Film Geek (2005)Alle vaste posters in dit topic en vaste FMTers moeten deze film zien. Want de film gaat over ons, filmverslaafden.
![]()
Scotty is de ultieme film geek. Hij werkt natuurlijk in een videotheek, heeft een eigen webpagina met reviews en essays over waarom Wong Kar Wai geweldig is en kan over niks anders praten dan films. Op een dag wordt hij ontslagen bij de videotheek, omdat hij de klanten te veel lastig valt met zijn gezever over films. Scotty komt daardoor in een diep dal terecht. Echter als zijn webpagina wordt ontdekt door de plaatselijke krant, wordt hij de grote nieuwe sensatie op het internet.
Zoals ik al zei is dit echt een film voor de "filmverslaafden" onder ons. Die zullen best wel wat herkennen van zichzelf en anderen. Zo zullen de FMTers de Bacon-games herkennen, die hij op een gegeven moment doet. Al is niemand van ons natuurlijk echt zo overdreven geekerig.
De film doet qua stijl denken aan Napoleon Dynamite. Het low-budget geeft de film een extra realistische dimensie.
cijfer: 7.5
Smokin' Aces (2007)Joe Carnahan probeert met deze film hemzelf wel heel hard neer te zetten als de nieuwe QT. Daarvoor heeft meneer echter nog een lange weg te gaan. Maar al met al heb ik me best vermaakt met de film, ondanks de enkele ergenissen.
cijfer: 6.5
Skammen (Shame) (1968)In deze film laat Bergman ons ondervinden hoe het is om als onschuldige bijstander in een oorlog gezogen te worden. Ullman en von Sydow zijn weer verschrikkelijk goed. Nykvist werk is weer prachtig.
cijfer: 8.5
The Texas Chain Saw Massacre (1974)Tijd geleden dat ik deze had gezien. En ik was vergeten hoe goed die eigenlijk is. Deze slasher klassieker is echt eng. Het laat zien dat dat effect het best bereikt wordt door suggestie. De film houdt zich ook verre van overbodige uitleg. Het gebeurt gewoon. En aan de manier waarop Leatherface loopt en praat, kan de kijker wel afleiden dat die Nationale IQ quiz niet zou winnen.
Één van de eerste, maar ook nog steeds één van de beste in het genre.
cijfer: 8.5
The Texas Chainsaw Massacre (2003)Deze remake zou een remake van het orgineel moeten zijn. Maar dat is het niet. Het is een remake van alle slechte kloons die er sindsdien zijn verschenen. Het haalt alles wat het orgineel zo goed maakt eruit. En vervangt dat door tienerhorror-cliché's. Bovendien vond men het kennelijk ook nodig om Leatherface's en zijn familie uit te diepen qua karakter. Spannende stukjes zijn niet eng, omdat je allang ziet aankomen wat er gaat gebeuren.
De film heeft wel één heel groot pluspunt: Jessica Biel.
![]()
Voor lekkere vrouwen in strakke spijkerbroek, nat t-shirt en sexy cowboyhoed verdient de film een 10. Maar daar passeer ik mijn cijfer niet (geheel) op.
cijfer: 5
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006)In deze prequel van de remake, krijgen we te zien hoe het allemaal begon voor Leatherface en zijn familie. We krijgen nog meer achtergrond over hen. Dit heeft imo één groot voordeel, de tijd om de slachtoffers uit te diepen is kleiner. Waardoor imo deze film meer vaart had dan de 2003 film. De scené's zijn hierin niet zo verschrikkelijk lang gerekt als in die film.
cijfer: 5
O'ja R. Lee Ermey is wel cool in deze twee films. En eigenlijk enger dan de nieuwe Leatherface.