Nope. Persoonlijke wil speelt een rol. Als je wilt deugen, dan deug je. Wil je niet deugen, dan deug je niet.quote:Op maandag 11 augustus 2008 15:58 schreef Oud_student het volgende:
Ik ben het helemaal eens met girl123456.
De straat terreur van deze "medelanders" is niet alleen aan de islam te wijten. Het is een moeilijke problematiek, allerlei culturele-etnisch-religieuze factoren plus opvoedings / opleidings en sociaal klimaat factoren spelen een rol.
quote:Op maandag 11 augustus 2008 15:28 schreef girl123456 het volgende:
Bij de weg. Ik ben niet tegen moslims of welke minderheid dan ook. Want ook deze rotjochies zijn in mijn ogen gewoon nederlanders (ongeacht afkomst).
Ik pleit dan ook in het geheel niet voor maatregelen als het afpakken van de NL-nationaliteit/paspoort of uitzetten of zo. Wél pleit ik hardgrondig voor maatregelen (voor ALLE jongeren!), harde maatregelen.
Ik denk dan vooral aan:
1. leerplichtige leeftijd verhogen naar 21 of leerplicht dusdanig uitbreiden tot iedereen een startkwalificatie behaald heeft.
2. verwijder betreffende jongere uit zijn/haar (gezins- of groepscultuur (lees: straatcultuur) dmv kostscholen.
3. verruim de mogelijkheden van de inspectie. Scholen die niet presteren moeten gesloten kunnen worden. Leerlingen die niet (willen) presteren moeten (indien nodig verplicht) naar kostscholen gestuurd kunnen worden.
4. alle coffeeshops sluiten. Drugsdealers harder aanpakken met hardere straffen en beter handhaven.
5. alle alcohol uit de kantines, supermarkten etc. etc. en alleen nog verkoop toestaan via slijterijen.
6. als laatste, maar niet onbelangrijkste: zorg voor een goed natraject als de kids van de kostschool afkomen.
Let wel. deze maatregelen moeten gelden voor ALLE nl-burgers. Gelijke monnikken, gelijke kappen.
Daarnaast is het aan te bevelen om het positieve discrimminatiebeleid tov minderheidsgroepen (dus bv ook vrouwen - denk maar eens aan het beruchte glazen plafond) te versterken.
Een financiele bijdrage vanuit Den Haag zou kunnen helpen om werkgevers over te halen om meer mensen uit deze groepen aan te nemen.
Pardon? ALLE vrijheden? Waar héb je het over?quote:Op maandag 11 augustus 2008 16:16 schreef IFU het volgende:
[..]
Ja laten we alle vrijheiden van mensen afpakken omdat een klein deel er net mee om kan gaan.
Wilders of Verdonk aan hanger zeker.
Nee ik bedank
Beetje Amerikaans dit en daatr doen ze het op elk gebied slechter dan in nederland.
Vooral op wetenschappelijk en cultureel gebied.quote:Op maandag 11 augustus 2008 16:16 schreef IFU het volgende:
Beetje Amerikaans dit en daatr doen ze het op elk gebied slechter dan in nederland.
Een mens is het product van genotype en fenotype, erfelijkheid en omgeving.quote:Op maandag 11 augustus 2008 16:02 schreef girl123456 het volgende:
Nope. Persoonlijke wil speelt een rol. Als je wilt deugen, dan deug je. Wil je niet deugen, dan deug je niet.
Cultuur, etniciteit, religie, opvoeding, opleiding en sociaal klimaat zijn veel minder van belang.
Als je écht wilt, kun je alle struikelblokken en hindernissen overwinnen.
Maar vaak blijkt maar weer dat zij die willen slagen en zij die niet willen overal een excuus voor vinden.
Over waterbeheersing gesproken. Ik studeer Civiele Techniek met als specialisme waterbouwkundequote:Op maandag 11 augustus 2008 15:36 schreef girl123456 het volgende:
[..]
1. IK beweer nergens dat e.e.a. met de islam te maken heeft. Dat heb ik nooit gedaan en zal ik ook nooit doen. Er zijn zat capuchonmietjes van antilliaanse afkomst (om maar een dwarsstraat te noemen).
2. Hun gedrag heeft zeker wel met cultuur te maken, maar dan bedoel ik de gezinscultuur waaruit deze jongens komen én de straatcultuur waarin zij zich bevinden.
3. Daarbij wil ik zelfs de term "straatcultuur" nuanceren, aangezien er bijzonder weinig capuchonnetjes te vinden zijn onder de gotic-aanhangers (om nog maar weer een andere dwarsstraat te noemen).
4. Ook binnen de amerikaanse cultuur vind je vele verschillende stromingen. Zelfs binnen de "zwarte" amerikaanse cultuur. Welke de heersende is? Dunno. Geen enkele zou ik zeggen.... (of het moet Oprah zijn)
5. Maar is het niet gewoon tijd om ons meer te richten op onze EIGEN cultuur? En daar wat meer nadruk op te leggen ipv als domme kuddedieren achter een obscuur amerikaans subcultuurtje aan te rennen? Ik ben trots op onze prestaties op het gebied van waterbeheersing. Op onze jongens van de TU Delft die voor de zoveelste keer de solarrace hebben gewonnen. Op onze hollandse keuken (inclusief de hollandse versies van nasi, couscous, geitenkaas etc.). Want ja, ik geef het grif toe, mijn liefde gaat door de maag.... ook dát is typisch hollands.![]()
Nee, kaaskop, waterbeheersing.quote:Op maandag 11 augustus 2008 17:38 schreef Burakius het volgende:
De Nederlandse cultuur... wat is dat? Haring eten,op klompen lopen en vingers in dijken stoppen?
quote:
Ik meende het niet eens, maar het is inderdaad een manifestatie van cultuur.quote:Op maandag 11 augustus 2008 18:07 schreef Burakius het volgende:
[..]serieus
Is water beheersen een cultuur? Cool
![]()
Dan zou iedereen ook een politieuniform moeten dragen.quote:Dus iedereen moet thuis dijkjes maken. Dat is pas een Hollander.
Ik hou er niet zo van om met percentages en (bevolkings-)groepen te gochelen. Ik spreek veel liever individuen aan. Daar vermijd je ook het "maar hullie doen het ook" argument mee.quote:Op maandag 11 augustus 2008 17:27 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Een mens is het product van genotype en fenotype, erfelijkheid en omgeving.
Alle denkbare factoren die invloed hebben op het doen en laten van een persoon vinden zijn oorsprong in 1 van de 2 (of zijn een interactie tussen die 2)
Persoonlijke wil, ligt voor een groot deel in de erfelijkheid (bij heel veel eigenschappen speelt erfelijkheid een grote rol itt wat socialisten denken) maar hoe die persoonlijke wil zich manifesteert ligt voor het belangrijkste deel aan de omgevingsfactoren.
Hoe is anders te verklaren dat percentueel gezien de criminaliteit bij de genoemde groepen vele malen groter is dan bij de gemiddelde Nederlander ?
Als het geen omgevings factoren zijn, dan moeten het wel erfelijke factoren zijn.
Uiteraard is dat niet uit te sluiten, maar dit moet dan eerst bewezen worden (en onderzoek daaraan mag niet omdat het niet politiek correct is nl. in strijd met de socialistische dogma's van gelijkheid)
Ik begrijp dat jij kost wat kost een allo/auto discussie wilt?quote:Op maandag 11 augustus 2008 17:38 schreef Burakius het volgende:
[..]
Over waterbeheersing gesproken. Ik studeer Civiele Techniek met als specialisme waterbouwkunde. Ook saillaint detail: Ongeveer 50% is moslim op de opleiding als ik zo rondkijk en zeker 70% allochtoon.
De Nederlandse cultuur... wat is dat? Haring eten,op klompen lopen en vingers in dijken stoppen?
Ik begrijp dat jouw bijdrage aan onze cultuur (alhans op dit forum) beperkt blijft tot spottende onliners?quote:Op maandag 11 augustus 2008 18:07 schreef Burakius het volgende:
[..]serieus
Is water beheersen een cultuur? Cool
![]()
Dus iedereen moet thuis dijkjes maken. Dat is pas een Hollander.
Dat met de kostscholen/bootcamp-achtige dingen heeft men in de States al geprobeerd, het werkt niet .. je kan een opstandige puber niet 'temmen' door hem op te sluiten .. die kinderen die daar uit komen zijn gevaarlijker dan toen ze erin gingen .. men is die dingen dan ook aan het ontmantelen in de States las ik laatst ergens ..quote:Op maandag 11 augustus 2008 16:36 schreef girl123456 het volgende:
[..]
Pardon? ALLE vrijheden? Waar héb je het over?
Ik ben van mening dat ik (als belastingbetaler) de kosten voor het opleiden van onze jeugd (mede-)betaal en vraag daar niets anders voor terug dat zij een startkwalificatie behalen. Een alleszins redelijke eis lijkt mij.
En wil je dat niet goedschiks, dan moet het maar kwaadschiks. Volkomen terecht vind ik. Maar leg eens uit, waarom zou de samenleving geen maatregelen mogen nemen om dit af te dwingen. Wat is er zo bijzonder aan deze capuchonnetjes dat zij géén bijdrage aan onze samenleving hoeven te leveren? Of vind jij het wel oké dat zij overlast veroorzaken cq crimmineel actief zijn? Wat maakt hen nou zo speciaal? DAT begrijp ik nou niet.
Wat het verband is met jouw overige opmerkingen begrijp ik niet.
Ik had het over kostscholen, niet over bootcamps. Dat zijn 2 heel verschillende dingen/benaderingen. Dat jij dat verschil niet ziet zegt meer over jou dan over mij.quote:Op maandag 11 augustus 2008 20:17 schreef moussie het volgende:
[..]
Dat met de kostscholen/bootcamp-achtige dingen heeft men in de States al geprobeerd, het werkt niet .. je kan een opstandige puber niet 'temmen' door hem op te sluiten .. die kinderen die daar uit komen zijn gevaarlijker dan toen ze erin gingen .. men is die dingen dan ook aan het ontmantelen in de States las ik laatst ergens ..
En een jongere uit zijn milieu rukken en op een school zetten waar alleen maar dat soort lui zitten, dus zoiets als de kat op het spek binden .. is dat echt zinvol, denk je ?
Drugs makkelijk verkrijgbaar maken is zeker een betere oplossing? Tja, ik dacht altijd dat drugs je prestaties omlaag haalden ipv ophoog. Maar jij zal het vast beter weten.quote:Dan had je het nog over coffeeshops dicht en zwaardere straffen voor dealers, dat helpt ook zo goed in al die landen om ons heen immers ?
Deze maatregel bespaart de cassiere iig een hoop gezeik. Daarbij vergemakkelijkt het de handhaving, wat ook weer mooi meegenomen is....quote:En waarom moet ik mijn flesje wijn voor bij het eten bij de slijter halen .. omdat de muts achter de kassa haar werk niet goed doet en niet om een ID vraagt ? Of dacht je dat de 16-jarige niet naar de slijter loopt als het bier alleen maar daar te koop is ?
Tot nog toe zitten we nog steeds met grote aantallen dropouts. Dus wat mij betreft mag die leeftijd gerust omhoog.quote:Wat de verhoging van leerplichtige leeftijd betreft, die is net verhoogt, zullen we eerst even kijken wat dat oplevert voor we er een schepje bovenop doen ?
Klaarblijkelijk heb ik er iets meer over nagedacht dan jij (stelt). Bovendien scheld ik niet.quote:Of te wel, je kan wel leuk schelden, maar inhoudelijk is het niet doorgedacht ..
Gezeik over rolmodellen. Alsof een overdaad aan rolmodellen op slag de capuchonmietjes het licht doet zien. Mens, al zouden ze over een positief rolmodel struikelen, dan nog zouden ze zichzelf niet aan deze spiegelen.quote:denk er maar eens over na, over die 'goede' rolmodellen van mij, of beter gezegd het gebrek eraan, en vraag je dan af waarom die cappuchonnetjes gekozen worden als rolmodel .. hoeveel andere rolmodellen zijn er, je kan ze zowat tellen op de vingers van 1 hand !!
een kostschool vol met straatschoffies .. hoe dacht jij zo'n broeinest aan te pakken dan .. met fluwelen handschoentjes, je knipt in je vingers en ze luisteren wel ? Get realquote:Op maandag 11 augustus 2008 21:35 schreef girl123456 het volgende:
Ik had het over kostscholen, niet over bootcamps. Dat zijn 2 heel verschillende dingen/benaderingen. Dat jij dat verschil niet ziet zegt meer over jou dan over mij.
het blijkt van wel .. in de omliggende landen waar het wel hard aan wordt gepakt is het drugsgebruik hoger, ook onder de jeugd .. iets met verboden dingen die aantrekkingskracht hebben ..quote:Drugs makkelijk verkrijgbaar maken is zeker een betere oplossing? Tja, ik dacht altijd dat drugs je prestaties omlaag haalden ipv ophoog. Maar jij zal het vast beter weten.
In hoeverre vergemakkelijkt ? Je zit zelf achter de kassa en je vindt het verschrikkelijk als je een biertje ziet langskomen, moet je weer vragen om een ID ?quote:Deze maatregel bespaart de cassiere iig een hoop gezeik. Daarbij vergemakkelijkt het de handhaving, wat ook weer mooi meegenomen is....
is het ook, maar zoals ik al zei, imho heeft het zo stringent verbieden een averechts effect, verboden dingen hebben nu eenmaal een funeste aantrekkingskracht op pubers, en zeker als het om een opstandige puber gaat ..quote:Voor het overige vind ik de combinatie alcohol + jongeren net zo goed ongewenst als drugs.
zoals ik al zei, het is net ingevoerd, jij verwacht instant-resultaat .. even zwaaien met een toverstaafje en tada ?quote:Tot nog toe zitten we nog steeds met grote aantallen dropouts. Dus wat mij betreft mag die leeftijd gerust omhoog.
nou nee, niet echt ..quote:Klaarblijkelijk heb ik er iets meer over nagedacht dan jij (stelt). Bovendien scheld ik niet.
je hebt geen kinderen begrijp ik hieruit, je hebt totaal geen idee hoe belangrijk rolmodellen zijn voor een opgroeiend kind ..quote:Gezeik over rolmodellen. Alsof een overdaad aan rolmodellen op slag de capuchonmietjes het licht doet zien. Mens, al zouden ze over een positief rolmodel struikelen, dan nog zouden ze zichzelf niet aan deze spiegelen.
Je kan onderweg anders aardig ontmoedigt worden door wat je meemaakt ..quote:Zo als ik al eerder zei: alles staat of valt met de persoonlijke wil en de keuzes die elk individue maakt.
ja hallo zeg, die halve meter scheldtirade over 2de/derde generatie allochtonen en daarna benadrukken dat het niet om moslims gaat maar om iedereen die niet spoort .. die moeten maar allemaal naar kostscholen .. waar moet ik op in gaan ?quote:Tot slot wil ik even opmerken dat je (heel voorspelbaar) mijn eerste comment in zijn geheel negeert.
Toch is het mechanisme voor ieder die het wil zien volstrekt duidelijk.
De capuchonmeute gooit ZELF zijn eigen glazen in.
mag ik vragen hoe oud jij bent .. en voor je in een stuip schiet, ik ben een vrouw van 55 die in haar jeugd op de barricades heeft gestaan voor de vrijheden die de vrouw van tegenwoordig vanzelfsprekend vindt ..quote:Het feit dat het zo goed gaat met de allochtone meisjes (Laila Abid heeft ook gewoon hard moeten werken om haar baan als nieuwslezeres te krijgen en kon ook niet over een rolmodel beschikken!) is voldoende bewijs hiervoor.
In die laatste zin heb je gelijk. Een excuus is makkelijk gevonden.quote:Op maandag 11 augustus 2008 16:02 schreef girl123456 het volgende:
[..]
Nope. Persoonlijke wil speelt een rol. Als je wilt deugen, dan deug je. Wil je niet deugen, dan deug je niet.
Cultuur, etniciteit, religie, opvoeding, opleiding en sociaal klimaat zijn veel minder van belang.
Als je écht wilt, kun je alle struikelblokken en hindernissen overwinnen.
Maar vaak blijkt maar weer dat zij die willen slagen en zij die niet willen overal een excuus voor vinden.
In tegenstelling tot wat sommigen beweren, is het leven nou eenmaal niet eerlijk. Iedereen krijgt in zijn/haar leven te maken met tegenspoed. De ene wat meer en/of heviger dan de ander. Daarnaast hebben sommigen geluk. Ze hebben misschien een bijzonder talent oid. Sommigen hebben weer een liefhebbende en steunende omgeving die anderen moeten ontberen. Zoals ik al zei: het leven is echt niet eerlijk.quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 01:07 schreef Kees22 het volgende:
[..]
In die laatste zin heb je gelijk. Een excuus is makkelijk gevonden.
Maar in het eerste deel is je gelijk erg onduidelijk. De grens tussen wel goed gaan en niet goed gaan is erg vaag en dun. Een enkele opmerking kan diep in iemands ziel hakken en dus tot ofwel succes ofwel falen leiden. Of je "écht wilt" is ook maar een kwestie van geluk.
En zelfs als je wilt deugen, kun je nog best aardig gefrusteerd raken en alsnog van mening veranderen.
Wat is een moslimcultuur dan? Want daar hebben we het over toch? En waarom praat je alsof de Nederlandse cultuur onderschikt is aan? Waarom kun je wel spreken van een Marokkaanse cultuur en niet van een Nederlandse cultuur? Andere vraag: Wat is cultuur?quote:Op maandag 11 augustus 2008 17:38 schreef Burakius het volgende:
[..]
Over waterbeheersing gesproken. Ik studeer Civiele Techniek met als specialisme waterbouwkunde. Ook saillaint detail: Ongeveer 50% is moslim op de opleiding als ik zo rondkijk en zeker 70% allochtoon.
De Nederlandse cultuur... wat is dat? Haring eten,op klompen lopen en vingers in dijken stoppen?
Ik ben bijna 40 en ben dankbaar (altijd geweest) voor alle vrouwen die gestreden hebben voor vrouwenrechten. Van de suffragetes tot aan de dolle mina's. En heb alle kansen die mij geboden werden (soms zelf geschapen) met beide handen aangepakt. Heb geen dag in mijn leven zonder werk gezeten en geen dag een uitkering getrokken. Verder stem ik uit principe altijd op een vrouw, hoe laag zij op de lijst ook staat.quote:Op maandag 11 augustus 2008 23:00 schreef moussie het volgende:
[..]
een kostschool vol met straatschoffies .. hoe dacht jij zo'n broeinest aan te pakken dan .. met fluwelen handschoentjes, je knipt in je vingers en ze luisteren wel ? Get real
[..]
De kneep zit 'm er nou juist in dat het NIET een kostschool vol met straatschoffies wordt. Integendeel. Het is de bedoeling dat er een gemeleerde groep met allerlei socec achtergronden zit. Maar ook juist zwart en wit door elkaar en iets ouder en jonger door elkaar. Het doel is nou juist het doorbreken van die achterlijke straatcultuur. Door kids te dwingen tot interactie met andersdenkenden (ze moeten wel, ze komen ze 24 uur per dag tegen) veranderd vanzelf hun houding en vervolgens hun gedrag.
het blijkt van wel .. in de omliggende landen waar het wel hard aan wordt gepakt is het drugsgebruik hoger, ook onder de jeugd .. iets met verboden dingen die aantrekkingskracht hebben ..
[..]
Ik ben zeker voor de harde aanpak, maar NIET voor lijfstraffen of zo. Ik wil het psychologisch aanpakken.
Zie hierboven.
In hoeverre vergemakkelijkt ? Je zit zelf achter de kassa en je vindt het verschrikkelijk als je een biertje ziet langskomen, moet je weer vragen om een ID ?
Het is en het blijft iemand achter de kassa die je om een ID moet vragen, of dat nou in de ene winkel is of in de andere ..
Dat je miljoenen mensen ongemak bezorgt, want die moeten nu naar 2 winkels ipv eentje, leuk hoor, na zo'n dag hard werken en dan maar hopen dat die (nog) open is, maar dat is irrelevant, en dat zo'n supermarkt een riant gedeelte van zijn inkomsten dankt aan de omslag van dat flesje wijn en kratje bier doet ook niet ter zake ? En even afgezien van het ongemak dat zo'n maatregel heel veel mensen zou bezorgen, denk je nou echt dat pubers minder gaan drinken hierdoor ?
[..]
1. Ik begrijp dat jou biertje je heilig is. Ik begrijp dat hier in mijn omgeving regelmatig kids van 12 laveloos in de berm liggen. Ik vind het beter als jij iets meer moeite moet doen om aan jouw biertje te komen, dan dat ik (weer eens) 112 moet bellen om een comazuipende tiener te laten ophalen door de ambulance.
2. Alcohol is schadelijker voor je lichaam dan tabak. Alcoholmisbruik is jaarlijks medeverantwoordelijk voor een groot deel van de misdrijven. Variërend van door rood licht rijden tot openlijke geweldpleging. Alcoholmisbruik kost onze samenleving jaarlijks een gigantische hoeveelheid geld, om het maar niet over de letselschade te hebben. Maar ik begrijp dat jouw biertje heilig is en dat het een grof schandaal is dat jij 2 ipv 1 winkel afmoet. Get real!
is het ook, maar zoals ik al zei, imho heeft het zo stringent verbieden een averechts effect, verboden dingen hebben nu eenmaal een funeste aantrekkingskracht op pubers, en zeker als het om een opstandige puber gaat ..
[..]
En daarom hoeven we niet strikt te handhaven? Jezus! Wat een onnozele opmerking is dit. Alcohol is simpelweg verboden voor tieners onder de 16 en deels verboden voor tieners onder de 18. Ik begrijp niet waarom we de wet (die democratisch tot stand is gekomen) niet gewoon handhaven. Of zullen we het verbod op geweldpleging of diefstal ook maar afschaffen? Lekkere samenleving wordt dat zeg.
Wetten en regels zijn er om een samenleving leefbaar te houden. En ik weet dat het hier in nederland bijna een sport apart is om wetten te breken of te omzeilen, maar dat maakt het nog steeds niet tot een juiste handelswijze. Juist die houding van "ik maak zelf wel uit aan welke wetten/regels ik me houd en welke ik aan mijn laars lap" is verantwoordelijk voor een hele hoop leed. Voorbeelden genoeg te vinden onder de noemer zinloos geweld....
zoals ik al zei, het is net ingevoerd, jij verwacht instant-resultaat .. even zwaaien met een toverstaafje en tada ?
[..]
Ik verwacht geen instant-resultaat. De huidige verhoging ging mij niet ver genoeg. That's all. Mag ik vinden.
nou nee, niet echt ..
en hoe wou jij het dan noemen, die eerste post van jou .. ik ben van de iets oudere generatie en in mijn boekie is dat een scheld-tirade .. jezelf opnaaien met termen als .. ik word er kots en kots misselijk van
[..]
Ik vind het uitermate vermoeiend dat steeds weer opnieuw al die excuses worden opgelepeld als het gaat om die fraaie kansjongeren. En ja, ik wordt er kots en kots misselijk van dat er nog steeds mensen zijn die daar intrappen.
je hebt geen kinderen begrijp ik hieruit, je hebt totaal geen idee hoe belangrijk rolmodellen zijn voor een opgroeiend kind ..
[..]
Dit is dus niet waar. Ik ben wel degelijk moeder. En ik beschouw mezelf als het belangrijkste rolmodel in het leven van mijn kind (dochter). Mijn man, haar vader, is het daarop belangrijkste rolmodel.
Ikzelf kom uit wat men zo mooi eufemistisch noemt: volstrekt disfunctioneel gezin. Ook ik had geen rolmodellen (behalve als voorbeeld hoe het NIET moet).
Mijn broer koos voor de shit (is dan ook jong gestorven, zeer voorspelbaar) en ik koos voor succes. Ik heb een leuke baan, een liefdevol gezin en een mooi eigen huis. Kwestie van keuzes. Ik koos voor leren en een diploma. Hij koos voor rondneuken, feesten en rondlummelen.
Je kan onderweg anders aardig ontmoedigt worden door wat je meemaakt ..
baantjes die vergeven zijn voor mensen met een allochtone achternaam terwijl de autochtone achternaam zo kan beginnen .. bvb
[..]
Moussie, ik heb meer meegemaakt dan de meeste mensen in hun hele leven niet meemaken. En dat is een understatement. Ook IK heb aan den lijve meegemaakt wat discrimminatie is. Ik was in mijn klas de enige met een kleurtje en bovendien een meisje. Kom bij mij niet aan met die flauwekul!
Van lagere school t/m de laatste dag van de MAVO, ik werd dagelijks gepest. En in elkaar geramd, want ik had nooit geleerd om terug te vechten. Thuis was het niet beter. Mijn liefhebbende broer liet me ook alle hoeken van de kamer zien. En mijn ouders keken de andere kant op, want mijn broer was het stamhoudertje.
Ik ben het levende voorbeeld van hoe je je eigen leven vormgeeft. IK koos ervoor om niet te blijven hangen met alleen maar een MAVO-diploma. IK koos ervoor om vervolgopleidingen te doen (op eigen kosten overigens), naast mijn baan overdag. IK koos ervoor om een succes van mijn leven te maken. Dat is MIJN verdienste. En als ik (en vele anderen met mij) het kan, kan zo'n kansenjongere het ook.
ja hallo zeg, die halve meter scheldtirade over 2de/derde generatie allochtonen en daarna benadrukken dat het niet om moslims gaat maar om iedereen die niet spoort .. die moeten maar allemaal naar kostscholen .. waar moet ik op in gaan ?
[..]
Het gaat niet om de meisjes. Die doen het uitstekend. Het gaat ook niet om de jongens die keurig op school zitten en hun best doen. Maar het gaat WEL om die verwende rotzakkies die te beroerd zijn om uit hun ogen te kijken. Die hun leven lang als een soort prinsjes behandeld zijn en niet begrijpen dat ze in de real world gewoon prestaties moeten leveren, net zoals alle anderen.
Is dit uitsluitend iets moslims? Nee. Ik kom zelf uit een aziatische achtergrond. Het achterlijke machismo is daar ook nog steeds zeer levend. Maar gelukkig verwaterd dat aspect binnen deze groep steeds meer. Dat is helaas niet het geval bij bijv. turken en marokkanen. Daar is machismo nog steeds een zeer gewaardeerd aspect van hun cultuur, vandaar die prinsjes en alle ellende die daar van komt....
mag ik vragen hoe oud jij bent .. en voor je in een stuip schiet, ik ben een vrouw van 55 die in haar jeugd op de barricades heeft gestaan voor de vrijheden die de vrouw van tegenwoordig vanzelfsprekend vindt ..
of te wel , de man die vond dat het enige recht van de vrouw het aanrecht is, die is nog maar net verhuisd, en in aardig wat huizen hangen zijn tenen nog rond
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |