Niet weer even terug naar Nederland? Kan ook interessant zijn misschien, en je kan snel genoeg weer weg natuurlijk.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:26 schreef SeLang het volgende:
Ik ben aan mijn laatste maandjes bezig in Taiwan, en heb nog geen flauw idee wat ik hierna ga doen. Zowel niet kwa werk als kwa land. Misschien ga ik er wel een jaartje tussenuit.
De kans is inderdaad wel groot dat ik (tijdelijk) terug ga naar Europa. De UK maakt momenteel de grootste kans.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:27 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Niet weer even terug naar Nederland? Kan ook interessant zijn misschien, en je kan snel genoeg weer weg natuurlijk.
Oh nee, zo bedoelde ik het ook niet. Ik vind het enorm westers (dat is ook de grote aantrekkingskracht voor ons, denk ik: even westers doen, maar nog lekker in de buurt). Maar we waren op stap met Singaporese vrienden van-Chinese-origine, die eten bestelden in het Chinees, om maar een voorbeeld te noemen. En eigenlijk binnen een paar minuten stond ik weer mee te praten, zij het nog een beetje hakkelig. Chinese radio, chinese muziek.... alles klonk vertrouwd.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:23 schreef SeLang het volgende:
[..]
Maar Singapore vind ik bijna Europees.
Alles is in het Engels en ook de hele planning en layout van de stad (=zeer goed) zou gewoon Europa kunnen zijn. Ik had het gevoel weer terug in de UK te zijn (dus voor mij was het ook herkenning)
Meer Amerikaans dan Europees dan wel. Het is nog steeds lekker wonen. Alleen drank is zo fucking duur.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:23 schreef SeLang het volgende:
[..]
Maar Singapore vind ik bijna Europees.
Alles is in het Engels en ook de hele planning en layout van de stad (=zeer goed) zou gewoon Europa kunnen zijn. Ik had het gevoel weer terug in de UK te zijn (dus voor mij was het ook herkenning)
Nee, volgens mij moet een expat long-term buiten het land wonen waar hij/zij staatsburger is om expat te heten.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 16:54 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Moet een expat eigenlijk een baan hebben om een expat te zijn?
Ja ik begrijp wel wat je bedoelt.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:46 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Oh nee, zo bedoelde ik het ook niet. Ik vind het enorm westers (dat is ook de grote aantrekkingskracht voor ons, denk ik: even westers doen, maar nog lekker in de buurt). Maar we waren op stap met Singaporese vrienden van-Chinese-origine, die eten bestelden in het Chinees, om maar een voorbeeld te noemen. En eigenlijk binnen een paar minuten stond ik weer mee te praten, zij het nog een beetje hakkelig. Chinese radio, chinese muziek.... alles klonk vertrouwd.
volgens wiki:quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:51 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Nee, volgens mij moet een expat long-term buiten het land wonen waar hij/zij staatsburger is om expat te heten.
diepe zucht....quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:54 schreef Gaoxing het volgende:
Hahahaha. Ik vond die opmerking over die drankprijzen al een beetje uit de toon vallen, maar nu kan ik 'm beter plaatsen
Na, dat valt vast wel mee. Er komt hopelijk snel weer wat anders voor in de plaats. En dan worden herinneringen leuk: een vleugje 5-spices-powder kan je in gedachten opeens in een restaurant plaatsen, bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:53 schreef SeLang het volgende:
Ja ik begrijp wel wat je bedoelt.
En ik ga het missen![]()
Ik ben er 1 keer geweest en ik vond het bagger. Is Taipei nou gezellig?quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:59 schreef SeLang het volgende:
Is Bangkok nou wat of niet?
Wel een kuttaal volgens mij
Ontzettende kuttaal. Heel veel moeilijker dan Chinees, vind ik. Aangezien we maar een jaar zouden blijven heb ik het vorig jaar laten vallen toen ukkie in het ziekenhuis lag, en nooit meer opgepakt, maar ik moet echt weer aan de slag.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:59 schreef SeLang het volgende:
Is Bangkok nou wat of niet?
Wel een kuttaal volgens mij
Gezellig is niet het woord, maar je kunt goed leven hier.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:01 schreef Libris het volgende:
[..]
Ik ben er 1 keer geweest en ik vond het bagger. Is Taipei nou gezellig?
Ik neem niet aan dat je zus erg haar best aan het doen is om Timorese te worden, en voor mijn gevoel zou ze dan pas in de 'emigratie' categorie vallen.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:07 schreef maartena het volgende:Ik denk niet dat dat echt onder de categorie "emigratie" valt, alhoewel ze de laatste 6 jaar ofzo meer in het buitenland heeft gewoond dan in Nederland.
Zeker waar, een toeristische mening van een land kan totaal verschillend zijn dan een blik na meer dan een jaar wonen.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:07 schreef SeLang het volgende:
[..]
Gezellig is niet het woord, maar je kunt goed leven hier.
De vraag was eigenlijk meer voor Gaoxing
Als je ergens woont is het heel anders dan als je ergens een dagje rondloopt.
Maar krijg je dan een fatsoenlijk glas, of een Hollands 25cl. glaasje met tap-pils? Ik betaal hier ook zeker $4 tot $6 voor een glas bier (afhankelijk van waar en welk bier uiteraard) maar dan krijg ik toch minimaal een glas van engels PINT formaat, ofwel bijna een halve liter.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:57 schreef Libris het volgende:
Maar het is een van de dingen in Singapore die vrij strikt zijn. 5 euro voor een biertje in het cafe is normaal...
Een moeilijke taal is wel een nadeel. Dat blijft er toch altijd tussenin zitten...quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:06 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Ontzettende kuttaal. Heel veel moeilijker dan Chinees, vind ik. Aangezien we maar een jaar zouden blijven heb ik het vorig jaar laten vallen toen ukkie in het ziekenhuis lag, en nooit meer opgepakt, maar ik moet echt weer aan de slag.
En of Bankgok wat is..... Moeilijk uitleggen. Ik vind het voor een witte expatvrouw (die zich niet bezig wenst te houden met lunches, brunches en diners) niet een hele makkelijke stad om te wennen. Maar natuurlijk ligt dat ook aan mijn achtergrond, en de landen waar we voorheen hebben gewoond. Verder is het wel luxe, is er veel verkrijgbaar, en is het makkelijk om eens een weekendje de stad uit te gaan.
Maar verliefd.... nee
Haha, dat vraag ik me nu ook af. Met dat 'niet gezellig' ervoor, heb ik nu een beeld voor me dat je er 'net kunt overleven'.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:12 schreef Libris het volgende:
[..]
Zeker waar, een toeristische mening van een land kan totaal verschillend zijn dan een blik na meer dan een jaar wonen.
Goed leven als in?
Nee inderdaad.... het is van te voren altijd al een tijdelijk project geweest, en er heeft altijd een einddatum aan vast gezeten. En alhoewel ze het prima naar haar zin heeft daar, zou ze er nooit voorgoed willen wonen. Ze moet onder andere naar Bali vliegen (kost haar $200 ofzo) om kleding te kunnen kopen in haar maat, want op Oost Timor is alles in kleine-indo-vrouwtjes maat, en zij is een fatsoenlijk gebouwde Hollandse meid.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:10 schreef Gaoxing het volgende:
Ik neem niet aan dat je zus erg haar best aan het doen is om Timorese te worden, en voor mijn gevoel zou ze dan pas in de 'emigratie' categorie vallen.
Een pint meestal wel, een blikje in de supermarkt kost ongeveer een euro tot 1.5 euro.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:13 schreef maartena het volgende:
[..]
Maar krijg je dan een fatsoenlijk glas, of een Hollands 25cl. glaasje met tap-pils? Ik betaal hier ook zeker $4 tot $6 voor een glas bier (afhankelijk van waar en welk bier uiteraard) maar dan krijg ik toch minimaal een glas van engels PINT formaat, ofwel bijna een halve liter.
In de supermarkt betaal ik hier ongeveer $6 tot $8 voor een six-pack. Maar dan koop ik wel altijd bier van een micro-brewery of import, want dat Amerikaanse "Bud Light" bocht is niet te zuipen natuurlijk.... en ook niet echt veel goedkoper trouwens, een six-pack voor $5 misschien. Je kunt ook 12-packs kopen (fles en blik) maar geen kratten zoals in Nederland.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:16 schreef Libris het volgende:
Een pint meestal wel, een blikje in de supermarkt kost ongeveer een euro tot 1.5 euro.
En dan graag ook nog geserveerd met ijsquote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:19 schreef maartena het volgende:
want dat Amerikaanse "Bud Light" bocht is niet te zuipen natuurlijk....
Volgens mij wordt de meeverhuizende familie ook gezien als expat. In Nederland zitten aardig wat Amerikaanse families bijvoorbeeld (er is ook een Internationale school in Amstelveen waar veel Amerikaanse kinderen zitten en zelfs Amerikaanse leraren/leraressen werken) waarvan de man de "expat" is die de baan heeft, en de familie leeft van zijn salaris. De vrouw wordt ook wel eens aangeduid als "trailing spouse", maar in principe kan ook de familie onder de categorie "expat" worden gezet.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 16:54 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Moet een expat eigenlijk een baan hebben om een expat te zijn?
Huh? Dat heb ik dan weer nooit gezien in een kroeg, bier met ijs.....quote:
quote:Wat is eigenlijk het verschil tussen dit topic en uuh.... dat andere?
Klopt. Wat dat betreft kun je BK denk ik beter vergelijken met Shanghai dan met Tapei, vrees ik. Met een half uurtje rijden is 't niet gepiept. In eerste instantie hebben we ook gekeken naar huizen in de 'sub-urbs', maar die waren zo troosteloos, dat we snel van plan veranderd zijn. Nog altijd vies en smoggy, maar zonder de voordelen van de stad.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:13 schreef SeLang het volgende:
Wat ik wel leuk vind is als je buiten de stad wat rust hebt en mooie natuur. Dat is wel erg mooi in Taiwan, en juist wat me een beetje opbrak in Shanghai.
Ik zit hier al 4 jaar dus eigenlijk wordt het best wel weer eens tijd voor wat andersquote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:11 schreef SuperHarregarre het volgende:
Misschien een domme vraag SeLang maar is het vanuit je werk dat je in andere landen zit? Ik bedoel, je weet nu al dat je binnen twee maanden weggaat daar.Dat zou ik zelf echt vervelend vinden, namelijk. Als ik naar het buitenland zou gaan, dan zou ik liever voor langere tijd ergens zitten, zeg maar gerust permanent, met misschien een enkele verhuizing binnen de stad/omgeving zelf. Al kan dat vaker in verschillende landen ook leuk zijn, maar 't lijkt mij iets te onrustig.
Doe jij het vrijwillig of min of meer gedwongen?
Nja.... ik heb in een Amerikaans stukje tropen gewoond he. Alcohol kwam hard aanquote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:26 schreef maartena het volgende:
Huh? Dat heb ik dan weer nooit gezien in een kroeg, bier met ijs.....
Wel informatieve slowchat, toch? Voor de goede verstaander lezer?quote:Dit begint wel een beetje een slowchat te worden inderdaad.....
Suburbs zijn eigenlijk ook geen optie (inderdaad troosteloze boel).quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:27 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Klopt. Wat dat betreft kun je BK denk ik beter vergelijken met Shanghai dan met Tapei, vrees ik. Met een half uurtje rijden is 't niet gepiept. In eerste instantie hebben we ook gekeken naar huizen in de 'sub-urbs', maar die waren zo troosteloos, dat we snel van plan veranderd zijn. Nog altijd vies en smoggy, maar zonder de voordelen van de stad.
Mwah, het was maar een fantasietje. Ik heb geen flauw idee waar ik nu weer heen moet dus diverse opties zijn inmiddels mijn gedachten al gepasseerd...quote:Jouw eventuele verblijf hier is dus van de baan?
Valt wel mee hoor, werkgever regelt veel.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:29 schreef SuperHarregarre het volgende:
Wow, SeLang... dat zijn wel gedurfde sprongen in 't diepe.![]()
Maar toch, jij moet wennen aan belgen, chinezen, engelsen en taiwanezen.....quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:40 schreef SeLang het volgende:
[..]
Valt wel mee hoor, werkgever regelt veel.
Mwah, ik denk altijd: wat is het ergste dat er kan gebeuren?quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:43 schreef Libris het volgende:
[..]
Maar toch, jij moet wennen aan belgen, chinezen, engelsen en taiwanezen.....
quote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:37 schreef Gaoxing het volgende:
Nee SuperHarregarre, ik ben Nederlands, maar heb ruim twee jaar in China gewoond (en heb me in die tijd geregistreerd, vandaar de nick).
Hier is het 28 graden, 83% humidity en 11:34 pm. Het weer is totaal van slag: het hoort veel warmer en kurkdroog te zijn, maar heeft al een week geregend.
neh, niet het ergste dat kan gebeuren, maar toch, na 4 jaar sg's kom ik toch dingen tegen die ik in 3 jaar belgie niet had gedacht. Culturen zijn heel verschillend en soms is dat toch niet echt makkelijkquote:Op vrijdag 4 mei 2007 18:46 schreef SeLang het volgende:
[..]
Mwah, ik denk altijd: wat is het ergste dat er kan gebeuren?
Dat is niet veel eigenlijk. Zolang je gezond bent kun je bijna alles naar je hand zetten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |