor een ineenstorting zijn ook kostelijk. En daarmee is het festijn nog lang niet ten einde.
Dat was maar een grapje, hoor, vandaar de zonnebril.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 23:01 schreef RM-rf het volgende:
[..]
doe niet zo laf dat je kennelijk niet de discussie over het vermeend ontbrekende waarheidsgehalte van mn woorden durft aan te gaan en ontwijkt ...
Als jee wilt opmerkenn dat het hoooguit eeen wat non-conformistische interpretatie is soit, maar aperte onjuistheden zul je dr niet zomaar in aantreffen, hooguit bepaalde gevolgtrekkingen waar niet iedereen het mee eens hoeft te zijn, maar ik poog ook niet eenieder te geriefen.
Ik heb welbewust gemeld dat Constantijn 'afkomstig' was uit dezelfde (Duitse) stad waar Marx geboren is, daarin is een duidelijk verschil in de zin dat ik idd niet kan beweren dat Constantijn daar geboren zou zijn, die is idd geboren uit een hoer (of voor de teren-van-haartm een dochter van een herbergier) in Servie in een verder naamloze plaats die nooit zijn zetel was ... wel was zijn hoofdstad en de officiele zetel van zijn rijk niet Rome maar tot 330 die duitse geboortestad van Marx ).
Dat is inderdaad best steekhoudend. Constantijn was echter vooral ook pragmatisch en je kunt zijn bemoeienis zien als een vervolg van het tolerantie-edict.quote:verder, de instellling van het Christendom als staatsgodsdienst binnen het Romeinse rijk, waarvoor ik idd niet zozeer de proclamatie daarvan neem door Theodosius (welke enkel een bevestiging vormde van het decreet van Nicae uit 324 van Constantijn) maar eerder het concilie van Nicae zélf waar de Romeinse Keizert zélf wel degelijk een onevenredige grote bemoeienis kende bij het vaststellen van de officiele kerkelijke canon, welke vooral politiek gemotiveerd was (als Constantijn zijn persoonlijk gevoel had gevolg, had hij wel de Arianisten gesteund, politiek was het echter opportunistischer de homounisten te steunen die een veel centraal-hierarchisch gezagsstelsel voorrstonden van 'eenheid' ) ...
Die Romeinse godsdienstvrijheid was, voor zover ik weet, nooit uitgangspunt van het beleid geweest, maar gewoon grotendeels pragmatisme.quote:Constantijn was degene die vervolgens als eerste romeinse keizer een vorm van godsdienstvervolging instelde die inging op het bestraffen van mensen die een interne theologische vraag binnen eenn religie niet ondersteunden (de Arianisten, welke overigens lange tijd zijn eigen religieuze begeldiing vormde en volgens geruchten is het zo dat 'als' Constantijn zichzelf heeft laten dopen, dit hoogstwaarschijnlijk door een Arianist was) ....
Waar de romeinen eigenlijk juist een grote godsdienstvrijheid kenden, met één voorwaarde en dat was dat iedere burger ook gehoorzaam diende te zijn aan de Keizer en deze diende te accepteren als het hoogste gezag, geen religie toestond die dat gezag van de keizer zelf ondergroef...
Dat werd door Constantijn volledig omvergeworpen voor een systeem waar het overheidsgezag duidelijk stelling nam in levensbeschouwelijke en theologische zaken.
Ik weet niet of dit zo'n directe invloed heeft gehad op het Romeinse leven.quote:Onder Constantijn werd het romeinse rijk, dat in zijn eigen vorm juist zeer 'supra-religieus' was, juist zelf een stevige betrokkene binnen één specifieke kerk, nl. de christelijke en verbond ook de toekomst van het Rijk eraan....
Dat leidde onvoorkomelijk tot een verdere fragmentarisering tussen verschillende bevolkingsgroepen die zeer verschillende religieuze rituelen aanhingen
dat betwijfl ik nu net.... het Edict van Milaan vond ik nu net een fantastisch vorm van regeringsconcept (ook hhet scheppen van redeljk vergaande economische vrijheden voor verschillende religies) en ik kan me voorstellen dat ik in die tijd wel een voorstander van zulk een tolerant en seculier staatsopperhoofd zou zijn geweest, ....quote:Op dinsdag 3 juli 2007 23:08 schreef Apropos het volgende:
Dat is inderdaad best steekhoudend. Constantijn was echter vooral ook pragmatisch en je kunt zijn bemoeienis zien als een vervolg van het tolerantie-edict.
Of die oorlog onder alle omstandigheden afwendbaar was?quote:Op dinsdag 3 juli 2007 18:15 schreef StarGazer het volgende:
Ach, het was geen kwestie van OF de oorlog zou uitbreken, het was meer een kwestie van wanneer. Er werd in eerste instantie ingezet op 1917, het werd uiteindelijk 1914. De Eerste Wereldoorlog was onafwendbaar, hoe je het ook wend of keert. De schuld eenzijdig bij Duitsland leggen is nogal naief vind ik.
daarin had hij natuurlijk groot gelijk, enkel vinden de engelsen dat ze dat enkel van zichzelf mogen zeggen en worden boos als iemand anders die waarheid zegt ...quote:Op vrijdag 6 juli 2007 11:20 schreef marcston het volgende:
Keizer die op een vriendschappelijk reis naar engeland riep dat alle engelsen niet goed bij hun hoofd waren en tegelijkertijd vriend willen blijven![]()
klopt natuurlijk, maar frankrijk bestaat natuurlijk voor een groot deel uit die Frankische stammen die door de Hunnen uit Germania verdreven werden en toen die dappere Galliers overvleugelden...quote:Op vrijdag 6 juli 2007 12:58 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Je kan net zo goed zeggen dat Frankrijk de schuld van alles is
Hahaha,quote:Op vrijdag 6 juli 2007 12:48 schreef RM-rf het volgende:
[..]
daarin had hij natuurlijk groot gelijk, enkel vinden de engelsen dat ze dat enkel van zichzelf mogen zeggen en worden boos als iemand anders die waarheid zegt ...
sterker nog, Wilhelm voelde zich, als kleinzoon van Koningin Victoria en direkte familie met de engelse koningsfamilie met wie hij zeer goede banden had, zelf waarschijnlijk ook half-engelsman.
De latere Kaiser Wilhelm als 'little chap' op Balmoral Castle met zn vader:
Tja maar als het verdrag van versaille UITGEVOERD zou zijn in de jaren 30 en Duitsland zou gedwongen zijn te blijven betalen en een leger te hebben van max 100.000 man. Zou Duitsland dan de kans gehad hebben WO 2 te beginnen?quote:Op vrijdag 6 juli 2007 12:58 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Je kan net zo goed zeggen dat Frankrijk de schuld van alles is, als premier Clemencau na WO1 niet er op had gestaan om Duitsland helemaal tot de bedelstaf te brengen, was er mischien niet voldoende draagvlak geweest in Duitsland om voor Hitler aan de macht te komen.
Ach ja de Duitsers hadden in principe in het begin van de oorlog Frankrijk zo op kunnen rollen. Tactische blunders hebben de Fransen gered.quote:Op maandag 2 juli 2007 15:00 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Er werden veel te weinig Duitsers vanuit het Oosten naar het Westfront gebracht, als dat massaler was gebeurt hadden ze in het Westen kunnen winnen voordat Amerika op volle sterkte aanwezig was.
De Duitsers hadden de oorlog in 1918 ook nog wel kunnen winnen.quote:Op vrijdag 6 juli 2007 13:18 schreef marcston het volgende:
[..]
Als Duitsland tot in 1919 had doorgevochten en de allies Duitsland in puin hadden kunnen schieten?.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |