Goede vraag.quote:Op zaterdag 2 juni 2007 02:11 schreef baNEEL het volgende:
wat doe je dan met dat stuk land? :S
is het ookquote:Op zaterdag 2 juni 2007 22:17 schreef Danny het volgende:
m'n schoonzus woont al een paar jaar in zwitserland
alles schijnt daar pokkeduur te zijn in ieder geval.
Hangt ervan af.quote:Op zondag 3 juni 2007 10:04 schreef NrSiX het volgende:
[..]
is het ookboodschappen doen is geen feest daar
1 macmenu, omgerekend 9 euro 22.quote:Op zaterdag 2 juni 2007 22:17 schreef Danny het volgende:
m'n schoonzus woont al een paar jaar in zwitserland
alles schijnt daar pokkeduur te zijn in ieder geval.
Uhmmm.quote:
quote:Op zondag 3 juni 2007 14:06 schreef OldJeller het volgende:
Zwitserland, te goed.
In Zürich wonen en Gstaad wintersporten.
Rond klokslag twaalf een uurtje in het midden van het meer relaxen op de speedboot met (o.a. fijne) collega's; een echte straf.quote:Op zondag 3 juni 2007 14:21 schreef crv het volgende:
[..]
![]()
Ik kom regelmatig in dit oh zo vervelende Zürich.
Zat in maart ergens bij de bahnhof op het terras aan een "biertje" en ze kwamen bij bosjes voorbij in skikleding om nog ff een pistetje te pakken![]()
Meest rotte zijn wel de lunches aan het meerin het zonnetje
Eigen bootje?quote:Op zondag 3 juni 2007 14:56 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Rond klokslag twaalf een uurtje in het midden van het meer relaxen op de speedboot met (o.a. fijne) collega's; een echte straf.
Eerste x in zwitserland was wel schrikken, we wilden chips kopen.. waar zowizo toen al niet veel verschillende soorten van waren.. je had daar chips die je hier voor 30 cent koopt die daar wel te duur waren, maar jaquote:Op zondag 3 juni 2007 12:09 schreef crv het volgende:
[..]
Hangt ervan af.
Levensmiddelen zijn indedaad duurder, maar om nu te zeggen peperduur vind ik ook wel meevallen.
Verbruiksartikelen haal ik juist soms uit CH.
Voordeel van op het drielandenpunt basel
Ik woon in FR, haal mijn levensmiddelen vaak in DE en werk dus in CH![]()
Ja dat soort zaken zijn inderdaad duurquote:Op zondag 3 juni 2007 16:57 schreef NrSiX het volgende:
[..]
Eerste x in zwitserland was wel schrikken, we wilden chips kopen.. waar zowizo toen al niet veel verschillende soorten van waren.. je had daar chips die je hier voor 30 cent koopt die daar wel te duur waren, maar jaaardappelen he =]
Idd, ik woon in Basel en vind het allemaal wel meevallen. Huur en uit eten gaan is duur. Maar de gel die manlief gebruikt bijvoorbeeld was in Griekenland (woonden we hiervoor) veel duurder!quote:Op zondag 3 juni 2007 12:09 schreef crv het volgende:
[..]
Hangt ervan af.
Levensmiddelen zijn indedaad duurder, maar om nu te zeggen peperduur vind ik ook wel meevallen.
Verbruiksartikelen haal ik juist soms uit CH.
Voordeel van op het drielandenpunt basel
Ik woon in FR, haal mijn levensmiddelen vaak in DE en werk dus in CH![]()
Och ik vind dat met uit eten gaan wel meevallen als je NL prijzen gewend bent.quote:Op dinsdag 5 juni 2007 12:15 schreef Meisje-in-Basel het volgende:
[..]
Idd, ik woon in Basel en vind het allemaal wel meevallen. Huur en uit eten gaan is duur. Maar de gel die manlief gebruikt bijvoorbeeld was in Griekenland (woonden we hiervoor) veel duurder!
want....?quote:Op maandag 29 september 2008 10:21 schreef beunhaas96 het volgende:
Wie rijdt er regelmatig op en neer naar Zwitserland vanuit Nederland of misschien net andersom?
quote:
Lugano vond ik een erg leuke plekquote:Op maandag 29 september 2008 14:28 schreef pabaam het volgende:
Sorry dacht dat dat wel duidelijk was. Ik zie hier nogal wat reacties van mensen die in het noorden van CH wonen, dus ik vroeg me af of er ook meer Nederlanders in het zuiden wonen, aangezien ik in Lugano woon
Dan moet Zwitserland wel eerst lid worden van de EUquote:Op donderdag 9 oktober 2008 17:27 schreef ikbeneenkiwi het volgende:
Ik zou er graag willen wonen & werken, na verschillende vakantiebezoekjes, korte verblijven op doorreis etc ben is de conclusie toch wel dat als ik binnen de EU zou emigreren dat het toch echt wel Zwitserland moet zijn![]()
Moet echt nog eens wat tijd gaan steken in het uitzoeken wat daar allemaal bij komt kijken...
quote:Op donderdag 9 oktober 2008 17:49 schreef Apfelsaft het volgende:
[..]
Dan moet Zwitserland wel eerst lid worden van de EU![]()
hoe regelmatig ga jij dan naar Nederland op en neer?quote:Op dinsdag 30 september 2008 10:20 schreef beunhaas96 het volgende:
[..]
Ik in zwitserland woon en regelmatig naar nederland ga, Misschien is er iemand die wil carpoolen of zoiets? Kan het altijd proberen natuurlijk!
waar baseer je dat op? In zowel Zürich als Oost Zwitserland heb ik de afgelopenquote:Op woensdag 15 oktober 2008 11:01 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Maar zijn de mensen ook gezellig en kun je er mee lachen? Daggut niet zo...
Het beeld bestaat toch een beetje uit zure calvinistisch humorloze typesquote:Op woensdag 15 oktober 2008 12:55 schreef HandD het volgende:
[..]
waar baseer je dat op? In zowel Zürich als Oost Zwitserland heb ik de afgelopen
maanden gemerkt dat wanneer je ze (de Zwitsers) leert kennen het heel open
en vriendelijk mensen zijn...oh ja het helpt ook door in het eerste gesprek te
vertellen dat je absoluut geen Duitser bent.
Valt wel mee. Ik ben hier nu 2 maanden (afstuderen) en ik vind het relaxte mensen. Misschien iets meer ingetogen dan Nederlanders, maar je kunt prima lachen met ze. De eerste Zwitser die niet aardig is moet ik nog tegenkomen. Ik zit overigens in het Franse gedeelte (Lausanne), dus ik weet niet hoe het met het Duits-talige gedeelte zit.quote:Op woensdag 15 oktober 2008 15:24 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
[..]
Het beeld bestaat toch een beetje uit zure calvinistisch humorloze types
Ik geloof dat dat beeld inderdaad met name dat Zwitsers-Duitse gedeelte betreftquote:Op woensdag 15 oktober 2008 16:14 schreef Paupermans het volgende:
[..]
Valt wel mee. Ik ben hier nu 2 maanden (afstuderen) en ik vind het relaxte mensen. Misschien iets meer ingetogen dan Nederlanders, maar je kunt prima lachen met ze. De eerste Zwitser die niet aardig is moet ik nog tegenkomen. Ik zit overigens in het Franse gedeelte (Lausanne), dus ik weet niet hoe het met het Duits-talige gedeelte zit.
Nogmaals mijn vraag, waar baseer je dat dan op?quote:Op woensdag 15 oktober 2008 16:27 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
[..]
Ik geloof dat dat beeld inderdaad met name dat Zwitsers-Duitse gedeelte betreft
Een aantal malen geweest natuurlijk. Maar mijn indruk was wel dat in het Frans- en Italiaanse gedeelte de mensen wel wat minder stijf waren.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 11:10 schreef HandD het volgende:
[..]
Nogmaals mijn vraag, waar baseer je dat dan op?
Mijn ervaring is anders, ingetogen, zoals al vermeld door Paupermans, is inderdaad waar en
mijn ervaringen zijn hetzelfde, jammer dat niet meer mensen reageren om het beeld bij
jou van de Zwitsers bij te stellen.
Italianen zijn in de regel anders niet bijster lovend over Zwitsers.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:29 schreef HandD het volgende:
Dan ligt het aan je eigen houding, want ik het er vandaag met een aantal Duitsers en Italianen over gehad
en zij vonden het ook wel meevallen hoe de Zwitsers in het algemeen zijn.
Klopt, Ongeveer 5% van de bevolking zegt nooit iets.quote:Op zaterdag 2 juni 2007 01:16 schreef oor het volgende:
Officiële landstaal: Duits 64%, Frans 19%, Italiaans 8%, Reto-Romaans 1%
Als ik via Le Shop.ch kijk dan vind ik het nog alleszins meevallen eigenlijk.quote:Op zondag 3 juni 2007 10:04 schreef NrSiX het volgende:
[..]
is het ookboodschappen doen is geen feest daar
Even over die huizen: Mocht je willen kopen moet je 10 of 20% (een van de twee) van de koopwaarde als vermogen hebben. Zoals in Nederland een hypotheek achternagegooid krijgen bij de supermarkt is niet zo snel het geval.quote:Op zaterdag 18 oktober 2008 11:44 schreef Paupermans het volgende:
De supermarkten zijn inderdaad wat duurder (verschilt overigens per product), maar daar staat tegenover dat de salarissen beduidend hoger liggen, de belastingdruk de laagste van west-europa is en de benzine hier momenteel 1,13 euro per liter is (bij de Shell). En ik neem aan dat huizen hier ook wel wat goedkoper zijn en over auto's betaal je geen BPM.
Al met al kun je als hoogopgeleide in Zwitserland een stuk royaler leven dan in Nederland.
Damn, ik voel met net StefanP
Ik heb huizen zitten kijken, maar dat is echt wel een stuk duurder dan Nederland. Duurder dan bijvoorbeeld Amsterdam. Neem ook aan dat het niet net zoals in NL is dat je op een tijdelijk contract 125% kan financieren.quote:Op zaterdag 18 oktober 2008 11:44 schreef Paupermans het volgende:
De supermarkten zijn inderdaad wat duurder (verschilt overigens per product), maar daar staat tegenover dat de salarissen beduidend hoger liggen, de belastingdruk de laagste van west-europa is en de benzine hier momenteel 1,13 euro per liter is (bij de Shell). En ik neem aan dat huizen hier ook wel wat goedkoper zijn en over auto's betaal je geen BPM.
Al met al kun je als hoogopgeleide in Zwitserland een stuk royaler leven dan in Nederland.
Damn, ik voel met net StefanP
Nee, ze betalen in franken.quote:Op zondag 19 oktober 2008 07:26 schreef Halcon het volgende:
Wat ik me wel afvraag is wat het gemiddelde salaris is. Ik las iets over Zurich dat het gemiddelde salaris 5000 euro is. Klopt dit?
Duh.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 10:58 schreef beunhaas96 het volgende:
Ik woon nu een aantal maanden in Zwitserland, EN WAT IS HET EEN STERIEL K*T LAND! Echt ik heb nog nooit in mijn leven mensen gezien die zo "Puntlich" zijn. Van een goeie club of discotheek hebben ze hier ook nog nooit gehoord en alles gaat en moet volgens de regeltjes!! Arghhhhhh!
Zo HandD, nou hoor je het ook es van een anderquote:Op donderdag 23 oktober 2008 10:58 schreef beunhaas96 het volgende:
Ik woon nu een aantal maanden in Zwitserland, EN WAT IS HET EEN STERIEL K*T LAND! Echt ik heb nog nooit in mijn leven mensen gezien die zo "Puntlich" zijn. Van een goeie club of discotheek hebben ze hier ook nog nooit gehoord en alles gaat en moet volgens de regeltjes!! Arghhhhhh!
Geef je ook het dubbele uit of valt dat mee?quote:Op vrijdag 24 oktober 2008 09:25 schreef beunhaas96 het volgende:
Het heeft hier ook zo zijn voordelen! Ik doe hetzelfde werk wat ik in Nederland deed alleen verdien hier het dubbele! Maar zou hier niet willen blijven wonen.
Dus 1 persoon bevestigt jouw ongegronde vermoeden over een heel land?quote:Op donderdag 23 oktober 2008 15:10 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
[..]
Zo HandD, nou hoor je het ook es van een ander
Jaquote:Op maandag 27 oktober 2008 16:26 schreef HandD het volgende:
[..]
Dus 1 persoon bevestigt jouw ongegronde vermoeden over een heel land?
Dan wil ik wel graag weten waar hij woont dan, in Zürich zijn namelijk goede clubs en cafe's genoeg.
De Zwitserse Puntlichkeit is er inderdaad, maar ze hebben het hier liever goed en werkend dan
gisteren af zoals normale k*tmentaliteit in Nederland, als je daar niet tegen kan dan zit je hier verkeerd.
Beetje overdreven reactie over die regeltjes, want die heb je overal namelijk.
Ze doen bierglazen de afwasmachine.quote:Op maandag 27 oktober 2008 16:26 schreef HandD het volgende:
Dan wil ik wel graag weten waar hij woont dan, in Zürich zijn namelijk goede clubs en cafe's genoeg.
Betaal jij je huur in Euro's? nee, geen idee wat vooruitzichten zijn van de Euro tov de CHF.quote:Op maandag 27 oktober 2008 18:12 schreef Paupermans het volgende:
Blegh, door die klote kredietcrisis is m'n huur deze maand 40 euro duurder dan de maand ervoor! Iemand een idee of de Euro binnenkort weer wat meer waard gaat worden t.o.v. de CHF? Anders loont het misschien wel om m'n huur een aantal maanden vooruit te betalen.
Verkopen ze hier eigenlijk wel kratten bier?
Kratten halve liters Hürlimann zijn wel te koop in de supermarkt. Anders even langs gaan bij Turbinenbräu in de Badenerstrasse (in Zürich) langs mocht je van hun bier houden.quote:Op maandag 27 oktober 2008 18:12 schreef Paupermans het volgende:
Blegh, door die klote kredietcrisis is m'n huur deze maand 40 euro duurder dan de maand ervoor! Iemand een idee of de Euro binnenkort weer wat meer waard gaat worden t.o.v. de CHF? Anders loont het misschien wel om m'n huur een aantal maanden vooruit te betalen.
Verkopen ze hier eigenlijk wel kratten bier? Momenteel zit ik namelijk opgescheept met van die kartonnen Heineken-verpakkingen met 12 flesjes van 25cl![]()
Ik betaal m'n huur in CHF, maar ik pin dat gewoon bij de geldautomaat vanaf m'n Rabobank-rekening. Ik zit hier slechts 6 maanden en heb geen inkomen in Zwitserland (afstuderen) en volgens de Rabobank hoefde ik geen Zwitserse rekening te openen... nou bedankt Rabobankquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 08:19 schreef HandD het volgende:
[..]
Betaal jij je huur in Euro's? nee, geen idee wat vooruitzichten zijn van de Euro tov de CHF.
Ik woon in Oost Zwitserland en misschien is het nachtleven in Zurich wel ok, Maar wat heb ik daaraan als ik 130 km daar vandaan woon? Ik heb al echt mijn best gedaan om tot de kleine uurtjes ergens binnen te blijven maar de tenten lopen gewoon leeg om 1 uur/ half 2. En het is echt een land dat ingesteld is op de oudere vandagen.http://i.fokzine.net/s/loveit.gifquote:Op maandag 27 oktober 2008 16:26 schreef HandD het volgende:
[..]
Dus 1 persoon bevestigt jouw ongegronde vermoeden over een heel land?
Dan wil ik wel graag weten waar hij woont dan, in Zürich zijn namelijk goede clubs en cafe's genoeg.
De Zwitserse Puntlichkeit is er inderdaad, maar ze hebben het hier liever goed en werkend dan
gisteren af zoals normale k*tmentaliteit in Nederland, als je daar niet tegen kan dan zit je hier verkeerd.
Beetje overdreven reactie over die regeltjes, want die heb je overal namelijk.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |