Ha luitjes,
zoals in dit
draadje beloofd, zal ik in dit topic mijn revalidatie belevenissen bijhouden.
Maar eerst even een inleiding.
Op 5 mei 2005 tijdens een voetbalwedstrijd (ik stond er aper 5 minuten in) draaide mijn bovenlichaam verder door dan mijn knie aan kon. Vermoedelijk is op dat moment de voorste kruisband van mijn linker knie ingescheurd. Tijdens een MRI scan in juni van datzelfde jaar (er zat een vakantie naar Egypte tussen) werd namelijk geconstateerd dat er wat littekenweefsel op de kruisband zat. Maar verder hoefde ik geen kijkoperatie o.i.d. te ondergaan.
Enigszins gewaarschuwd, en een paar maandjes wat specifieke knie oefeningen te hebben gedaan, later ben ik toch ook maar weer aan het voetballen gegaan. En dat vond mijn knie niet zo'n goed plan, al (weer) na slechts enkele minuten ging het weer mis en "schoot" mijn bovenbeen als het ware over de knie.
Daarom maar een afspraak gemaakt bij een orthopeed (in Spijkenisse), en die constateerde dat de voorstekruisband (VKB) totaal was afgescheurd. Hij wilde niet gelijk gaan opereren, ik zou maar eerst met fysio moeten proberen de knie te stabiliseren en te bezien of ik er in mijn dagelijksleven last van zou blijven houden. En ik moest uiteraard stoppen met voetbal......
In het daarop volgende jaar zo nu en dan (ondanks de fysio) toch momenten gehad dat ik bijna weer door de knie ging, met andere woorden ondanks de fysio bleef hij instabiel. Mijn fysio (die praktijk heeft bij mijn sportschool, wel zo makkelijk) rade mij aan er nu toch echt wat aan te laten doen. Zij adviseerde mij om naar Dr. Fontijne, die in het Ijsselland Ziekenhuis in Capelle a/d Ijssel werkt, te gaan omdat die erg goed met VKB's is.
Zo gezegd en zo gedaan, op 26 Maart kon ik daar op spreekuur komen. Binnen 10 minuten had de beste man zonder enige twijfel vastgesteld dat we de boel gingen fixen. Hij legde zeer vlot uit wat hij ging doen. Hij zou een stukje kniepees gebruiken als vervanging van de gescheurde kruisband. Na dat gesprek kon ik gelijk een vervolgafspraak maken voor een intake bij de anesthesist en die was op 30 Maart. Na die intake kon mijn operatie worden ingepland en die was dus op 22 Mei j.l.
De operatie
22 Mei moest ik mij om 9:45 bij de opnamebalie in het ziekenhuis melden en werd ik doorverwezen naar de afdeling waar ik minimaal 2 dagen zou verblijven. Aldaar werd ik geinstalleerd (bloeddruk meten) en al om 10:45 werd ik naar de voorbereidingskamer gereden waar mijn been middels een blok erdoving zou worden klaargemaakt voor de operatie. De orthopeed kwam een pijtje zetten op het juiste been zodat ze niet aan de verkeerde knie zouden gaan sleutelen.
Bij de blokverdoving werd doormiddel van 2 spuiten (1 in de lies en 1 in de bil) mijn been als het ware verlamd. Dit zorgde wel voor een lachbui van mij, want het is toch echt een rare gewaarwording om je ene been makkelijk te kunnen bewegen en je andere, hoe goed je het ook probeert, met geen mogelijkheid te kunnen bewegen.
Om ongeveer 11:30 werd ik naar de OK gebracht waar ik op de operatietafel moest gaan liggen. Dit is nog best lastig met zo'n dood been aan je lijf. Na een laatste check of de verdoving goed was aangeslagen werd er begonnen met het maken van de snede over mijn knie om het stukje van de kniepees te kunnen "oogsten" dat voor de vervangende VKB moest gaan zorgen. Toen bleek toch dat de blokverdoving niet helemaal goed werkte, ik voel niet veel maar genoeg pijn waardoor ik om wat extra verdoving vroeg. De anesthesist had echter meer nodig dan verwacht maar uiteinlijk lag TripleBee in een bijna katzwijm en voelde hij geen pijn meer. Na de operatie moest ik vanwege de extra verdoving nog wel een halfuurtje op de uitslaapkamer liggen, maar uiteindelijk lag ik om ca 13:45 alweer op mijn kamer en was deel 1 achter de rug.
De revalidatie
De volgende dag (na een redelijk goede nachtrust) mocht ik nadat er foto's van de knie waren gemaakt en een gesprekje met de fysio om 12:30 alweer naar huis.
Gisterenavond lekker met mijn pa bij mij thuis op de bank naar de C'league finale gekeken, en voor de makkelijkheid maar op de bank geslapen. 'S nachts 1 keer wakker geworden van de pijn maar voor de rest prima geslapen.
Op dit moment (24 mei 10:30) heb ik geen pijn (kan ook door de pijnstillerskomen natuurlijk) maar merk dat de knie al wat minder stijf begint te worden.
Goed, tot zover de eerste belevenissen, ik zal proberen hier met regelmaat bijzonderheden neer te zetten. Mochten jullie vragen hebben, dan lees ik het wel en zal ik ze zo goed mogelijk proberen te beantwoorden.
Groetjes, TripleBee
[ Bericht 0% gewijzigd door TripleBee op 24-05-2007 10:49:53 ]