propagandistische ... de NSDAP gebruikt de 'christelijke wortelen' heel bewust om haat te zaaien jegens andere culturen, en heeft nooit doelbewust de christelijke kerk durven aanvallen, aangezien het een zeer machtige maatschappelijke structuur was.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:43 schreef -Mellow- het volgende:
toevallig was ik net een artikel aan t lezen voor mijn studie waarin stond dat Hitler wel degelijk waarde hechtte aan de kerk.
Ik denk dat hier wel zo'n beetje alles mbt het geloof van Hitelr wordt opgesomd. Het is zowel onjuist te stellen dat Hitler atheist was als dat Hitler streng gelovig was. Het is wel juist te stellen dat Hitler een klootzak was.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:36 schreef Stippel het volgende:
[..]
Hitler heeft in 1943 een bevel ondertekend dat de afschaffing van alle kerken en verbod op alle religies na de eindoverwinning beval, waarna er slechts één staatsgodsdienst toegestaan was en dat was de verheerlijking der Führer... Kerken zouden omgenoemd worden naar Adolf Hitler Weihestätten.
zie verder 'Sitzungsprotokoll vom 14. August 1943'...
Mijn vraag is waaaaar o waaaaaaar in de Koran staat er dat vrouwen (expliciet?) gestenigd moeten worden?quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:53 schreef -Mellow- het volgende:
over de koran gesproken, moslims geloven dat dit het woord is van God. Nu staan er in de koran bijv.dingen over steniging van vrouwen die overspel hebben gepleegd. Ik vind dat afkeurenswaardig, en veel hedendaagse islamieten vinden dit ook verkeerd. Sommigen hebben als antwoord hierop: ja, maar de koran stamt uit een tijd waarin dat gebeurde. Ik heb dit nooit zo begrepen, want de koran wordt toch gezien als het woord van God. Is het woord van God niet iets universeels dan? dat zou ik namelijk wel verwachten. Er zijn mensen die hier op antwoorden: de koran is niet door Mohammed zelf opgeschreven, maar is gekleurd door mensen die hem (via via) kenden, daarom klopt niet alles. Mijn vraag is dan, waarom wordt er dan zo veel waarde gehecht aan de koran?
ik heb het toch echt een keer gelezen. welke passage dat was weet ik niet meer.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:56 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mijn vraag is waaaaar o waaaaaaar in de Koran staat er dat vrouwen (expliciet?) gestenigd moeten worden?
*Hint:
Nergens.
Je zal het niet kunnen vinden, ben ik er nog zekerder van dan mijn geloof.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:58 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
ik heb het toch echt een keer gelezen. welke passage dat was weet ik niet meer.
100% nope.quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:01 schreef -Mellow- het volgende:
zelfde vraag met een ander voorbeeld dan. bij verkrachting zijn vier getuigen nodig. Dit heb ik gelezen in kopieën van de koran die ik op de universiteit kreeg. Ik mag denk ik wel aannemen dat het klopt.
ik kan me toch echt niet voorstellen dat een hoogleraar arabisch mij verkeerde passages uit de koran geeft.quote:
Dat snap ik ja, maar knock yourself out..quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:03 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
ik kan me toch echt niet voorstellen dat een hoogleraar arabisch mij verkeerde passages uit de koran geeft.
Ik tover niets, Mohammed komt met de bewering dat de teksten regelrecht uit die van de aartsengel Gabriel komen. Wie zoiets opmerkelijks beweerd, mag daar best wel wat hardere bewijzen voor leveren. Heb je het nooit eigenaardig gevonden dat alleen Mohammed die engel zag? Waarom verscheen die engel niet aan meerdere mensen tegelijk? Ook dat zou het wat geloofwaardiger hebben gemaakt, denk je niet? De koran claimt Goddelijk te zijn. Dat is heel wat anders dan een boek geschreven door een mens en zo wordt het ook gezien binnen de islam. Ik mag dus best wel kritiek leveren op het feit dat er vreemde regels in staan (ga naar Mekka! Bid richting Mekka!) terwijl essentiele, nieuwe informatie waar mensen wel iets zinnigs aan zouden hebben gehad ontbreekt.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:46 schreef Triggershot het volgende:
Wat jij doet is, je tovert koran eerst om tot een semi wetenschappelijk boek, vervolgens vraag je een aantal vragen, waarna je zegt, "zie je wel, mensenwerk, zei ik het niet?"
Fout nummer 1.quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:08 schreef onemangang het volgende:
[..]
Ik tover niets, Mohammed komt met de bewering dat de teksten regelrecht uit die van de aartsengel Gabriel komen. Wie zoiets opmerkelijks beweerd, mag daar best wel wat hardere bewijzen voor leveren.
Fout nummer 2.quote:Heb je het nooit eigenaardig gevonden dat alleen Mohammed die engel zag? Waarom verscheen die engel niet aan meerdere mensen tegelijk? Ook dat zou het wat geloofwaardiger hebben gemaakt, denk je niet?
quote:De koran claimt Goddelijk te zijn.
quote:Dat is heel wat anders dan een boek geschreven door een mens en zo wordt het ook gezien binnen de islam.
Kritiek leveren mag altijd, heb je in NL niemands toestemming voor nodig. Niet te vergeten dat de Koran zeer revolutionair is geweest in de tijd.quote:Ik mag dus best wel kritiek leveren op het feit dat er vreemde regels in staan (ga naar Mekka! Bid richting Mekka!) terwijl essentiele, nieuwe informatie waar mensen wel iets zinnigs aan zouden hebben gehad ontbreekt.
Beslissing wordt beïnvloed door aan/afwezigheid van geloof hé.quote:Waarom zou je zo'n boek dan eigenlijk serieuzer nemen dan een goede roman?
er waren meerdere mensen bij aanwezig, maar is het niet zo dat Gabriël alleen waarneembaar was door Mohammed en niet door anderen? (volgens de koran dan)quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:14 schreef Triggershot het volgende:
Fout nummer 2.
Er is wel degelijk een engel verschenen aan Mohammed waar meerdere mensen bij aanwezig waren, je hebt echt te weinig kennis over de Islam, als je iets meent, weet dat ook dat het klopt, is niet veel gevraagd toch?
[..]
Begrijp me niet verkeerd, is niet denigrerend bedoelt, maar jij zegt het.quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:17 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
er waren meerdere mensen bij aanwezig, maar is het niet zo dat Gabriël alleen waarneembaar was door Mohammed en niet door anderen? (volgens de koran dan)
Denk ook aan de sefardische joden in Spanje onder Torquemada, 100.000 doden en 300.000 ontheemden, op een veel kleinere bevolking dan het huidige spanje. Degene die financieel gezien konden vluchten werden vaak overboord gezet nadat ze schandalig veel geld er voor hadden betaald. Ook Engeland heeft een verbod gehad op joods zijn.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:28 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Apart dat je Stalin vermijdt, sorry, maar de meeste doden zijn gevallen in de naam van seculiere ideologies, denk aan socialisme, communisme, nationalisme, facisme.. De wereld heeft nog nooit zo veel doden op zo een schaal gekend.
volgens mij staat in de koran wel dat Mohammed de enige was die Gabriel had gezien. Daarom geloofden veel mensen van zijn eigen stam hem ook niet. Maar goed, ik zal niet zeggen dat ik de wijsheid in pacht heb omtrent de koran, ik heb slechts een aantal soera's gelezen en niet alles.quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:19 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Begrijp me niet verkeerd, is niet denigrerend bedoelt, maar jij zegt het.
Ik geloof niet dat je dat in de Koran zult vinden.. Gabriel was waarneembaar voor wie God wou.
Het gaat niet om het verwijt gaat om claim van monopolie.quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:23 schreef averty het volgende:
[..]
Denk ook aan de sefardische joden in Spanje onder Torquemada, 100.000 doden en 300.000 ontheemden, op een veel kleinere bevolking dan het huidige spanje. Degene die financieel gezien konden vluchten werden vaak overboord gezet nadat ze schandalig veel geld er voor hadden betaald. Ook Engeland heeft een verbod gehad op joods zijn.
De Armeense Genocide op anderhalf miljoen Armenen door Turken. De heksenvervolging door de eeuwen heen. Inquisitie, 80-jarige oorlog. Het vervolgen van wetenschappers, enkel en alleen omdat dat wat zij waarnamen in conflict was met wat er in de heilige schrift stond. Kruistochten, het in elkaar slaan van moslims na 9-11 enkel omdat ze ook moslims waren, bomaanslagen op abortusklinieken, moslim terrorisme.
Maar volgens mij kun je de ellende van Stalinisme en Fascisme niet enkel op de atheistische hoop gooien. Waar kwam bijvoorbeeld al die jodenhaat van Hitler vandaan? Heeft ie helemaal zelf verzonnen? Denk het niet, dat heeft hij opgepikt vanuit de bestaande jodenhaat van het christenen. Joden zijn door de eeuwen heen overal de underdog geweest. Hitler was zelf ook een katholiek, zij het niet zo'n strenge. Daarnaast zijn al zijn argumenten (untermenschen e.d.) op feiten te weerleggen, maar was dat klimaat er niet naar. Er schijnt trouwens nogal een duidelijk verschil in religieuze adhesie in zijn speeches te worden betuigd voor dat Hitler aan de macht kwam, en daarna, toen de kerk een rivaliserende politieke macht was.
Maar enkel zeggen dat religie evil is, is ook niet terecht denk ik, al is het wel een erg makkelijk instrument om mensen achter je te krijgen. Als god het wil, wie ben jij dan om daar tegen te protesteren.
Maar stel dat we inderdaad moeten concluderen dat Stalin en Hitler en Mao en Pol Pot allemaal helemaal atheistisch waren en de enige zijn die genocide hebben gepleegd. In welke zin zou dat dan een argument voor het geloven in god zijn. uit niets ervan wordt duidelijk dat ie dan ook echt bestaat. En dat zou het enige echte argument moeten zijn.
Zou je concreter willen zijn, dat Mohammed toen de enige was in de passage waar jij het over hebt betekent toch niet dat het 23 jaar lang zo was?quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:24 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
volgens mij staat in de koran wel dat Mohammed de enige was die Gabriel had gezien. Daarom geloofden veel mensen van zijn eigen stam hem ook niet. Maar goed, ik zal niet zeggen dat ik de wijsheid in pacht heb omtrent de koran, ik heb slechts een aantal soera's gelezen en niet alles.
Maar ik vind wel dat de koran aan een aantal kanten rammelt.
nee daar heb je gelijk inquote:Op donderdag 3 mei 2007 16:28 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Zou je concreter willen zijn, dat Mohammed toen de enige was in de passage waar jij het over hebt betekent toch niet dat het 23 jaar lang zo was?
Wat een volstrekte nonsens. Als je gelooft dat er aan de overkant van de zee een eiland is, dan verdwijnt het eiland niet zodra je het eiland hebt gezien, wel? De koran stelt eisen en maakt beloftes, het vraagt mensen zelfs zich te onderwerpen. Als het bestaan van Allah of de aartsengel Gabriël bewezen is, dan doet dat niets af aan die beloftes.quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:14 schreef Triggershot het volgende:
Fout nummer 1.
Als een geloof bewezen is, is het geen geloof meer en dat is wat Mohammed roept, geloven in het onwaarneembare, in God... Geloven dus.
Doe niet zo flauw. Je weet zelf (neem ik aan) best dat stenigen weliswaar niet in de koran staat, maar is gebaseerd op Hadith, die je zelf regelmatig ook aanhaald als minstens net zo belangrijk als de koran zelf. Nou ja, in ieder geval vindt stenigen wel degelijk nog steeds plaats in islamitische landen mede dankzij het feit dat profeet Mohammed het nodig vond om bij een gevalletje overspel ene Ma'iz te laten stenigen.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:56 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mijn vraag is waaaaar o waaaaaaar in de Koran staat er dat vrouwen (expliciet?) gestenigd moeten worden?
*Hint:
Nergens.
De cijfers kloppen niet. Er zijn geen 1,8 miljoen armenen gedood.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:35 schreef Triggershot het volgende:
[..]
[..]
Hoeveel hier van gaat om seculiere ideologies, ik ben het verder met Mellow eens dat achtergrond van de leiders niet zo veel hoeft te boeien, maar om nu te zeggen dat atheïsme niet kan misbruikt worden. Of in jouw woorden:
[..]
Bron: De cijfers zijn vrij algemeen dus zo via google op te zoeken.
Geef dan eens een praktisch voorbeeld.quote:Op donderdag 3 mei 2007 14:57 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Misschien dat je meer op FOK! moet lezen, hoe vaak ben je al wel niet tegengekomen dat men zegt van: "Dawkins heeft mijn twijfels weggehaald" Of het verwijzen naar zijn boek, betekent niet dat het zijn argumenten zijn, maar het wordt wel weer eens op een uitgebreid schaal door onder meer Dawkins onder ons aandacht gebracht.
Die deden het niet vanuit, omdat ze niet geloofde in god, maar deden dat om politieke macht en etnische zuiveringen.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:09 schreef Frollo het volgende:
[..]
Er zijn zat andere redenen om oorlog te voeren dan alleen religieuze verschillen. Er zijn ook miljoenen mensen vermoord door atheïstische regimes.
Wat dat betreft maak ik me weinig illusies.
Als je het eiland hebt gezien dan is het geen kwestie van geloven meer, maar weten dat de eiland daar is.. dus is het ook een gaar voorbeeld. Doet wel af aan het geloven.quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:34 schreef onemangang het volgende:
[..]
Wat een volstrekte nonsens. Als je gelooft dat er aan de overkant van de zee een eiland is, dan verdwijnt het eiland niet zodra je het eiland hebt gezien, wel? De koran stelt eisen en maakt beloftes, het vraagt mensen zelfs zich te onderwerpen. Als het bestaan van Allah of de aartsengel Gabriël bewezen is, dan doet dat niets af aan die beloftes.
Ja maar lieve Mellow er is een verschil tussen overleveringen (hadith, woorden van Mohammed) en Koran (woorden van God) De Koran is op een andere manier samengesteld dat de hadith. Je hebt zelfs onbetrouwbare hadiths terwijl je niet aan de Koran mag twijfelen, je zal dan ook niet een koran vers overgeleverd zien als 'ik heb gehoord van die dat Mohammed zei dat...:' Dus subjectiviteit in de Koran? Nee. In de hadith zou kunnen, maar is dan ook gecategoriseerd in rangenquote:Op donderdag 3 mei 2007 16:34 schreef -Mellow- het volgende:
@ triggershot: heel veel overleveringen beginnen met iets in de trant van: ...zei dat ...zei dat ... het van die en die had dat Mohammed zei:..................
Dit omdat Mohammed zelf niks heeft opgeschreven maar dit is gedaan door de mensen om hem heen. Denk je niet dat de koran, en het zo genoemde woord van God, heel erg is gekleurd door de visie van verschillende mensen? Dat het eigenlijk een heel subjectief boek is ipv objectief zoals je van het woord Gods zou verwachten? Dit soort vragen krijg ik er namelijk bij, ik vraag me af hoe islamieten hierover denken. ( al weet ik niet of jij een islamiet bent)
1. Het staat zoals ik zei niet in de Koran.quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:53 schreef onemangang het volgende:
[..]
Doe niet zo flauw. Je weet zelf (neem ik aan) best dat stenigen weliswaar niet in de koran staat, maar is gebaseerd op Hadith, die je zelf regelmatig ook aanhaald als minstens net zo belangrijk als de koran zelf. Nou ja, in ieder geval vindt stenigen wel degelijk nog steeds plaats in islamitische landen mede dankzij het feit dat profeet Mohammed het nodig vond om bij een gevalletje overspel ene Ma'iz te laten stenigen.
Beiden, man en vrouw.quote:Mijn vraag is waaaaar o waaaaaaar in de Koran staat er dat vrouwen (expliciet?) gestenigd moeten worden?
Mohammed wou hem niet dood laat staan stenigen, laat staan bestraffen.quote:Reported by many companions that Ma'iz went before Muhammad in the Mosque and said, "I have committed adultery, please purify me." (In another report, Muhammad asked Ma'iz that the reports he heard about him are correct or not[5]) Muhammad turned his face away from him and said "Woe to you, go back and pray to Allah for forgiveness." But the boy again came in front of Muhammad and repeated his desire for purification. The act was repeated three times, until Abu Bakr, sitting close by, told the Ma'iz to leave, as the fourth repetition of the plea would get him stoned. But the man persisted. Muhammad then turned to him and said "you might have kissed or caressed her or you might have looked at her with lust (and so assumed that you committed Zina)". Ma'iz replied in the negative. Allah's Apostle said "did you lie in bed with her?" Ma'iz replied in the affirmative. He then asked, "did you have sexual intercourse?" Ma'iz replied in the affirmative. Then Muhammad got quite uncomfortable, and asked "Did your male organ disappear in the female part?" Ma'iz replied in the affirmative. He then asked, once more, whether Ma'iz knew what Zina means. Ma'iz replied "yes, I have committed the same act a husband commits with his wife." Muhammad asked if he was married, and he replied "yes". Muhammad asked if he took any wine, and Ma'iz again replied in the negative. Muhammad then sent for an inquiry from the neighbors of Ma'iz, whether or not Ma'iz suffered from insanity. The replies all came in the negative. Muhammad then said, "had you kept it a secret, it would have been better for you." Muhammad then ordered Ma'iz to be stoned to death. During the stoning, Ma'iz cried out, "O people, take me back to the Holy Prophet, the people of my clan deluded me." When this was reported to Muhammad, he replied "Why did you not let him off, he might have repented, and Allah may have accepted it."
It is reported that the woman in the above case was not punished.[6] This makes Ghamidi believe that it was a case of rape and Ma'iz was given the punishment of hirabah and not adultery.[7][3]
Okquote:Op donderdag 3 mei 2007 17:43 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
De cijfers kloppen niet. Er zijn geen 1,8 miljoen armenen gedood.
Dus anders dan bijvoorbeeld de bijbel is alles uit de koran bijvoorbeeld 'waar' of 'echt gebeurd'?quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:34 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ja maar lieve Mellow er is een verschil tussen overleveringen (hadith, woorden van Mohammed) en Koran (woorden van God) De Koran is op een andere manier samengesteld dat de hadith. Je hebt zelfs onbetrouwbare hadiths terwijl je niet aan de Koran mag twijfelen, je zal dan ook niet een koran vers overgeleverd zien als 'ik heb gehoord van die dat Mohammed zei dat...:' Dus subjectiviteit in de Koran? Nee. In de hadith zou kunnen, maar is dan ook gecategoriseerd in rangen
Ja ik ben een islamiet.
Waar heb je precies moeite met het correct interpreteren van wat ik wel zeg?quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:50 schreef Tangarine het volgende:
[..]
Dus anders dan bijvoorbeeld de bijbel is alles uit de koran bijvoorbeeld 'waar' of 'echt gebeurd'?lol
het grappige is dat geen haar op m'n hoofd eraan denkt om in de koran te gaan geloven, ook niet als ik hem zou lezen. Als ik weer zou gaan geloven, zou het christendom de enige optie voor me zijn. Dat geeft wel te denken, want laat het christendom nu net de religie zijn waarmee ik ben grootgebracht.quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:50 schreef Tangarine het volgende:
[..]
Dus anders dan bijvoorbeeld de bijbel is alles uit de koran bijvoorbeeld 'waar' of 'echt gebeurd'?lol
Hoe zou jij in de Koran kunnen geloven als je de Bijbel verwerpt?quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:52 schreef Viking84 het volgende:
[..]
het grappige is dat geen haar op m'n hoofd eraan denkt om in de koran te gaan geloven, ook niet als ik hem zou lezen. Als ik weer zou gaan geloven, zou het christendom de enige optie voor me zijn. Dat geeft wel te denken, want laat het christendom nu net de religie zijn waarmee ik ben grootgebracht.
Verder reageer ik morgen ofzo wel weer even inhoudelijk hier, want ik ben nu geïrriteerd vanwege iets anders en het lijkt me niet goed om in zo'n bui te gaan discussiëren.
Hoe zou ik dat niet kunnen? Dat zijn toch twee verschillende boeken?quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:53 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Hoe zou jij in de Koran kunnen geloven als je de Bijbel verwerpt?
Vraag het aan Allah:quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:54 schreef Viking84 het volgende:
Oh, even een vraag:
zou Allah het ook goed vinden als ik me zou bekeren tot het jodendom? (want volgens mij zijn de islam en het jodendom beiden abrahamitische religies, klopt dat? Ze delen dan dezelfde God. Correct me if I'm wrong).
Vreemde is dat er het woord 'moslim' niet in voor komt, veel theologen zien het als dat Mohammeds boodschap vervolg is van de vorige profeten.quote:"Zij die geloven, zij die het Jodendom aanhangen, de Christenen en de Sabiërs die in God en de laatste dag geloven en die deugdelijk handelen, voor hen is hun loon bij de Heer en zij hebben niets te vrezen noch zullen zij bedroefd zijn." (Koran 2:62)
Koran verwijst er naar.quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:55 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Hoe zou ik dat niet kunnen? Dat zijn toch twee verschillende boeken?
Ik zou zeggen als je wat tegen de Bijbel hebt, zoek God zelf op, op je eigen manier.quote:Maar ik zeg dan ook áls: áls ik weer zou gaan geloven, zou het christendom met de Bijbel de enige optie zijn, ook al rammelt de Bijbel van alle kanten.
Waarom is er dan zoveel strijd tussen christenen en moslims?quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:56 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Vraag het aan Allah:
[..]
Vreemde is dat er het woord 'moslim' niet in voor komt, veel theologen zien het als dat Mohammeds boodschap vervolg is van de vorige profeten.
zoals ik eerder al zei: ik houd het erop dat ik best wil geloven dat er meer is dan wij kunnen bevatten, maar zolang er geen bewijs is voor de juistheid van deze of gene theorie, blijf ik er met mijn handen vanafquote:Op donderdag 3 mei 2007 18:58 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Koran verwijst er naar.
[..]
Ik zou zeggen als je wat tegen de Bijbel hebt, zoek God zelf op, op je eigen manier.
Moslims erkennen Jezus, Christenen erkennen Mohammed niet.quote:Op donderdag 3 mei 2007 18:59 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Waarom is er dan zoveel strijd tussen christenen en moslims?
Jupquote:Staat dit in de koran trouwens?
OT is zo een paar duizend jaar ouder.quote:Dan is het Oude Testament dus ouder dan de koran (aangezien het christendom iets is van na de jaartelling). Ik zal wel als een n00b overkomen, maar goed, op deze manier leer ik nog eens wat.
Bij de Islam heb je Jezus er niet voor nodig, je moet hem wel eren en respecteren, maar zaligheid bereik je alleen door God, niet door een persoon/instituut.quote:Overigens is het niet zo dat moslims en joden ook welkom zijn bij de christelijke God. Je kunt namelijk alleen door Jezus zalig worden.
Maar jouw beeld van God is toch wat jij er van maakt.quote:Op donderdag 3 mei 2007 19:01 schreef Viking84 het volgende:
[..]
zoals ik eerder al zei: ik houd het erop dat ik best wil geloven dat er meer is dan wij kunnen bevatten, maar zolang er geen bewijs is voor de juistheid van deze of gene theorie, blijf ik er met mijn handen vanaf. Dat geldt dus ook voor God.
Vind jij dan niet dat de koran gewoon een rip-off is van het OT? Nu vind ik het wel jammer dat ik de koran niet ken.quote:Op donderdag 3 mei 2007 19:02 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Moslims erkennen Jezus, Christenen erkennen Mohammed niet.
[..]
Jup
[..]
OT is zo een paar duizend jaar ouder.
[..]
Bij de Islam heb je Jezus er niet voor nodig, je moet hem wel eren en respecteren, maar zaligheid bereik je alleen door God, niet door een persoon/instituut.
Nee, de Koran heeft veel overeenkomsten, maar ook verschillen.. Vooral Godsbeeld, geen erfzonde.quote:Op donderdag 3 mei 2007 19:05 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Vind jij dan niet dat de koran gewoon een rip-off is van het OT? Nu vind ik het wel jammer dat ik de koran niet ken.
Klopt, Allah zou Jezus tot zich verheven hebben en zijn verrader zijn belichaming gegeven hebben is een populair theorie in de moslimwereld.quote:Verder: mijn moeder sprak laatst nog met een moslima en die zei dat moslims niet geloven dat Jezus aan het kruis gestorven is.
wat erkennen jullie dan precies aan Jezus?quote:Op donderdag 3 mei 2007 19:08 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Nee, de Koran heeft veel overeenkomsten, maar ook verschillen.. Vooral Godsbeeld, geen erfzonde.
[..]
Klopt, Allah zou Jezus tot zich verheven hebben en zijn verrader zijn belichaming gegeven hebben is een populair theorie in de moslimwereld.
Begin maar met:quote:Op donderdag 3 mei 2007 19:10 schreef Viking84 het volgende:
[..]
wat erkennen jullie dan precies aan Jezus?
Nu ga ik het toch wel interessant vinden. Is er een goede website die zin en onzin van de koran duidelijk uitlegt? (als je dat in een paar blz kunt vatten).
dat is wel ongeveer de belangrijkste reden waarom ik de islam meer kan waarderen dan het christendom. dat idee van de erfzonde vind ik echt zo ontzettend naar.quote:Op donderdag 3 mei 2007 19:08 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Nee, de Koran heeft veel overeenkomsten, maar ook verschillen.. Vooral Godsbeeld, geen erfzonde.
Vind zelf vers ook wel mooi:quote:Op donderdag 3 mei 2007 19:15 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
dat is wel ongeveer de belangrijkste reden waarom ik de islam meer kan waarderen dan het christendom. dat idee van de erfzonde vind ik echt zo ontzettend naar.
quote:18. Geen lastdragende kan de last van een ander dragen en indien een zwaarbelaste (een ander) roept tot (verlichting van) zijn last, zal er niets van kunnen worden overgenomen, zelfs al is hij een bloedverwant; gij kunt slechts hen waarschuwen, die hun Heer in het verborgene vrezen en het gebed onderhouden. En wie zich reinigt, reinigt zich alleen in zijn eigen belang en tot Allah is de terugkeer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |