abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_49293229
quote:
Elke minuut sterft ergens ter wereld een vrouw aan een complicatie van zwangerschap of bevalling. Dat staat in een jaarlijks rapport van de bevolkingsorganisatie van de Verenigde Naties, de UNFPA. Jaar: 2004.


Bericht van UNFPA, april 2007: elke minuut sterft ergens ter wereld een vrouw aan een complicatie van zwangerschap of bevalling. Nog veel meer vrouwen houden last van complicaties die doorgaans te verhelpen zouden zijn en die niet zelden handicaps tot gevolg hebben. ‘Deze toestand is onaanvaardbaar’, zei Thoraya Obaid vorige maand op Wereldgezondheidsdag.

Met de Millenniumdoelen bijna halverwege hun termijn van uitvoering (2000-2015), moet worden gevreesd dat de wereld er niet in zal slagen de kraamvrouwsterfte met de beoogde driekwart terug te dringen.

Zes Nederlandse ontwikkelingsorganisaties houden vanavond in pakhuis de Zwijger te Amsterdam een ‘Moedernacht’. Bedoeling is het kabinet te doordringen van de noodzaak kraamvrouwsterfte wereldwijd te bestrijden.

‘Sterfte onder aanstaande moeders heeft nauw te maken met hun lage maatschappelijke status’, schrijft het VN-bevolkingsfonds. ‘Ze hebben geen zeggenschap over het gebruik van voorbehoedmiddelen’, zegt Rachel Ploem van My Body, een van de zes organisatoren van de Moedernacht. ‘Ze hebben vaak toestemming van hun man nodig voor doorverwijzing naar een ziekenhuis. Ze hebben geen kennis van hun eigen lichaam.’

Ook wreekt zich dat mannen – degenen die beslissen over besteding van fondsen – vaak geen oog hebben voor vrouwenproblemen.
volkskrant
quote:
For every woman who dies, 20 or more experience serious complications. These range from chronic infections to disabling injuries such as obstetric fistula.
unfpa

Iedere 3 seconden een vrouw die ernstige complicaties oploopt; elke minuut een dode. En ondanks dat het een milleniumdoelstelling was het sterftecijfer met 75% terug te dringen er daar na 7,5 jaar nog he_le_maal niets van gelukt. Geen spat, geen sikkepit, helemaal niks.

Het kán wel:
quote:
In countries such as China, Cuba, Egypt, Honduras, Jamaica, Malaysia, Sri Lanka, Thailand and Tunisia, significant declines in maternal mortality have occurred as more women have gained access to family planning and skilled birth attendance with backup emergency obstetric care. Many of these countries have halved their maternal deaths in the space of a decade. Cadres of professionally trained midwives have been critical to these successes.
(unfpa)

Waarom zend Nederland geen vroedvrouwen uit, in plaats van opbouwsoldaten naar Afghanistan? Nederland heeft toch de allerbeste vroedvrouwinfrastructuur van de hele westerse wereld? Juist wat zo nodig is: kennis over thuisbevallen zonder geavanceerde medische apparatuur, zonder een meneer in een witte jas.

Maar nee, wij sturen soldaatjes naar Afghanistan; die daar tamelijk vruchteloos proberen schooltjes te openen.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_49293282
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 05:05 schreef sigme het volgende:

Waarom zend Nederland geen vroedvrouwen uit, in plaats van opbouwsoldaten naar Afghanistan? Nederland heeft toch de allerbeste vroedvrouwinfrastructuur van de hele westerse wereld? Juist wat zo nodig is: kennis over thuisbevallen zonder geavanceerde medische apparatuur, zonder een meneer in een witte jas.

Maar nee, wij sturen soldaatjes naar Afghanistan; die daar tamelijk vruchteloos proberen schooltjes te openen.
Ja lekker, dan worden die vrouwtje gekidnapt / doodgeknald door de taliban omdat vanwege de afwezigheid van militairen zij weer vrij spel hebben.

Ik zal je even de reden geven: bij veel van die vrouwen is er geen economische baat om dit te doen, zeker in Afrika niet. Het is dezelfde reden als waarom er meer onderzoek naar antidepressiva dan aids-medicijnen wordt gedaan, en farmaceutische bedrijven weiger en-masse aidsremmers op de markt te gooien. Dan benutten ze hun productiecapaciteit niet optimaal.

It's all about the money.
"Het is een bedreiging voor onze cultuur om geluk te reduceren tot aangename ervaringen" - Joep Dohmen
pi_49293287
Ze moeten ook niet teveel met breinaalden lopen kloten.
***** Kraak.....
pi_49293443
Tja, zo werkt de natuur nu eenmaal. De vraag is in hoeverre je in dit soort situaties actief wilt ingrijpen.
pi_49293493
Vanavond: de moedernacht (www.moedernacht.nl)
quote:
Aan de vooravond van Moederdag organiseren MYBODY, AMREF Flying Doctors, Memisa/Cordaid, Het Koninklijk Instituut voor de Tropen, Share-Net en NCDO op zaterdag 12 mei de Moedernacht: een avond over veilig moederschap met debat, verhalen van hoop en bijzondere optredens.

Locatie: Pakhuis de Zwijger - Piet Hein Kade 179 in Amsterdam (Route)

Tijd: 20.00 - 23.00 (deuren open om 19.30)

De toegang is gratis.

Programma:

19.30 – 20.00
Binnenkomst/koffie

20.00 – 20.05
Zangeres Suzy Dexter

20.05 – 20.10
Welkom en opening door Dieuwertje Blok (presentator van de avond)

20.10 – 20.20
Woord vooraf door Chantal Gill’ard, Tweede Kamerlid voor de PvdA met portefeuille medische ethiek en ontwikkelingssamenwerking en voormalig MYBODY ambassadeur.

20.20 – 20.30
Column van schrijfster Lydia Rood

20.30 – 20.45
Kort filmfragment ‘Play your part’

20.45 – 21.15
Wat kunnen we doen om moedersterfte terug te dringen?

Dieuwertje Blok interviewt 3 personen over hun ideeën.
De gasten zijn:

Dr. Barbara Kwast, Internationale Consulente Reproductieve Gezondheidszorg over de versterking van gezondheidssystemen

Franka Cadée, verloskundige en bestuurslid van de International Confederation of Midwives over versterking van de positie van verloskundigen

Rachel Ploem, Country Programme Manager WPF/MYBODY over het belang van preventie en seksuele voorlichting

21.15 – 21.35
Pauze - drankje

21.35 – 21.55
Conference van cabaretière Jetty Mathurin (als Surinaamse Taante)

21.55 – 22.25
Dr. Islam. Directeur van de afdeling voor het verbeteren van de zorg rondom zwangerschap van de Wereld Gezondheids Organisatie (WHO).

22.25 – 22.55
Lilianne Ploumen, directeur Cordaid, licht de verklaring van maatschappelijke organisaties over Moedersterfte toe en overhandigt deze aan Minister Koenders. Minster Koenders reageert op deze Verklaring. Beiden worden geïnterviewd door Dieuwertje Blok: Minister Koenders over de Nederlandse bijdrage aan Millenniumdoel 5 en Lilianne Ploumen over de bijdrage van ontwikkelingshulporganisaties aan de gezondheidssector.

22.55 – 23.30
Optreden van Mathilde Santing en muzikanten

23.30 – 24.00
Napraten/Borrel

Inschrijven:
Stuur een e-mail naar inschrijven@moedernacht.nl
met daarin je naam,
adres en telefoonnummer.
  † In Memoriam † zaterdag 12 mei 2007 @ 08:03:28 #6
45013 Aaahikwordgek
Maakt vrienden
pi_49293542
Tja, heel jammer. Maar waar zijn de dodencijfers als gevolg van aanvallen door dieren, rare ziektes, ongelukken etc.?
Overigens, ik zie ook niet in waarom we aan overbevolking moeten gaan werken.
Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
pi_49293548
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:03 schreef Aaahikwordgek het volgende:
Tja, heel jammer. Maar waar zijn de dodencijfers als gevolg van aanvallen door dieren, rare ziektes, ongelukken etc.?
Overigens, ik zie ook niet in waarom we aan overbevolking moeten gaan werken.
Zorgen dat mensen -met name vrouwen- invloed kunnen uitoefenen op de voortplanting pakt meestal uit in minder kinderen per vrouw, dacht ik.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  zaterdag 12 mei 2007 @ 08:07:21 #8
134391 TranceAction
It's me Leclerc
pi_49293551
Oh boehoe boehoe huilie huilie. Je vergeet er bij te vermelden hoeveel er per minuut geboren worden. Je bent zeker niet op de hoogte dat de wereldbevolking als een gek toeneemt. Gebieden worden ontbost voor landbouwgrond, leefgebied van wilde en bedreigde diersoorten worden kleiner en kleiner.

Kijk het klinkt heel sympathiek om al die menselevens te redden maar de aarde waarop we leven kan al die mensen niet aan. Net als die mensen die tegen aids stijden. Stel je voor dat al die aidspatiënten niet waren gestorven, moet je je eens voorstellen met zn hoeveelen we nu waren, of wanneer al die kinderen die zijn gestorven bij de geboorte waren blijven leven. Dan zouden we nu over elkaar heen struikelen. Agressie neemt toe wanneer het aantal mensen per km2 toeneemt.

Dus kerel zet die rose bril af en wees blij dat er nog mensen doodgaan op deze planeet ook al is het te voorkomen wat we stevenen af naar de 7 miljard mensen op deze hele kleine aarde.
Trek, trek ?? In Europa hebben ze trek, hier in Afrika hebben we gewoon honger
  † In Memoriam † zaterdag 12 mei 2007 @ 08:08:46 #9
45013 Aaahikwordgek
Maakt vrienden
pi_49293557
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:05 schreef sigme het volgende:

[..]

Zorgen dat mensen -met name vrouwen- invloed kunnen uitoefenen op de voortplanting pakt meestal uit in minder kinderen per vrouw, dacht ik.
Nou, dan is dit de ultieme vorm.
Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
  zaterdag 12 mei 2007 @ 08:13:01 #10
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_49293575
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:07 schreef TranceAction het volgende:
Oh boehoe boehoe huilie huilie. Je vergeet er bij te vermelden hoeveel er per minuut geboren worden. Je bent zeker niet op de hoogte dat de wereldbevolking als een gek toeneemt. Gebieden worden ontbost voor landbouwgrond, leefgebied van wilde en bedreigde diersoorten worden kleiner en kleiner.

Kijk het klinkt heel sympathiek om al die menselevens te redden maar de aarde waarop we leven kan al die mensen niet aan. Net als die mensen die tegen aids stijden. Stel je voor dat al die aidspatiënten niet waren gestorven, moet je je eens voorstellen met zn hoeveelen we nu waren, of wanneer al die kinderen die zijn gestorven bij de geboorte waren blijven leven. Dan zouden we nu over elkaar heen struikelen. Agressie neemt toe wanneer het aantal mensen per km2 toeneemt.

Dus kerel zet die rose bril af en wees blij dat er nog mensen doodgaan op deze planeet ook al is het te voorkomen wat we stevenen af naar de 7 miljard mensen op deze hele kleine aarde.
Ik vindt dit een idiote redenatie. Met wat het kost om een vliegdek schip met ondersteuning te laten varen per dag lossen we het probleem wat de TS aangeeft makkelijk op. Er zijn helaas bepaalde leiders die het doden van mensen meer prioriteit geven dan het redden van mensen.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
  zaterdag 12 mei 2007 @ 08:13:08 #11
17137 Sander
Nerds do it rarely
pi_49293576
Ik begin een beetje een hekel te krijgen aan die dramatische "Elke 4 seconden / 1 minuut" gebeurt er dit of dit dramatische ding. Het is zo ontzettend goedkoop .

Ik bedoel, we zijn met zijn 6.000.000.000'en op deze aardkloot en als daarvan elk jaar 525.600 vrouwen doodgaan aan zus of zo, lijkt me dat niet bijster veel.

Maarja, met zo'n groot getal lijkt alles gigantisch. Wist je dat er elke 3 seconden iemand doodgaat aan natuurlijke oorzaken? Daar moeten we wat aan doen!!!einseins
  † In Memoriam † zaterdag 12 mei 2007 @ 08:18:44 #12
45013 Aaahikwordgek
Maakt vrienden
pi_49293604
Dit is ook wel een leuke.

Bijvoorbeeld:
quote:
Per jaar sterven naar schatting 18.000 Nederlanders tien jaar eerder omdat ze structureel bloot worden gesteld aan luchtvervuiling.


Ieder half uurtje dus he, alleen al in NL.
Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
  zaterdag 12 mei 2007 @ 08:19:25 #13
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_49293607
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:13 schreef Slarioux het volgende:
Ik begin een beetje een hekel te krijgen aan die dramatische "Elke 4 seconden / 1 minuut" gebeurt er dit of dit dramatische ding. Het is zo ontzettend goedkoop .

Ik bedoel, we zijn met zijn 6.000.000.000'en op deze aardkloot en als daarvan elk jaar 525.600 vrouwen doodgaan aan zus of zo, lijkt me dat niet bijster veel.

Maarja, met zo'n groot getal lijkt alles gigantisch. Wist je dat er elke 3 seconden iemand doodgaat aan natuurlijke oorzaken? Daar moeten we wat aan doen!!!einseins
Kernwapens zijn redelijk goedkoop maar helaas niet inzetbaar.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_49293612
Als ik het goed begrijp, dan is dat sterven van vrouwen vooral een symptoom.

En symptoombestrijding is maar zelden nuttig, heb ik altijd gehoord.
  zaterdag 12 mei 2007 @ 08:20:21 #15
17137 Sander
Nerds do it rarely
pi_49293617
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:19 schreef Megumi het volgende:

[..]

Kernwapens zijn redelijk goedkoop maar helaas niet inzetbaar.
Ga eens googlen naar humor, kssst.
  zaterdag 12 mei 2007 @ 08:21:22 #16
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_49293625
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:20 schreef Slarioux het volgende:

[..]

Ga eens googlen naar humor, kssst.
Onzin is een deur verder op.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_49293704
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:08 schreef Aaahikwordgek het volgende:

[..]

Nou, dan is dit de ultieme vorm.
Nee, hiervan komen er niet minder kinderen, er zijn alleen meer slecht opgevoede kinderen / gehandicapte kinderen. Wezen, halfwezen, stiefkinderen. Dat komt helemaal niemand ten goede.
Van heel snel doodgaan wordt de aarde niet minder bevolkt, integendeel. Men moet fokken als konijnen, met alle risico's van dien, in de hoop dat er af en toe een exemplaar een beetje lukt.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  † In Memoriam † zaterdag 12 mei 2007 @ 08:45:48 #18
45013 Aaahikwordgek
Maakt vrienden
pi_49293718
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:42 schreef sigme het volgende:

[..]

Nee, hiervan komen er niet minder kinderen, er zijn alleen meer slecht opgevoede kinderen / gehandicapte kinderen. Wezen, halfwezen, stiefkinderen. Dat komt helemaal niemand ten goede.
Van heel snel doodgaan wordt de aarde niet minder bevolkt, integendeel. Men moet fokken als konijnen, met alle risico's van dien, in de hoop dat er af en toe een exemplaar een beetje lukt.
Het mechanisme van de natuur is dat die selectie al gemaakt wordt.
Fokken als konijnen, met 1 op de 20 een geslaagd exemplaar en de rest jihad-strijder of zo?
Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
pi_49293725
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 07:21 schreef zwambtenaar het volgende:
Tja, zo werkt de natuur nu eenmaal. De vraag is in hoeverre je in dit soort situaties actief wilt ingrijpen.
Ik hoop dat jij ooit een vrouw vindt van wie jij houdt, en dat zij, in blijde verwachting van jullie ongeboren kind, heel natuurlijk een ellendig en bloederig einde vindt bij de bevalling.

[ Bericht 30% gewijzigd door locke. op 12-05-2007 08:53:51 ]
pi_49293735
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:45 schreef Aaahikwordgek het volgende:

[..]

Het mechanisme van de natuur is dat die selectie al gemaakt wordt.
Fokken als konijnen, met 1 op de 20 een geslaagd exemplaar en de rest jihad-strijder of zo?
Bijvoorbeeld. Leven is niet veel waard zo; hogere idealen des te meer. Want al die ellende op aarde moet natuurlijk wel een doel hebben.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  † In Memoriam † zaterdag 12 mei 2007 @ 08:57:13 #21
45013 Aaahikwordgek
Maakt vrienden
pi_49293768
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:51 schreef sigme het volgende:

[..]

Bijvoorbeeld. Leven is niet veel waard zo; hogere idealen des te meer. Want al die ellende op aarde moet natuurlijk wel een doel hebben.
Het is maar waar je prio aan wilt stellen als VN. Niemand, ook niet de VN, weet wat de gevolgen van het handelen zijn.
Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
pi_49293785
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:57 schreef Aaahikwordgek het volgende:

[..]

Het is maar waar je prio aan wilt stellen als VN.
Aangezien het op de lijst millenniumdoelstellingen staat lijkt me die vraag al beantwoord.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  zaterdag 12 mei 2007 @ 11:19:38 #23
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_49295376
Als het zo gevaarlijk is denk ik dat we het maar moeten verbieden.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
pi_49295390
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 11:19 schreef I.R.Baboon het volgende:

Als het zo gevaarlijk is denk ik dat we het maar moeten verbieden.
+3 inzichtvol
  † In Memoriam † zaterdag 12 mei 2007 @ 11:34:18 #25
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_49295624
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 05:05 schreef sigme het volgende:
Waarom zend Nederland geen vroedvrouwen uit, in plaats van opbouwsoldaten naar Afghanistan?
Omdat er in Afghanistan sprake is van een onderdrukkende partij die helemaal niets van vrouwen die iets doen te maken willen hebben. Die vroedvrouwen zullen binnen notime het land uit gezet worden of veel waarschijnlijker afgemaakt of gevangen genomen worden.

Je moet er in zulke gebieden waar het wapen/geweld spreekt eerst zorgen dat het geweld weg is, dan kan je daarna legers vroedvrouwen sturen om het volk wat bij te brengen.

Zoals je zelf al aangaf gaat het leger + het opbouwen niet echt heel erg geniaal, maar denk je werkelijk dat een club vroedvrouwen in hun eentje wel iets kan ondernemen tegen / met al die stamhoofden daar?
Carpe Libertatem
  Moderator zaterdag 12 mei 2007 @ 12:29:38 #26
5428 crew  miss_sly
pi_49296908
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:07 schreef TranceAction het volgende:
Oh boehoe boehoe huilie huilie. Je vergeet er bij te vermelden hoeveel er per minuut geboren worden. Je bent zeker niet op de hoogte dat de wereldbevolking als een gek toeneemt. Gebieden worden ontbost voor landbouwgrond, leefgebied van wilde en bedreigde diersoorten worden kleiner en kleiner.

Kijk het klinkt heel sympathiek om al die menselevens te redden maar de aarde waarop we leven kan al die mensen niet aan. Net als die mensen die tegen aids stijden. Stel je voor dat al die aidspatiënten niet waren gestorven, moet je je eens voorstellen met zn hoeveelen we nu waren, of wanneer al die kinderen die zijn gestorven bij de geboorte waren blijven leven. Dan zouden we nu over elkaar heen struikelen. Agressie neemt toe wanneer het aantal mensen per km2 toeneemt.

Dus kerel zet die rose bril af en wees blij dat er nog mensen doodgaan op deze planeet ook al is het te voorkomen wat we stevenen af naar de 7 miljard mensen op deze hele kleine aarde.
dit is natuurlijk een redenatie van niks.
Als je zo denkt, zou je dus niets tegen sterfte moeten doen,, tegen geen enkele levensbedreigende situatie, want het is alleen maar goed dat er mensen doodgaan, dus laat ze maar gaan...

Ik hou ook niet van die "iedere minuut .... "statements.
Punt is dat eigenlijk zwangerschap en geboorte geen ziekte zijn en doorgaans moeder en kind dit horen te overleven, op een uitzondering na. Als er dus gebieden zijn waar zwanger worden en bevallen met grote regelmaat levensbedreigende situaties oplevert en moeder en/of kind dit vaak niet overleven, is er iets mis en zou daar iets aan gedaan moeten worden.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_49297032
die ernstige medische complicaties en sterftes komt ook omdat vrouwen aldaar ontzettend jong zwanger worden, vaak is hun lichaam (nog) niet voldoende ontwikkeld om een kind te dragen en ter wereld te zetten. Dat heeft ook te maken met de familie-eer, hoe eerder een vrouw trouwt en zwanger wordt hoe groter de kans dat ze niet de familie-eer kan schenden
pi_49297146
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 11:34 schreef Boze_Appel het volgende:

[..]

Omdat er in Afghanistan sprake is van een onderdrukkende partij die helemaal niets van vrouwen die iets doen te maken willen hebben. Die vroedvrouwen zullen binnen notime het land uit gezet worden of veel waarschijnlijker afgemaakt of gevangen genomen worden.

Je moet er in zulke gebieden waar het wapen/geweld spreekt eerst zorgen dat het geweld weg is, dan kan je daarna legers vroedvrouwen sturen om het volk wat bij te brengen.

Zoals je zelf al aangaf gaat het leger + het opbouwen niet echt heel erg geniaal, maar denk je werkelijk dat een club vroedvrouwen in hun eentje wel iets kan ondernemen tegen / met al die stamhoofden daar?
Boos fruit, er staat:
Waarom zendt Nederland geen vroedvrouwen uit, in plaats van opbouwsoldaten naar Afghanistan?
Niet:
Waarom zendt Nederland geen vroedvrouwen uit, in plaats van opbouwsoldaten, naar Afghanistan?

Als Nederland iets nuttigs wil doen voor de wéreld, iets waarin wij goed zijn, iets wat we ons kunnen veroorloven, iets waarin we resultaat kunnen bereiken, zouden we beter vroedvrouwen dan soldaten buiten Nederland kunnen stationeren. Waarbij die vroedvrouwen misschien niet per se naar Afghanistan hoeven.

Verder is het niet zo dat vroedvrouwen in Afghanistan iets zouden hoeven ondernemen tegen de stamhoofden; ze hoeven alleen de vrouwen kennis bij te brengen over veiliger zwangerschap / bevallen. Juist in landen als Afghanistan kan dat prima zonder last te hebben van manvolk - dat bemoeit zich, zeker de machthebbers, niet met vrouwenzaken.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  Donald Duck held zaterdag 12 mei 2007 @ 12:40:49 #29
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_49297218
Dat is gewoon de natuur hoor. Op 6 miljard mensen met daarbij enorm veel zwangerschappen gaat er natuurlijk wel eens wat mis. In absolute cijfers lijkt het veel, maar het is eigenlijk maar een klein percentage waarbij het mis gaat.
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
  Moderator zaterdag 12 mei 2007 @ 12:46:31 #30
5428 crew  miss_sly
pi_49297353
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 12:40 schreef __Saviour__ het volgende:
Dat is gewoon de natuur hoor. Op 6 miljard mensen met daarbij enorm veel zwangerschappen gaat er natuurlijk wel eens wat mis. In absolute cijfers lijkt het veel, maar het is eigenlijk maar een klein percentage waarbij het mis gaat.
Maar dat kleine percentage vindt niet verspreid over de hele wereld plaats. Het is dus wel een specifiek probleem voor sommige gebieden, terwijl het kennelijk geen probleem hoeft te zijn, getuigen het feit dat elders in de wereld geen zwanger zijn en bevallen geen levensbedreigende ziekte is.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  zaterdag 12 mei 2007 @ 14:29:53 #31
125878 Gabry
Lento Violento
pi_49299664
Elke minuut interesseert het mij geen reet als er een inboorling sterft.
Dan hoopt gij vurige kolen op zijn hoofd.
pi_49301321
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 14:29 schreef Gabry het volgende:
Elke minuut interesseert het mij geen reet als er een inboorling sterft.
En elke minuut intereseert het niemand een reet wat jij vindt van het sterven van wie dan ook
  zaterdag 12 mei 2007 @ 21:16:46 #33
125878 Gabry
Lento Violento
pi_49311308
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 15:43 schreef jaoka het volgende:

[..]

En elke minuut intereseert het niemand een reet wat jij vindt van het sterven van wie dan ook
Toch voelde jij je geneigd te reageren. Was je het zo oneens met mijn post?

[ Bericht 17% gewijzigd door Gabry op 12-05-2007 21:25:50 ]
Dan hoopt gij vurige kolen op zijn hoofd.
pi_49312006
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 05:05 schreef sigme het volgende:Waarom zend Nederland geen vroedvrouwen uit,
Goed plan We zetten de vroedvrouwenmaffia over de grens en laten onze eigen vrouwen in het ziekenhuis bevallen. Wat in elk ander westers land heel normaal is.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 12 mei 2007 @ 21:35:26 #35
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_49312172
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 08:07 schreef TranceAction het volgende:
Oh boehoe boehoe huilie huilie. Je vergeet er bij te vermelden hoeveel er per minuut geboren worden. Je bent zeker niet op de hoogte dat de wereldbevolking als een gek toeneemt. Gebieden worden ontbost voor landbouwgrond, leefgebied van wilde en bedreigde diersoorten worden kleiner en kleiner.

Kijk het klinkt heel sympathiek om al die menselevens te redden maar de aarde waarop we leven kan al die mensen niet aan. Net als die mensen die tegen aids stijden. Stel je voor dat al die aidspatiënten niet waren gestorven, moet je je eens voorstellen met zn hoeveelen we nu waren, of wanneer al die kinderen die zijn gestorven bij de geboorte waren blijven leven. Dan zouden we nu over elkaar heen struikelen. Agressie neemt toe wanneer het aantal mensen per km2 toeneemt.

Dus kerel zet die rose bril af en wees blij dat er nog mensen doodgaan op deze planeet ook al is het te voorkomen wat we stevenen af naar de 7 miljard mensen op deze hele kleine aarde.
Dus laat ze maar lekker sterven in Afrika, of Zuid-Azie. Hier zit de pil in het basispakket.
pi_49312748
quote:
Op zaterdag 12 mei 2007 21:35 schreef Swetsenegger het volgende:

Hier zit de pil in het basispakket.
'k Vind dat ik korting op m'n premie moet krijgen.
  maandag 14 mei 2007 @ 17:08:45 #37
67615 Shadowcat
Macho does not prove mucho
pi_49370532
Tja er zijn al veel te veel mensen op de wereld he dus misschien moeten we niet eens iets willen doen aan deze natuurlijek opruiming.
I never travel without my diary, so that I always have something sensational to read.
  maandag 14 mei 2007 @ 17:10:55 #38
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_49370585
quote:
Op maandag 14 mei 2007 17:08 schreef Shadowcat het volgende:
Tja er zijn al veel te veel mensen op de wereld he dus misschien moeten we niet eens iets willen doen aan deze natuurlijek opruiming.
Dat kan je ook over kanker zeggen. Of terrorisme. Of verkeersongelukken.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
  maandag 14 mei 2007 @ 17:12:37 #39
67615 Shadowcat
Macho does not prove mucho
pi_49370645
quote:
Op maandag 14 mei 2007 17:10 schreef I.R.Baboon het volgende:

[..]

Dat kan je ook over kanker zeggen. Of terrorisme. Of verkeersongelukken.
Vergeet AIDS niet.

Maar met zwangere vrouwen sla je gelijk twee vliegen in één klap. Of drie als ze zwanger is van een tweeling.
I never travel without my diary, so that I always have something sensational to read.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')