quote:Voetballers Japan, Australië en Zuid-Korea naar OS
SINGAPORE - Australië, Zuid-Korea en Japan hebben tickets veroverd voor het olympisch voetbaltoernooi, volgend jaar in Peking. Australië had woensdag in de Aziatische kwalificatiezone in groep A voldoende aan een gelijkspel tegen Noord-Korea (1-1).
Voor Japan gold in groep C hetzelfde na een remise tegen Saudi-Arabië (0-0). Ook Zuid-Korea had woensdag tegen Bahrein nog een punt nodig en voldeed keurig aan die opdracht (0-0).
Australië won kwalificatiegroep A met 12 punten uit zes duels. Zuid-Korea bleef een punt voor op Bahrein in groep B. Japan haalde in groep C 11 punten uit zes duels. China is als gastland de vierde deelnemer namens Azië. Ook Nederland komt tijdens het olympisch voetbaltoernooi in actie.
Jeetje ....quote:‘Kaká, Robinho en Ronaldinho op Spelen’
Namens Nederland zien Clarence Seedorf en Roy Makaay deelname aan de Olympische Spelen wel zitten en in Italië zou Filippo Inzaghi het retourtje Peking met twee handen aanpakken. Ook in Brazilië wordt het nodige gespeculeerd. Naar verluidt wil bondscoach Dunga volgend jaar Kaká, Robinho en Ronaldinho meenemen naar het mondiale evenement. Het Olympische voetbaltoernooi is oorspronkelijk bedoeld voor spelers tot 23 jaar, maar ieder land krijgt de kans om drie oudere spelers mee te nemen.
Brazilië vierde vijfmaal de wereldtitel, won vele WK’s in verschillende leeftijdscategorieën, maar legde nog nooit beslag op Olympisch goud. Het falen op de Olympische Spelen van zeven jaar terug kostte Vanderlei Luxemburgo zelfs zijn baan.
dudequote:Op dinsdag 4 december 2007 15:40 schreef Fides het volgende:
En Robinho is niet speelgerechtigd, wordt over een maandje ofwat 24 jaar.
Hij reageert hier op:quote:Op dinsdag 4 december 2007 15:49 schreef Dos37 het volgende:
[..]
dude
"Het Olympische voetbaltoernooi is oorspronkelijk bedoeld voor spelers tot 23 jaar, maar ieder land krijgt de kans om drie oudere spelers mee te nemen."
quote:En Robinho is trouwens toch nog gewoon speelgerechtigd?
zoiets dusquote:Op dinsdag 19 juni 2007 11:14 schreef Lionheaad het volgende:
[..]
Dat PDF stukje gaat over de kwalificatie, niet over het hoofdtoernooi.
In deze PDF (van Athene 2004)staat het wel goed: http://www.fifa.com/mm/do(...)n/olympia_e_1573.pdf
[..]
1981 wordt nu 1985 vermoed ik....dus alle spelers geboren na 1 januari 1985 + 3 dispensatie spelers die ouder zijn
quote:Competitiestart 2008-2009 twee weken later De start van de competitie in 2008-2009 is met twee weken verschoven. Dat is bepaald in verband met de Olympische spelen in Peking, die worden gehouden van 8 tot en met 24 augustus volgend jaar. De openingswedstrijd om de Johan Cruijff Schaal is op zaterdag 23 augustus, zo maakte de KNVB vandaag bekend.
CL begint pas later in september, maar je zit wel met die voorronde.quote:Op woensdag 12 december 2007 17:59 schreef Dos37 het volgende:
Mooi dat zo kan, alleen de champions league wordt natuurlijk niet verplaatst.
Denk niet dat deze alle 5 in de 18 koppige selectie zitten om eerlijk te zijn.quote:Op woensdag 12 december 2007 18:01 schreef MaxPower het volgende:
scheelt nogal wat voor sc Heerenveen met Zuiverloon, JongAPin, Drost en Roorda en Beerens.
de afspraak staat dat de ploeg CL voorronde moet spelen ontzien wqordt qua geselecteerde spelers.quote:Op woensdag 12 december 2007 17:59 schreef Dos37 het volgende:
Mooi dat zo kan, alleen de champions league wordt natuurlijk niet verplaatst.
Ik begrijp niet waarom Van Basten hem nooit geselecteerd heeft. Blijkbaar was het een misdaad om in de Duitse competitie te spelen zonder daarvoor een periode bij Ajax gehad te hebben.quote:Op donderdag 13 december 2007 10:25 schreef One_conundrum het volgende:
En het zou jammer zijn als iemand als Makaay dan niet meekan ...
Selectie van het Nederlandse Olympisch elftal tegen Italie: [OS] Oranje: Meedoen is belangrijker dan eigen competitie.quote:Tegenstanders olympisch elftal in april bekend
01 februari 2008
Het olympisch elftal weet op 20 april tegen wie het op de Olympische Spelen speelt. De formatie wordt dan tijdens een loting in Peking ingedeeld in één van de vier poules van vier landen. Twaalf formaties hebben zich al voor de Spelen geplaatst. Behalve Oranje zijn dat Servië, België, Italië, Ivoorkust, Kameroen, China, Japan, Zuid-Korea, Australië, Brazilië en titelhouder Argentinië.
De route van de ploeg van Foppe de Haan richting Peking is inmiddels bekend. De formatie oefent op 5 februari tegen Italië en op 26 maart tegen Estland. De ploeg komt op 20 mei in Tilburg bijeen voor een trainingskamp. Het olympisch elftal oefent op 23 mei tegen Zwitserland en acteert tussen 24 en 31 mei op een vierlandentoernooi met gastland Zweden, Portugal en Frankrijk. De Haan presenteert na dit toernooi zijn voorlopige olympische selectie.
Na een korte vakantie hervatten de jonge voetballers op 21 juli de voorbereiding op de Olympische Spelen. De Haan moet op 23 juli zijn definitieve spelersgroep vrijgeven. Het olympisch elftal speelt tussen 26 en 31 juli eerst nog een vierlandentoernooi in Hongkong en vertrekt op 3 augustus naar China. Het olympisch voetbaltoernooi begint op 7 augustus.
quote:KNVB-coach Foppe de Haan heeft de selectie van het Olympisch elftal bekendgemaakt. Hedwiges Maduro is een van de achttien spelers die komende maandag afreist naar Italië. Een dag later (dinsdag 5 februari) wordt in Stadion Paolo Mazza in Ferrara om 21.00 uur afgetrapt voor het duel tussen de Olympiërs van Italië en Nederland.
Maduro kwam nog niet eerder uit voor het Olympisch elftal. De twaalfvoudige A-international van Valencia maakte tijdens het afgelopen duel van het Nederlands elftal (21 november, 2-1 verlies in en tegen Belarus) nog deel uit van de selectie van bondscoaches Marco van Basten en John van ’t Schip.
De selectie van het Olympisch elftal voor de ontmoeting met de Italianen bestaat uit spelers die zijn geboren op of na 1 januari 1985, terwijl de leeftijdsgrens voor Jong Oranje op 1 januari 1986 ligt. Otman Bakkal en Hedwiges Maduro, beiden geboren in 1985, zijn de enige twee spelers uit de huidige Olympische selectie die niet speelgerechtigd zijn voor Jong Oranje.
De volgende 18 spelers maken deel uit van de selectie van het Olympisch elftal:
Doel: Piet Velthuizen (Vitesse), Kenneth Vermeer (Willem II).
Achterhoede: Ryan Donk (AZ), Henrico Drost (sc Heerenveen), Calvin Jong-A-Pin (sc Heerenveen), Dirk Marcellis (PSV), Erik Pieters (FC Utrecht), Gianni Zuiverloon (sc Heerenveen).
Middenveld: Ismaïl Aissati (PSV), Otman Bakkal (PSV), Kees Luijckx (Excelsior), Hedwiges Maduro (Valencia), Geert-Arend Roorda (sc Heerenveen).
Aanval: Nordin Amrabat (VVV-Venlo), Roy Beerens (sc Heerenveen), Royston Drenthe (Real Madrid), Leroy George (FC Utrecht), Evander Sno (Celtic).
Dit zijn maar 18 spelers, voor de OS mogen er vast iets van 23 mee...quote:Op vrijdag 1 februari 2008 15:48 schreef Dos37 het volgende:
Ik vind 5 middenvelders wel wat weinig
quote:Kaka en Robinho in Olympische selectie Brazilië
02 februari 2008
De Braziliaanse bondscoach Dunga heeft Kaka geselecteerd voor de Olympische Spelen. Dat meldt de Braziliaanse krant O Globo zaterdag. De 25-jarige wereldvoetballer van het jaar is een van de drie dispensatiespelers die ieder land mee mag nemen naar het voetbaltoernooi.
Naast Kaka (AC Milan) selecteerde Dunga ook Robinho (Real Madrid) en Juan (AS Roma). Als een van de drie geblesseerd raakt, zou Barcelona-ster Ronaldinho de opengevallen plaats innemen, aldus de krant. Met het selecteren van de drie topspelers maakt Dunga zijn ambitie voor de Spelen duidelijk. Vijfvoudig wereldkampioen Brazilië won nog nooit een gouden medaille bij het olympisch voetbaltoernooi. Daar moet volgens Dunga in Peking een einde aan komen.
quote:09/03 Rogge droomt van olympisch voetbaltornooi met alle vedetten
Jacques Rogge droomt van een olympisch voetbaltornooi waaraan alle grote vedetten zouden deelnemen. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympische Comité (IOC) toevertrouwd aan de Duitse krant Bild.
Op dit moment mogen de ploegen die deelnemen aan de Spelen enkel spelers jonger dan 23 opstellen, aangevuld met drie oudere spelers. "In alle andere disciplines op de Spelen zijn enkele de beste sporters van de wereld aanwezig. Het zou leuk zijn, mocht dat ook in het voetbal het geval zijn", aldus Rogge.
"We moeten maar eens rond de tafel gaan zitten met de internationale voetbalfederatie FIFA om te zien of we iets kunnen regelen", vertelt Rogge. "Het akkoord met de FIFA waarin staat dat enkel spelers jonger dan 23 jaar mogen deelnemen, is meer dan 15 jaar oud. Ik respecteer dat akkoord, maar niets is eeuwig."
quote:Zondag loting Jong Oranje in Peking
PEKING - Zondagmiddag vindt in Peking de loting plaats voor het olympische voetbaltoernooi. Nederland is een van de zestien deelnemers. Namens de KNVB woont directeur betaald voetbal Henk Kesler de ceremonie bij.
Om 13.00 uur Nederlandse tijd gaan de balletjes van het mannen- en vrouwentoernooi in de koker. Aan het vrouwentoernooi doen twaalf landen mee, bij de mannen zestien. Bij de vrouwen gaat het om drie poules van vier, bij mannen om vier poules van vier.
Behalve het elftal van Foppe de Haan hebben Brazilië, Argentinië, België, Italië, Servië, Ivoorkust, Kameroen, Nigeria, Nieuw-Zeeland, Honduras, VS, Zuid-Korea, Japan, Australië en gastland China zich gekwalificeerd.
Zaterdag wordt het vrouwenveld gecompleteerd met het duel Ghana - Brazilië, die in Peking om het laatste olympische ticket strijden. Wereldkampioen Brazilië verloor onlangs van Argentinië in het Zuid-Amerikaanse kwalificatietoernooi, waardoor een barrage met de Afrikaanse kampioen Ghana noodzakelijk was.
De volgende landen in het vrouwentoernooi hebben zich reeds geplaatst: China, titelverdediger VS, Argentinië, Canada, Japan, Nigeria, Noord-Korea, Duitsland, Zweden, Nieuw-Zeeland en Noorwegen.
We moeten nu wel tegen de nieuwe Pelequote:Op zondag 20 april 2008 14:00 schreef RayMania het volgende:
Nette loting, Brazilië, Argentinië en Italië ontlopen.
Freddy Adu bij Amerika.quote:Op zondag 20 april 2008 14:03 schreef DeTolk het volgende:
Hoorde het ook net ja.
Zitten er nog wat "bekende talenten" bij die elftallen?
Idd, dat is wel genaaid. Nigeria komt natuurlijk weer met een heel team vol met dispensatiespelers. Maar ach, de VS en Japan zijn wel te doen.quote:Op zondag 20 april 2008 14:04 schreef tong80 het volgende:
En de 20jarige Nigerianen zijn eigenlijk al ouder dan 25.
Nigeria was toch wereldkampioen onder 17? Daarvan zullen er wel een hoop in de selectie zitten. Chrisantus of hoe die spits ook mag heten, en die supermddenvelder van Sporting Lissabon.quote:Op zondag 20 april 2008 14:03 schreef DeTolk het volgende:
Hoorde het ook net ja.
Zitten er nog wat "bekende talenten" bij die elftallen?
Christantus zal wel meedoen, die zit tegenwoordig bij HSV.quote:Op zondag 20 april 2008 14:06 schreef Radegast het volgende:
[..]
Nigeria was toch wereldkampioen onder 17? Daarvan zullen er wel een hoop in de selectie zitten. Chrisantus of hoe die spits ook mag heten, en die supermddenvelder van Sporting Lissabon.
Je had hier ook gewoon groepshoofdenquote:Op zondag 20 april 2008 14:12 schreef De_Ananas het volgende:
Heel toevallig de 4 grote landen niet bij elkaar? Of is dat altijd zo?
Rabiu lijk mij.quote:Op zondag 20 april 2008 14:14 schreef sjimz het volgende:
[..]
Christantus zal wel meedoen, die zit tegenwoordig bij HSV.
Welke middenvelder van Sporting bedoel je?
Moet je nagaan hoe oud de dispensatiespelers zijnquote:Op zondag 20 april 2008 14:46 schreef Tim86 het volgende:
die nigerianen zijn allemaal 28 haha
Poule A is ook niet zo licht.quote:Op zondag 20 april 2008 19:44 schreef BliksemSchigt het volgende:
Volgens mij is het de zwaarste poule zo op het oog lijkt me.
quote:Op zondag 20 april 2008 14:09 schreef Palmboom313 het volgende:
Poule A: Servië, Argentinië, Australië en Ivoorkust
Poule B: Nederland, Nigeria, Verenigde Staten en Japan.
Poule C: China, Brazilië, België en Nieuw-Zeeland.
Poule D: Zuid-Korea, Honduras, Kameroen en Italië.
quote:'Makaay gaat mee naar de Spelen'
Roy Makaay is één van de dispensatiespelers van het Olympisch elftal in Beijing. Dat vertelde bondscoach Foppe de Haan zondag voor de camera´s van KNVB TV. Klik hier! "Nu Feyenoord geen voorronde Champions League kan spelen, gaat Makaay mee", stelde de Friese coach vast. "Dat hebben we eerder zo afgesproken.'' Ondanks de zege op Roda JC eindigde Feyenoord als zesde, aangezien de gehele topvijf zondagmiddag eveneens een overwinning boekte.
De spits van Feyenoord is gewoonweg gepasseerd voor Oranje, maar kan zijn koffers alvast pakken, als het aan De Haan ligt. Hij maakte wel één voorbehoud over de deelname van de topscorer van de Kuipbewoners. "Mits hij geblesseerd raakt. Maar hij is een sterke jongen, dus ik denk dat het voor elkaar is.''
De Nederlandse olympische ploeg moet in de groepsfase van het voetbaltoernooi tijdens de Spelen in Peking zien af te rekenen met Nigeria, Japan en de Verenigde Staten. Die drie landen werden zondagmorgen bij de loting aan Oranje gekoppeld.
De ploeg van De Haan moet bij de eerste twee eindigen om door te gaan naar de kwartfinale en de strijd om de medailles. Het olympische voetbaltoernooi begint op 6 augustus en de finale staat op 23 augustus gepland.
Waarom.quote:Op zondag 20 april 2008 23:14 schreef tong80 het volgende:
Was al bekend
Maar die hoort gewoon op het EK
Lijkt me wel. Maar is afhankelijk van voorronde CL en EK.quote:Op zondag 20 april 2008 23:18 schreef Palmboom313 het volgende:
Neemt hij nog 2 andere dispensatie spelers mee of niet
Nee hoor, degene die er nu staan zijn beter.quote:Op zondag 20 april 2008 23:14 schreef tong80 het volgende:
Was al bekend
Maar die hoort gewoon op het EK
Je kunt gewoon een achtste verdediger thuis laten. Altijd raar dat ze meer verdedigers meenemen dan aanvallersquote:Op maandag 21 april 2008 00:15 schreef F1Bas het volgende:
[..]
Nee hoor, degene die er nu staan zijn beter.
Omdat je meer posities in de verdediging hebt dan in de aanval!quote:Op maandag 21 april 2008 00:17 schreef tong80 het volgende:
[..]
Je kunt gewoon een achtste verdediger thuis laten. Altijd raar dat ze meer verdedigers meenemen dan aanvallers
Nee omdat coaches te laf zijnquote:Op maandag 21 april 2008 00:18 schreef sjimz het volgende:
[..]
Omdat je meer posities in de verdediging hebt dan in de aanval!
En helemaal als centrum spits.
Dat heeft er niets mee te maken.quote:
Omdat er meer dan 20 spelers mee mogen.quote:Op maandag 21 april 2008 00:21 schreef sjimz het volgende:
[..]
Dat heeft er niets mee te maken.
Waarom hebben we Makaay nodig als we al Ruud, Klaas Jan en waarschijnlijk Jan VoH hebben.
Ik niet, want Makaay is een andere type speler dan VohH.quote:Op maandag 21 april 2008 00:25 schreef tong80 het volgende:
[..]
Omdat er meer dan 20 spelers mee mogen.
Je hebt wel een punt. Het gaat over Makaay of Vennegoor.
Ik kies dan voor Makaay.
Zo is dat inderdaad. Jan Mulder had het er vandaag op de radio ook nog over. (ivm het overlijden van Constant Van den Stock) :quote:
Meer spitsen mee nemen in je selectie is geen garantie voor meer doelpuntenquote:Op maandag 21 april 2008 00:29 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Zo is dat inderdaad. Jan Mulder had het er vandaag op de radio ook nog over. (ivm het overlijden van Constant Van den Stock) :
"Een coach van Anderlecht zegt nu voor de wedstrijd dat ze de match gaan 'controleren'. Onvoorstelbaar. Constant had destijds zo iemand daarvoor alleen al ontslagen. 'de schrik om een tegengoal te krijgen' Hoe is het mogelijk! Dat is de ondergang van die club en hun voetbal. Meneer Constant had schrik om maar drie goals te kunnen maken. Thats the spirit !"
Hangt er vanaf natuurlijk. Als je bv maar 4 spitsen meeneemt in je selectie is dat al een veeg teken , want dan wil dat zeggen dat je al niet met 3 spitsen gaat spelen, maar hoogstens met twee. Want anders heb je er geen meer achter de hand als er eentje uitvalt of om in te brengen als je achter staat ...quote:Op maandag 21 april 2008 00:30 schreef sjimz het volgende:
[..]
Meer spitsen mee nemen in je selectie is geen garantie voor meer doelpunten
Sowieso speelt er in het hedendaagse voetbal geen enkel land meer met 3 spitsen.quote:Op maandag 21 april 2008 00:32 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Hangt er vanaf natuurlijk. Als je bv maar 4 spitsen meeneemt in je selectie is dat al een veeg teken , want dan wil dat zeggen dat je al niet met 3 spitsen gaat spelen, maar hoogstens met twee. Want anders heb je er geen meer achter de hand als er eentje uitvalt of om in te brengen als je achter staat ...
Alleen Nederland. Daarom zijn we als één van de kleinste landen één van de grootste voetballandenquote:Op maandag 21 april 2008 00:33 schreef sjimz het volgende:
[..]
Sowieso speelt er in het hedendaagse voetbal geen enkel land meer met 3 spitsen.
Nederland speelt ook niet meer met 3 echte aanvallers hoor.quote:Op maandag 21 april 2008 00:35 schreef tong80 het volgende:
[..]
Alleen Nederland. Daarom zijn we als één van de kleinste landen één van de grootste voetballanden
Nee daarom zakken we ook af de laatste tijd. We winnen het niet op het middenveld.quote:Op maandag 21 april 2008 00:36 schreef sjimz het volgende:
[..]
Nederland speelt ook niet meer met 3 echte aanvallers hoor.
Dan moet je wel goede vleugelspelers hebben,quote:Op maandag 21 april 2008 00:39 schreef tong80 het volgende:
[..]
Nee daarom zakken we ook af de laatste tijd. We winnen het niet op het middenveld.
We zijn groot gewonmnen en kunnen groot blijven door met drie spitsen te spelen.
Anders worden we weer net als 30 jaar geleden Oostenrijk of Zwitserland
De verdedeging is gewoon te zwak kunnen niet opbouwenquote:Op maandag 21 april 2008 00:39 schreef tong80 het volgende:
[..]
Nee daarom zakken we ook af de laatste tijd. We winnen het niet op het middenveld.
We zijn groot gewonmnen en kunnen groot blijven door met drie spitsen te spelen.
Anders worden we weer net als 30 jaar geleden Oostenrijk of Zwitserland
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |