Het is een buitenkans dat boek te lezen zijnde in Afghanistan.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 17:35 schreef Lienekien het volgende:
Maar waarom dan 'ondankbare'?
Ik was al bang dat het iets negatiefs was. Het ziet er ook niet fraai uit. Valt daar iets tegen te doen?quote:Op zaterdag 19 mei 2007 20:57 schreef Lienekien het volgende:
Hm. Plakkerigheid kan van luizen komen.
Ja maar.. ja maar... dan blijft er niets over!quote:Op zaterdag 19 mei 2007 21:00 schreef Lienekien het volgende:
Ik snoei tot de grond terug.
Ik ga maandag wel naar de Intratuin.quote:Helaas is het weer eens zo'n jaar alles voelt plakkerig aan en zit vol met luizen en beestjes en een aantal zijn dol op beukhaag.
zoals de bladluizen deze scheiden vaak een stof af (mieren zijn hier dol op) waardoor het blad plakkerig aanvoelt en lijkt of het nat is. zitten er veel luizen op een blad vaak vind u de luizen aan de onderkant dan rolt het blad ook op. luizen veroorzaken ook schimmelziekte.
Een ander beestje is de witte vlieg deze is te herkennen door als u een blad aanraakt er een wolk vliegjes uitkomt, witte vlieg veroorzaakt honingdauw dit ziet er pluizig schimmelachtig uit. honingdauw kan geen kwaad voor een beuk.
Dan hebben we er nog eentje en dat is de beukenwolluis deze zorgt ook voor een witte pluis dit heeft vaak meer weg van een cocon.
Zowel de luizen als de witte vlieg zijn te bestrijden met een middeltje tegen luizen verkrijgbaar in een tuincentrum, wat betreft de witte prut kunt u misschien even een blaadje meenemen naar het tuincentrum in het geval u beukhaag getroffen wordt door bladluizen, kan het soms nog wel eens nodig om te spuiten met een middel tegen schimmels om te voorkomen dat de hele haag straks onder de schimmel zit.
Bron
Do2 uitnodigen helpt ook goed, m'n tuin ligt vol peukjesquote:Op zaterdag 19 mei 2007 21:05 schreef Claudia_x het volgende:
Luis kan slecht tegen nicotine. Ik stuur m'n vriendje wel het balkon op.![]()
Intratuin is een beter idee.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 21:05 schreef Claudia_x het volgende:
Luis kan slecht tegen nicotine. Ik stuur m'n vriendje wel het balkon op.![]()
Op die site van Kassa heb ik gelezen dat je met water kunt sproeien waar je peuken een nachtje in hebt laten weken. Dat idee klinkt wel heel verleidelijk.quote:
He, wat een cynisme! Die plant overleeft het wel.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 21:37 schreef Lienekien het volgende:
Ok. Maak je een leuke dag-tot-dag-fotoreportage? Met als laatste foto het stammetje in zijn pot bij het grofvuil?
't Was maar gekkigheid, Claudia.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 21:54 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
He, wat een cynisme! Die plant overleeft het wel.![]()
Is dit echt onze Erik??!!quote:Op zaterdag 19 mei 2007 22:44 schreef Tha_Erik het volgende:
Zak allemaal maar gewoon in de stront. Beter nog, laat mij maar in de stont zakken.
quote:Op zondag 20 mei 2007 09:07 schreef Lienekien het volgende:
[..]
't Was maar gekkigheid, Claudia.
Ik heb hier een kamerplant, een nazaat van een plant die mijn moeder heeft en die mogelijk ouder is dan ik. Elke keer vallen er weer grote bladeren af, maar dan maakt 'ie weer ergens een zijscheut en ik moedig 'm aan. Het is geen kijk (een paar bladeren op een stokkie) maar hij houdt vol.
Ja, ikhad gisterennacht een beetje last van een soort zenuwinzinking door een ongelukkige samenloop van omstandigheden.quote:
Gaat het inmiddels weer een beetje?quote:Op zondag 20 mei 2007 10:48 schreef Tha_Erik het volgende:
[..]
Ja, ikhad gisterennacht een beetje last van een soort zenuwinzinking door een ongelukkige samenloop van omstandigheden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |