En wat gaat de EU hieraan (niet-) doen dan? Inzake dat verklote onderwijs bedoel ik.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 11:15 schreef Zwaardvisch het volgende:
[..]
Was toen bijna een uniforme kamermeerderheid![]()
Ik heb nergens gepleit voor een Europees leger, wel voor een Economische Unie.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 11:42 schreef fokthesystem het volgende:
[..]
En wat gaat de EU hieraan (niet-) doen dan? Inzake dat verklote onderwijs bedoel ik.
Want een leger bijv. als we de US als voorbeeld nemen, heeft wel baat bij onder-opgeleidden en dropouts. Ook nu al is er te vaak VMBO als opleidingsadvies gegeven, ik ben bang dat dat in EU verband nog meer gereguleerd zal worden.
Want al die mensen kunnen niet werkloos blijven ondanks alle automatisering, daar komt maar ellende van, is nu al met de huidige aantallen het geval.
Die legers kunnen niet los van de elkaar handen en pluche stoeltjes gevende leiders gezien worden.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 11:53 schreef Zwaardvisch het volgende:
[..]
Ik heb nergens gepleit voor een Europees leger, wel voor een Economische Unie.
Waar ben je precies van overtuigd? Dat dat volk visieloos is of haar regeringen?quote:Op dinsdag 29 mei 2007 11:03 schreef Litpho het volgende:
[..]
Helemaal mee eens. Niet dat ik zo geweldig gelukkig ben met een aantal van de proefballonnetjes die recentelijk zijn opgegooid, maar ik ben ervan overtuigd dat het volk uitstekend in staat is te bewijzen dat het altijd erger en vooral meer visieloos kan.
Wat op zich jammer is. Beide kampen hebben tussen hun populistische geschreeuw namelijk wel degelijk valide punten.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 10:18 schreef Evil_Jur het volgende:
Als SP en Wilders tegen zijn, ben ik bijna automatisch voor...
Beide, maar het volk zal altijd eerder voor de instant gratification en de korte termijn (zelfs nog korter dan de "elke vier jaar verkiezingen"-termijn van politici) gaan.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 14:43 schreef fokthesystem het volgende:
[..]
Waar ben je precies van overtuigd? Dat dat volk visieloos is of haar regeringen?
Ik zei mede dankzij, een subtiel verschil. En niet meer dan gemiddeld is niet raar, want we dragen netto meer af aan de EU bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 10:08 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dan begrijp je me verkeerd. Je zei dat dankzij de EU wij zo'n rijk landje zijn. Dat is waar, het CPB heeft berekend dat daardoor ons BNP 10% hoger ligt. Maar tegelijkertijd zeggen ze er ook bij dat we daarmee niet boven het gemiddelde zitten (m.a.w: andere landen hebben er ook 10% van geprofiteerd) wat erg raar is met onze zogenaamd open economie.
Ik vindt het nogal wat dat de EU zich buigt over iets dat toch (nog) gewoon doorgang vinden kan in NL.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 17:02 schreef WeirdMicky het volgende:
De EU heeft ergens kritiek op en meteen is er weer een dwaas (lees: fokthesystem) die een doemdenkscenario plaatst hoe de EU onze tv gaat bepalen.
Discussie over ethiek kost geld, maar is toch noodzakelijk. Net als dat je die discussies hebt in de landelijke politiek.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 17:06 schreef fokthesystem het volgende:
[..]
Ik vindt het nogal wat dat de EU zich buigt over iets dat toch (nog) gewoon doorgang vinden kan in NL.
Denk je dat die onzin ons en andere lidstaten kost? Daar kan BNN een jaar op teren!!
Ja precies, dit kost geld.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 17:15 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Discussie over ethiek kost geld, maar is toch noodzakelijk. Net als dat je die discussies hebt in de landelijke politiek.
Gast, lees eens wat er staat. Ze geven juist argumenten waarom de EU zo slecht nog niet is!!quote:Op maandag 28 mei 2007 16:53 schreef fokthesystem het volgende:
Men draait u een rad voor de ogen, u word langzaam gebrainwashed @-)
Kijk op:
http://www.groenlinks.nl/eu-grondwet/misverstanden
En zie 10 reden waarom die hele EU grondwet gewoon dus NIET EENS NODIG IS !
Zelfs met inflatie zijn de supermarkten goedkoper dan voor de euro dus wat lul je nou?quote:Er verandert zo goed als NIKS, en de EURO plus avondjes uit e.d. worden niet goedkoper.
De SPquote:De SP zal wederom zegevieren in haar bevolkingsonderwijs aangaande de EU, dus
een nieuw referendum komt er waarschijnlijk niet, word niet opgevolgd, of komt
heel vreemd, met of zonder stemcomputer vergieten, ineens uit op een JA van de NL bevolking...
Shit man, nu heb je hem gewoon in één zin klem geluldquote:Op dinsdag 29 mei 2007 20:51 schreef Crack_david het volgende:
waarom zou je nee stemmen als er niks veranderd?
Precies wat ik dus vreemd vind aan aangehaalde GL EU lof-pagina.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 20:51 schreef Crack_david het volgende:
waarom zou je nee stemmen als er niks veranderd?
dan maakt het toch niet uit wat je stemt?
volgens mij staat dat erin je noemt net de kernpunten van de EUquote:Op dinsdag 29 mei 2007 23:25 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik zou nog steeds tegen stemmen denk ik. Allereerst omdat ik weer een angstcampagne aan voel komen (her en der steekt het al de kop op), politici leren dus geen zier van het verleden. Bovendien vind ik dat het verdrag (want zo heet het nu toch) niet genoeg regelt om de EU als overkoepelende overheid (1 overheid geleid door verbodsfanaten lijkt me wel voldoende) terug te dringen. Mijnsinziens dient een EU beperkt te zijn tot het bewerkstelligen van een open europese markt, een gezamenlijke defensie, gezamenlijk streven naar een veilig Europa (het oorspronkelijke doel van de EU dus) en een gezamenlijk integratiebeleid waardoor het mogelijk blijft binnen de EU vrij te reizen. Pas als de EU in een verdrag opneemt naar deze punten te streven zal ik 'voor' stemmen in een referendum.
ah de zondebok tactiek dat zeggen alle regeringsleiders wanneer er een impopulaire maatregel genomen moet worden.quote:Op woensdag 30 mei 2007 09:21 schreef fokthesystem het volgende:
[..]
Precies wat ik dus vreemd vind aan aangehaalde GL EU lof-pagina.
"Er veranderd niks ten nadele, we houden alles in eigen hand, gaat rustig slapen" eurhmmm tja, dan stem ik dus uit voorzorg,politici en liegen enzo, maar NEU.
Sommigen zeggen dat er niets aan de hand en we rustig kunnen gaan slapen.
De EU stelt niks voor en dat verdrag veranderd niets in NL.
Nu al echter...
Fiasco dreigt voor stille autobanden
Woensdag 30 mei 2007 - De overheidscampagne om automobilisten te bewegen stille banden onder hun auto te monteren, dreigt op een mislukking uit te lopen. De bandenbranche verenigd in de VACO, boycot de campagne.
Automobilisten worden daardoor nauwelijks voorgelicht over de voordelen van een stille band.
Het ministerie begint vandaag met de campagne om de stille autoband te promoten. De band maakt bijna de helft minder geluid dan een gewone band. Als automobilisten massaal overstappen, wordt het verkeerslawaai fors teruggedrongen.
"De bedoeling van de campagne is de leefomgeving te verbeteren door geluidsoverlast te verminderen", aldus een woordvoerder van Rijkswaterstaat. "Bovendien hoeft Rijkswaterstaat minder geluidsschermen en geluidwerend asfalt aan te leggen als het verkeer stiller wordt. Dat bespaart veel geld." De vraag is of die doelen worden gehaald. In eerste instantie trekt het ministerie een paar ton uit voor de campagne. Volgens Ruud Spuijbroek van de brancheorganisatie VACO vaart het ministerie van Verkeer en Waterstaat een warrige koers. "Het geluid dat banden veroorzaken,
moet van de EU
in 2009 met één decibel zijn teruggedrongen.
----------------------------------------------------------------
En zo zijn er nog tal van voorbeelden.
Ja, en selectief, de 'leuke' dingen van elders zien we hier niet, maar we mogen er wel voor dokken.quote:Op woensdag 30 mei 2007 10:41 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ah de zondebok tactiek dat zeggen alle regeringsleiders wanneer er een impopulaire maatregel genomen moet worden. Feit is dat zij de EU zijn en dus ook die beslissingen nemen.
Dit is een leugen.quote:Op maandag 28 mei 2007 16:53 schreef fokthesystem het volgende:
Kijk op:
http://www.groenlinks.nl/eu-grondwet/misverstanden
8. "Ik ben tegen Turkse toetreding, dus stem tegen"
Een drogreden, Turkije komt nul keer voor in de Grondwetstekst
Het verdrag van nice veranderde toch de convergentiecriteria, maar die sloten Turkije toch niet uit? Heb je een link als ik het onjuist heb?quote:Op woensdag 30 mei 2007 21:43 schreef Napalm het volgende:
[..]
Dit is een leugen.
Zonder Grondwet of nieuw verdrag liggen de stemverhoduingen van het verdrag van Nice vast en is het niet mogelijk om nieuwe landen tot de EU te laten toetreden1. Dus ook Turkije niet.
Groen Links liegt hier dus weer eens glashard.
"Ja" op de grondwet is dus ook "ja"voor Turkije.
1 In Nice was al rekening gehouden met Bulgarije en Roemenie.
Kijk maar naar de stemverhouding; dat zijn vaste aantallen en geen variabele formule die ruimte laat voor nieuwe toetreders. Niemand kan meer toetreden, dus ook Turkije niet.quote:Op woensdag 30 mei 2007 22:17 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Het verdrag van nice veranderde toch de convergentiecriteria, maar die sloten Turkije toch niet uit? Heb je een link als ik het onjuist heb?
Heldere post waar ik het volkomen mee eens ben. Vooral het dikgedrukte deel.quote:Op maandag 28 mei 2007 16:57 schreef Skv het volgende:
Europese Grondwet hoeft ook niet, die is redelijk van de baan.
Er moeten gewoon nieuwe, concrete afspraken worden gemaakt die onder het Verdrag van Nice vallen. Nederland moet zich maar naar buiten richten en de EU moet werken aan een goedgeorganiseerde Europese markt, zonder grenzen voor kapitaal, goederen, personen of diensten.
Ik ben alsnog voor de Grondwet, daar Nederland er (dankzij de handelsgeest, bedrijvigheid en strategische ligging) er veel voordeel uit kan halen.
Daarnaast ben ik ook pertinent tegen op zaken als een referendum. We hebben net een nieuwe zittende regering, die direct door het volk als vertegenwoordiging is gekozen. Dit zijn allemaal intelligente individuen met een eigen mening en wil. Gewoon laten beslissen door parlementariërs dus!
Als iets een leugen is, dan is dat het wel. Er zijn namelijk twee soorten kandidaten. Potentiële kandidaten en kandidaten waar al (langere tijd) meer gepraat wordt. Turkije, Kroatië, Macedonië zijn kandidaat lidstaten. Albanië, Bosnië Herzegovina, Montenegro, Servië zijn potentiële kandidaat lidstaten.quote:Op woensdag 30 mei 2007 22:27 schreef Napalm het volgende:
[..]
Kijk maar naar de stemverhouding; dat zijn vaste aantallen en geen variabele formule die ruimte laat voor nieuwe toetreders. Niemand kan meer toetreden, dus ook Turkije niet.
Een los verdrag om zeg maar Zwitserland toe te laten zal geen weerstand brengen. Een los verdrag voor Turkije daarentegen...
De grondwet is flexibel ogv de stemverhoudingen waardoor je nooit de explicite vraag over Turkije zal krijgen. Daar zorgen de ambtenaren met de salami-taktiek wel voor.
re·ge·ring (de ~ (v.), ~en)quote:Op maandag 28 mei 2007 16:57 schreef Skv het volgende:
Daarnaast ben ik ook pertinent tegen op zaken als een referendum. We hebben net een nieuwe zittende regering, die direct door het volk als vertegenwoordiging is gekozen.
Heb je het nu over Nawijn of Jorritsma? Bovendien had je het over de regering en nu opeens over het parlement. Mensen als jij zitten uit de hoogte te doen, zo van "ik ben zo goed op de hoogte en daarom verlicht grondwetvoorstander" terwijl je nog niet eens de havo3staatsrechtslessen zou halen.quote:Op maandag 28 mei 2007 16:57 schreef Skv het volgende:
Dit zijn allemaal intelligente individuen met een eigen mening en wil. Gewoon laten beslissen door parlementariërs dus!
Zie bovenquote:Op woensdag 30 mei 2007 22:31 schreef ScienceFriction het volgende:
Heldere post waar ik het volkomen mee eens ben. Vooral het dikgedrukte deel.
???quote:Op woensdag 30 mei 2007 22:42 schreef WeirdMicky het volgende:
Als iets een leugen is, dan is dat het wel. Er zijn namelijk twee soorten kandidaten. Potentiële kandidaten en kandidaten waar al (langere tijd) meer gepraat wordt. Turkije, Kroatië, Macedonië zijn kandidaat lidstaten. Albanië, Bosnië Herzegovina, Montenegro, Servië zijn potentiële kandidaat lidstaten.
quote:Op woensdag 30 mei 2007 22:48 schreef Napalm het volgende:
[..]
???
Wat klopt er neit dan?
Je kan praten met jan en alleman maar zonder het mandaat is het gezien vanuit het staatsrecht van nul en generlei belang. De EU praat met Turkije maar de feitelijke toetreding kan simpelweg niet zonder nieuw verdrag. Als Nawijn het over de doodstraf heeft wil dat nog niet zeggen dat een rechter het kan opleggen zonder een nieuwe wet. Zo is het met Turkije en de grondwet exact zo.
bron: http://nl.wikipedia.org/w(...)Grondwet_voor_Europaquote:Toetreding en uittreding
In de grondwet is opgenomen dat elk land, mits het in Europa ligt en de in de grondwet opgesomde waarden onderschrijft, lid kan worden van de EU. Daarvoor is de unanieme toestemming van de unie en de lidstaten vereist. Critici vrezen dat onder deze voorwaarden landen als Oekraïne, Rusland en de staten in de Kaukasus te gemakkelijk lid kunnen worden van de EU, hetgeen in de unie te grote verschillen teweeg zou brengen en deze daardoor ondermijnen. Omdat elke lidstaat moet toestemmen in een toekomstige uitbreiding, verandert er aan de bestaande situatie niets.
ALs ik het heb over de situatie zonder de grondwet dan haal jij de grondwet erbij om aan te tonen dat de situatie zonder grondwet niet is zoals ik hem schets?quote:Op woensdag 30 mei 2007 23:14 schreef WeirdMicky het volgende:
bron: http://nl.wikipedia.org/w(...)Grondwet_voor_Europa
Jij beweert dat een 'ja' voor de grondwet, een 'ja' voor toetreding tot Turkije is. Je beweert ook dat GroenLinks hierbij liegt. Zie hier nog een link met daarin de vaststelling dat jij hierin volledig fout zit:quote:Op woensdag 30 mei 2007 23:18 schreef Napalm het volgende:
[..]
ALs ik het heb over de situatie zonder de grondwet dan haal jij de grondwet erbij om aan te tonen dat de situatie zonder grondwet niet is zoals ik hem schets?![]()
Het verwijderen van de enorme stemrechtenhobbel vergemakkelijkt toetreding. ALs wiki-claimt dat het neit zo is dan is wiki weer eens fout. Op een onderwerp als deze niet vreemd.
Een ja voor dit verdrag is dus geen ja voor toetreding van Turkije, of welk ander land dan ook.quote:CRITERIA OM IN AANMERKING TE KOMEN EN PROCEDURE VOOR TOETREDING
In artikel I-1 van het grondwettelijk verdrag is bepaald dat de Unie openstaat voor alle Europese staten die haar waarden eerbiedigen en zich ertoe verbinden deze gezamenlijk te bevorderen.
De criteria om in aanmerking te komen en de procedure voor toetreding worden uiteengezet in artikel I-58 van het grondwettelijk verdrag. De Grondwet brengt geen grote wijzigingen aan in de bepalingen van de huidige Verdragen. In artikel I-58 wordt gesteld dat de Unie openstaat voor alle Europese staten die de in artikel I-2 bedoelde waarden van de Unie eerbiedigen en zich ertoe verbinden deze gezamenlijk te bevorderen. In dit artikel is echter een aantal criteria toegevoegd aan de huidige bepalingen. Deze betreffen eerbied voor de menselijke waardigheid, gelijkheid en een verwijzing naar de rechten van personen die tot minderheden behoren. Bovendien bepaalt dit artikel dat de samenlevingen van de lidstaten moeten worden gekenmerkt door "pluralisme, non-discriminatie, verdraagzaamheid, rechtvaardigheid, solidariteit en gelijkheid van vrouwen en mannen".
De Grondwet houdt vast aan de toetredingsprocedure. Over elke toetreding wordt door de Raad met eenparigheid van stemmen een besluit genomen, na goedkeuring door het Europees Parlement met volstrekte meerderheid van stemmen van zijn leden. De voorwaarden en nadere regels voor de toelating vormen het voorwerp van een akkoord tussen de lidstaten en de kandidaat-lidstaat, dat door alle overeenkomstsluitende staten moet worden geratificeerd.
Nu snap ik je redenatie.quote:Op woensdag 30 mei 2007 23:23 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Jij beweert dat een 'ja' voor de grondwet, een 'ja' voor toetreding tot Turkije is. Je beweert ook dat GroenLinks hierbij liegt. Zie hier nog een link met daarin de vaststelling dat jij hierin volledig fout zit:
[..]
Een ja voor dit verdrag is dus geen ja voor toetreding van Turkije, of welk ander land dan ook.
Wellicht is toetreding gemakkelijker, maar het is zeer krom om te beweren dat een 'ja' voor de Europese Grondwet een 'ja' is voor de toetreding van Turkije. Dit is daarom geen leugen van GroenLinks, of wel?quote:Op woensdag 30 mei 2007 23:28 schreef Napalm het volgende:
[..]
Nu snap ik je redenatie.
Situatie zonder grondwet:
Nodig voor toetreding Turkije: 1) toestemming landen + 2)overeenstemming over nieuwe stemverhoudingen (met een land erbij dat 80 mln inwoners aan stemrecht meebrengt)
Situatie met grondwet
Nodig voor toetreding Turkije: 1) toestemming landen + nix
Wat is nu makkelijker?
De Europese Raad besluit met unanimiteit (ja ja dus ook Balkenende), het Europees parlement met meerderheid van stemmen, ratificatie door alle lidstaten is noodzakelijk.quote:Iedere Europese staat die lid wenst te worden van de Unie, richt daartoe een verzoek tot de Raad. Het Europees Parlement en de nationale parlementen worden van dit verzoek in kennis gesteld. De Raad besluit met eenparigheid van stemmen, na raadpleging van de Commissie en na goedkeuring door het Europees Parlement, dat zich uitspreekt bij meerderheid van zijn leden. De voorwaarden en nadere regels voor de toelating worden neergelegd in een akkoord tussen de lidstaten en de kandidaat-lidstaat. Dit akkoord wordt door alle overeenkomstsluitende staten overeenkomstig hun onderscheiden grondwettelijke bepalingen aan bekrachtiging onderworpen.
quote:De [Nederlandse] regering verwelkomt deze grotere betrokkenheid van de nationale parlementen bij deze procedure.
Leuk... een stukje uit het woordenboek...quote:Op woensdag 30 mei 2007 22:44 schreef Napalm het volgende:
[..]
re·ge·ring (de ~ (v.), ~en)
1 het staatshoofd en de gezamenlijke ministers => landsregering
+
di·rect1 (bn.)
1 rechtstreeks, onmiddellijk <=> indirect
di·rect2 (bw.)
1 meteen, dadelijk
2 bepaald
Ja zeker goede onderbouwing.quote:Op donderdag 31 mei 2007 00:05 schreef ScienceFriction het volgende:
[..]
Leuk... een stukje uit het woordenboek...
Ja want die stemmen de domme politici het landsbeleid in....quote:Op maandag 28 mei 2007 17:48 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Wat je ook van de vertegenwoordigers vindt, het volk is uiteraard minder intelligent.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |