quote:Engelaar kiest bij Schalke 04 voor rugnummer 37
Orlando Engelaar is officieel gepresenteerd als nieuwe aanwinst van Schalke 04. De 28-jarige middenvelder vertelde met zijn nieuwe club mee te willen doen om het Duitse kampioenschap en goed te willen presteren in de Champions League.
Engelaar draagt komend seizoen het Königsblaue shirt met het rugnummer 37. 'Ik had de keuze tussen nummer 4, 12 en 16', legde de tienvoudige international uit op de website van Schalke. 'Die nummers spreken me niet echt aan, daarom heb ik voor een hoog nummer gekozen.'
De lange linkspoot weet nog niet hoe hij er fysiek voorstaat na zijn vakantie. 'Deze week wordt er gepeild hoe mijn lichaam eraan toe is. Maar ik denk dat ik in drie weken niet al te veel conditie heb verloren', stelde Engelaar zijn coach Fred Rutten gerust.
quote:Engelaar: 'Ik wist dat Schalke een grote club was, maar zo groot'
Door Remco Regterschot
Gelsenkirchen - Orlando Engelaar (28, foto) heeft zaterdag zijn eerste wedstrijd in het shirt van zijn nieuwe club Schalke 04 gespeeld. In de oefenwedstrijd tegen Glasgow Rangers debuteerde de Nederlander met rugnummer 37 in het thuisstadion van Schalke. Engelaar en de Kroatische international Ivan Rakitic sloten dinsdag als laatste twee spelers aan bij de selectie van trainer Fred Rutten vanwege een iets langere vakantie die de EK-gangers genoten.
Toen de twee zaterdag in het veld kwamen, had Mladan Krstajic op aangeven van ex-PSV’er Jefferson Farfán 1-0 gemaakt. Bij die stand bleef het, maar Engelaar maakte in de tweede helft door zijn rust en handelingssnelheid indruk. Zoals de club indruk maakte op hem. Engelaar: “Ik wist dat Schalke een grote club was, maar zo groot had ik niet verwacht. Alles wat je maar kunt bedenken, is aanwezig. Super professioneel. En je voelt dat Schalke de grootste supportersschare heeft van Duitsland. Indrukwekkend.”
Engelaar verheugt zich op de ontmoetingen met HSV. “Dat vind ik ook mooi aan deze competitie. Je hebt zeven, acht clubs die voor de titel strijden en het wordt wat, de ontmoeting tegen Nigel de Jong.” De Jong is een vriend van Engelaar, vandaar.
Tot slot willen we toch ook nog even weten hoe hij aan dat gekke rugnummer komt. “Ik kon kiezen tussen ‘4’, ‘12’ en ‘16’. Vind ik geen lekkere nummers. Vier is voor verdedigers, bij twaalf denk ik aan de vaste reserve en nummer zestien - misschien is dit onzin – hoort in mijn hoofd altijd bij een reservekeeper. Ze hadden alleen nog 37 of 38. Dan maar een hoog nummer, dacht ik, 37 dus.”
(Zie voor een uitgebreide reportage rond Engelaar Sportweek nummer 30)
quote:Orlando Engelaar: Es war ein schönes Gefühl als ich mein erstes Tor für Schalke geschossen haben. Auch wenn es etwas glücklich war, da der Ball abgefälscht wurde. Für das Spiel war es nicht ganz so gut, dass wir so früh mit 2:0 in Führung gegangen sind. Bahrain war körperlich fit, aber wir haben dagegen gehalten und auch spielerisch gute Aktionen gehabt.
Achteraf praten is wel makkelijk. Als ik als speler van Twente kon kiezen tussen beide clubs, had ik zonder twijfel voor Schalke gekozen. Clubs zijn, normaal gesproken, allebei Europese subtop en de Bundesliga is een veel grotere competitie.quote:Op maandag 16 februari 2009 14:15 schreef BliksemSchigt het volgende:
Schalke draait niet, Engelaar draait niet.
Was het niet voor alle partijen beter geweest wanneer Engelaar dit seizoen bij Ajax had gespeeld?
Hij pas niet echt in de Bundesliga qua spel, zou hij het niet beter doen in een Zuid-Europese competitie?quote:Op maandag 16 februari 2009 14:15 schreef BliksemSchigt het volgende:
Schalke draait niet, Engelaar draait niet.
Was het niet voor alle partijen beter geweest wanneer Engelaar dit seizoen bij Ajax had gespeeld?
quote:Voorzitter Schalke uit kritiek Engelaar
Clemens Tönnies is niet tevreden over de recente prestatie van Schalke 04. De voorzitter gaf recent aan het functioneren van de technische staf kritisch te gaan bekijken. Tevens kan Orlando Engelaar hem tot op heden maar matig bekoren.
De Nederlandse middenvelder moest dit seizoen veelvuldig genoegen nemen met een plaats op de reservebank. Engelaar wist zijn hoge niveau van het voorgaande seizoen in dienst van FC Twente vooralsnog niet te evenaren.
De voorzitter had hoge verwachtingen van de Nederlander. "Orlando Engelaar heeft weinig zelfvertrouwen. Hij is op dit moment niet meer de speler die we destijds kochten", aldus Clemens Tönnies tegenover Kicker.
Ik vraag me af of hij in de Bundesliga past, ik vind hem meer een speler voor La Liga. Afgezien daarvan is het meestal niet verstandig om een trainer te volgen naar een nieuwe club, dat legt op de een of andere manier vaak extra druk op een speler.quote:Op vrijdag 6 maart 2009 11:09 schreef Dos37 het volgende:
Toch heel apart, ik dacht van het zomer dat ie het makkelijk ging redden daar.
Welke top?quote:Op vrijdag 6 maart 2009 19:53 schreef LitmanenAFCA het volgende:
Mischien kan Engelaar wel gewoon de top niet aan.
quote:Engelaar vol vertrouwen bij 'superclub' Schalke
Overtuigen heeft Orlando Engelaar nog niet gedaan bij Schalke 04, maar de middenvelder is ervan overtuigd dat hij kan slagen bij de Duitse club. In deze mindere tijden denkt hij dan ook niet aan een vertrek uit Gelsenkirchen.
"In het voetbal heb je goede en slechte tijden. Nu is het een slechte tijd", zegt de aanvaller tegenover het Duitse RevierSport. "Het zelfvertrouwen in mijn eigen kunnen is echter nog even groot als dat het altijd geweest is. Ik weet dan ook dat er weer goede tijden komen. Voor het publiek duurt dat echter te lang."
Afgelopen vrijdag werd bij het omroepen van de opstelling luid gefloten bij de naam van Engelaar. Niet helemaal terecht vindt de middenvelder. "Ik ben zelf verantwoordelijk voor mijn eigen prestaties, maar het is makkelijker om iets te laten zien in een elftal dat draait. Ik weet dat ik zes miljoen euro heb gekost, maar dat speelt geen rol in de prestaties. Om mij te beoordelen moet je wel meenemen hoe lastig de situatie bij Schalke is. Daarom is het voor een nieuwe speler bijzonder moeilijk."
Een vertrek uit Gelsenkirchen is echter nog niet aan de orde, zo laat Engelaar stellig weten. "Ik geloof echt dat ik hier mijn draai kan vinden. Daarom verspil ik ook geen tijd aan het denken aan een transfer. Schalke is een superclub, maar op dit moment is het allemaal wat minder mooi."
quote:'PSV doet nieuwe poging om Orlando Engelaar te halen'
Datum: 26-mrt-2009 12:19
PSV hengelt naar de diensten van Orlando Engelaar (foto). Bij Schalke 04 is de international op een zijspoor beland. De 29-jarige middenvelder heeft een contract tot medio 2011.
Adrie van Kraaij, de technisch manager van PSV, bevestigt dat Engelaar een interessante optie voor de Eindhovenaren is. ‘Vorig jaar hebben we al geprobeerd om hem over te nemen van FC Twente,’ vertelt hij in het Eindhovens Dagblad. ‘Met zijn ervaring kan hij een belangrijke jongen in de kleedkamer zijn, iemand die andere spelers beter maakt.’
Of Schalke 04 mee wil werken aan een overgang van de international is onbekend. Engelaar werd afgelopen zomer voor ruim vijf miljoen euro overgenomen van FC Twente. (MH)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |