Die post daarboven is niet zo sterk. Het anti-islam sentiment is heel erg groot in ons land, zeker bij jongeren.quote:Op zaterdag 7 april 2007 15:04 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Het niet hebben van enig historisch besef is een duidelijk kenmerk van zowel linkse als rechtse populisten. De waan van de dag en vervolgens lekker ongefundeerd schreeuwen.![]()
![]()
lees ook mijn post hier boven even.![]()
1. Dat was niet zo, het ging over loyaliteit en dat was een heel smerige discussie.quote:Op zaterdag 7 april 2007 14:58 schreef Pony-Lover het volgende:
De algemene discussie ging over de paspoorten van de betrokken mensen en had dus niks met hun eventuele geloof te maken.
Zou men dat nu niet moeten dan?quote:Op zaterdag 7 april 2007 14:56 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Men zou zich moeten gaan houden aan de "waarheden" die ze zelf prediken i.p.v. als elitaire rijke, heerlijk hypocriet en decandent, het volk te vertellen wat er allemaal mis is met ons land.
Wees blij. Oprechte democraten, die staan voor gelijkheid van man en vrouw, homo en hetero, religieus en areligieus, seculariteit en de Nederlandse identiteit niet willen laten slopen uit politieke correctheid.quote:Op zaterdag 7 april 2007 15:05 schreef SCH het volgende:
Het anti-islam sentiment is heel erg groot in ons land, zeker bij jongeren.
Dus is er ruimte voor een moslimpartij, als iemand die wil oprichten! En als er genoeg mensen op stemmen, komen ze in de kamer. Net zo goed als de katholieken en protestanten en atheďsten en agnosten in de Kamer komen.quote:Op zaterdag 7 april 2007 23:25 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Wees blij. Oprechte democraten, die staan voor gelijkheid van man en vrouw, homo en hetero, religieus en areligieus, seculariteit en de Nederlandse identiteit niet willen laten slopen uit politieke correctheid.
PJO met z'n persoonlijke Jhiadquote:Op zaterdag 7 april 2007 23:25 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Wees blij. Oprechte democraten, die staan voor gelijkheid van man en vrouw, homo en hetero, religieus en areligieus, seculariteit en de Nederlandse identiteit niet willen laten slopen uit politieke correctheid.
De jeugd heeft de toekomst, en de jeugd weet, in tegenstelling tot de grachtengordelschreeuwers, precies wat het multikulgeloof in de praktijk voorstelt: jihaat. Het siert ze dat ze er tegen in opstand komen.
Kom op zeg, de meeste jongeren hebben m.i. een hekel aan de idioten die hen zonder reden op straat een beuk verkopen, hun moeder uitschelden voor hoer en sissen naar hun vriendin. Er is een zekere correlatie tussen dit soort tuig en mensen die zichzelf moslim noemen, wanneer hen dat het beste uitkomt. Laten we het een wel van het ander scheiden.quote:Op zaterdag 7 april 2007 15:05 schreef SCH het volgende:Het anti-islam sentiment is heel erg groot in ons land, zeker bij jongeren.
Ik ben het met je eens dat de wijze waarop dit "debat" door Wilders en co gevoerd wordt diep triest is.quote:Wat klopt er niet aan mijn historisch besef. Ik meen het serieus, in de interne Nederlandse politiek is dit een hele zwarte bladzijde. Wat zou jij er mee willen vergelijken dan?
abu is wel hét voorbeeld hoe het niet moet. afgezien dat ie een grote bek had, rellen stimuleerde en vreemde acties bedacht stelde zijn 'partij' niks voor.quote:Op zondag 8 april 2007 23:26 schreef MacKniver het volgende:
Ik kan me nog herinneren dat de AEL met Abou Jahjah ieder praatprogramma en debat aangreep en opmerkelijk genoeg heel vaak de tegenstanders de mond wist te snoeren. De momenten dat niemand eigenlijk wist waarom het niet zou kunnen maar iedereen het niet vond kunnen. Gelukkig wist Abou wel raad met de ongefundeerde kritiek.
Hmm...net een Wilders-kloon.quote:Op maandag 9 april 2007 09:04 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
abu is wel hét voorbeeld hoe het niet moet. afgezien dat ie een grote bek had, rellen stimuleerde en vreemde acties bedacht stelde zijn 'partij' niks voor.
Je geeft zelf al toe dat het een zeer grove schatting is. Ten eerste is het aantal moslims niet te schatten omdat de definitie al niet vast te stellen is en of niet-praktizerenden ook meegeteld worden en dat soort dingen. Daarnaast is het percentage onder moslims dat gaan stemmen waarschijnlijk afwijkend en wel flink lager.quote:Op zondag 8 april 2007 23:06 schreef BobbyDrake het volgende:
Even een simpel rekensommetje hoeveel de moslim gemeenschap waard zou kunnen zijn in stemmen? Ik neem het hier wat kort door de bocht, ook omdat ik geen zin heb om alle exacte gegevens na te lopen, maar ik denk dat het wel een grove analyse oplevert. Ik baseer mijn gegevens in deze op Wikipedia, en daarmee op alle gegevens die voor de respectievelijke Wiki-pagina's zijn gebruikt.
De Nederlandse bevolking stond in augustus 2006 op een aantal van 16.339.835. (bron) Doorlopend naar de verkiezingen in november ben ik niet verkeerd bezig als ik stel dat we dan al de 16,5 miljoen zijn gepasseerd.
In Nederland wonen naar schatting eind december 2005 950.000 moslims. Het CBS verwachtte dat het aantal in 2006 de miljoen zal passeren. (bron) Dus laten we voor het gemak uitgaan van 1 miljoen.
Het aantal kiesgerechtigden voor de TK verkiezingen in 2006 was 12.264.503, hiervan heeft een aantal van 9.838.683 de moeite genomen te gaan stemmen. Het opkomstcijfer was 80,35% (bron)
Doorrekenend naar de gehele bevolking van Nederland heeft dan dus 9.838.683 van een bevolking van 16,5 miljoen een stem uitgebracht. Deel het aantal stemmers door bevolking en je komt uit op ongeveer 0.59628381%
Er vanuitgaande dat de moslims met hetzelfde percentage zijn gaan stemmen kom je met 1 miljoen moslims dan uit op afgerond 596283 moslims die een knopje hebben ingedrukt danwel met rood potlood hun burgerlijke plicht hebben uitgevoerd.
De kiesdeler van de afgelopen verkiezingen was 65.591. Delen we aantal stemmende moslims dan door de kiesdeler komen we uit op iets meer dan 9 van de 150 zetels die de moslims bepaald hebben.
Hopelijk een analyse - alhoewel, zoals eerder toegegeven, zeer grof genomen - waar iedereen mee uit de voeten kan!![]()
Je schatting is aan de hoge kant. De overgrote meerderheid van de Nederlandse moslims woont in stedelijk gebied, waar de opkomst lager is. Bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen is onderzocht hoe de opkomst onder allochtonen is, en die is veel lager dan onder autochtonen. Daarnaast heeft lang niet elke moslim een Nederlands paspoort.quote:Op zondag 8 april 2007 23:06 schreef BobbyDrake het volgende:
Hopelijk een analyse - alhoewel, zoals eerder toegegeven, zeer grof genomen - waar iedereen mee uit de voeten kan!![]()
Mooie stukjes! En inderdaad, er is niet zoiets als "een moslim" de islam kent vele verschillende richtingen en manieren hoe het kan worden gepraktiseerd, en zoals je stelt voordat berbers zich naast turken en syriers gaan scharen moet het enorm middle of the road zijn.quote:Op maandag 9 april 2007 10:15 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Je geeft zelf al toe dat het een zeer grove schatting is. Ten eerste is het aantal moslims niet te schatten omdat de definitie al niet vast te stellen is en of niet-praktizerenden ook meegeteld worden en dat soort dingen. Daarnaast is het percentage onder moslims dat gaan stemmen waarschijnlijk afwijkend en wel flink lager.
Daarom ben ik ook nooit zo bang voor gilberichten dat "ze via ons democratisch systeem de democratie gaan opheffen". Want zoals Mutant al aangeeft, moet er dan a) één partij zijn die de belangen van "de" moslim dermate beter verdedigt dan wat er al is en b) een flinke stijging komen in het percentage stemmen.
Toch was de opkomst (en totale afgang) van de AEL een teken dat het zich wel ontwikkelt. De AEL was dan wel totaal mislukt, maar ook dat kan als ervaring meegenomen worden voor een volgende poging, die ws een stuk gematigder moet zijn wil hij slagen. Deze partij moet immers een enorm groot en verdeeld veld aanspreken.
Oh ja, komt nog bij dat het een kwestie van tijd is voordat de SGP's, Christenunies en dat soort met religie verweefde partijen gedwongen zullen zijn die banden in ieder geval voor de schijn af te kappen. De Moslimunie zal denk ik dan ook niet van de grond komen, hoogstens een partij met een hoog percentage moslims, en dan nog wil ik weleens zien dat Arabieren naast Berbers naast Turken zitten en het zodanig met elkaar eens zijn dat er een partijprogramma uitkomt. En komt dat er idd uit, dan zullen zelfs kazen als ik ons er ws in kunnen vinden omdat het totale middle of the road zal zijn
Voor een moslimpartij? Jij? Mag ik dat erg onwaarschijnlijk vinden?quote:Op maandag 9 april 2007 17:15 schreef JohnDope het volgende:
Dit topic had ik kunnen starten, ik was 1 van de eerste (al dan niet De Eerste) die hier op fok voor pleitte.
Nou gefeliciteerd. Waarom richt je hem niet meteen op dan?quote:Op maandag 9 april 2007 17:15 schreef JohnDope het volgende:
Dit topic had ik kunnen starten, ik was 1 van de eerste (al dan niet De Eerste) die hier op fok voor pleitte.
Daar bedoel je toch niet toevallig mee op Fok rondhangen he?quote:Op maandag 9 april 2007 17:31 schreef JohnDope het volgende:
ik moet nog zoveel doen gozer, in mijn leven..... allemaal geen tijd voor.![]()
Het is duidelijk dat je een lange tijd weg bent geweest hier als je denkt dat men hier doorgaans inhoudelijk reageertquote:Op maandag 9 april 2007 17:35 schreef JohnDope het volgende:
ook weer voor het eerst sinds een dag of 4....
Maargoed heb jij er ook nog wat inhoudelijks aan toetevoegen, want anders kan je beter jouw mond houden.![]()
Nou, dat zou helemaal mooi zijn: drie islamitische partijen. Maar laten ze dan maar met een beginnen.quote:Op maandag 9 april 2007 17:39 schreef jaoka het volgende:
Maar OT dan: Denk inderdaad dat zo'n partij moeite heeft om de verschillende soorten moslims allemaal te verenigen. In Nederland heb je ook al drie partijen in de kamer die voorstaan op hun Christelijkheid. Toch wil dat niet eens zeggen dat zelfs alle Christenen op deze partijen stemmen. Zo'n islam-partij zal dan ook voor een bepaalde invalshoek moeten kiezen die een bepaalde groep aanspreekt. Er zijn echter een stuk minder Islamieten in Nederland dan Christenen, dus dan wordt het wel een erg klein aantal dat potentieel op die partij stemt.
Wat is volgens jou de linkse kerk dan?quote:Op maandag 9 april 2007 17:41 schreef JohnDope het volgende:
Het is een eerste stap.
Want op dit moment is de linksekerk de spreekbuis van de over het algemeen rechts-conservatieve allochtonen en dat is 1 ding waar van we tenminste zeker weten dat het niet werkt en zelfs averechts werkt.
denk alleen dat dat niet voor de partijen zelf rendabel is. Gewoon te klein vijvertje om in te vissen, waarvan niet eens alle vissen happen (omdat ze niet stemmen of op een al bestaande partij).quote:Op maandag 9 april 2007 17:43 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nou, dat zou helemaal mooi zijn: drie islamitische partijen. Maar laten ze dan maar met een beginnen.
Daar zou je wel eens gelijk in kunnen hebben. Vandaar ook: laat ze maar beginnen met een partij, dan kunnen ze later altijd nog afsplitsen of zo.quote:Op maandag 9 april 2007 17:44 schreef jaoka het volgende:
denk alleen dat dat niet voor de partijen zelf rendabel is. Gewoon te klein vijvertje om in te vissen, waarvan niet eens alle vissen happen (omdat ze niet stemmen of op een al bestaande partij).
idd geen zin an.. dat is em.. eindelijk iemand die het heb gevonde..quote:Op zaterdag 7 april 2007 12:28 schreef SCH het volgende:
[..]
Nee, da's bij christenen ook niet. Dat is niet de reden denk ik. Misschien hebben ze er gewoon niet zo'n zin an.
Ga je daar ook met vage termen smijten die je vervolgens niet verduidelijkt?quote:Op maandag 9 april 2007 17:48 schreef JohnDope het volgende:
jaoka, ik heb gezegd wat er gezegd moest worden en alles dat ik verder typ, heb ik al meerdere malen op dit forum gezegd. Zonde van mijn energie, ik ben even door naar een ander Topic....
Als die behoefte er is, moeten ze dat doen. Denk alleen dat ze in het begin al moeite hebben om die partij te vormen vanwege de verschillende achtergronden en geloofsprincipes van de doelgroep. Net zoals dat in Nederland niet begonnen is met een partij voor alle Christenen.quote:Op maandag 9 april 2007 19:03 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Daar zou je wel eens gelijk in kunnen hebben. Vandaar ook: laat ze maar beginnen met een partij, dan kunnen ze later altijd nog afsplitsen of zo.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |