quote:bak aardbeien 500 gr
125 gr suiker
2 zakjes vanillesuiker (15 gr)
250 ml slagroom
500 gr kwark
- Aardbeien pureren
- Slagroom beetje opkloppen met suiker en vanillesuiker
- Kwark slagroom en aardbeien door elkaar mengen en in de ijsbak gieten...
quote:500 gram bramen
250 gram basterdsuiker
2 eetl. citroensap
400 gram room
de boel gemixt met de staafmixer en in een diepvriesbak gedaan.
onder regelmatig omroeren laten invriezen en ziedaar:
quote:150 ml volle melk
200 ml room
200 ml romige kokosmelk (pakje, conimex)
25 gr kokos
90 gr suiker
40 gr malibu
room licht opkloppen, suiker erdoor, melk erbij
kokos en malibu bij elkaar doen en even laten staan
door elkaar mixen
in de ijsmachine schenken en draaien maar
linkje naar het vorige topicquote:Heb een eenvoudig recept bedacht voor een lekker zacht en romig vanilleijs, waarmee iedereen kan werken, zonder koken of eieren.
Vanillestokje
125 cc slagroom
4 a 5 eetlepels suiker
halve liter vanillevla
Haal het merg uit een vanillestokje en doe deze bij de slagroom, doe de suiker in de slagroom en sla deze lobbig, stijf maar niet helemaal stijf,
Voeg de vla toe en roer het goed door elkaar.
Doe dit in de ijsmachine.
Ligt eraan hoeveel ijs ze eten, maar standaard is een recept voor 4 personen. Is het lekker geworden?quote:Op maandag 23 juli 2007 22:16 schreef justmattie het volgende:
ff mn eigen stormloop-topic kicken
Ik wil morgen dus dat recept gaan maken met vanillevla. van pietverdriet. Alleen voor hoeveel pers. is dat recept ongeveer Piet?
De structuur van het ijs was perfect, maar de smaak veel te zuur, volgende keer minder citroen erin.quote:Op zaterdag 11 augustus 2007 18:18 schreef Pietverdriet het volgende:
Vanavond het volgende experiment
250 cc water
200 gram suiker
sap van 3 citroenen
Dit in de koeling tot ijskoud en dan in de lopende ijsmachine zodat het snel bevriest.
zal dit niet lekkerder zijn met sinaasappels erbij?quote:Op zaterdag 11 augustus 2007 18:18 schreef Pietverdriet het volgende:
Vanavond het volgende experiment
250 cc water
200 gram suiker
sap van 3 citroenen
Dit in de koeling tot ijskoud en dan in de lopende ijsmachine zodat het snel bevriest.
Het ijs was iets te zoet, volgende keer wat minder suiker, maar voor de rest, goddelijk, werkelijk goddelijk,,quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 20:36 schreef Pietverdriet het volgende:
Nieuw vanilleijs recept
200 ml volle melk,
200 ml minstens 35% vette slagroom,
4 eidooiers,
150 gram suiker
en 1 vanille stokje.
Vanillestokje opensnijden en de zaadjes met een mes eruit schrapen en in de melk doen.
Deel (helft) van de suiker in een vijzel en de rest van het vanillestokje in heel kleine stukjes snijden er erbij doen, met de stamper vanille in de suiker vermalen.
De vanille en suiker bij de melk doen (dit is trouwens ook de manier om zelf vanillesuiker te maken, veeeeeeel lekkerder dan de chemische vaniline suiker in de zakjes)
De melk verwarmen tot ca 85 graden, niet laten koken, deksel erop en laten staan.
De eidooiers met de suiker tot een creme roeren.
De melk die een half uurtje de vanillesmaak heeft aan kunnen nemen door een zeef halen en vermengen met de eidooiers.
In een rvs schaal doen en au bain marie verwarmen tot de melk een binding krijgt van de eidooiers, de hele tijd goed om blijven roeren met een garde.
Als het gebonden is het mengsel in de bak in een andere bak met ijswater snel af laten koelen en er de koude slagroom bij doen en luchtig slaan met een garde.
Dit mengsel in de ijsmachine doen.
Heb het geproeft voor het erin ging, het smaakte als het platonische idee van vanille vla, goddelijke vla.
Ijsmachine loopt nu, ben benieuwd hoe het ijs wordt.
Dan is het geen citroensorbet.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 21:00 schreef Erosjuhhh het volgende:
[..]
zal dit niet lekkerder zijn met sinaasappels erbij?
ga jij ook nog wel hebben.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 21:13 schreef Erosjuhhh het volgende:
nee dat klopt.. zou t meer citrussorbet zijn.. mandarijntjessorbet, goed plan! alleen wel in december?
vind ze nu niet echt lekker ofzo...
wou dat ik een ijsmachine had, jij geluksvogel piet
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |