Als je heel dit topic doorgelezen hebt, weet je de oplossing al aangezien ik die postte...quote:Op zondag 3 juni 2007 19:50 schreef Thrilled het volgende:
verdomme, als je heel dit topic doorleest is patat gewoon een raar woord geworden als je klaar bent
/edit
Ik ga trouwens voor friet, maar mensen die "wij eten frieten" zeggen, moeten ook deaud!
Eensch.quote:Op zondag 3 juni 2007 19:21 schreef NoBody122 het volgende:
[..]
[..]
Kortom; 'friet' wijst naar 'patat', en bij 'patat' staat de uitleg. Bij 'patat' punten 2 en 3 staat er tevens [Belg., inf.] voor en dat zou toch zomaar eens voor Belgiė kunnen staan... Tenzij je een Belg bent, is 'patat' dus gewoon een goede omschrijving.
Conclusie: 'patat' is het goede Nederlandse woord, 'friet' is daar een synoniem voor en mag dus ook gebruikt worden.
Simpele zielen elke keer weer met hun friet vs. patat gezeik
Wij zijn het vaak eens de laatste tijdquote:
"Nen tussenslag met stoofvleessaus en een boullette" dat bekt ...quote:Op zondag 3 juni 2007 19:23 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Maar "patat met" klinkt wel beter dan "friet met".
gewoon patat met (of je nu mayo of fritesasu krijgt maakt niet uit)quote:Op zondag 3 juni 2007 23:27 schreef JackHerrer het volgende:
Hoe noemen ze dan de frietsaus in de Randstad? Gewoon mayo? En wat ik ook niet snap is dat een patatje oorlog alleen sate en frietsaus is, een beetje oorlog heeft ook nog curry en uitjes.
Ik vind het eigenlijk logisch dat ze het in Nederland geen frieten noemen. Dat zou ik namelijk met het "product" dat ze daar in een frituur voorschotelen ook niet durven doen.quote:Op zondag 3 juni 2007 23:22 schreef switchboy het volgende:
Als we demcocratisch gaan stemmen wordt het partat, zo wordt het namelijk hier in de randstad genoemd. Dat is de enige plek in NL die er toe doet dus het is gewoon Patat!
Niks mis met patat van bram of verhage of van ma.quote:Op zondag 3 juni 2007 23:31 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Ik vind het eigenlijk logisch dat ze het in Nederland geen frieten noemen. Dat zou ik namelijk met het "product" dat ze daar in een frituur voorschotelen ook niet durven doen.
hah zeker nog nooit bij van gogh patat gehaaldquote:Op zondag 3 juni 2007 23:31 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Ik vind het eigenlijk logisch dat ze het in Nederland geen frieten noemen. Dat zou ik namelijk met het "product" dat ze daar in een frituur voorschotelen ook niet durven doen.
mayo of patatsaus dus..quote:Op zondag 3 juni 2007 23:31 schreef PeZu het volgende:
[..]
gewoon patat met (of je nu mayo of fritesasu krijgt maakt niet uit)
en idd oorlog is gewoon sateh en mayo/fritesaus eventueel met ui
Frietsaus is de saus die je bij bijvoorbeeld bij de mac == saus voor gefrituurde dingen. Op de verpakking staat ook pata en een kraket enzo... Maarjah we hebben verhage mot joppie sausquote:Op zondag 3 juni 2007 23:27 schreef JackHerrer het volgende:
Hoe noemen ze dan de frietsaus in de Randstad? Gewoon mayo? En wat ik ook niet snap is dat een patatje oorlog alleen sate en frietsaus is, een beetje oorlog heeft ook nog curry en uitjes.
Tegenwoordig hebben ze volgens mij in de meeste cafetaria frietsaus ipv mayo.quote:Op zondag 3 juni 2007 23:36 schreef switchboy het volgende:
[..]
Frietsaus is de saus die je bij bijvoorbeeld bij de mac krijgt. Mayo/Mayonaise is dat witte spul![]()
maar ze noemen het mayoquote:Op zondag 3 juni 2007 23:37 schreef JackHerrer het volgende:
[..]
Tegenwoordig hebben ze volgens mij in de meeste cafetaria frietsaus ipv mayo.
pfff en dan nog zijn in der gradatie mayo wel 100 verschillende smakenquote:Op zondag 3 juni 2007 23:43 schreef JackHerrer het volgende:
[..]
Jammer genoeg wel, want echte mayonaise is veel lekkerder, maar dat is weer een ander topic.
Van vieze zure franse tot heerlijk zoete hollandsequote:Op zondag 3 juni 2007 23:49 schreef PeZu het volgende:
[..]
pfff en dan nog zijn in der gradatie mayo wel 100 verschillende smaken
onbegonnen werk
quote:
Een frituur/friteuse. Maar ben ook al bij mensen geweest die een ouderwetse ketel met vet op het vuur hadden staan.quote:Op maandag 4 juni 2007 02:41 schreef Cinch het volgende:
Ik vraag me toch af he, waar doen al die patat noeps hun aardappelen in als ze thuis friet/patat whatever maken?
Wij doen t gewoon in de frituur, maar jullie?
Hoeft niet.. Het gaat alleen wat sneller als je grotere hoeveelheden wil eten. Effe 'voorbakken'.quote:Op maandag 4 juni 2007 02:43 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Ze weten in Nederland toch wel dat je frieten 2x moet frituren, mag ik hopen ...
Kijk dat bedoel ik dus. Dat is nu het verschil tussen een Belgische friet en wat men in Nederland probeert te maken. Voorbakken, het vet eruit schudden en laten drogen en dan opnieuw bakken is essentieel als je een mooie krokante friet wil krijgen. En geen slappe vettige patat ... (het vet uit het midden van de friet moet eruit voor je de rand gaat bakken)quote:Op maandag 4 juni 2007 02:45 schreef Beelzebub85 het volgende:
[..]
Hoeft niet.. Het gaat alleen wat sneller als je grotere hoeveelheden wil eten. Effe 'voorbakken'.
Ik eet geen patat. Ik eet friet.quote:Op maandag 4 juni 2007 02:47 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Kijk dat bedoel ik dus. Dat is nu het verschil tussen een Belgische friet en wat men in Nederland probeert te maken. Voorbakken, het vet eruit schudden en laten drogen en dan opnieuw bakken is essentieel als je een mooie krokante friet wil krijgen. En geen slappe vettige patat ... (het vet uit het midden van de friet moet eruit voor je de rand gaat bakken)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |