abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 28 april 2007 @ 21:53:18 #76
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_48816250
Nee, belonen werkt ook niet. Het enige wat we kunnen doen is hem elk half uur op de wc zetten en heel goed de tekenen in de gaten houden, zodat we op tijd bij de wc zijn. Kozakken heeft het ook gered, dus het zal bij ons ook wel goed komen zo.
Hoe staat het met Iris en de zindelijkheid?
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  Jubileum moderator zaterdag 28 april 2007 @ 21:55:59 #77
3660 crew  Lois
*trotse mama*
pi_48816313
Iris is al vrij lang zindelijk, en heeft eerlijk gezegd ook erg weinig ongelukjes gehad. Alleen, als ze ziek is, dan hoeft ze van mij geen onderbroekje aan als ze dat niet wil, en als ze dan weer beter is moeten we eventjes aandringen om die luier weer te laten voor de nacht.

Iris ging vanavond juichend slapen want... nog 2 nachtjes slapen en dan is het koninginnedag en dan zijn er paardjes in het centrum waarop kindjes een rondje mogen rijden. Dat wil en moet en zal gebeuren volgens Iris dus ik ben onwijs benieuwd of ze maandagmiddag nog zo dapper is
En als ze lacht, dan lacht de wereld met haar mee....
Eva ♥ en Iris ♥
  zaterdag 28 april 2007 @ 22:35:08 #78
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_48817439
Wat leuk dat ze zich daar al zo op kan verheugen
Katja verheugt zich ook al zo op Koninginnedag, ze heeft op school en op de BSO dan ook al heel wat oranje knutseltjes gemaakt. Volgens mij is dit het eerste jaar dat zij zich er bewust van is.

Job niet, die leeft echt voor het moment. Wat er in de toekomst gaat gebeuren interesseert hem niet.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  zaterdag 28 april 2007 @ 22:49:55 #79
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_48817904
quote:
Op zaterdag 28 april 2007 12:32 schreef Wilyan het volgende:

Ik kom even zwaaien. Ik ben nu een grote vent echte kleuter.
Dus volgens mij mag ik doorschuiven naar een ander topic.

Doeiiii... Tot gauw!
Dag lieve kleuter!
  zondag 29 april 2007 @ 07:04:53 #80
24188 Belana
kloon van belana
pi_48825167
Wilyan veel plezier grote jongen

livelink, jeetje zeg, dat klinkt zwaar sowieso hebben jullie het aardig zwaar met Job. Ooit aan gedacht om te kijken of er iets met hem aan de hand is? Of is het niet zò erg? het lijkt me dat je zo aan jezelf kunt gaan twijfelen als alles zo moeilijk gaat. Ik kan dat ten minste soms al met Liam hebben, zo'n wanhopig gevoel soms. Maar dat is soms een dag (als mama pms heeft en liam daar misbruik van maakt ) Misschien zouden jullie eens wat begeleiding kunnen krijgen van de een of ander? ik roep zomaar eens wat hoor, niet beledigend bedoelt uiteraard.
stormy waters...
sailin'
  zondag 29 april 2007 @ 07:47:05 #81
45621 Suzanna
Mama van...
pi_48825215
Dag Wilyan! Wat ben je alweer groot...

Ik zei net tegen Noa dat ze me even met rust moest laten omdat ik aan het ontbijten ben (ze kan dan de hele tijd komen zeuren dat ze] op schoot wil, pecies als ik aan m'n cruesli-met-melk zit) ... Een hele discussie 'Noa op schoot' 'nee, mama is even aan het eten' etc. En toen zei ze ineens: 'mama onbijten!' terwijl ik niet eens wist dat ze dat woordje kende vond het wel leuk om te horen.
  zondag 29 april 2007 @ 07:49:25 #82
24188 Belana
kloon van belana
pi_48825222
hoe herkenbaar suzanna en wat knap kan hard gaan ineens dat praten.
stormy waters...
sailin'
  zondag 29 april 2007 @ 07:55:07 #83
45621 Suzanna
Mama van...
pi_48825239
Ze zit nu in de hoek te zeuren, is kei-chagrijnig omdat ik haar niet op schoot liet zitten net. Dus nu heb ik het natuurlijk verpest...
Ze gaat dan vanalles zoeken om te kunnen irriteren, vooral natuurlijk het makkelijke slachtoffer Emma! die heerlijk in de box zit te spelen, natuurlijk moet ze die even aan het huilen maken. Dat lukt soms al door gewoon iets te roepen. Bijvoorbeeld 'niet doen Emma!!' en dan met nadruk op ieder woord. Emma doet dan helemaal niets verkeerds... zielig wel voor haar. Maar Noa zit nu in de hoek en blijft maar zeuren, en nu zegt ze :'Noa in de bijkeuken, Noa, jij in de bijkeuken' omdat ze nog niet stil is... (blijkbaar vindt ze zelf dat ze dat verdient ofzo?? )

Ik heb vaak het idee dat ze zegt dat er iets pijn doet om aandacht te krijgen... ze zegt het dan bijvoorbeeld gewoon op een vrolijke toon en ze weet dat ik het meestal niet negeer. Ze zegt ook vaak 'pijn buikje' zo vanuit het niets.
quote:
Op zondag 29 april 2007 07:49 schreef Belana het volgende:
hoe herkenbaar suzanna en wat knap kan hard gaan ineens dat praten.
Idd... dat is wel heel erg leuk hoor, die onverwachte uitspraken en woorden. Ze herhaalt ook moeilijke woorden, grappig is dat.
We hebben het net nog even goedgemaakt, met een 'kluffel' en toen was de 'kluffel klaar' en ging ze 'bouter plop spelen'... (geen idee wat ze bedoelde)
  zondag 29 april 2007 @ 08:56:20 #84
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_48825572
Zindelijk worden is hier voorlopig niet aan de orde geloof ik. Het enige wat Kai doet is heel hard roepen "nee mama, niet poepie gedaan" als ik zijn luier wil verschonen. De wc doortrekken vindt hij wel erg leuk en interessant maar hij heeft totaal geen behoefte om zelf op de wc of zijn potje te zitten. Zodra ik dat probeer is het paniek alom. Het komt wel als hij er klaar voor is.

Suzanne, Kai trekt ook aandacht door te zeggen dat hij pijn heeft. Hij kan het wel heel zielig zeggen dus er is in eerste instantie altijd wel twijfel of het wel of niet zo is. Hij roept dan dat hij au aan zijn buik heeft en als ik dan zeg dat zijn neus vast en zeker ook zeer doet en hij bevestigend antwoordt dan weet ik dat het aandacht vragen is. Op zich niks mis mee. Als hij graag even aandacht wil kan hij die krijgen (tenzij ik net ergens anders druk mee bezig ben).

Livelink, Job lijkt me een mannetje met een gebruiksaanwijzing. Ik herken wel heel veel in wat jij schrijft. Kai kan af en toe ook zo zijn. Vind je het niet moeilijk om Katja niet onder te laten sneeuwen?

Hier gaat het de laatste dagen goed. Slapen is nog één groot drama. Inslapen gaat prima maar Kai wordt 's avonds en 's nachts vaak wakker en nu wil hij ineens weer midden in de nacht flesjes pap Verder is hij lief. Hij kan steeds beter zelf spelen en is de godganse dag buiten aan het rommelen met zijn vriendjes. Zo leuk om al die kinderen zo samen te zien.

Dag Wilyan Veel plezier bij de kleuters en nog gefeliciteerd met je verjaardag natuurlijk.
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  zondag 29 april 2007 @ 20:49:15 #85
12721 Sugar
...maakt plannen
pi_48848382
Wij hebben Maria vandaag onderbroekjes aan gedaan en ze heeft steeds keurig op de wc of het potje geplast. Eerder deze week ook geprobeerd, maar na een ongelukje vroeg ze zelf weer om een luier, dus niet meer verder geprobeerd. Nu weer wel dus en heel goed gegaan! Ik hoop dat we het nu door kunnen zetten, zou leuk zijn als het lukt.
Dat alle stoplichten groen zijn, de geluiden precies goed, de lucht blauwer dan anders, wind mee en het geluk achterop!
pi_48848451
Oh dat is fijn Sugar!
Ik merkte vandaag pas voor het eerst bij Morris dat hij zich er bewust van was dat hij aan het poepen was en dat ook vertelde. Er zit dus vooruitgang in
Ik ga hem binnenkort ook maar eens een dagje in zijn blote kont laten lopen.
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zondag 29 april 2007 @ 20:53:48 #87
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_48848517
Ik kreeg juist de tip om ze niet in hun blote kont te laten rondlopen maar een onderbroekje aan te trekken zodat ze de viezigheid voelen als ze in hun broek hebben geplast. Dat zou dan weer helpen om zindelijk te worden.
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
pi_48848980
Ah ok, bedankt voor de tip!
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zondag 29 april 2007 @ 21:20:19 #89
103793 kozakken
Living the life
pi_48849334
Oh Livelink! Wat een gedoe is het toch he!
Maar opeens kan ook zomaar de knop omgaan bij Job hoor! (bedelverzoekje: ben zooo benieuwd naar Job. Maar ik... pm... enzo )

Ik ben heel blij dat ik met Jonne heb doorgezet. Maar men, achteraf was het wel heftig hoor.
En al die andere stoere kindjes. (en dat zijn ze a-le-maal!!! )
  zondag 29 april 2007 @ 21:52:57 #90
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_48850393
Ik heb alleen maar een Job en Katja samen voor je, Kozakken. Maar Job staat er wel een stuk duidelijker op dan Katja.

Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  zondag 29 april 2007 @ 21:55:03 #91
103793 kozakken
Living the life
pi_48850448
Wat zijn ze leuk samen!!! En wat is Job een leuk mannetje! Hij is daar wel heel erg aan het genieten, zo te zien. En Katja vindt het leuk en ook een beetje eng toch?
(Het lijkt me idd een pittig mannetje, alhoewel een zo'n leuke foto dat natuurlijk niet kan zeggen. Job eigenwijsje )
  zondag 29 april 2007 @ 22:33:24 #92
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_48851604
Ja, met dit soort gelegenheden is hij in zijn element. Katja houdt meer van het klauteren en klimmen, maar ze vond dit toch ook wel erg leuk.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  zondag 29 april 2007 @ 23:08:14 #93
106819 Smirre
Geselli Gemelli
pi_48852867
Ik lees even mee over de peuter en pestperikelen hier. Tijdens je verhaal vond ik je al zo dapper dat je bij het duo wegliep om brood te gaan smeren. Dat had hier niet gekund. Nu ze ruim 2 zijn, durf ik dat wel aan en zijn ze wat meer aan elkaar gewaagd. Dwz dat Liz zich niet meer alles laat welgevallen en soms ook van zich aftikt.
Maar toen ze 1 waren? Nee, zelfs de luxe van een toiletgang was niet aan mij besteed, mits er 1 in de box zat. Ik denk dat niet alleen Randy, maar ook Tinka daar nu te klein voor is. En of het dan al dan niet gemeen bedoeld is, een beetje bescherming heeft ze wel nodig, als ik je verhaal zo lees.
Maar niet leuk. Vervelend, wanhopig en hopeloos vermoeiend deze periode.
pi_48852876
Wij zijn nog niet bezig met zindelijkheidstraining. Ben al lang blij als hij zegt dat hij "poept" heeft, zodat ik hem kan verschonen voordat het over zijn hele luier verspreid zit of dat hij er rode billen van heeft. Maar wel een goed idee om hem met mooi weer eens in zijn blote kont te laten lopen, zodat hij zich er bewuster van wordt wanneer hij plast.

Vanmorgen was het eindelijk zover: Randy heeft zijn 5 sterren bij elkaar verzameld (5 dagdelen lief geweest voor Tinka) en heeft dus 'iets leuks doen' verdiend! Nou wilden we -uiteraard water bij de vis- vanmiddag na het tukkie naar de kinderboerderij, maar die ging net dicht toen wij er aan kwamen. Vond het zo zielig voor hem! Dus maar even naar een grotere speeltuin als troost en beloofd dat we morgen iets leuks zouden gaan doen. (Erg makkelijk natuurlijk op Koninginnedag! ) Maar hij was zo trots op zijn 'prestatie'! Dat bleek wel toen het buurmeisje (13) door de schutting heen vroeg of hij vanmiddag wat leuks gedaan had: "Kinderboerderij was dicht" "Ow, ging je naar de kinderboerderij?" "Ja, want ik heb stertje ophangt bij de maan" Buurmeisje ? "Ja, want ik ben lief, heb Tinka niet omduwt en niet auw daan!"

Hoe doen jullie het trouwens met tandenpoetsen? Ik dacht het voor elkaar te hebben; niet tandenpoetsen = niet voorlezen, maar inmiddels vindt hij dat best, als ik maar niet met dat ding in zijn mond ga! Zelf doet hij het niet goed genoeg en dwingen lukt domweg niet (wil ik ook liever niet natuurlijk).
pi_48853701
Is het ook Smirre. En soms gaat het ook heel goed samen hoor, zitten ze heel knus samen in de zandbak of op het kleed te spelen. Wat dat betreft is het ook echt broer en zus; niet met en niet zonder elkaar kunnen. Wat bijvoorbeeld zo schattig aan Randy is, als ze een koekje of drinken ofzo krijgen, gaat hij altijd bij haar zitten om het op te eten, wat hij ook aan het doen is! Echt een gezelligheidsdier wat dat betreft! Hij doet vooral 'gemeen' als hij moe is en wat me ook opgevallen is de afgelopen paar dagen is dat hij het doet als ze toch al huilt... als ze gevallen is ofzo, dan duikt hij er bovenop. Ben er nog niet helemaal achter waarom hij dat doet, misschien omdat hij denkt toch wel de schuld er van te krijgen? Maar je hebt gelijk, ik moet er idd. meer bij blijven kennelijk en ze iets meer uit elkaar houden. Tot nu toe lukt dat goed, heb veel aan de tips hier gehad. Randy gaat nu af en toe ook even in de box (zodra hij daarom vraagt, soms na een hint) en Tinka soms in de loopwagen. Het mooie weer maakt het ook gemakkelijker, Tinka lekker in de zandbak en Randy stoepkrijten bijvoorbeeld. Of ik ga een hut met hem bouwen (waar Tinka dan volgens hem wel weer in moet; zoals ik al zei; gezelligheidsdier!) terwijl zij ergens anders mee bezig is. Probeer nu ook dingen te verzinnen waarbij ik hem wil laten zien dat het leuk is om samen te spelen: Tinka ook op een auto of dat hij haar mag duwen, of dat hij haar een boekje voorleest. Dat soort dingen.
Enneh... de toiletgang is idd. lastig! Ik doe het altijd met de deur open zodat ik ze in de gaten kan houden, maar ze moeten er altijd met hun neus bovenop staan en het blijft lastig concentreren als er een peuter je wcpapier probeert te stelen en een dreumus die zich aan je optrekt of probeert er met de wcborstel er vandoor te gaan!
  maandag 30 april 2007 @ 13:48:56 #96
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_48863107
Over tandenpoetsen, ik dwing wel. Desnoods met zijn tweeen (1 vasthouden, de anders schrobt ).
Het voordeel is, dat als ze brullen, dat mondje hartstikke handig openstaat .

Even zonder gekheid, ik ben tot veel compromissen bereid, maar tandenpoetsen moet gewoon gebeuren, klaar.
Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
  maandag 30 april 2007 @ 15:36:07 #97
31820 Martineke
Mama van Maxim en Romijn
pi_48864680
ik dwing ook, niks geen dreigementen over wel of niet lezen, gewoon poetsen die handel! en natuurlijk krijst Maxim ook weleens de boel bij elkaar en word Romijn boos als hij de tandenborstel niet snel genoeg naar zijn zin krijgt, maar hey..ik ben de mama!
ik zeg het ook altijd dat dat MOET gewoon, geen discussie over mogelijk, en meestal bind Maxim ook wel in, hij heeft weinig andere keus.

Maxim heeft ook weleens van die praktijken dat hij Romijn wil slaan of wat dan ook, dat is ook weleens gebeurd. maar over het algemeen hou ik ze aardig uit elkaar, Romijn is nog echt te klein.
ik doe ook wel geregeld smiddags Maxim op bed leggen en Romijn bij me houden, kan hij ook lekker alleen spelen en rondscharrelen, en heeft ook nog eens de volledige aandacht van mij, als Maxim rondloopt delft hij meestal het onderspit omdat Maxim de aandacht op eist. en als dan Maxim wakker word draaien we de rollen om, dan leg ik Romijn op bed en heeft dus Maxim de aandacht en heel het huis voor zichzelf. ik merk gewoon dat ze dat beiden fijn vinden.
zo ook met badderen, eerst deed ik ze samen. nu doe ik eerst Romijn wassen en als hij bijna klaar is zet ik Maxim erbij, kunnen ze ff samen spelen. dan haal ik Romijn eruit en ga hem aankleden, en dan kan Maxim nog ff alleen in bad spelen. werkt prima hier geen gestress meer, althans....minder
pi_48870182
Van Lucas heb ik een oude tandenborstel bewaard die hij mag gebruiken. Dus hij begint zelf met poetsen met z'n eigen borstel + tandpasta en als hij 'klaar' is, doe ik het nog even met de nieuwe borstel goed. Werkt vooralsnog prima
pi_48872314
Dat is ook een idee Leah... om ze eerst ff te knijpen voor je gaat schrobben! Ik ben vanaf vanavond ook over gegaan op de hardhandige methode. Tot nu toe lukte dat niet omdat hij in de tandenborstel bijt en ik hem dan amper loskrijg, waarna het feest weer opnieuw begint! Maar nu heb ik hem gewoon gezegd dat het tandenpoetsen sowieso ging gebeuren en dat als hij meewerkte dat ik dan ging voorlezen en als hij tegenwerkte niet en dat het dan wel eens pijn kon gaan doen. Hij voelde mijn resoluutheid geloof ik en koos toch halverwege eieren voor zijn geld!

Met dat badderen wissel ik ook wel eens af! Soms samen, soms om de beurt en soms eventjes samen. Gisteren was het feest in de badkamer omdat ik het opblaasbare zwembadje vanuit de tuin naar binnen gehaald had! Vonden ze allebei geweldig en mama kon er ook nog bij in!
  dinsdag 1 mei 2007 @ 07:47:07 #100
31820 Martineke
Mama van Maxim en Romijn
pi_48879720
wat leuk Mammietje klinkt gezellig
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')